Nawigacja

 • Nasz Elementarz – regulamin wypożyczania

   

  Podstawa Prawna:

  Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014r. poz. 811                                                                                            

  1. Podręczniki do Edukacji wczesnoszkolnej i języka niemieckiego dla klas I Szkoły Podstawowej są własnością Szkoły.

   

  2. Szkoła Podstawowa nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową.

   

  3. Szkoła Podstawowa przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu. Rodzice zobowiązani są do podpisania protokołu odbioru.

   

  4. W przypadku zniszczenia (popisania, poplamienia itp.) lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) uczeń zobowiązany jest do kupienia lektury szkolnej w zakresie kl. I-III i dostarczenia do biblioteki szkolnej.

   

  5. W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia, zanim zostanie dostarczony nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu podręczników, który będzie znajdował się w bibliotece     szkolnej.

   

  6. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).

   

  7. Pierwsze części podręczników (materiałów edukacyjnych) będą wypożyczone uczniom od 2 września; uczniowie przychodzą do biblioteki szkolnej całą grupą wraz z wychowawcą – nauczycielem Edukacji wczesnoszkolnej, podczas zajęć   edukacyjnych.

   

  8. O kolejnych wypożyczeniach i oddaniu użytkowanych wcześniej podręczników (materiałów edukacyjnych) decyduje nauczyciel. Uczniowie przychodzą do biblioteki całym zespołem klasowym wraz z wychowawcą, oddając i wypożyczając podręczniki      (materiały edukacyjne).

   

  9. Uczniowie, których nie będzie w szkole w dniu wypożyczenia/oddawania podręczników, będą zobowiązani do indywidualnego zgłoszenia się do biblioteki       szkolnej.

   

  10. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręcznik (obłożenie, nie pisanie wewnątrz), ponieważ dany podręcznik będzie służył uczniom kl. I przez kolejne 2 lata.

   

 • Drodzy Uczniowie!

  Rozpoczynamy kolejną wspólną podróż,
  podczas której okryjemy nowe tajniki wiedzy.
  Niech Waszą mapą będzie otwarty umysł, kompasem ciekawość,
  a kapitanami twórczy nauczyciele.

                                                                                                                       Życzymy,

  abyście w roku szkolnym 2014/2015 odnaleźli wiele cennych skarbów.

 • 1 września, jak co roku

  Najpierw głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Karwat.

  Po przemówieniu rozeszliśmy się do swoich klas na spotkanie z wychowawczyniami.
  Tego dnia nie było jeszcze lekcji, mogliśmy za to spotkać się i poopowiadać o swoich wakacjach.
  Pełni sił zabieramy się do pracy. Jutro trzeba będzie posłuchać, co mają nam do powiedzenia nasze budziki.

 • MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCA I PIOSENKI

  Dnia 12 czerwca 2014 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Tańca i Piosenki organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 20 w Głogowie. W kategorii taniec wystąpiły dzieci z grupy starszaków: Aleksandra Cierniejewska, Nadia Filipowicz, Wiktoria Leśniewska, Nella Szymańska, Julia Ślufarska, Luiza Kielin, Martyna Szlufarska, Tomasz Hara, Mikołaj Katarzyński, Mikołaj Drankiewicz oraz Alan Kowalski. Dzieci zaprezentowały taniec do piosenki zespołu Abba "Mamma mia", który przygotowała pani Danuta Legedź. W kategorii piosenka udział wzięła Agatka Stonoga z grupy młodszej. 

  Podczas konkursu panowała radosna atmosfera, jednak nie brakowało też emocji. W tym roku nie udało nam się wywalczyć pucharu, ale cieszy nas bardzo udział w konkursie i wyróżnienie dla Agatki Stonogi za piosenkę "Moja rodzina" :)

  Zdjęcia w albumie foto i na www.glogow.info.pl
  Opracowała: Kamila Krawczak.

 • RODZICE - DZIECIOM - PRZEDSTAWIENIE "RZEPKA" W WYKONANIU RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW

  Rewelacyjnie zaprezentowali się rodzice przedszkolaków z grupy młodszej, którzy 6 czerwca 2014 roku pod kierunkiem nauczyciela Kamili Krawczak wystąpili z przedstawieniem "Rzepka" w oparciu o wiersz Juliana Tuwima. Rodzice popisali się talentem aktorskim oraz charakteryzatorskim - nie wszystkie dzieci rozpoznały swoich rodziców. Na scenie wiele się działo: piesek dokazywał, kotek szukał myszek, żabka uciekała przed bocianem, dziadek tańczył z babcią, wnuczek bawił się z pieskiem, kurka z gąską dziobały ziarno rozsypane przez babcię, kawka krążyła wokół całego zgromadzenia, a rzepka ze stoickim spokojem czekała, aż cała ferajna zacznie ją wyciągać z ziemi. Narrator pięknie przeczytał  wiersz, a całość przedstawienia okrasiła dynamiczna muzyka. Po skończonym spektaklu rodzice otrzymali gromkie brawa. Pełne zachwytu dzieci rzuciły się w objęcia swoich rodziców. Przedstawienie wypadło wspaniale. 

  Gdy już ucichły oklaski, dzieci zaprezentowały się przy muzyce - każdy wykonywał inne ćwiczenia przygotowując się w ten sposób do wyścigów rzędów i konkursów, które prowadzili: mama Olivera pani Paulina Frankowska oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Mariusz Badowski. Zabawa z rodzicami okazała się dla dzieci miłym zakończeniem dnia. Było wiele śmiechu i emocji. Pyszny poczęstunek przygotowali rodzice: było ciasto z truskawkami, ciasto ze szpinakiem, ciasto z marchewką i ciasto z jabłkami. Przepyszne wypieki oraz koktajle owocowe i świeże owoce promować miały zdrowy styl życia. Wszystkie dzieci wiedzą, że najzdrowsze są warzywa i owoce, a cukier i sól w szkodzą zdrowiu.

  Dziękujemy rodzicom za współpracę przy przygotowaniu tego przedsięwzięcia:)

  Opracowała: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia na www.glogow.info.pl i w albumie foto. 

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY - "BIŻUTERIA Z SUROWCÓW WTÓRNYCH" - SP10

  W dniu 03. 06. 2014 r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Biżuteria z surowców wtórnych” zorganizowany przez wychowawców świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie. W konkursie wzięło udział 85 prac z 7 głogowskich szkół. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pomysłowe, dlatego też komisja nagrodziła zwycięzców równorzędnymi nagrodami. Wśród naszej szkoły laureatami konkursu zostały uczennice z klasy III – Sara Mularczyk i Maja Sądkiewicz. Serdecznie gratulujemy!!! Dziękujemy również pozostałym dzieciom, które wzięły udział w konkursie.

  Opracowała: Karina Nadała
  Fotki w w albumie.

   

 • OWOCOWY KONKURS

  Dnia  03. 06. 14 roku w naszej szkole odbył się „ Owocowy konkurs” w ramach programu „Owoce w szkole” skierowany do uczniów z klas I – III naszej szkoły. Uczniowie bardzo chętnie wzięli się do malowania, wycinania i wyklejania, napłynęło mnóstwo prac naszych małych artystów. Technika pracy była dowolna, przez co prace były bardzo różnorodne i ciekawe.

  Głównym celem konkursu było informowanie uczniów o zdrowych nawykach żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

  Wyłonionych zostało 14 zwycięskich prac.

  Prace naszych zwycięzców można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

  Gratulujemy!!!

  Fotki w galerii.
  Opracowanie: Barbara Pucztarska.

 • CLOWN U PRZEDSZKOLAKÓW

  Śmiech to zdrowie mówi stare porzekadło.

  Przekonały się o tym przedszkolaki, które z samego rana odwiedził niespodziewany gość - klaun. Popisy klauna tak rozweseliły dzieci, że już do końca dnia miały wspaniałe humory. W rolę klauna wcieliła się nauczycielka zaprzyjaźnionego przedszkola pani Iwona Rzadkowska. Wspaniale nawiązała kontakt z dziećmi - przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zabawie. Każdy dzień w przedszkolu powinien zaczynać się taką dawką humoru. Roześmiane buzie przedszkolaków mówią same za siebie.

  Zdjęcia w galerii foto :)
  Opracowała: Kamila Krawczak.

 • PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU

  Drugiego czerwca 2014 roku odbył się w naszym przedszkolu piknik rodzinny dedykowany rodzicom i dzieciom z okazji Ich święta.

  Na placu przedszkolnym pojawiły się "dmuchańce", piłki do skakania, ciastolina, plansze do gry w twistera, kredki do malowania twarzy, koce, klocki i wiele innych atrakcji. Zabawy poprowadziła pani Paulina Wolanin, właściciel sali zabaw Mini Disco w Głogowie. Tego dnia nikt się nie nudził. Ciekawe konkursy, pląsy, tańce urozmaicały czas dzieciom i ich rodzicom. Śmiechu było co niemiara. Był także poczęstunek: pyszne kiełbaski z grilla oraz przepyszna wata cukrowa do której ustawiła się długa kolejka. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

   

   

  Zdjęcia w albumie foto.

 • PRZEDSZKOLAKI NA WARSZTATACH FILMOWYCH W MOK - u

  Tajniki sztuki filmowej poznały 5 i 6 latki na warsztatach poświęconych filmom animowanym.

  Dzieci miały sposobność zobaczyć "od kuchni" jak powstaje film. Nauczyły się nowych słów, takich jak: dubbing, operator kamery, montażysta, reżyser, klaps, itp. Przekonały się, że za pomocą światła i odpowiedniego sprzętu można stworzyć iluzoryczne obrazy, które wydają się rzeczywiste. Warsztaty okazały się bardzo pouczającym przeżyciem.

   

   

  Zdjęcia w albumie

  Opracowała: Kamila Krawczak

 • UWAGA RODZICE PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW!!!

  TRWAJĄ ZAPISY DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA ROK SZKOLNY 2014/2015.

  KARTĘ ZGŁOSZENIA MOŻNA POBRAĆ W PRZEDSZKOLU

  U PANI DANUTY LEGEDŹ

  W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  U PANI KARINY NADAŁY

  ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY. 

   

  Do karty zgłoszeniowej należy dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu.

  Wyprawka świetlicowa zostanie ustalona z rodzicami na początku września.

  Zapisy trwają do 26. 06. 2014 r.

 • OWOCE W SZKOLE

  Dnia 13. 05.14 roku odbyły się zajęcia kulinarne w ramach programu „Owoce w szkole” organizowane przez Panią Barbarę Pucztarską oraz Panią Dorotę Jurczak. Zajęcia kulinarne odbywały się w stołówce szkolnej. W zajęciach wzięły udział klasy I - III naszej szkoły. W tym dniu mali kucharze zdobywali wiedze na temat zdrowego odżywiania, kultury spożywania posiłków oraz zasad higieny. Efektem ich pracy były kolorowe, smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe. W czasie pracy, która okazała się wspaniałą zabawą nasi kucharze poznawali walory smakowe i zdrowotne owoców. Największą przyjemnością okazała się wspólna degustacja przygotowanych własnoręcznie przez uczniów szaszłyków, która dostarczyła wiele radości i mnóstwo witamin. Dzieci nie zapomniały także o swoich kolegach i koleżankach z innych klas, jak również o naszych nauczycielach, którzy mogli skosztować ich „wypieków”. Ach co to była za uczta!

  Opracowanie: Barbara Pucztarska.
  Foto w galerii.

 • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO - EKONOMICZNY SKO

  14 maja odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno - Ekonomiczny SKO zorganizowany przez panią Iwonę Oleśków oraz panią Barbarę Kruchowską. W zmaganiach wzięły udział cztery drużyny z 5 i 6 klasy. Trzeba było wykazać się wiedzą ekonomiczną, historyczną, matematyczną. Pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy 6 w składzie: Katarzyna Rosińska, Jan Mochol, Bartosz Żywina. Wszystkim uczestnikom konursu serdecznie gratulujemy!

   

  Opracowanie: Barbara Serafin-Kruchowska.

 • PODSUMOWANIE PROGRAMU "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA"

  12 maja 2014 roku Oddział Przedszkolny odwiedziły służby mundurowe: Straż Pożarna, Policja, Służby Ratownictwa Medycznego. Powodem wizyty było podsumowanie całorocznego programu "Akademia bezpiecznego przedszkolaka" realizowanego w grupie młodszej przez nauczyciela Marzenę Heina.

  Podczas wizyty gości dzieci z obu grup przedszkolnych wykazały się umiejętnościami i wiadomościami zdobytymi podczas pracy z programem w ciągu roku szkolnego i obejmującego zagadnienia bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na podwórku. Zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom sprzęt, którego używają podczas codziennej pracy. Każde dziecko mogło się z nim zapoznać. Najwięcej frajdy dał dzieciom pies tropiący Demon, którego przewodnik przywiózł na nasze spotkanie. Przedszkolaki uczestniczyły w ćwiczeniach niesienia pierwszej pomocy na fantomie Ania. Następnie dzieliły się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa z panią policjantką. Obejrzeliśmy również pokaz Straży Pożarnej na placu przedszkolnym. Dzieci całą wizytę gości przedstawiły w pracach plastycznych, które powstały podczas spotkania. Prace zostały przekazane do jednostek jako pamiątka ze spotkania. 

  Był to dzień pełen wrażeń.

  Opracowanie: M. Heina.
  Zdjęcia w galerii foto.

 • WIZYTA W REDAKCJI GAZETY "GŁOS GŁOGOWA"

  9 maja uczniowie klas IV - VI w ramach projektu bibliotecznego Biblioteka moim oknem na świat odwiedzili wraz z panią Barbarą Kruchowską oraz panią Barbarą Lachowicz redakcję gazety Głos Głogowa. Poznaliśmy pracę redaktorów oraz całego zespołu, dowiedzieliśmy się, czym są tzw. jedynki, jak składa się gazetę, jakie są gatunki dziennikarskie. Wszystko po to, aby z roli odbiorcy przejść do roli nadawcy, bowiem naszym zamiarem jest wydanie gazety z życia naszej szkoły. Uczniowie mogli zadawać pytania i tym samym rozwiać swoje wszelkie wątpliwości. Nasze odwiedziny zostały uwiecznione na fotografii i zamieszczone w wydaniu Głosu Głogowa z 14 maja 2014r. :-)

   

  Opracowanie: Barbara Serafin-Kruchowska.

 • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM ADAMEM BORYSIEWICZEM

  29 kwietnia odwiedził nas wyjatkowy gość. Był nim pan Adam Borysiewicz. Pan Adam z zamiłowania jest podróżnikiem. Od wielu lat zwiedza świat i zaraża swoją, jakże wspaniałą pasją, innych. Dzięki naszemu gościowi zwiedzilismy Etiopię, Wietnam, Indonezję oraz Madagaskar. Wiemy już, że na Madagaskarze nie ma pingwinów:-) Spotkanie zaczęło się od przybycia przedszkolaków obu grup. Dzieci mogły zobaczyć zdjęcia, filmy i pamiątki z podróży. Najmłodsi uczestnicy otrzymali niespodziankę. Były to muszelki i kamyki z Indonezji. Następną grupą ciekawych świata byli uczniowie klas I - VI. Pan Adam bardzo ciekawie opowiadał o swoich wyprawach, wszyscy mogli zadawać pytania. Ze spotkania wyszliśmy ubogaceni w wiedzę i z nadzieją, że pan Adam Borysiewicz jeszcze do nas powróci.


   

  Opracowała: Barbara Serafin-Kruchowska.
  Zdjęcia w galerii foto.

 • DRUŻYNOWY TURNIEJ MATEMATYCZNO - EKOLOGICZNY EKO - MAT

  Dnia 28 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy III w składzie: Maja Sądkiewicz, Bartosz Pieniążek i Maciej Waligóra wzięli udział w XIII Drużynowym Turnieju Matematyczno - Ekologicznym EKO - MAT zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Głogowie.

  Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań zagadnieniami ekologicznymi współczesnego świata, wzbogacenie wiedzy ekologicznej oraz rozbudzanie postaw służacych ochronie środowiska poprzez integracj treści ekologicznych i mataematycznych w grach, zabawach i zadaniach.

  Tegoroczne hasło tego turnieju brzmiało:
  "ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT!".

   

  Zajęliśmy III miejsce! Gratulacje!!!

  Opracowanie: Małgorzata Tokar - Picz.

 • WSPÓLNE WIOSENNE WARSZTATY PRZEDSZKOLAKÓW I ŚWIETLICZAKÓW

  Integrując się z naszymi młodszymi kolegami i koleżankami z Oddziału Przedszkolnego przy naszej szkole, 28 kwietnia 2014 r. w świetlicy szkolnej odbyły się wspólne warsztaty plastyczne dla świetliczaków oraz przedszkolaków z grupy 3,4 i 5 latków. Tematem warsztatów plastycznych były „Wiosenne kwiaty”, a spotkanie zorganizowały panie: Kamila Krawczak – nauczyciel przedszkola oraz Karina Nadała – wychowawca świetlicy szkolnej. Świetliczaki bardzo serdecznie przywitały przedszkolaków. Po przywitaniu opiekunowie zaprezentowali i omówili pracę plastyczną, którą dzieci będą wykonywały. Pomysł na „wiosenne kwiaty” bardzo się im spodobał, więc z ogromnym zapałem oraz uśmiechem na twarzy zabrały się do pracy. Miła atmosfera sprawiła, że dzieci z radością i zaangażowaniem wykonywały kwiaty z rolek po papierze toaletowym, kolorowego papieru, bibuły i oczywiście brokatu, który uwielbiają i którego nie mogło zabraknąć. Świetliczaki pomagały młodszym kolegom i koleżankom w tworzeniu wspaniałych, kolorowych oraz bardzo pomysłowych kwiatków. Po zakończeniu pracy plastycznej dzieci zaprezentowały swoje dzieła. Następnie świetliczaki zaprosiły maluchów do wspólnego pląsu. Razem tańczyliśmy i śpiewaliśmy, a zajęcia zakończyły się słodką niespodzianką.

  Podczas warsztatów wszyscy bawili się świetnie, czego dowodem były uśmiechnięte buzie dzieci. Udział w warsztatach dał zarówno świetliczakom, jak i przedszkolakom wiele radości i satysfakcji z tworzenia, możliwość wykazania się wspaniałymi pomysłami oraz zdolnościami. Z pewnością był to efektywnie spędzony czas, który będzie radośnie wspominany przez wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że niedługo znów się spotkamy!

  Opracowanie: Karina Nadała, Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

   "Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

  Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. W 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andrés. 23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.

  W Hiszpanii Dzień Książki jest świętem oficjalnym już od roku 1930. Od 1964 tradycja ta kultywowana jest we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych. Obecnie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich celebrowany jest na całym globie – od Nowej Zelandii po Kanadę."

  Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas IV - VI do udziału w konkursie wiedzy dotyczącym Światowego Dnia Książki, wyniki konkursu znajdują się na tablicy informacyjnej w bibliotece, serdecznie zapraszamy.

  Opracowanie: Beata Pawłowska - Hara.

 • KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA"

  Nawiązując do zbliżającej się Wielkanocy - najradośniejszych, najbardziej wiosennych i kwitnących Świąt, biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów oraz przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna".

  Serdecznie dziękujemy  wszystkim za przygotowanie pięknych ozdób wielkanocnych, słowa podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy wspierali dzieci w wykonaniu prac.

  Komisja konkursowa oceniła dostarczone prace, przy wyborze laureatów brała pod uwagę tradycyjność i oryginalność pomysłu, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne oraz samodzielność wykonania. Szczególnie aktywni w konkursie byli przedstawiciele przedszkola. Autorzy zwycięskich i wyróżnionych prac otrzymali nagrody rzeczowe.

  WYNIKI KONKURSU:

  Kategoria przedszkole:

  • Laureat: Aleksandra Cierniejewska
  • Wyróżnienia: Matylda Pieniążek, Maksymilian Włodarczyk, Anna Szlufarska, Natalia Mocha, Mateusz Serafin


  Kategoria klas I - III:

  • Laureat: Oliwia Stawicka
  • Wyróżnienia: Magdalena Kielin, Natalia Kostrub
    

  Kategoria klas IV - VI:

  • Laureat: Kaja Izbiańska
  • Wyróżnienia: Robert Kostrub, Joanna Cierniejewska, Jesica Dolczewska

   

  Opracowanie: Beata Pawłowska - Hara.
  Foto w galerii.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć