Nawigacja

 • Mistrz Klawiatury 2015

  W dniu 14 maja 2015 w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się konkurs Mistrz Klawiatury. W zawodach wzięli udział uczniowe ośmiu szkół powiatu głogowskiego. Celem konkursu było doskonalenie technik szybkiego pisania oraz ćwiczenie poprawności pisania.

 • PIERWSZAKI LUBIĄ SPORT

  Uczniowie klas pierwszych spotkali się na wspólnych zajęciach wychowania fizycznego w sali gimnastycznej i na boisku sportowym. Wspólne zabawy i zgodna rywalizacja przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Udowodniły, że pierwszaki lubią sport, wspaniale się rozwijają i doskonalą własne umiejętności. Udowodniły także, że sport uspołecznia, zbliża i integruje uczniów, a co najważniejsze wspaniale wpływa na zdrowie.

   

   

   

  Wiadomość K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • TYDZIEŃ OWOCOWO - WARZYWNY W NASZEJ SZKOLE

  W ramach ogólnopolskiego programu „Owoce i warzywa w szkole” w dniach 11 – 15 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się „TYDZIEŃ OWOCOWO – WARZYWNY” dla uczniów klas I – III. Inicjatorkami i koordynatorkami akcji były panie: Barbara Pucztarska i Karina Nadała. Celem zajęć było kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców, warzyw oraz nabywanie przekonania, że świeże owoce i warzywa powinny być niezbędnym elementem codziennego jadłospisu. 

  Poniedziałek i wtorek

  W tych dniach dzieci z klas I – III brały udział w zajęciach edukacyjno – praktycznych, podczas których utrwaliły i wzbogaciły wiedzę na temat znaczenia owoców i warzyw dla zdrowia. Poznawały nazwy i cechy charakterystyczne owoców, warzyw, rozpoznawały kształty warzyw i owoców poprzez dotyk, rozpoznawały także ich smak z zawiązanymi oczami. Ponadto rozwiązywały zagadki, krzyżówki, układały rozsypanki wyrazowe oraz przyporządkowywały owoce i warzywa do odpowiedniego koloru. Zapoznały się także z najważniejszymi witaminami oraz rozszerzyły swoją wiedzę na temat sposobów przetwarzania owoców i warzyw oraz ich spożywania.

  Środa

  W środę odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój ulubiony owoc”. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac. Wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe. Ocenie podlegała przede wszystkim estetyka pracy oraz to czy praca była wykonana przez dziecko. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, dlatego zdecydowało przyznać egzekwo 2 trzecie miejsca, 2 drugie miejsca i 2  pierwsze miejsca oraz 5 wyróżnień.

  I miejsce Natalia Mocha (IB) i Zuzanna Kasperek (I B).
  II miejsce –
  Miłosz Rybak (I B) i Matylda Pieniążek (IA).
  III miejsce –
  Marlena Adamik (III) i Daria Wilk (II).

  Wyróżnienia: Zuzanna Chwaszcz (IA), Mikołaj Drankiewicz (IB), Paweł Popławski (III), Wiktoria Przybyła (IA), Luiza Kielin (IA).

  Czwartek

  We czwartek stołówka zamieniła się w prawdziwą wytwórnię soków. Dzieci przyniosły do szkoły owoce i warzywa, aby wspólnie zrobić sok. Jednak zanim przystąpiły do pracy, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz zasadami bezpieczeństwa. Następnie wzięły się do pracy. Każde dziecko własnoręcznie umieszczało umyte owoce i warzywa w sokowirówce. Obserwując jej pracę oceniały kolor wypływającego soku. Zabawa była wyśmienita i bardzo pyszna oczywiście. Uczniowie z apetytem wypijali świeżo wyciśnięte „witaminowe eliksiry” bez dodatku cukru i konserwantów.

  W tym dniu odbył się również konkurs. Uczniowie klas I – III mieli przyjść ubrani na kolor, który wcześniej wylosowali: klasa IA na czerwono, klasa IB na żółto, klasa II na zielono, klasa III na niebiesko. Wszystkie klasy spisały się na medal. Jednak jury zdecydowało, że najbardziej przebraną klasą okazała się klasa II, która otrzymała nagrodę od dyrektora szkoły.  

  Piątek

  Z myślą o jarzynowych witaminkach 15 maja uczniowie przynieśli do szkoły ugotowane warzywa (ziemniaki, marchewkę), jajka, ogórki, kukurydzę, groszek, przyprawy. A to wszystko po to, aby samodzielnie wykonać sałatkę jarzynową. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły się do pracy –  kroiły warzywa (przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem) oraz doprawiały je do smaku. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Na koniec odbyła się prawdziwa uczta. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały samodzielnie przygotowaną sałatkę.

  Tydzień owocowo – warzywny dzieciom bardzo się podobał. Aktywnie brały udział we wszystkich działaniach, zadaniach które się odbywały. Jesteśmy przekonani, iż po tak atrakcyjnych zajęciach nikogo nie trzeba będzie przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego żywienia.

  Opracowanie: Karina Nadała, Barbara Pucztarska.
  Zdjęcia w albumie.

 • SŁUŻBY RATOWNICZE W PRZEDSZKOLU I SZKOLE

  Wiadomość w przygotowaniu.

  Zdjęcia w albumie.

 • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA - APEL

 • KONKURS PAPIESKI "ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE"

  30 kwietnia 2015 r. odbył się VII Głogowski Konkurs Papieski Szkół Podstawowych "Świętymi Bądźcie". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie im. Mikołaja Kopernika.

  Celem konkursu było przybliżenie dzieciom z klas IV jednej z największych postaci naszych czasów Wielkiego Jana Pawła II.

  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

  - Maja Sądkiewicz

  - Dominika Skrzyczyńska

  - Maciej Waligóra

   

   

  Miło nam poinformować, że nasi uczniowie wywalczyli I miejsce.
  Serdecznie gratulujemy!!!!

  Opracowanie: Iwona Oleśków.
 • VI POWIATOWY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO SHOW DANCE

  Dnia  29. 04. 2015 r. w Technikum nr 6 w Głogowie odbył się VI Powiatowy Turniej Tańca Nowoczesnego Show Dance. Turniej zbiegł się z obchodzonym w tym dniu Międzynarodowym Dniem Tańca. W konkursie rywalizowali reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Łącznie wzięło udział ok. 240 tancerzy.

  Zespoły taneczne ze Szkół Podstawowych w Głogowie nr 3, 10, 12, 13, 14 oraz ze  Szkoły Podstawowej ASLAN konkurowały ze sobą w kategorii wiekowej I – III i IV – VI oraz w kategoriach: formacja, mini formacja i duety.

  Jurorzy brali pod uwagę pomysłowość choreografii, synchronizację, wyczucie rytmu, strój oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wyłonić zwycięzców nie było łatwo, gdyż wszystkie zespoły taneczne wykazały się kreatywnością, doskonałym wyczuciem rytmu, dbałością o szczegóły oraz pozytywną energią.

  Naszą szkołę reprezentowały:

  KLASY I – III

  Formacja taneczna „Orlątka” (Zuzanna Chwaszcz, Matylda Pieniążek, Anna Gajzler, Hanna Starosta, Julia Ślufarska, Julia Sobczyńska, Nadia Filipowicz, Natalia Grochala, Daria Wilk).

  Mini formacja „Orlątka” (Szymon Stawicki, Daniel Zielonka, Zuzanna Chwaszcz, Matylda Pieniążek, Anna Gajzler, Luiza Kielin, Hanna Starosta).

  Duet taneczny (Daria Wilk, Zuzanna Chwaszcz).

   

  KLASY IV – VI

  Formacja taneczna „Orlęta” (Dominika Skrzyczyńska, Oliwia Stawicka, Sara Mularczyk, Maja Sądkiewicz, Marta Przybylska, Magdalena Kielin, Samanta Ratajczak, Julia Janik, Sandra Smykacz, Maja Ciemna, Julia Drankiewicz, Emilia Zimny).

  Mini formacja „Orlęta” (Magdalena Kielin, Oliwia Stawicka, Sara Mularczyk, Maja Sądkiewicz, Samanta Ratajczak, Marta Przybylska).

  Duet taneczny (Samanta Ratajczak, Magdalena Kielin).

   

  Miło nam jest poinformować o naszych pierwszych sukcesach tanecznych.

   

  • Formacja „Orlątka” otrzymała nagrodę za najsympatyczniejszy zespół.
  • Mini formacja „Orlątka” zdobyła nagrodę za ciekawą choreografię.
  • Duet – Daria Wilk i Zuzanna Chwaszcz otrzymał nagrodę za mocne wrażenia artystyczne.
  • Formacja „Orlęta” uzyskała nagrodę na najbardziej dynamiczny zespół.
  • Duet – Samanta Ratajczak i Magdalena Kielin wywalczył III miejsce.

   

  Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przygotowano medale, puchary i dyplomy.

   

  Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

   

  Zdjęcia w albumie, na www.nasz-glogow.pl, miedziowe.pl oraz filmik na www.glogow-info.pl

  Opracowanie: Karina Nadała, Barbara Pucztarska.

 • MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ KLAS III EKO - MAT

  Dnia 29. 04. 2015 r. odbył się XIII Drużynowy Turniej Matematyczno - Ekologiczny EKO - MAT klas III pod hasłem "Z energią zmieńmy źródła". Celem konkursu było rozbudzenie postaw służących ochronie środowiska poprzez integrację treści ekologicznych i matematycznych w grach, zabawach i zadaniach.

  Naszą szkołę reprezentowała drużyna klasy III w składzie: Laura Hauke, Tymoteusz Kwieciński i Maciej Smoczyk, którzy wykazali się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii.

  NASI UCZNIOWIE ZAJĘLI II MIEJSCE!!!

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

  Opracowanie: Wioletta Taudul.

 • IV MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  27 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się IV Międzypowiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego. Jego organizatorem była pani Karolina Kowal. W międzypowiatowych zmaganiach udział wzięli uczniowie z następujących szkół:

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie

  Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie

  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie

  Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach

  Szkoła Podstawowa ASLAN w Głogowie

  Zespół Szkół w Rudnej

  Konkurs obejmował zakres materiału klasy IV i VI. Test konkursowy składał się z czterech części: słuchanie, czytanie, pisanie, test leksykalno - gramatyczny. Łącznie w konkursie wzięło udział 16 uczniów.

  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Karolina Kowal, pani Alicja Skoczylas, pani Magdalena Serdeń oraz pani Katarzyna Wesołek.

  Wyniki konkursu:

  I MIEJSCE - DAWID NICKE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W POLKOWICACH
  II MIEJSCE - NINA SANCHEZ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 12 W GŁOGOWIE
  III MIEJSCE - ZUZANNA WALCZAK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W POLKOWICACH

  ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: Karolina Kowal.

 • SUKCES SKRZYPCOWY NASZEJ UCZENNICY!

  Maja Sądkiewicz, uczennica drugiej klasy Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie, została laureatką międzynarodowego konkursu skrzypcowego.

  Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Vivaldi 337” przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych I stopnia w Polsce i za granicą. Organizatorem imprezy jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Wieliczce. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w dniach 22 – 25 kwietnia 2015 r. Maja rywalizowała w konkursie w najmłodszej grupie wiekowej (przeznaczonej dla uczniów klas pierwszych i drugich) z 60 innymi uczniami szkół muzycznych w Polsce, a także z innych państw (Austria, Białoruś, Ukraina). Wysoki poziom umiejętności Mai zyskał uznanie w oczach jury i przyznano jej III miejsce.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

  Opracowanie: Karina Nadała.

 • III POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY MATEMATYCZNO - EKONOMICZNEJ "Z KLASY DO KLASY"

  23 kwietnia 2015 r. odbył się III Powiatowy Turniej Wiedzy Matematyczno - Ekonomicznej dla klas IV ''Z klasy do klasy''. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Głogowie.

  Cele konkursu:

  - Rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, doskonalenie zdolności poznawczych, w tym umiejętności posługiwania   się metodami matematycznymi.

  - Wspieranie rozwoju talentów matematycznych. 


  Naszą szkołę reprezentowali: Maja Sądkiewicz, Bartosz Pieniążek oraz Maciej Waligóra.           

  W ciągu niespełna 3 godzin uczniowie zmagali się z  rozwiązywaniem zadań dotyczących wiersza Jana Brzechwy. Wykreślali pojęcia ekonomiczne oraz wyjaśniali ich znaczenie. Rozwiązywali krzyżówki oraz wykazywali się znajomością banknotów. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziły kalambury.                                             

   Nasi uczniowie zajęli IV miejsce. Gratulujemy!!!

  Opracowanie: Iwona Oleśków.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA W PRZEDSZKOLU

  W naszym przedszkolu przez trzy dni obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W pierwszym dniu naszych spotkań rozmawialiśmy na temat dbania o zdrowie oraz zdrowego odżywiania. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą, co powinniśmy jeść, a czego nie. Następnego dnia maluszki spożywały samodzielnie zrobione kolorowe i zdrowe kanapki, a starszaki robiły pyszną sałatkę owocową. Ostatniego dnia na zakończenie naszego cyklu spotkań dzieci śpiewając piosenki wyruszyły ulicami osiedla, by uświadamiać mieszkańców jak ważne jest nasze zdrowie.

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjęcia w albumie.

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ CZ. VI

  21 kwietnia 2015 roku odbył się kolejny koncert Filharmonii Lubuskiej, podczas którego uczniowie poznali trzy instrumenty dęte blaszane: waltornię, trąbkę i puzon. W opowieści o królewnie zamienionej w żabę instrumenty tworzyły muzyczne tło, dzięki czemu łatwiej było uczniom przenieść się w wyobraźni do zaczarowanej krainy baśni. Następny koncert w maju - czekamy z niecierpliwością na ostatni koncert w tym roku :)

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: K. Krawczak.

 • WYCIECZKA DO ZOO WE WROCŁAWIU - AFRYKARIUM

  16 kwietnia 2015 roku odbyła się wycieczka do zoo we Wrocławiu. Uczniowie klas I - III mieli okazję obejrzeć zwierzęta morskie w afrykarium, ssaki lądowe, gady, płazy i owady z różnych stron świata. Wyprawy do zoo, to pouczająca lekcja przyrody o zagrożonych wyginięciem gatunkach skazanych przez działalność człowieka na zagładę. Jest to także czasami jedyny sposób, aby zobaczyć jak w rzeczywistości wyglądają zwierzęta zamieszkujące inne kontynenty.

  Pogoda była udana, a humory dopisały. W drodze powrotnej był jeszcze posiłek w restauracji Mac Donald`s, a przemiły pan kierowca umilał dzieciom czas filmami dvd. 

  Warto jeździć na wycieczki. Warto zwiedzać ciekawe miejsca w naszym kraju!

  Opracowanie: K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • "MAMO, TATO POCZYTAJ MI" - RODZICE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM BAJKI

  W dobie telewizji, komputerów i Internetu coraz mniej czasu poświęcamy na czytanie dzieciom bajek. Dlatego w naszym przedszkolu w grupie młodszej została zorganizowana akcja pt. „Mamo, tato poczytaj mi”. Głównym celem akcji było rozwijanie u dzieci potrzeby kontaktu z książką oraz zachęcanie do słuchania bajek w wykonaniu rodziców. W ramach tego przedsięwzięcia zaposiliśmy chętnych rodziców naszych przedszkolaków, by odwiedzali nas i czytali dzieciom ulubione bajki. Dla naszych maluszków były to niezapomniane chwile.

  Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie w życie naszej grupy i poświęcenie swojego czasu.

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjęcia w albumie.

 • MISTRZOSTWA POWIATU GŁOGOWSKIEGO W PŁYWANIU KLAS I - II

  14 kwietnia 2015 roku odbyły się powiatowe mistrzostwa w pływaniu dla klas pierwszych i drugich propagujące pływanie wśród dzieci. W mistrzostwach udział wzięli uczniowie naszej szkoły:

  Matylda Pieniążek - kl. IA,

  Martyna Szlufarska -  kl. IB,

  Dominik Ulman - kl. IB

  Julia Sobczyńska -  kl. II,

  Natalia Kostrub -  kl. II,

  Wojciech Jacak - kl. II.

  Miło nam powiadomić, że debiutant w zawodach, Dominik Ulman zdobył IV miejsce w pływaniu na 25 metrów stylem dowolnym i otrzymał pierwszy w życiu medal w zawodach pływackich. Gratulujemy naszemu uczniowi sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw w zmaganiach sportowych.

  Dziękujemy także pozostałym zawodnikom, którzy z ogromną cierpliwością oczekiwali na swoją kolej, gorąco dopingowali kolegów, i co najważniejsze z pełnym poświęceniem reprezentowali naszą szkołę!!! 

  Uczniom towarzyszyli opiekunowie: pani Barbara Pucztarska i Kamila Krawczak. 

  Specjalne podziękowania dla pani J. Włodarczyk za pomoc w transporcie uczniów do SP 10 w Głogowie.

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: Kamila Krawczak.

 • SUKCES MUZYCZNY NASZEJ UCZENNICY!!!

  Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE MAJA SĄDKIEWICZ WYWALCZYŁA
  II MIEJSCE
  W X KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W KATEGORII KLAS III - VI. KONKURS ODBYŁ SIĘ 10. 04. 2015 R. W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W GŁOGOWIE.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW ARTYSTYCZNYCH!!!

 • X KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

  W dniu 9 kwietnia 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyła się pierwsza część X konkursu piosenki obcojęzycznej, w którym uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami językowymi oraz muzycznymi. Konkurs okazał się dużym sukcesem, gdyż uczniowie zaprezentowali naprawdę wysoki poziom artystyczny. Można było usłyszeć m.in. piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, ukraińskim oraz czeskim. Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły – Maja Sądkiewicz (kl. IV) zakwalifikowała się do II etapu konkursu w kategorii klas III – VI śpiewając piosenkę francuską pt. "Derniere Danse" Indilli. II etap odbędzie się 10. 04. 2015 r. w MOK-u, podczas którego gościnnie wystąpi Kasia Wilk.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA JUTRZEJSZY DZIEŃ!

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.

 • WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  Baranku śnieżnobiały - dokąd bieżysz kudłaczu? I ty zajączku miły - dokąd spieszysz uszaty?

  Niesiemy upominki, okruch chleba i szynki oraz garść uśmiechu do kurczęcej chaty.

  Wkrótce wspólnie z aniołkiem, co już zleciał na ląd, zaśpiewamy Wam Drodzy: radosnych świąt!!!

  Spokojnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodzinnym wszystkim Uczniom i Ich Rodzinom życzy dyrektor szkoły z gronem pedagogicznym :)

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY!!!

  Sprawdzian szóstoklasisty odbędzie 01. 04. 2015 r. o godzinie 9.00. Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8.30. Obowiązuje strój galowy. Uczniowie powinni mieć ze sobą długopis z czarnym wkładem oraz przybory geometryczne (ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel, kątomierz). Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników.
  Przypominamy również o zakazie wnoszenia telefonów komórkowych.

  UDZIAŁ W SPRAWDZIANIE JEST NIEZBĘDNYM WARUNKIEM UKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć