Nawigacja

 • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

  Wiadomość w przygotowaniu.
  Część zdjęć w albumie.
  Filmik na www.glogow.info.pl

 • SZKOLNE WYBORY "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"

   

  W związku z realizacją programu MEN "Książki naszych marzeń" biblioteka szkolna przeprowadziła anonimową ankietę wśród uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Poproszono o wskazanie ksiażek niebędących podręcznikami, które chętnie są czytane i jednocześnie rozwijają kompetencje, zainteresowania i uzdolnienia dzieci i młodzieży.

  Celem głównym ankiety było poznanie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, dostosowanie księgozbioru biblioteki do zainteresowań uczniów oraz promocja czytelnictwa.

   

  Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara

 • Harmonogram zebrań w roku szkolnym 2015/2016

 • KLASY MŁODSZE W MOK - U NA WARSZTATACH FILMOWYCH

  16 listopada klasy I - III wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na warsztaty telewizyjne "Wesołe dźwięki filmowej piosenki". Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje dźwięk do filmów animowanych. Uczniowie mieli okazję wystąpić na scenie i podkładać dźwięk do postaci animowanych, które pokazywano na dużym ekranie. Wyczarowane przez dzieci efekty specjalne oraz podłożone głosy zostaną wykorzystane do montażu filmiku animowanego, który już wkrótce będzie można obejrzeć w Intrnecie.

  Mimo złej pogody humory dopisały wszystkim. Dzieci bardzo spontanicznie brały udział w proponowanych zajęciach i zabawach. Jeszcze w czasie drogi powrotnej śpiewały piosenkę nauczoną podczas warsztatów.

  W miłej atmosferze uczniowie klas I - III wrócili do szkoły.

  Opracowanie: K. Krawczak

 • ODSŁONIĘCIE POMNIKA PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

  14 listopada 2015 r. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystym odsłonięciu i poświęceniu pomnika upamiętniającego Polskie Podziemie Niepodległościowe z czasów okupacji. Monument przedstawiający kotwicę Polski Walczącej pojawił się na skwerze przy ul. Bolesława Krzywoustego.

  Pomnik powstał dzięki mieszkańcom Głogowa, którzy zagłosowali na zgłoszony przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów projekt budowy. Zdecydowali, że chcą mieć w swoim mieście miejsce, w którym będzie można oddać hołd tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

  W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, instytucji i stowarzyszeń, głogowscy kapłani, uczniowie, kombatanci, mieszkańcy miasta oraz miłośnicy historii.

  Opracowanie: Karina Nadała
  Zdjęcia w albumie i na www.glogow.info.pl

 • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY W UROCZYSTOŚCIACH POD POMNIKIEM DZIECI GŁOGOWSKICH

  Jak co roku 11 listopada pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich odbyły się powiatowe i miejskie uroczystości kolejnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku była to już 97 rocznica. W uroczystościach uczestniczyli posłowie na Sejm, przedstawiciele władz samorządowych Kamieńca Podolskiego z Ukrainy, władze samorządowe Głogowa, przedstawiciele organizacji kombatanckich i młodzieżowych przedstawiciele firm komunalnych, poczty sztandarowe szkół, w tym poczet z naszej szkoły. Obchody uświetniła kompania Wojska Polskiego oraz Orkiestra Huty Miedzi Głogów. Natomiast uczniowie naszej szkoły zaprezentowali patriotyczny montaż słowno – muzyczny, który był bardzo wzruszający.

  Program artystyczny przedstawili: Maciej Waligóra, Maja Sądkiewicz, Laura Hauke, Zuzanna Chwaszcz, Matylda Pieniążek, Anna Waligóra pod kierunkiem pani Kariny Nadały oraz pani Beaty Pawłowskiej - Hara.

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara
  Zdjęcia w albumie i na www.glogow.info.pl 

 • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

  10 listopada 2015 roku obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Gościem, który odwiedził nas w tym dniu i w interesujący sposób opowiedział  jak to się stało, że Polska na 123 lata utraciła niepodległość była pani Magdalena Świderska - pracownik Działu Edukacji Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Głogowie.

  Część artystyczną zorganizowała klasa II b, uczennice uczęszczające na kółko taneczne pod kierunkiem pani B. Pucztarskiej oraz Maja Sądkiewicz i Maciej Waligóra - uczniowie klasy V - tej.

  Nad całością czuwała Pani Dyrektor Agnieszka Karwat.

  Wiadomość: K. Krawczak
  Zdjęcia w albumie

 • PRZEDSZKOLAKI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  W przeddzień Święta Niepodległości całe przedszkole zaangażowało się we wspólne przygotowanie biało - czerwonych kotylionów. W ten sposób chcemy rozbudzać wśród dzieci postawy patriotyczne, przybliżyć im wydarzenia związane z odzyskaniem Niepodległości. Dnia 11 listopada kotyliony pozwolą nam okazać, że jesteśmy dumni z naszego kraju - Polski.

  Opracowanie: Aneta Lepioszka
  Zdjęcia w albumie

 • KLASY PIERWSZA I DRUGA B Z WIZYTĄ W PIEKARNI BORUTA & MALANOWSKI

  5 listopada klasy I i II b odwiedziły Piekarnię Boruta & Malanowski w Głogowie. 

  Do piekarni weszliśmy drzwiami przeznaczonymi dla personelu. Powitał nas piękny zapach świeżo upieczonego chleba. Wewnątrz było bardzo gorąco, więc zdejmowaliśmy od razu czapki i kurtki. W dużym pomieszczeniu pracowało kilka osób, które pilnowały chleba w piecu i wyrabiały ciasto na drożdżówki. W wielkich kadziach dojrzewało ciasto do następnego wypieku. W niektórych zostały już tylko ślady po mieszaniu mąki z zakwasem. Na piętrowych wózkach stygły świeżo wyciągnięte z pieca bochenki chleba. Obserwowaliśmy  jak się je kroi i zawija w folię. Mieliśmy także okazję posmakować takiego świeżego chleba z chrupiącą skórką. Był pyszny! Widzieliśmy także chłodnię, gdzie uformowane już słodkie bułeczki i chałki czekały w kolejce na wypiek. Było tam bardzo zimno. Obserwując krzątanie się piekarzy dostrzegliśmy jak ciężko muszą pracować, aby rano w sklepach pojawiło się świeże pieczywo.

  Dziękujemy więc z całego serca za Ich ciężką i pożyteczną pracę. Dziękujemy także panom Andrzejowi Borucie i Leszkowi Malanowskiemu za możliwość odwiedzenia Ich piekarni, a także za pyszne ciasteczka z cukrem, dynią i słonecznikiem, którymi poczęstowali nas przy wyjściu. Były naprawdę przepyszne !!!

  Zdjęcia w albumie
  Informacja: K. Krawczak

 • KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ - VIVAT POLONIA 2015

  04 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyły się przesłuchania do kolejnej, ósmej już edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia”, natomiast 09 listopada  odbył się wielki finał.

  Organizatorem festiwalu był Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie. Po raz pierwszy impreza zyskała rangę ogólnopolską.

  Adresatami Przeglądu Piosenki Patriotycznej byli przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Pojawili się zarówno soliści, jak i duety oraz zespoły i chóry. Organizatorzy festiwalu wierzą, że to właśnie siła różnych pokoleń stanowi impuls do ponadpokoleniowych spotkań muzycznych, a także do wspólnego, patriotycznego śpiewania.

  W VIII edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia” przesłuchano ponad siedemdziesięciu uczestników.

  MIŁO NAM JEST POINFORMOWAĆ O SUKCESACH NASZYCH UCZNIÓW!!!

  Maja Sądkiewicz i Maciej Waligóra – uczniowie klasy V wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii klas IV – VI. Maja i Maciej zaprezentowali się w utworze „Deszcz jesienny”. Swój występ uatrakcyjnili grą na skrzypcach oraz klarnecie.

  Laureaci otrzymali puchary oraz nagrodę finansową.

  Serdecznie gratulujemy!!!

  Naszą szkołę reprezentowała również uczennica klasy – IV Laura Hauke, która zaśpiewała piosenkę „Orlątko” oraz zespół „Orlątka” w składzie: Zuzanna Chwaszcz (kl. IIa), Matylda Pieniążek (kl. IIa), Anna Gajzler (kl. IIb), Anna Waligóra (kl. III), Natalia Grochala (kl. III), który zaprezentował „Wiązankę patriotyczną”. Niestety dziewczynkom nie udało się zdobyć żadnego miejsca, ale również gratulujemy występu!

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara

 • PRZYGOTOWUJEMY ZDROWE I SMACZNE SAŁATKI !

  30 października 2015 roku klasa I b nie próżnowała. Dzieci wraz z wychowawcą panią Joanną Żabską przygotowywały smaczną i kolorową sałatkę owocową. Uczniowie bardzo ambitnie podeszli do tematu. Przygotowani byli na 100%. W ruch poszły deski, fartuszki, nakrycia głowy i nożyki. Pierwszaki doskonale wiedziały co trzeba zrobić, aby przystąpić do pracy w kuchni (mycie rąk, ubranie fartuszka, itp.). Dziewczynki i chłopcy ochoczo kroili owoce w małą kosteczkę ukradkiem troszkę podjadając co smaczniejsze kąski :) Dzieci zapoznały się z nazwami mniej znanych owoców takich jak: kaki, granat, pomelo czy figa. Poznały także wartości witaminowe sałatek owocowych. 

  Sałatka tak smakowała dzieciom, że w misce nie został nawet mały okruszek. Jest to znak, że warto powtarzać takie kuchenne eksperymenty częściej. Już niedługo....smaczne kanapki !

  Opracowanie i zdjęcia: J. Żabska

 • MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

  W dniu 30 października 2015 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania” przeznaczony dla klas IV – VI. Dzieci prezentowały wybrany przez siebie fragment testu. Komisja w składzie: p. Wieława Pływaczyk  i p. Karina Nadała brała pod uwagę: płynność, melodyjność i lekkość czytania, poprawną interpunkcję i intonację, ogólne wrażenie, oddziaływanie na emocje słuchacza.

  Nagrodzeni uczniowie:

  MIEJCE I - Emilia Zimy

  MIEJSCE II - Julia Drankiewicz

  MIEJSCE III - Damian Grombik

  Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.    

  GRATULUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!cool

  Opracowanie i zdjęcia:Beata Pawłowska-Hara

 • WARSZAWO MA...SPOTKANIE Z HISTORIĄ

  28 października 2015 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie przybliżające uczniom bohaterską postawę dzieci i młodzieży podczas Powstania Warszawskiego. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów oraz starsi koledzy z Gimnazjum nr 3. W przystępny sposów opowiedzieli naszym uczniom jak wyglądała Warszawa podczas okupacji niemieckiej, jakie ubrania nosili Warszawiacy, w jaki sposób odbywała się nauka w okupowanej stolicy, jak wyglądał mundur powstańca, jakie funkcje podczas powstania brali na siebie młodzi warszawiacy, a także jakiej broni używali żołnierze - powstańcy. Całość spotkania uświetniły archiwalne filmy i fotografie, a także piosenki  i wiersze poświęcone bohaterskim żołnierzom. 

  Było to bardzo pouczające i wzruszające spotkanie.

  Informacja; K. Krawczak

  Zdjęcia: Pacos

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015/2016

  14 października przypada święto Edukacji Narodowej. Tego dnia grupa starszaków pod kierunkiem p. Danuty Legedź przygotowała program artystyczny dla wszystkich pracowników szkoły. Były życzenia z serca płynące, wiersze, piosenki i tańce. Do programu włączyły się dziewczynki z klasy II a i II b. Wszystkie dzieci otrzymały bardzo duże brawa i podziękowania od nauczycieli.

  Życzymy wszystkiego najlepszego!!!

  Opracowanie: Danuta Legedź
  Zdjęcia w albumie i na www.glogow.info.pl
 • II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "CZTERY PORY ROKU"

  2 października 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod nazwą "Cztery pory roku". Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej p. Agata Leszczyńska oraz p. Renata Strong. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej nt. "Cztery pory roku". Każdy zespół w drodze losowania wybrał jedną porę roku. Uczniowie pracowali w zespołach dwuosobowych na materiale własnym oraz na materiale przygotowanym przez organizatorki konkursu.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III: Julia Grombik i Daria Wilk. Dziewczynki zilustrowały zimę i otrzymały III miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!

  Opracowanie: A. Andrzejewska

 • W ŚWIECIE BANIEK MYDLANYCH - XVIII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

  1 i 2 października odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. DFN jest już organizowany po raz osiemnasty, choć w samym Głogowie gości po raz piąty. W ramach festiwalowych spotkań i wydarzeń – 01 października – uczniowie klasy IV wraz z opiekunami panią Beatą Pawłowską – Hara oraz panią Kariną Nadała odwiedzili Gimnazjum nr 3 w Głogowie, aby wziąć udział w warsztatach pod hasłem – „W świecie baniek mydlanych”. Zajęcia poprowadziła pani Andżelika Oszurko. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wykładu teoretycznego podczas którego uczniowie dowiedzieli się, dlaczego powstają bańki mydlane i co jest potrzebne do ich zrobienia. Następnie przyszedł czas na samodzielne przygotowanie mieszaniny potrzebnej do produkcji baniek oraz zabawę. Dzieci zaopatrzone w rurki do napojów przystąpiły do wydmuchiwania kolorowych baniek. Każdy starał się stworzyć jak największą bańkę albo umieścić małą bańkę w większej bańce mydlanej. Wiele radości sprawiło także dzieciom wytwarzanie z baniek mydlanych różnych motywów – kwiatów, zwierząt itp. Zajęcia okazały się świetną zabawą dla wszystkich uczniów. Z pewnością były to warsztaty, które dały im wiele radości i zabawy z nauką w tle oraz pozostaną na długo w ich pamięci.

  Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE I B

  Dzień 30 września 2015 roku zapamiętają uczniowie klasy Ib. W dniu tym pełnym zabaw ruchowych, plastycznych i integracyjnych odbył się Dzień Chłopaka. Były zabawy i konkurencje, które dostarczyły dzieciom wiele radości i uśmiechu. Największym powodzeniem cieszyły się konkurencje "ciasteczkowo - jabłuszkowe" i sprawnościowe. Chłopcy, którzy musieli w tym dniu zdobyć wiele sprawności świetnie poradzili sobie w konkurencjach sportowych, takich jak: kozłowanie piłki, przechodzenie pod skakanką i zabawa z hula - hop. Chłopcy zdali także egzamin na prawdziwego dżentelmena. Z wielką elegancją poprosili wszystkie dziewczynki do tańca. 

  Po zdobyciu wszystkich przewidzianych na ten dzień sprawności chłopcy otrzymali emblematy, które wykonały koleżanki z klasy z pomocą wychowawcy pani Joanny Żabskiej. Chłopcy z dumą nosili na szyi napis "Chłopak na medal". A mamy dziewczynek ukoronowały ten szczególny dzień pysznymi smakołykami. 

  "Naprawdę było super", "Warto byłoby to kiedyś powtórzyć" - mówiły uradowane pierwszaki. Ten dzień na długo zostanie w pamięci dzieci i ich wychowawcy.

  Opracowanie i zdjęcia: J. Żabska

 • SPOTKANIE Z RADOSŁAWEM KAWĘCKIM

  W dniu 20. 09. 2015 r. na pływalni „Chrobry” odbyło się spotkanie uczniów z głogowskich Szkół Podstawowych z Radosławem Kawęckim – mistrzem świata w pływaniu, który specjalizuje się w stylu grzbietowym.

  Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów z klas II – III wraz z opiekunami – panią Kariną Nadała oraz panią Barbarą Pucztarską. Łącznie na spotkanie z mistrzem przyszło ponad stu uczniów.

  Impreza rozpoczęła się w holu pływalni, którą „otworzył” Prezydent Miasta Głogowa – Rafael Rokaszewicz. Następnie dzieciaki, rodzice oraz opiekunowie wysłuchali krótkiego wywiadu Jerzego Górskiego z młodym mistrzem pływania, podczas którego pan Kawęcki opowiadał  o swojej karierze sportowej oraz zachęcał wszystkich do uprawiania sportu.

  Później dzieciaki wylądowały w basenie. R. Kawęcki  pływał i nurkował wspólnie z małymi zawodnikami. Pomagał i podpowiadał swoim następcom.

  Na koniec imprezy wszystkie dzieciaki otrzymały od mistrza okulary oraz dyplomy za udział w spotkaniu. Oczywiście były także wspólne zdjęcia i autografy:)

  Spotkanie z mistrzem zainaugurowało strat I Głogowskiej Ligi Pływackiej Szkół Podstawowych – AQUALIGA, która ma zachęcić młodych mieszkańców naszego miasta do sportowego trybu życia.

  Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała

 • SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT

  Akcja "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku w Sydney.

  W Polsce akcję zainicjowała Mira Stanisławska - Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

  Jak co roku w trzeci piątek września także nasi uczniowie pod kierunkiem pani M. Tokar - Picz i wychowawców sprzątali teren szkoły i okolic. Śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do składowania zostały wyzbierane, zapakowane do worków i zabrane przez Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta. Uczniowie przyczynili się do lepszego wyglądu okolicy, ale także pogłębili swoją świadomość ekologiczną.

  Informacja: K. Krawczak
  Zdjęcia w albumie

 • 76 ROCZNICA NAPAŚCI ZSRR NA POLSKĘ

  17 września tego roku przypadła 76 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Główne uroczystości odbyły się pod pomnikiem Kresowian na cmentarzu komunalnym. Wzięli w nich udział także nasi uczniowie. Oddając hołd pomordowanym, wysiedlonym, oddzielonym od ojczyzny i rodzin, uczniowie naszej szkoły przedstawili program poetycko - wokalny, który nawiązywał do napaści na Polskę w 1939 roku, wywózek na wschód oraz potwornych mordów w Katyniu, Charkowie i Kalininie. Wiersze i pieśni wzruszyły zgromadzonych gości, skłoniły do przemyśleń, ale też wywołały wiele braw i podziękowań. 

  Kozielsk, Starobielsk, Ostaszków - pamiętamy!

  Informacja K. Krawczak
  Zdjęcia w albumie

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć