Nawigacja

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

  w Szkole Podstawowej nr 13

   w Głogowie

  im. Orląt Lwowskich

  1 WRZEŚNIA 2015 R. (WTOREK)

  GODZINA 10:00

  (świetlica wg planu czynna od 02.09.2015r.)

 • KOLONIA - KOŁOBRZEG 2015

  Zdjęcia w albumie:)

 • PIERWSZAKI ŚWIĘTUJĄ ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Radośnie pożegnali rok szkolny uczniowie klasy pierwszej na zorganizowanej przez rodziców imprezie w gospodarstwie agroturystycznym u Państwa Ślufarskich. Dobra pogoda, pyszne jedzenie, wspólne zabawy to świetny początek wakacji. Świadectwa rozdane, już nie trzeba wstawać na ósmą do szkoły. Czeka las i jeziora, morze i góry - piesze wycieczki z plecakiem, morskie kąpiele, nauka żeglowania i jazdy na rolkach. Czeka podwórko, pole i łąka, piękne miasta i ciekawe zakątki świata. 

  Wszystkim uczniom i ich Rodzicom życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku!

  Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15

  26 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Akademię z tej okazji, zgodnie z tradycją naszej szkoły, przygotowali uczniowie klasy szóstej. Chcąc podkreślić niepowtarzalność i podniosłość tego wydarzenia, wkroczyli na salę uroczystym krokiem, tańcząc  poloneza, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Z rozrzewnieniem wspominając chwile przeżyte w szkole, podziękowali nauczycielom za cierpliwość i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.

  Pani dyrektor składając uczniom gratulacje z okazji ukończenia szkoły, życzyła sukcesów w dalszej edukacji i odwagi w dążeniu do spełniania własnych marzeń. Podsumowując pracę dydaktyczno-wychowawczą w bieżącym roku szkolnym, nagrodziła uczniów, którzy mogli poszczycić się sukcesami w konkursach i wysokimi wynikami w nauce.

  Uroczystość była także okazją do podsumowania III edycji programu „Uczeń godny naśladowania”. Ci, którzy swoim zachowaniem i  postawą zasłużyli na to zaszczytne miano, w nagrodę otrzymali medale z rąk pani dyrektor.

  Część artystyczną uatrakcyjniły występy taneczne uczniów.

  Na koniec absolwenci przypomnieli ważne słowa Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” oraz  nie skrywając wzruszenia, z oczami lśniącymi od łez zaśpiewali piosenkę „Pięknie żyć”.

  Opracowanie: W. Pływaczyk

  Zdjęcia: K. Krawczak

   

 • SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISMA

  18. 06. 2015 r. w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs „Pięknego Pisma”. Celem konkursu było propagowanie kształtnego i pięknego pisania oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

  W konkursie swoich sił próbowali uczniowie klas I i II – III, którzy zmierzyli się z przepisaniem krótkiego tekstu drukowanego dopasowanego do ich poziomu nauczania. Pod uwagę brano prawidłowość liter, staranność pisma, poprawność łączeń oraz poprawność przepisanego tekstu.

  Łącznie w konkursie wzięło udział 21 uczniów: z klasy I – 12, z klasy II – 4, z klasy III – 5. Komisja konkursowa w składzie: pani Karina Nadała, pani Małgorzata – Tokar – Picz oraz pani Wioletta Taudul nagrodziła prace następujących uczniów.

  Klasa I

  I miejsce – Nadia Filipowicz (kl. IA)
  II miejsce – Zuzanna Chwaszcz (kl. IA)
  III miejsce – Milena Gzik (kl IB)

  Wyróżnienie: Natalia Mocha (kl. IB)

  Klasa II i III

  I miejsce – Marlena Adamik (kl. III)
  II miejsce – Natalia Grochala (kl. II)
  III miejsce – Laura Hauke (kl. III)

  Wyróżnienie: Anna Waligóra (kl. II)

  Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na konkurs w przyszłym roku szkolnym!!!

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: Karina Nadała.

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY - "ZABAWKA Z SUROWCÓW WTÓRNYCH"

  16. 06. 2015 r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny dla klas I – III pod hasłem „Zabawka z surowców wtórnych”, który zorganizowała świetlica szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie.

  Celem konkursu było uwrażliwienie najmłodszych uczniów na ważny problem, jakim jest segregacja odpadów oraz podkreślenie przetwarzalności wielu przedmiotów użytkowych w innowacyjny sposób.

  Na konkurs wpłynęło wiele prac z głogowskich szkół podstawowych, a pomysłowość i kreatywność osób biorących udział w konkursie była zaskakująca. Panie ze świetlicy miały trudny orzech do zgryzienia, żeby wyłonić laureatów, gdyż wszystkie wykonane zabawki zasługiwały na zwycięstwo. Dlatego też zdecydowano o przyznaniu równorzędnych nagród – 6 miejsc pierwszych i 6 wyróżnień.

  Z przyjemnością informujemy, że wśród naszej szkoły nagrodzeni zostali:

  Daniel Zielonka (klasa IA), który zdobył I miejsce.
  Martyna Szlufarska (klasa IB) oraz Marlena Adamik (klasa III), które otrzymały wyróżnienia.

  Wszyscy laureaci otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Ponadto dla dzieci zostały przygotowane jeszcze dwie niespodzianki. Pierwsza – to mały poczęstunek. Drugą niespodzianką było krótkie przedstawienie związane z segregacją odpadów w wykonaniu dzieci ze świetlicy z SP 10.

  Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie prac.

  Mamy również nadzieję, że uczniowie przekonali się, iż wykorzystując "śmieci" można dobrze się bawić i przy okazji stworzyć coś pięknego i ciekawego.

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: Karina Nadała.

 • WYCIECZKA ROWEROWA KLAS PIERWSZYCH DO ZABORNI

  15 czerwca 2015 roku odbyła się rowerowa wycieczka klas pierwszych do lasu w Zaborni w ramach zdobywania sprawności Mały Mistrz.

  Organizatorami wycieczki byli nauczyciele: M. Tokar - Picz, K. Krawczak, Mariusz Badowski, a pomagali rodzice: pani J. Włodarczyk i K. Wójcik. Uczniowie dojechali do Zaborni polnymi drogami. Na miejscu odbyli spacer przez las ucząć się odpowiedniego zachowania i poszerzając wiedzę o środowisku leśnym. Po drodze spotkali maleńkie ropuchy szare, ważki, motyle, mrowisko, kwiaty polne i leśne, znane i mniej znane drzewa, stawy pokryte rzęsą wodną oraz parę dorosłych łabędzi z siedmioma młodymi. Nauczyli się rozpoznawać głos trzciniaka i kukułki. Po wyczerpującym spacerze przez las były zabawy na pobliskim placu zabaw oraz pyszne kiełbaski z rusztu, które z pomocą pana Mariusza upiekły mamy Maksa i Piotrka. Do zabawy w berka, chowanego i balonika nie trzeba było nikogo zachęcać. Dzieci chętnie spędzały ze sobą czas, aż szkoda było wracać do szkoły. 

  Wszystkie pierwszaki wróciły z lasu o własnych siłach, chociaż dla niektórych nie było to łatwe zadanie. Sprawność rowerzysty - turysty została zdobyta!

  Kto nie był, niech żałuje, kto jeszcze nie potrafi jeździć na rowerze, niech się szybko uczy. Następna wycieczka po wakacjach.

  Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak

 • SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI KLAS I-III Z PREZYDENTEM I RADNYMI MIASTA GŁOGOWA

  Dnia 12 czerwca 2015 roku przedstawiciele klas I - III: Laura Hauke, Matylda Pieniążek, Natalia Mocha, Martyna Szlufarska, Dominik Ulman, i Maksymilian Włodarczyk złożyli wizytę w Ratuszu Miejskim u prezydenta miasta Głogowa pana Rafaela Rokaszewicza, zastępcy prezydenta pani Bożeny Kowalczykowskiej, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych pani Beaty Stachak.

  Uczniowie zasiedli w Sali Rajców, aby podzielić się z radnymi miasta swoimi problemami, zadać pytania dotyczące pracy radnego oraz wygłosić własne postulaty. Radna Elżbieta Rosińska przedstawiła w skrócie historię powstania Ratusza Miejskiego, oprowadziła uczniów po salach i w ciekawy sposób opowiedziała o pięknie odrestaurowanych zabytkowych wnętrzach ratusza. Uczniowie szkół zadawali pytania dotyczące pracy radnych miejskich, nie zabrakło też pytań i postulatów związanych z życiem miasta: place zabaw dla dzieci niepełnosprawnych, druga przeprawa mostowa, nowe, funkcjonalne fontanny. Uczeń klasy pierwszej Maksymilian Włodarczyk wręczył prezydentowi miasta własnoręcznie napisaną petycję dotyczącą budowy na osiedlu Krzepów placu zabaw dla dzieci i ustawienia ławek, na których mieszkańcy mogliby odpoczywać, spotykać się z sąsiadami, spędzać wspólnie czas. Po "sesji" w radzie miasta uczniowie otrzymali drobne upominki i wyruszyli na zwiedzanie sukiennic i wieży ratuszowej. Na koniec były obowiązkowe lody i powrót do szkoły. 

  Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak

 • SESJA W RATUSZU

  W piątek 12 czerwca przedstawiciele samorządów uczniowskich głogowskich podstawówek klas IV – VI spotkali się w Urzędzie Miasta na sesji Jak długo powinien trwać rok szkolny? Wszyscy uczniowie przez chwilę mogli poczuć się radnymi naszego miasta. Była to nauka poprzez zabawę. Uczniowie złożyli 8 wniosków, które zostały poddane głosowaniu. Zabawa była wyśmienita. Ostatecznie przyjęto wniosek o skróceniu roku szkolnego o 2 tygodnie. Wniosek z uzasadnieniem i wynikiem głosowania zostanie wysłany do Kuratorium Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej. Na koniec uczniowie zwiedzili sukiennice, a także weszli na wieżę ratuszową. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.

 • SZKOLNY KONKURS WIEDZY - "JEDEN Z DZIESIĘCIU"

  11 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas IV – VI – „Jeden z dziesięciu”.

  Turniej miał na celu popularyzację wiedzy i umiejętności zarówno z nauk matematyczno – przyrodniczych jak i humanistycznych wśród uczniów.

  Do konkursu przystąpili: Maja Sądkiewicz, Bartosz Pieniążek, Oskar Chwaszcz z klasy IV, Hubert Józefowski, Damian Grombik, Robert Gil, Emilia Zimny z klasy V oraz Kaja Izbiańska, Jessica Dolczewska i Julian Szymański z klasy VI.

  Konkurs przebiegał na zasadach teleturnieju emitowanego w telewizji. Składał się z trzech etapów. W pierwszym każdy z zawodników otrzymał po 2 pytania. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu musiał odpowiedzieć co najmniej na jedno z nich. W drugim etapie uczniowie sami wyznaczali do odpowiedzi swoich kolegów. Ostatecznie do trzeciego – finałowego etapu zakwalifikowało się trzech uczestników: Maja Sądkiewicz, Bartosz Pieniążek oraz Hubert Józefowski.

  Finaliści wykazali się dużą wiedzą, rywalizacja była zaciekła, ale w końcu udało się wyłonić zwycięzców:

  I miejsce – Bartosz Pieniążek
  II miejsce – Maja Sądkiewicz
  III miejsce – Hubert Józefowski

  Serdecznie gratulujemy!!! Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodkie co nie co.

  Uczestników konkursu do walki zagrzewali koledzy z kl. IV – VI, którzy gromkimi brawami nagradzali poprawne odpowiedzi. Mamy nadzieję, że konkurs wpisze się w tradycję szkoły.

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.

 • DZIEŃ RODZICÓW W KLASIE I B

  10 czerwca 2015 roku uczniowie klasy Ib uczcili święto Mamy I Taty przypadające w maju i czerwcu. 

  W dniu tym były tańce do muzyki cantry i dance, była deklamacja wierszy i śpiewanie piosenek. Były też zagadki - dzieci opisywały swoich rodziców, a rodzice zgadywali, kogo dotyczy opis. Było dużo śmiechu, a nawet łzy wzruszenia. Po smacznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców dzieci bawiły się na podwórku szkolnym puszczając bańki mydlane, a rodzice wspólnie biesiadowali przy kawIe i herbacie. Było miło i przyjemnie. Udał się ten dzień pierwszakom i ich Rodzicom.

  Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak

 • WYJŚCIE KLAS PIERWSZYCH DO KINA W GŁOGOWIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

  1 czerwca 2015 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do kina Jubilat w Głogowie. Obejrzeli film animowany "Rechotek", a także wybrali się na lody i wycieczkę po mieście. Pogoda dopisała, chociaż czasami trochę kropił wiosenny deszczyk. Podczas spaceru przez miasto dzieci pamiętały o zachowaniu szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię, zwracały uwagę na przechodzących ludzi, wiedziały, że należy iść prawą stroną chodnika. Uczniowie rozpoznali ruiny Kościoła św. Mikołaja, pomnik Jana z Głogowa, ratusz, ruiny teatru i Kościół Bożego Ciała. Zatrzymali się przy ulicznym sprzedawcy szklanych figurek z zainteresowaniem oglądając kolorowe cudeńka ze szkła. Mimo zmęczenia pierwszoklasiści wrócili piechotą do szkoły. To był bardzo wyczerpujący, ale za to pełen wrażeń dzień.

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • MISTRZOSTWA GŁOGOWA KLAS CZWARTYCH W LEKKOATLETYCE

  29 maja 2015 roku nasi uczniowie brali udział w Mistrzostwach Głogowa klas IV w Lekkoatletyce.

  W zawodach najlepiej zaprezentował się uczeń Maciej Waligóra, który zajął 3 miejsce w trzech konkurencjach sportowych - w biegu na 60 i 600 metrów oraz w skoku w dal. Na podium znalazł się także uczeń Filip Klarycki, który zajął 2 miejsce w rzucie piłką lekarską. Drużynowo nasi uczniowie także odnieśli sukces: chłopcy zajęli 2 lokatę, a dziewczęta 3.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

  Opracowanie: M. Badowski.

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ - W KUBAŃSKICH RYTMACH

  28 maja 2015 roku odbył się ostatni koncert muzyczny w tym roku szkolnym. Artyści z Kuby zaprezentowali przeboje swojej ojczyzny, które wprawiły dzieci w wakacyjny nastrój. Gorące kubańskie rytmy sprawiły dzieciom wiele radości, a kunszt gry artystów na bębnach, gitarach i marakasach sprawił, że w wielu dziecięcych oczach pojawił się szczery zachwyt. 

  Dziękujemy za pouczające koncerty i czekamy na następne w przyszłym roku szkolnym.

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  Dnia 22 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów polskiej literatury, uwrażliwienie na jej piękno oraz popularyzacja kultury słowa. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 16 uczniów klas IV – VI. Ocenie podlegały: dobór tekstu, dykcja, walory ekspresyjno – estetyczne, skuteczność i sugestywność wypowiedzi, ogólny wyraz artystyczny. Publiczność oklaskiwała popisy recytatorów gromkimi brawami. 

  Jury w składzie: pani Agnieszka Karwat, pani Barbara Serafin – Kruchowska, pani Małgorzata Tokar – Picz wyłoniło następujących laureatów:

   

   

  I MIEJSCE – MAJA SĄDKIEWICZ – KLASA IV

  II MIEJSCE:

  KAJA IZBIAŃSKA – KLASA VI
  SAMANTA RATAJCZAK – KLASA IV

  III MIEJSCE:

  JULIA DRANKIEWICZ – KLASA V
  MACIEJ WALIGÓRA – KLASA IV

  WYRÓŻNIENIE:

  EMILIA ZIMNY – KLASA V
  DOMINIKA KOŚCIEWICZ – KLASA VI

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: Wiesława Pływaczyk.

 • SPOTKANIE Z PREZYDENTEM GŁOGOWA - PANEM RAFAELEM ROKASZEWICZEM

  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wybrali się 20 maja na spotkanie z Prezydentem Głogowa do Urzędu Miasta. Celem wizyty było poznanie pracy prezydenta oraz urzędników. Spotkanie odbyło się w przemiłej atmosferze. Była możliwość zadania mnóstwa pytań panu Rokaszewiczowi. Uczniowie dowiedzieli się o obowiązkach, zaletach i wadach bycia prezydentem. Mogli zwiedzić Ratusz. Na koniec wizyty otrzymali broszki z herbem naszego miasta. Wizyta była bardzo udana i niezapomniana.

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Zdjęcia w albumie.

 • POWIATOWY KONKURS POLONISTYCZNY

  Dnia 19 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Polskiego. Celem konkursu było doskonalenie kluczowych umiejętności polonistycznych: odbioru wypowiedzi i wykorzystania zawartych w nich informacji, analizy i interpretacji tekstów kultury oraz tworzenia różnych form wypowiedzi.

  Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Uczniowie mieli za zadanie wykonać test gramatyczno - literacki (I etap) oraz zredagować dłuższą formę wypowiedzi na podany temat (II etap).

  Uczennica reprezentująca naszą szkołę, Emilia Zimny (kl. V), zajęła VI miejsce.

  Opracowanie: Wiesława Pływaczyk.

 • TYDZIEŃ OWOCOWO - WARZYWNY W NASZEJ SZKOLE

  W ramach ogólnopolskiego programu „Owoce i warzywa w szkole” w dniach 11 – 15 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się „TYDZIEŃ OWOCOWO – WARZYWNY” dla uczniów klas I – III. Inicjatorkami i koordynatorkami akcji były panie: Barbara Pucztarska i Karina Nadała. Celem zajęć było kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców, warzyw oraz nabywanie przekonania, że świeże owoce i warzywa powinny być niezbędnym elementem codziennego jadłospisu. 

  Poniedziałek i wtorek

  W tych dniach dzieci z klas I – III brały udział w zajęciach edukacyjno – praktycznych, podczas których utrwaliły i wzbogaciły wiedzę na temat znaczenia owoców i warzyw dla zdrowia. Poznawały nazwy i cechy charakterystyczne owoców, warzyw, rozpoznawały kształty warzyw i owoców poprzez dotyk, rozpoznawały także ich smak z zawiązanymi oczami. Ponadto rozwiązywały zagadki, krzyżówki, układały rozsypanki wyrazowe oraz przyporządkowywały owoce i warzywa do odpowiedniego koloru. Zapoznały się także z najważniejszymi witaminami oraz rozszerzyły swoją wiedzę na temat sposobów przetwarzania owoców i warzyw oraz ich spożywania.

  Środa

  W środę odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój ulubiony owoc”. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac. Wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe. Ocenie podlegała przede wszystkim estetyka pracy oraz to czy praca była wykonana przez dziecko. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, dlatego zdecydowało przyznać egzekwo 2 trzecie miejsca, 2 drugie miejsca i 2  pierwsze miejsca oraz 5 wyróżnień.

  I miejsce Natalia Mocha (IB) i Zuzanna Kasperek (I B).
  II miejsce –
  Miłosz Rybak (I B) i Matylda Pieniążek (IA).
  III miejsce –
  Marlena Adamik (III) i Daria Wilk (II).

  Wyróżnienia: Zuzanna Chwaszcz (IA), Mikołaj Drankiewicz (IB), Paweł Popławski (III), Wiktoria Przybyła (IA), Luiza Kielin (IA).

  Czwartek

  We czwartek stołówka zamieniła się w prawdziwą wytwórnię soków. Dzieci przyniosły do szkoły owoce i warzywa, aby wspólnie zrobić sok. Jednak zanim przystąpiły do pracy, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz zasadami bezpieczeństwa. Następnie wzięły się do pracy. Każde dziecko własnoręcznie umieszczało umyte owoce i warzywa w sokowirówce. Obserwując jej pracę oceniały kolor wypływającego soku. Zabawa była wyśmienita i bardzo pyszna oczywiście. Uczniowie z apetytem wypijali świeżo wyciśnięte „witaminowe eliksiry” bez dodatku cukru i konserwantów.

  W tym dniu odbył się również konkurs. Uczniowie klas I – III mieli przyjść ubrani na kolor, który wcześniej wylosowali: klasa IA na czerwono, klasa IB na żółto, klasa II na zielono, klasa III na niebiesko. Wszystkie klasy spisały się na medal. Jednak jury zdecydowało, że najbardziej przebraną klasą okazała się klasa II, która otrzymała nagrodę od dyrektora szkoły.  

  Piątek

  Z myślą o jarzynowych witaminkach 15 maja uczniowie przynieśli do szkoły ugotowane warzywa (ziemniaki, marchewkę), jajka, ogórki, kukurydzę, groszek, przyprawy. A to wszystko po to, aby samodzielnie wykonać sałatkę jarzynową. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły się do pracy –  kroiły warzywa (przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem) oraz doprawiały je do smaku. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Na koniec odbyła się prawdziwa uczta. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały samodzielnie przygotowaną sałatkę.

  Tydzień owocowo – warzywny dzieciom bardzo się podobał. Aktywnie brały udział we wszystkich działaniach, zadaniach które się odbywały. Jesteśmy przekonani, iż po tak atrakcyjnych zajęciach nikogo nie trzeba będzie przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego żywienia.

  Opracowanie: Karina Nadała, Barbara Pucztarska.
  Zdjęcia w albumie.

 • MISTRZ KLAWIATURY 2015

  W dniu 14 maja 2015 w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się konkurs Mistrz Klawiatury. W zawodach wzięli udział uczniowe ośmiu szkół powiatu głogowskiego, w tym także nasi uczniowie. 

  Celem konkursu było doskonalenie technik szybkiego pisania oraz ćwiczenie poprawności pisania. Wprawdzie nasi uczniowie nie zajęli miejsca na podium, ale na pewno dali z siebie wszystko :)

 • PRZEDSZKOLAKI W PARKU KRASNALA

  Park Krasnala w Nowej Soli to niezwykłe miejsce, które miały okazję odwiedzić nasze przedszkolaki. Dzieci z ciekawością zwiedziały park, skakały na dmuchańcach, szalały na poduszkowcach i jeździły kolejką. W sali zabaw bawiły się w basenie z piłeczkami, trampolinie, torze przeszkód i zjeżdżalni. Atrakcją było również mini zoo, w którym zobaczyły kozy, koniki, króliki, ptaki domowe i piękne pawie. Duże wrażenie zrobił na wszystkich ponad siedmiometrowy niedźwiedź grizzly oraz największy krasnal świata Soluś z żoną Lusią, którzy czuwają nad całym parkiem. Do domu dzieci wróciły bardzo zmęczone, ale zadowolone po całym dniu pełnym wrażeń. 

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: Aneta Lepioszka.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć