Nawigacja

 • MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

  29 października w szkolnej bibliotece odbył się konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla klas IV – VI, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie czytali wcześniej przygotowany tekst. Komisja oceniała tempo czytania, dykcję, intonację oraz ogólne wrażenie. Do drugiego etapu konkursu, w którym był czytany wylosowany tekst, zakwalifikowały się Patrycja Górowska, Emila Zimny oraz Dominika Kościewicz. Uczennice zajęły kolejno I, II i III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Zdjęcia: w przygotowaniu.

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PN. "CZTERY PORY ROKU"

  3 października 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pn. „Cztery pory roku”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej p. Agata Leszczyńska oraz p. Renata Strong. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej nt. „Cztery pory roku”. Każdy zespół w drodze losowania wybrał jedną porę roku. Uczniowie pracowali w zespołach dwuosobowych na materiale własnym oraz na materiale przygotowanym przez organizatora konkursu.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II: Julia Sobczyńska i Dominika Zimny. Dziewczynki zilustrowały zimę i zajęły II miejsce w konkursie.

  Serdecznie gratulujemy!

  Opracowanie: Alicja Andrzejewska.
  Zdjęcia z konkursu w albumie.

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ W SZKOLE

  24 października odbył się w naszej szkole pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyków z Filharmonii Lubuskiej dla klas I - III i dzieci przedszkolnych. Tym razem muzycy opowiedzieli nam historię pewnej zaczarowanej w elfa księżniczki i tchórzliwego rycerza Edwarda. Historia zaczęła się smutno, ale jak to w histriach o księżniczkach bywa, dobrze się skończyła. Muzycy snuli opowieść na gitarze, flecie, skrzypcach, bębnie elektronicznym i keyboardzie. Muzyka zachęcała dzieci do klaskania i tupania i wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Uczniowie, nauczyciele i dzieci przedszkolne opuszczały salę koncertową bardzo zadowoleni. Z niecierpliwością czekamy na następny koncert.

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie foto.

 • JESIENNE INSPIRACJE ŚWIETLICZAKÓW NA PRACE PLASTYCZNE Z WARZYW

  Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne ciekawe prace plastyczne.

  Przez cały tydzień w ramach zajęć świetlicowych realizowany był blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców oraz innych darów jesieni. Rozmawialiśmy m.in.: o konieczności spożywania warzyw i owoców, omawialiśmy ich wygląd, kolor kształt, smak, rozwiązywaliśmy zagadki, quizy i rebusy.

  W piątek, tj. 24. 10. 2014 r. uczniowie przynieśli na zajęcia warzywa i owoce, aby stworzyć z nich nietuzinkowe cuda. Warzywa, które na większości z nas nie robią wielkiego wrażenia, zmieniły się w wielobarwne postacie stworków, zwierzaków, cudaków i  ludzików. Ich uśmiechnięte buzie, bystre oczka, bogate stroje i bujne fryzury zachwycały i urzekały pięknem oraz pomysłowością. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do tego zadania.

  Niecodziennej przygodzie towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, które wraz z przepięknym zapachem warzywnych cudaków tworzyły miłą atmosferę w świetlicy.

  To była wspaniała zabawa!!!

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Fotki w albumie.

 • SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI LASU

  22 października naszą szkołę odwiedziła Pani Justyna Gabrysz, która pracuje w Nadleśnictwie Głogów oraz Pan Ryszard Kiczor nauczyciel leśnictwa z Technikum nr 6 w Głogowie. Wygłosili prelekcję na temat: "Lasy i zachowania zwierzyny leśnej".

  Spotkanie odbyło się z okazji przypadającego 4 października Międzynarodowego Dnia Zwierząt. Pytań nie było końca. Była to niezwykle ciekawa lekcja przyrody.

  Dziękujemy!!!

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Fotki w albumie.

 • APEL "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA"

  Zbliża się 1. listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pomoc i naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 5 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę. Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do Uczniów, ich Rodziców o podarowanie symbolicznej lampki.

  Zapłoną one na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie, ale również na wszystkich 54 polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił nigdy nawet jednej lampki. Znicze można dostarczać do 24 października 2014 r. do biblioteki szkolnej.

  Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara.

 • SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRAW DZIECKA

  W dniu 17. 10. 2014 r. Samorzad Uczniowski naszej szkoły uczestniczył w spotkaniu delegacji wszystkich głogowskich szkół podstawowych i gimnazjów, które miało miejsce w SP 12 w Głogowie. Tematem spotkania była Mowa nienawiści w Internecie.

  Spotkanie było też okazją do poznania Pana Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka oraz Pana Zbigniewa Pawlaka - podróżnika i pisarza.

  Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara.
  Fotki w galerii.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  14 października był bardzo uroczystym dniem w naszej szkole. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy V i VI przedstawili kabaretową scenkę z życia szkoły.

  Zabawa była doskonała, a dopełnieniem jej było wystąpienie uczniów klas I-III z kółka tanecznego.

  Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia!!!

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Zdjęcia z apelu w albumie.

 • PIERWSZAKI TRENUJĄ JAZDĘ NA ROWERZE

  W ramach akcji Mały Mistrz pierszoklasićci z obu klas ćwiczyli jazdę na rowerach w terenie. Wśród dzieci są już wyśmienici rowerzyści, ale są też tacy uczniowie, którzy jeżdżą na 4 kółkach. Wyprawa była więc dla niektórych dużym wyzwaniem. Dzieci jednak poradziły sobie zaskakująco dobrze. Nie zraziły ich chwilowe niepowodzenia. Uczniowie przy okazji mieli okazję przećwiczyć znajomość przepisów ruchu drogowego. Nie wszyscy pamiętali, że jeździ się poboczem drogi. Zdobycie sprawności rowerzysty - turysty wymaga jeszcze od dzieci większych umiejętności, będziemy więc jazdę na rowerach kontynuować na wiosnę ;)

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie foto.

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

  16 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat mamy dwie klasy pierwsze. Obie połączyły siły i wystąpiły z ciekawym programem artystycznym przygotowanym przez wychowawców -  panie: Małgorzatę Tokar - Picz i Kamilę Krawczak oraz wykazały się wiedzą na tematy bezpieczeństwa, zachowania w szkole, a także pochwaliły się znajomością symboli narodowych i najważniejszych informacji o Polsce. Pierwszaki zatańczyły także tańce przygotowane podczas koła tanecznego prowadzonego przez nauczyciela świetlicy panią Karinę Nadałę. Tańce okazały się największym hitem tego programu. Do tańczących uczniów dołączyła także pani dyrektor Agnieszka Karwat! Zatańczyła świetnie i otrzymała wielkie brawa od dzieci i rodziców. Po zakończeniu części artystycznej dzieci udały się z wychowawcami do swoich klas na pyszny poczęstunek przygotowany przez swoich rodziców. 

  Dnia 16 października 2014, dzieci z klasy Ia i Ib stały się równoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Mamy nadzieję, że słowa ślubowania na długo pozostaną w sercach naszych nowych uczniów. Witamy w szkole!!!

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie foto.

 • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW PO GŁOGOWIE

  Dnia 9 października 2014 r. grupa 5-6 latków korzystając z pięknej pogody wybrała się na wycieczkę. Dzieci wraz z panią Danutą Legedź zwiedzały najciekawsze miejsca naszego miasta. Zobaczyły Pomnik Dzieci Głogowskich, Zamek Książąt Piastowskich, Kolegiatę, Pomnik Jana Pawła II oraz Sukiennice Głogowskie. Dużo emocji dostarczyło dzieciom przejście nad Odrę naszym pięknym różowym mostem. Humory wszystkim dopisywały, jak to bywa zawsze na wycieczce!

  Opracowanie: Danuta Legedź.
  Zdjęcia w albumie foto.

 • KLASA II NA DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI W PWSZ W GŁOGOWIE

  02 i 03 października br. w naszym mieście odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Festiwal Nauki organizowany jest już po raz XVII, a od kilku lat, ma miejsce również w Głogowie. Jest imprezą popularnonaukową, która ma edycję stacjonarną we Wrocławiu oraz edycje regionalne w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Głogowie. Festiwal adresowany jest do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

  W ramach festiwalowych spotkań i wydarzeń – 3 października – uczniowie klasy II odwiedzili Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie, gdzie wzięli udział w warsztatach „Tańce integracyjne”. Uczniowie poznali wiele interesujących i ciekawych pląsów oraz zabaw ruchowych, które dały im wiele radości, uśmiechu a także stworzyły miłą atmosferę w grupie.

  Oprócz warsztatów z tańca, dzieci skorzystały jeszcze z jednej oferty przygotowanej przez PWSZ, a mianowicie miały okazję zobaczyć jak działają roboty. Uczniowie z niedowierzaniem obserwowali, co potrafią zrobić. Szczególnie przypadł im do gustu robot rozdający słodkości.

  Zajęcia na uczelni dzieciom bardzo się podobały. Uczniowie zdobyli ciekawe doświadczenia oraz miło i pożytecznie spędzili czas.

  Zdjęcia: Album fotograficzny. 
  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.

 • KLASA IV Z WIZYTĄ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GŁOGOWIE

  24 września klasa IV wraz z panią Barbarą Serafin - Kruchowską i panią Karoliną Kowal odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną, w której gościł Oleg Dowgal - światowej sławy muzyk, grający na Fletni Pana. Uczniowie poznali legendę powstania instrumentu oraz wysłucjhali instrumentu. Odbył się także quiz "Jaka to melodia". Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że będziemy częściej odwiedzać Miejsą Bibliotekę Publiczną w Głogowie.

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Zdjęcia w galerii.
   

 • MAŁY MISTRZ - PIERWSZAKI ĆWICZĄ JAZDĘ NA ROWERACH

  W ramach programu Mały Mistrz z wychowania fizycznego, który ruszył w całym kraju, pierwszaki z kl. I B przygotowywały się do zdobycia sprawności rowerzysty - turysty. Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności ruchowych, otrzymują znaczki, które wklejają do legitymacji Mały Mistrz. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Mały Mistrz. 

  Program Mały Mistrz pomaga nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i współpracującym nauczycielom wychowania fizycznego w:

  - dostosowaniu zajęć wychowania fizycznego w klasach I - III do nowej podstawy programowej,

  - monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych,

  - zintegrowaniu zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi.

  Dzisiejsza lekcja była bardzo udana. Wszyscy byli bardzo przejęci i z całych sił starali się wykonać każde zadanie. A nie było to takie proste: między innymi trzeba było samemu ruszyć z miejsca, przejechać przez szerokie i wąskie bramki, pojechać slalomem, wykonać podwójną ósemkę, jechać jedno za drugim bez wymijania się, itp. Pierwszaki spisały się na medal!

  Zdjęcia w galerii foto. 
  Opracowanie: Kamila Krawczak.

 • POCZET SZTANDAROWY NA UROCZYSTOŚCIACH POD POMNIKIEM SYBIRAKÓW W GŁOGOWIE

  17 września poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach upamiętniających 75 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Sybiraków, na Cmentarzu przy ulicy Legnickiej w Głogowie.

  Obchody rozpoczęły się mszą świętą. Następnie odśpiewano hymn Sybiraków. Po tym nastąpiły przemówienia zaproszonych gości. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów przez delegacje. Wśród nich byli m.in.: przedstawiciele związków, stowarzyszeń i organizacji kombatanckich, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje szkół, zakładów pracy i duchowieństwa.

  Organizatorem uroczystości był Związek Sybiraków Koła w Głogów. Patronat nad uroczystością objęło Starostwo Powiatowe w Głogowie. 

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.

   

 • POCZET SZTANDAROWY NASZEJ SZKOŁY NA UROCZYSTOŚCI MIEJSKIEJ INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W GIMNAZJUM NR 2 W GŁOGOWIE

  Dnia 1 września 2014 r. poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Klaudia Chruściel, Daria Zyśk, Julian Szymański wraz z opiekunami: panią Beatą Pawłowską – Hara oraz panią Kariną Nadała uczestniczył w Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015, która odbyła się w Gimnazjum nr 2 w Głogowie.

  Na inaugurację, oprócz pocztów sztandarowych z głogowskich szkół przybyli również: Prezydent Miasta Głogowa – Jan Zubowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Polskiej – Ewa Drozd, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Wojciech Zubowski, Starosta Powiatu Głogowskiego – Rafael Rokaszewicz, proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego – ksiądz Janusz Idzik, przedstawiciele kuratorium oświaty i władz oświatowych naszego miasta, radni miejscy i powiatowi, delegacje związkowe oraz dyrektorzy szkół głogowskich.

  Uroczystość rozpoczęła się wejściem pocztów sztandarowych, odśpiewaniem hymnu narodowego oraz hymnu Gimnazjum nr 2. Po tym dyrektor szkoły – pani Wiesława Wysocka serdecznie przywitała wszystkich zebranych, a następnie oddała głos zaproszonym gościom.

  Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie Gimnazjum nr 2 przedstawili program artystyczny.

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.
  Zdjęcia w albumie.

   

 • NASZ ELEMENTARZ - REGULAMIN WYPOŻYCZANIA

   

  Podstawa Prawna:

  Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014 r. poz. 811                                                                                            

  1. Podręczniki do Edukacji wczesnoszkolnej i języka niemieckiego dla klas I Szkoły Podstawowej są własnością Szkoły.

   

  2. Szkoła Podstawowa nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową.

   

  3. Szkoła Podstawowa przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu. Rodzice zobowiązani są do podpisania protokołu odbioru.

   

  4. W przypadku zniszczenia (popisania, poplamienia itp.) lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) uczeń zobowiązany jest do kupienia lektury szkolnej w zakresie kl. I-III i dostarczenia do biblioteki szkolnej.

   

  5. W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia, zanim zostanie dostarczony nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu podręczników, który będzie znajdował się w bibliotece szkolnej.

   

  6. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).

   

  7. Pierwsze części podręczników (materiałów edukacyjnych) będą wypożyczone uczniom od 2 września; uczniowie przychodzą do biblioteki szkolnej całą grupą wraz z wychowawcą – nauczycielem Edukacji wczesnoszkolnej, podczas zajęć edukacyjnych.

   

  8. O kolejnych wypożyczeniach i oddaniu użytkowanych wcześniej podręczników (materiałów edukacyjnych) decyduje nauczyciel. Uczniowie przychodzą do biblioteki całym zespołem klasowym wraz z wychowawcą, oddając i wypożyczając podręczniki  (materiały edukacyjne).

   

  9. Uczniowie, których nie będzie w szkole w dniu wypożyczenia/oddawania podręczników, będą zobowiązani do indywidualnego zgłoszenia się do biblioteki szkolnej.

   

  10. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręcznik (obłożenie, nie pisanie wewnątrz), ponieważ dany podręcznik będzie służył uczniom kl. I przez kolejne 2 lata.

   

 • Drodzy Uczniowie!

  Rozpoczynamy kolejną wspólną podróż,
  podczas której odkryjemy nowe tajniki wiedzy.
  Niech Waszą mapą będzie otwarty umysł, kompasem ciekawość,
  a kapitanami twórczy nauczyciele.

                                                                                                                       Życzymy,

  abyście w roku szkolnym 2014/2015 odnaleźli wiele cennych skarbów.

 • 1 WRZEŚNIA, JAK CO ROKU

  Najpierw głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Karwat.

  Po przemówieniu rozeszliśmy się do swoich klas na spotkanie z wychowawczyniami.


  Tego dnia nie było jeszcze lekcji, mogliśmy za to spotkać się i poopowiadać o swoich wakacjach.
   

  Pełni sił zabieramy się do pracy!!!

  Jutro trzeba będzie posłuchać, co mają nam do powiedzenia nasze budziki smiley

 • MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCA I PIOSENKI

  Dnia 12 czerwca 2014 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Tańca i Piosenki organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 20 w Głogowie. W kategorii taniec wystąpiły dzieci z grupy starszaków: Aleksandra Cierniejewska, Nadia Filipowicz, Wiktoria Leśniewska, Nella Szymańska, Julia Ślufarska, Luiza Kielin, Martyna Szlufarska, Tomasz Hara, Mikołaj Katarzyński, Mikołaj Drankiewicz oraz Alan Kowalski. Dzieci zaprezentowały taniec do piosenki zespołu Abba "Mamma mia", który przygotowała pani Danuta Legedź. W kategorii piosenka udział wzięła Agatka Stonoga z grupy młodszej. 

  Podczas konkursu panowała radosna atmosfera, jednak nie brakowało też emocji. W tym roku nie udało nam się wywalczyć pucharu, ale cieszy nas bardzo udział w konkursie i wyróżnienie dla Agatki Stonogi za piosenkę "Moja rodzina" :)

  Zdjęcia w albumie foto i na www.glogow.info.pl
  Opracowała: Kamila Krawczak.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć