Nawigacja

 • W ŚWIECIE BANIEK MYDLANYCH - XVIII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

  1 i 2 października odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. DFN jest już organizowany po raz osiemnasty, choć w samym Głogowie gości po raz piąty. W ramach festiwalowych spotkań i wydarzeń – 01 października – uczniowie klasy IV wraz z opiekunami panią Beatą Pawłowską – Hara oraz panią Kariną Nadała odwiedzili Gimnazjum nr 3 w Głogowie, aby wziąć udział w warsztatach pod hasłem – „W świecie baniek mydlanych”. Zajęcia poprowadziła pani Andżelika Oszurko. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wykładu teoretycznego podczas którego uczniowie dowiedzieli się, dlaczego powstają bańki mydlane i co jest potrzebne do ich zrobienia. Następnie przyszedł czas na samodzielne przygotowanie mieszaniny potrzebnej do produkcji baniek oraz zabawę. Dzieci zaopatrzone w rurki do napojów przystąpiły do wydmuchiwania kolorowych baniek. Każdy starał się stworzyć jak największą bańkę albo umieścić małą bańkę w większej bańce mydlanej. Wiele radości sprawiło także dzieciom wytwarzanie z baniek mydlanych różnych motywów – kwiatów, zwierząt itp. Zajęcia okazały się świetną zabawą dla wszystkich uczniów. Z pewnością były to warsztaty, które dały im wiele radości i zabawy z nauką w tle oraz pozostaną na długo w ich pamięci.

  Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała.

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE I B

  Dzień 30 września 2015 roku zapamiętają uczniowie klasy Ib. W dniu tym pełnym zabaw ruchowych, plastycznych i integracyjnych odbył się Dzień Chłopaka. Były zabawy i konkurencje, które dostarczyły dzieciom wiele radości i uśmiechu. Największym powodzeniem cieszyły się konkurencje "ciasteczkowo - jabłuszkowe" i sprawnościowe. Chłopcy, którzy musieli w tym dniu zdobyć wiele sprawności świetnie poradzili sobie w konkurencjach sportowych, takich jak: kozłowanie piłki, przechodzenie pod skakanką i zabawa z hula - hop. Chłopcy zdali także egzamin na prawdziwego dżentelmena. Z wielką elegancją poprosili wszystkie dziewczynki do tańca. 

  Po zdobyciu wszystkich przewidzianych na ten dzień sprawności chłopcy otrzymali emblematy, które wykonały koleżanki z klasy z pomocą wychowawcy pani Joanny Żabskiej. Chłopcy z dumą nosili na szyi napis "Chłopak na medal". A mamy dziewczynek ukoronowały ten szczególny dzień pysznymi smakołykami. 

  "Naprawdę było super", "Warto byłoby to kiedyś powtórzyć" - mówiły uradowane pierwszaki. Ten dzień na długo zostanie w pamięci dzieci i ich wychowawcy.

  Opracowanie i zdjęcia: J. Żabska.

 • SPOTKANIE Z RADOSŁAWEM KAWĘCKIM

  W dniu 20. 09. 2015 r. na pływalni „Chrobry” odbyło się spotkanie uczniów z głogowskich Szkół Podstawowych z Radosławem Kawęckim – mistrzem świata w pływaniu, który specjalizuje się w stylu grzbietowym.

  Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów z klas II – III wraz z opiekunami – panią Kariną Nadała oraz panią Barbarą Pucztarską. Łącznie na spotkanie z mistrzem przyszło ponad stu uczniów.

  Impreza rozpoczęła się w holu pływalni, którą „otworzył” Prezydent Miasta Głogowa – Rafael Rokaszewicz. Następnie dzieciaki, rodzice oraz opiekunowie wysłuchali krótkiego wywiadu Jerzego Górskiego z młodym mistrzem pływania, podczas którego pan Kawęcki opowiadał  o swojej karierze sportowej oraz zachęcał wszystkich do uprawiania sportu.

  Później dzieciaki wylądowały w basenie. R. Kawęcki  pływał i nurkował wspólnie z małymi zawodnikami. Pomagał i podpowiadał swoim następcom.

  Na koniec imprezy wszystkie dzieciaki otrzymały od mistrza okulary oraz dyplomy za udział w spotkaniu. Oczywiście były także wspólne zdjęcia i autografy:)

  Spotkanie z mistrzem zainaugurowało strat I Głogowskiej Ligi Pływackiej Szkół Podstawowych – AQUALIGA, która ma zachęcić młodych mieszkańców naszego miasta do sportowego trybu życia.

  Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała.

 • SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT

  Akcja "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku w Sydney.

  W Polsce akcję zainicjowała Mira Stanisławska - Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

  Jak co roku w trzeci piątek września także nasi uczniowie pod kierunkiem pani M. Tokar - Picz i wychowawców sprzątali teren szkoły i okolic. Śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do składowania zostały wyzbierane, zapakowane do worków i zabrane przez Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta. Uczniowie przyczynili się do lepszego wyglądu okolicy, ale także pogłębili swoją świadomość ekologiczną.

  Informacja: K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • 76 ROCZNICA NAPAŚCI ZSRR NA POLSKĘ

  17 września tego roku przypadła 76 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Główne uroczystości odbyły się pod pomnikiem Kresowian na cmentarzu komunalnym. Wzięli w nich udział także nasi uczniowie. Oddając hołd pomordowanym, wysiedlonym, oddzielonym od ojczyzny i rodzin, uczniowie naszej szkoły przedstawili program poetycko - wokalny, który nawiązywał do napaści na Polskę w 1939 roku, wywózek na wschód oraz potwornych mordów w Katyniu, Charkowie i Kalininie. Wiersze i pieśni wzruszyły zgromadzonych gości, skłoniły do przemyśleń, ale też wywołały wiele braw i podziękowań. 

  Kozielsk, Starobielsk, Ostaszków - pamiętamy!

  Informacja K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • MAŁY MISTRZ JAZDY NA ROWERZE - KL. II B

  W ramach programu Mały Mistrz promującego wychowanie fizyczne już od najmłodszych klas, uczniowie kl. II b pod kierunkiem p. B. Pucztarskiej i K. Krawczak doskonalili jazdę na rowerach.

  Większość dzieci jeździ już na średnich i dużych rowerach. Uczniowie radzą sobie dobrze z jazdą, omijaniem przeszkód, ósemkami, slalomem, jazdą z przyborem, hamowaniem w wyznaczonym miejscu. Dzieci, które mają jeszcze problemy z ruszaniem z miejsca czy omijaniem przeszkód zachęcamy do codziennych treningów, bo tylko trening czyni mistrza - jak mówi stare pożekadło.

  Duży czy mały rower, nowy czy stary - warto uczyć się manewrowania, zasad poruszania się po drogach i bezpieczeństwa podczas jazdy.

  Należy także pamiętać o ochronnym kasku, kamizelce odblaskowej i sprawnym rowerze :)

  Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak.

 • KLASA I B ĆWICZY JAZDĘ NA ROWERACH

  Drugi rok z rzędu klasy pierwsze zdobywają sprawności w ramach programu wychowania fizycznego Mały Mistrz. Tym razem jazdę na rowerach ćwiczyli uczniowie klasy I b. Pod czujnym okiem wychowawcy pani: J. Żabskiej oraz nauczycieli wspomagających musieli pokonać tor sprawnościowy ustawiony na placu przed szkołą. Było więc ruszanie z miejsca i hamowanie w określonym punkcie, jazda jeden za drugim w bezpiecznej odległości, hamowanie na sygnał, ósemki, jazda ze zmianą kierunku, slalom oraz jazda przez wąską bramkę. Trudne ćwiczenia wymagające umiejętnego manewrowania rowerem, orientacji oraz koordynacji wzrokowo - ruchowej dzieci 6 letnie z klasy I b zaliczyły na  szóstkę z plusem. 

  Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak.

 • POKAZY ŻONGLERKI W NASZEJ SZKOLE

  9 września 2015 roku Nathan Dorrell z rodziną zagościł w progach naszej szkoły, aby nauczyć dzieci podstaw żonglowania. Nathan i jego żona Cathy wraz z dziećmi prowadzą szkołę dla iluzjonistów i żonglerów. Jeżdżą po świecie, aby cieszyć i napełniać pozytywną energią dzieci, młodzież i dorosłych. Nathan jest zwycięzcą turniejów międzynarodowych. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Wszystkie dzieci Nathana i Cathy uczą się podstaw żonglerki. Chodzą na szczudłach, jeżdżą na jednokołowych rowerkach, asystują podczas numerów z rodzicami.

  Uczniowie naszej szkoły bardzo żywo reagowali na coraz to śmielsze poczynania zgranej rodzinki. Brali także udział w pokazach, a co najważniejsze - świetnie się bawili. Były brawa i okrzyki zachwytu. Były też wspólne zdjęcia i autografy. 

  Imprezę poprowadził Przyjaciel Szkoły Zbyszek Wierzchowski, który przyjął na siebie także rolę tłumacza.

  Ach, co to był za występ !!!! Na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i ich wychowawców.

  Zdjęcia i opracowanie: K. Krawczak.

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

  We wrześniu tradycyjnie wszyscy uczniowie wracają do szkoły. Jedni bardzo chętnie, drudzy trochę mniej. W tym roku w naszej szkole inauguracja roku szkolnego miała miejsce 1 września o godzinie 10.00. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. Później głos zabrała pani dyrektor - Agnieszka Karwat, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. Na progu nowego roku szkolnego życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów, rozwoju własnych umiejętności i talentów. Nauczycielom, by był to rok spokojnej pracy dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a rodzicom - aby ten nowy rok przyniósł wiele radości i zadowolenia z dzieci. Szcególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów, życząc im, aby w naszej szkole zawarli nowe przyjaźnie i odnieśli wiele sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

  Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni pani Alicji Andrzejewskiej zaprezentowali program słowno - muzyczny z okazji zakończenia wybuchu II wojny światowej.

  Obecny na uroczystości ks. Ryszard Klimek udzielił uczniom błogosławieństwa na cały rozpoczynający się rok szkolny.

  Po uroczysości nastąpilo pierwsze spotkanie klas ze swoimi wychowawcami, powitanie, rozdanie planów lekcji i...powrót do domu na ostanie, jeszcze prawie wakacyjne popołudnie.

  Opracowanie: A. Andrzejewska.
  Zdjęcia w albumie.

 • KOLONIA - KOŁOBRZEG 2015

  Zdjęcia w albumie:)

 • PIERWSZAKI ŚWIĘTUJĄ ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Radośnie pożegnali rok szkolny uczniowie klasy pierwszej na zorganizowanej przez rodziców imprezie w gospodarstwie agroturystycznym u Państwa Ślufarskich. Dobra pogoda, pyszne jedzenie, wspólne zabawy to świetny początek wakacji. Świadectwa rozdane, już nie trzeba wstawać na ósmą do szkoły. Czeka las i jeziora, morze i góry - piesze wycieczki z plecakiem, morskie kąpiele, nauka żeglowania i jazdy na rolkach. Czeka podwórko, pole i łąka, piękne miasta i ciekawe zakątki świata. 

  Wszystkim uczniom i ich Rodzicom życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku!

  Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  26 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Akademię z tej okazji, zgodnie z tradycją naszej szkoły, przygotowali uczniowie klasy szóstej. Chcąc podkreślić niepowtarzalność i podniosłość tego wydarzenia, wkroczyli na salę uroczystym krokiem, tańcząc  poloneza, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Z rozrzewnieniem wspominając chwile przeżyte w szkole, podziękowali nauczycielom za cierpliwość i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.

  Pani dyrektor składając uczniom gratulacje z okazji ukończenia szkoły, życzyła sukcesów w dalszej edukacji i odwagi w dążeniu do spełniania własnych marzeń. Podsumowując pracę dydaktyczno-wychowawczą w bieżącym roku szkolnym, nagrodziła uczniów, którzy mogli poszczycić się sukcesami w konkursach i wysokimi wynikami w nauce.

  Uroczystość była także okazją do podsumowania III edycji programu „Uczeń godny naśladowania”. Ci, którzy swoim zachowaniem i  postawą zasłużyli na to zaszczytne miano, w nagrodę otrzymali medale z rąk pani dyrektor.

  Część artystyczną uatrakcyjniły występy taneczne uczniów.

  Na koniec absolwenci przypomnieli ważne słowa Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” oraz  nie skrywając wzruszenia, z oczami lśniącymi od łez zaśpiewali piosenkę „Pięknie żyć”.

  Opracowanie: W. Pływaczyk.
  Zdjęcia: K. Krawczak.

 • SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISMA

  18. 06. 2015 r. w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs „Pięknego Pisma”. Celem konkursu było propagowanie kształtnego i pięknego pisania oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

  W konkursie swoich sił próbowali uczniowie klas I i II – III, którzy zmierzyli się z przepisaniem krótkiego tekstu drukowanego dopasowanego do ich poziomu nauczania. Pod uwagę brano prawidłowość liter, staranność pisma, poprawność łączeń oraz poprawność przepisanego tekstu.

  Łącznie w konkursie wzięło udział 21 uczniów: z klasy I – 12, z klasy II – 4, z klasy III – 5. Komisja konkursowa w składzie: pani Karina Nadała, pani Małgorzata – Tokar – Picz oraz pani Wioletta Taudul nagrodziła prace następujących uczniów.

  Klasa I

  I miejsce – Nadia Filipowicz (kl. IA)
  II miejsce – Zuzanna Chwaszcz (kl. IA)
  III miejsce – Milena Gzik (kl IB)

  Wyróżnienie: Natalia Mocha (kl. IB)

  Klasa II i III

  I miejsce – Marlena Adamik (kl. III)
  II miejsce – Natalia Grochala (kl. II)
  III miejsce – Laura Hauke (kl. III)

  Wyróżnienie: Anna Waligóra (kl. II)

  Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na konkurs w przyszłym roku szkolnym!!!

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: Karina Nadała.

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY - "ZABAWKA Z SUROWCÓW WTÓRNYCH"

  16. 06. 2015 r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny dla klas I – III pod hasłem „Zabawka z surowców wtórnych”, który zorganizowała świetlica szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie.

  Celem konkursu było uwrażliwienie najmłodszych uczniów na ważny problem, jakim jest segregacja odpadów oraz podkreślenie przetwarzalności wielu przedmiotów użytkowych w innowacyjny sposób.

  Na konkurs wpłynęło wiele prac z głogowskich szkół podstawowych, a pomysłowość i kreatywność osób biorących udział w konkursie była zaskakująca. Panie ze świetlicy miały trudny orzech do zgryzienia, żeby wyłonić laureatów, gdyż wszystkie wykonane zabawki zasługiwały na zwycięstwo. Dlatego też zdecydowano o przyznaniu równorzędnych nagród – 6 miejsc pierwszych i 6 wyróżnień.

  Z przyjemnością informujemy, że wśród naszej szkoły nagrodzeni zostali:

  Daniel Zielonka (klasa IA), który zdobył I miejsce.
  Martyna Szlufarska (klasa IB) oraz Marlena Adamik (klasa III), które otrzymały wyróżnienia.

  Wszyscy laureaci otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Ponadto dla dzieci zostały przygotowane jeszcze dwie niespodzianki. Pierwsza – to mały poczęstunek. Drugą niespodzianką było krótkie przedstawienie związane z segregacją odpadów w wykonaniu dzieci ze świetlicy z SP 10.

  Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie prac.

  Mamy również nadzieję, że uczniowie przekonali się, iż wykorzystując "śmieci" można dobrze się bawić i przy okazji stworzyć coś pięknego i ciekawego.

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: Karina Nadała.

 • WYCIECZKA ROWEROWA KLAS PIERWSZYCH DO ZABORNI

  15 czerwca 2015 roku odbyła się rowerowa wycieczka klas pierwszych do lasu w Zaborni w ramach zdobywania sprawności Mały Mistrz.

  Organizatorami wycieczki byli nauczyciele: M. Tokar - Picz, K. Krawczak, Mariusz Badowski, a pomagali rodzice: pani J. Włodarczyk i K. Wójcik. Uczniowie dojechali do Zaborni polnymi drogami. Na miejscu odbyli spacer przez las ucząć się odpowiedniego zachowania i poszerzając wiedzę o środowisku leśnym. Po drodze spotkali maleńkie ropuchy szare, ważki, motyle, mrowisko, kwiaty polne i leśne, znane i mniej znane drzewa, stawy pokryte rzęsą wodną oraz parę dorosłych łabędzi z siedmioma młodymi. Nauczyli się rozpoznawać głos trzciniaka i kukułki. Po wyczerpującym spacerze przez las były zabawy na pobliskim placu zabaw oraz pyszne kiełbaski z rusztu, które z pomocą pana Mariusza upiekły mamy Maksa i Piotrka. Do zabawy w berka, chowanego i balonika nie trzeba było nikogo zachęcać. Dzieci chętnie spędzały ze sobą czas, aż szkoda było wracać do szkoły. 

  Wszystkie pierwszaki wróciły z lasu o własnych siłach, chociaż dla niektórych nie było to łatwe zadanie. Sprawność rowerzysty - turysty została zdobyta!

  Kto nie był, niech żałuje, kto jeszcze nie potrafi jeździć na rowerze, niech się szybko uczy. Następna wycieczka po wakacjach.

  Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak

 • SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI KLAS I-III Z PREZYDENTEM I RADNYMI MIASTA GŁOGOWA

  Dnia 12 czerwca 2015 roku przedstawiciele klas I - III: Laura Hauke, Matylda Pieniążek, Natalia Mocha, Martyna Szlufarska, Dominik Ulman, i Maksymilian Włodarczyk złożyli wizytę w Ratuszu Miejskim u prezydenta miasta Głogowa pana Rafaela Rokaszewicza, zastępcy prezydenta pani Bożeny Kowalczykowskiej, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych pani Beaty Stachak.

  Uczniowie zasiedli w Sali Rajców, aby podzielić się z radnymi miasta swoimi problemami, zadać pytania dotyczące pracy radnego oraz wygłosić własne postulaty. Radna Elżbieta Rosińska przedstawiła w skrócie historię powstania Ratusza Miejskiego, oprowadziła uczniów po salach i w ciekawy sposób opowiedziała o pięknie odrestaurowanych zabytkowych wnętrzach ratusza. Uczniowie szkół zadawali pytania dotyczące pracy radnych miejskich, nie zabrakło też pytań i postulatów związanych z życiem miasta: place zabaw dla dzieci niepełnosprawnych, druga przeprawa mostowa, nowe, funkcjonalne fontanny. Uczeń klasy pierwszej Maksymilian Włodarczyk wręczył prezydentowi miasta własnoręcznie napisaną petycję dotyczącą budowy na osiedlu Krzepów placu zabaw dla dzieci i ustawienia ławek, na których mieszkańcy mogliby odpoczywać, spotykać się z sąsiadami, spędzać wspólnie czas. Po "sesji" w radzie miasta uczniowie otrzymali drobne upominki i wyruszyli na zwiedzanie sukiennic i wieży ratuszowej. Na koniec były obowiązkowe lody i powrót do szkoły. 

  Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak

 • SESJA W RATUSZU

  W piątek 12 czerwca przedstawiciele samorządów uczniowskich głogowskich podstawówek klas IV – VI spotkali się w Urzędzie Miasta na sesji Jak długo powinien trwać rok szkolny? Wszyscy uczniowie przez chwilę mogli poczuć się radnymi naszego miasta. Była to nauka poprzez zabawę. Uczniowie złożyli 8 wniosków, które zostały poddane głosowaniu. Zabawa była wyśmienita. Ostatecznie przyjęto wniosek o skróceniu roku szkolnego o 2 tygodnie. Wniosek z uzasadnieniem i wynikiem głosowania zostanie wysłany do Kuratorium Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej. Na koniec uczniowie zwiedzili sukiennice, a także weszli na wieżę ratuszową. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.

 • SZKOLNY KONKURS WIEDZY - "JEDEN Z DZIESIĘCIU"

  11 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas IV – VI – „Jeden z dziesięciu”.

  Turniej miał na celu popularyzację wiedzy i umiejętności zarówno z nauk matematyczno – przyrodniczych jak i humanistycznych wśród uczniów.

  Do konkursu przystąpili: Maja Sądkiewicz, Bartosz Pieniążek, Oskar Chwaszcz z klasy IV, Hubert Józefowski, Damian Grombik, Robert Gil, Emilia Zimny z klasy V oraz Kaja Izbiańska, Jessica Dolczewska i Julian Szymański z klasy VI.

  Konkurs przebiegał na zasadach teleturnieju emitowanego w telewizji. Składał się z trzech etapów. W pierwszym każdy z zawodników otrzymał po 2 pytania. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu musiał odpowiedzieć co najmniej na jedno z nich. W drugim etapie uczniowie sami wyznaczali do odpowiedzi swoich kolegów. Ostatecznie do trzeciego – finałowego etapu zakwalifikowało się trzech uczestników: Maja Sądkiewicz, Bartosz Pieniążek oraz Hubert Józefowski.

  Finaliści wykazali się dużą wiedzą, rywalizacja była zaciekła, ale w końcu udało się wyłonić zwycięzców:

  I miejsce – Bartosz Pieniążek
  II miejsce – Maja Sądkiewicz
  III miejsce – Hubert Józefowski

  Serdecznie gratulujemy!!! Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodkie co nie co.

  Uczestników konkursu do walki zagrzewali koledzy z kl. IV – VI, którzy gromkimi brawami nagradzali poprawne odpowiedzi. Mamy nadzieję, że konkurs wpisze się w tradycję szkoły.

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.

 • DZIEŃ RODZICÓW W KLASIE I B

  10 czerwca 2015 roku uczniowie klasy Ib uczcili święto Mamy I Taty przypadające w maju i czerwcu. 

  W dniu tym były tańce do muzyki cantry i dance, była deklamacja wierszy i śpiewanie piosenek. Były też zagadki - dzieci opisywały swoich rodziców, a rodzice zgadywali, kogo dotyczy opis. Było dużo śmiechu, a nawet łzy wzruszenia. Po smacznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców dzieci bawiły się na podwórku szkolnym puszczając bańki mydlane, a rodzice wspólnie biesiadowali przy kawIe i herbacie. Było miło i przyjemnie. Udał się ten dzień pierwszakom i ich Rodzicom.

  Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak

 • WYJŚCIE KLAS PIERWSZYCH DO KINA W GŁOGOWIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

  1 czerwca 2015 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do kina Jubilat w Głogowie. Obejrzeli film animowany "Rechotek", a także wybrali się na lody i wycieczkę po mieście. Pogoda dopisała, chociaż czasami trochę kropił wiosenny deszczyk. Podczas spaceru przez miasto dzieci pamiętały o zachowaniu szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię, zwracały uwagę na przechodzących ludzi, wiedziały, że należy iść prawą stroną chodnika. Uczniowie rozpoznali ruiny Kościoła św. Mikołaja, pomnik Jana z Głogowa, ratusz, ruiny teatru i Kościół Bożego Ciała. Zatrzymali się przy ulicznym sprzedawcy szklanych figurek z zainteresowaniem oglądając kolorowe cudeńka ze szkła. Mimo zmęczenia pierwszoklasiści wrócili piechotą do szkoły. To był bardzo wyczerpujący, ale za to pełen wrażeń dzień.

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć