Nawigacja

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

  16 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat mamy dwie klasy pierwsze. Obie połączyły siły i wystąpiły z ciekawym programem artystycznym przygotowanym przez wychowawców -  panie: Małgorzatę Tokar - Picz i Kamilę Krawczak oraz wykazały się wiedzą na tematy bezpieczeństwa, zachowania w szkole, a także pochwaliły się znajomością symboli narodowych i najważniejszych informacji o Polsce. Pierwszaki zatańczyły także tańce przygotowane podczas koła tanecznego prowadzonego przez nauczyciela świetlicy panią Karinę Nadałę. Tańce okazały się największym hitem tego programu. Do tańczących uczniów dołączyła także pani dyrektor Agnieszka Karwat! Zatańczyła świetnie i otrzymała wielkie brawa od dzieci i rodziców. Po zakończeniu części artystycznej dzieci udały się z wychowawcami do swoich klas na pyszny poczęstunek przygotowany przez swoich rodziców. 

  Dnia 16 października 2014, dzieci z klasy Ia i Ib stały się równoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Mamy nadzieję, że słowa ślubowania na długo pozostaną w sercach naszych nowych uczniów. Witamy w szkole!!!

  Opracowanie: K. Krawczak

  Zdjęcia w albumie foto.

   

   

 • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW PO GŁOGOWIE

  Dnia 9 października 2014 r. grupa 5-6 latków korzystając z pięknej pogody wybrała się na wycieczkę. Dzieci wraz z panią Danutą Legedź zwiedzały najciekawsze miejsca naszego miasta. Zobaczyły Pomnik Dzieci Głogowskich, Zamek Książąt Piastowskich, Kolegiatę, Pomnik Jana Pawła II oraz Sukiennice Głogowskie. Dużo emocji dostarczyło dzieciom przejście nad Odrę naszym pięknym różowym mostem. Humory wszystkim dopisywały, jak to bywa zawsze na wycieczce!

  Zdjęcia w albumie foto.

   

 • KLASA II NA DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI W PWSZ W GŁOGOWIE

  02 i 03 października br. w naszym mieście odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Festiwal Nauki organizowany jest już po raz XVII, a od kilku lat, ma miejsce również w Głogowie. Jest imprezą popularnonaukową, która ma edycję stacjonarną we Wrocławiu oraz edycje regionalne w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Głogowie. Festiwal adresowany jest do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

  W ramach festiwalowych spotkań i wydarzeń – 3 października – uczniowie klasy II odwiedzili Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie, gdzie wzięli udział w warsztatach „Tańce integracyjne”. Uczniowie poznali wiele interesujących i ciekawych pląsów oraz zabaw ruchowych, które dały im wiele radości, uśmiechu a także stworzyły miłą atmosferę w grupie.

  Oprócz warsztatów z tańca, dzieci skorzystały jeszcze z jednej oferty przygotowanej przez PWSZ, a mianowicie miały okazję zobaczyć jak działają roboty. Uczniowie z niedowierzaniem obserwowali, co potrafią zrobić. Szczególnie przypadł im do gustu robot rozdający słodkości.

  Zajęcia na uczelni dzieciom bardzo się podobały. Uczniowie zdobyli ciekawe doświadczenia oraz miło i pożytecznie spędzili czas.

  Zdjęcia: Album fotograficzny. 
  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.

 • MAŁY MISTRZ - PIERWSZAKI ĆWICZĄ JAZDĘ NA ROWERACH

  W ramach programu Mały Mistrz z wychowania fizycznego, który ruszył w całym kraju, pierwszaki z kl. I B przygotowywały się do zdobycia sprawności rowerzysty - turysty. Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności ruchowych, otrzymują znaczki, które wklejają do legitymacji Mały Mistrz. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Mały Mistrz. 

  Program Mały Mistrz pomaga nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i współpracującym nauczycielom wychowania fizycznego w:

  - dostosowaniu zajęć wychowania fizycznego w klasach I - III do nowej podstawy programowej,

  - monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych,

  - zintegrowaniu zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi.

  Dzisiejsza lekcja była bardzo udana. Wszyscy byli bardzo przejęci i z całych sił starali się wykonać każde zadanie. A nie było to takie proste: między innymi trzeba było samemu ruszyć z miejsca, przejechać przez szerokie i wąskie bramki, pojechać slalomem, wykonać podwójną ósemkę, jechać jedno za drugim bez wymijania się, itp. Pierwszaki spisały się na medal!

  Zdjęcia w galerii foto. 
  Opracowanie: Kamila Krawczak.

 • POCZET SZTANDAROWY NA UROCZYSTOŚCIACH POD POMNIKIEM SYBIRAKÓW W GŁOGOWIE

  17 września poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach upamiętniających 75 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Sybiraków, na Cmentarzu przy ulicy Legnickiej w Głogowie.

  Obchody rozpoczęły się mszą świętą. Następnie odśpiewano hymn Sybiraków. Po tym nastąpiły przemówienia zaproszonych gości. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów przez delegacje. Wśród nich byli m.in.: przedstawiciele związków, stowarzyszeń i organizacji kombatanckich, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje szkół, zakładów pracy i duchowieństwa.

  Organizatorem uroczystości był Związek Sybiraków Koła w Głogów. Patronat nad uroczystością objęło Starostwo Powiatowe w Głogowie. 

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.

   

 • POCZET SZTANDAROWY NASZEJ SZKOŁY NA UROCZYSTOŚCI MIEJSKIEJ INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W GIMNAZJUM NR 2 W GŁOGOWIE

  Dnia 1 września 2014 r. poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Klaudia Chruściel, Daria Zyśk, Julian Szymański wraz z opiekunami: panią Beatą Pawłowską – Hara oraz panią Kariną Nadała uczestniczył w Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015, która odbyła się w Gimnazjum nr 2 w Głogowie.

  Na inaugurację, oprócz pocztów sztandarowych z głogowskich szkół przybyli również: Prezydent Miasta Głogowa – Jan Zubowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Polskiej – Ewa Drozd, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Wojciech Zubowski, Starosta Powiatu Głogowskiego – Rafael Rokaszewicz, proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego – ksiądz Janusz Idzik, przedstawiciele kuratorium oświaty i władz oświatowych naszego miasta, radni miejscy i powiatowi, delegacje związkowe oraz dyrektorzy szkół głogowskich.

  Uroczystość rozpoczęła się wejściem pocztów sztandarowych, odśpiewaniem hymnu narodowego oraz hymnu Gimnazjum nr 2. Po tym dyrektor szkoły – pani Wiesława Wysocka serdecznie przywitała wszystkich zebranych, a następnie oddała głos zaproszonym gościom.

  Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie Gimnazjum nr 2 przedstawili program artystyczny.

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.
  Zdjęcia w albumie.

   

 • NASZ ELEMENTARZ - REGULAMIN WYPOŻYCZANIA

   

  Podstawa Prawna:

  Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014 r. poz. 811                                                                                            

  1. Podręczniki do Edukacji wczesnoszkolnej i języka niemieckiego dla klas I Szkoły Podstawowej są własnością Szkoły.

   

  2. Szkoła Podstawowa nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową.

   

  3. Szkoła Podstawowa przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu. Rodzice zobowiązani są do podpisania protokołu odbioru.

   

  4. W przypadku zniszczenia (popisania, poplamienia itp.) lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) uczeń zobowiązany jest do kupienia lektury szkolnej w zakresie kl. I-III i dostarczenia do biblioteki szkolnej.

   

  5. W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia, zanim zostanie dostarczony nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu podręczników, który będzie znajdował się w bibliotece szkolnej.

   

  6. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).

   

  7. Pierwsze części podręczników (materiałów edukacyjnych) będą wypożyczone uczniom od 2 września; uczniowie przychodzą do biblioteki szkolnej całą grupą wraz z wychowawcą – nauczycielem Edukacji wczesnoszkolnej, podczas zajęć edukacyjnych.

   

  8. O kolejnych wypożyczeniach i oddaniu użytkowanych wcześniej podręczników (materiałów edukacyjnych) decyduje nauczyciel. Uczniowie przychodzą do biblioteki całym zespołem klasowym wraz z wychowawcą, oddając i wypożyczając podręczniki  (materiały edukacyjne).

   

  9. Uczniowie, których nie będzie w szkole w dniu wypożyczenia/oddawania podręczników, będą zobowiązani do indywidualnego zgłoszenia się do biblioteki szkolnej.

   

  10. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręcznik (obłożenie, nie pisanie wewnątrz), ponieważ dany podręcznik będzie służył uczniom kl. I przez kolejne 2 lata.

   

 • Drodzy Uczniowie!

  Rozpoczynamy kolejną wspólną podróż,
  podczas której odkryjemy nowe tajniki wiedzy.
  Niech Waszą mapą będzie otwarty umysł, kompasem ciekawość,
  a kapitanami twórczy nauczyciele.

                                                                                                                       Życzymy,

  abyście w roku szkolnym 2014/2015 odnaleźli wiele cennych skarbów.

 • 1 WRZEŚNIA, JAK CO ROKU

  Najpierw głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Karwat.

  Po przemówieniu rozeszliśmy się do swoich klas na spotkanie z wychowawczyniami.


  Tego dnia nie było jeszcze lekcji, mogliśmy za to spotkać się i poopowiadać o swoich wakacjach.
   

  Pełni sił zabieramy się do pracy!!!

  Jutro trzeba będzie posłuchać, co mają nam do powiedzenia nasze budziki smiley

 • MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCA I PIOSENKI

  Dnia 12 czerwca 2014 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Tańca i Piosenki organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 20 w Głogowie. W kategorii taniec wystąpiły dzieci z grupy starszaków: Aleksandra Cierniejewska, Nadia Filipowicz, Wiktoria Leśniewska, Nella Szymańska, Julia Ślufarska, Luiza Kielin, Martyna Szlufarska, Tomasz Hara, Mikołaj Katarzyński, Mikołaj Drankiewicz oraz Alan Kowalski. Dzieci zaprezentowały taniec do piosenki zespołu Abba "Mamma mia", który przygotowała pani Danuta Legedź. W kategorii piosenka udział wzięła Agatka Stonoga z grupy młodszej. 

  Podczas konkursu panowała radosna atmosfera, jednak nie brakowało też emocji. W tym roku nie udało nam się wywalczyć pucharu, ale cieszy nas bardzo udział w konkursie i wyróżnienie dla Agatki Stonogi za piosenkę "Moja rodzina" :)

  Zdjęcia w albumie foto i na www.glogow.info.pl
  Opracowała: Kamila Krawczak.

 • RODZICE - DZIECIOM - PRZEDSTAWIENIE "RZEPKA" W WYKONANIU RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW

  Rewelacyjnie zaprezentowali się rodzice przedszkolaków z grupy młodszej, którzy 6 czerwca 2014 roku pod kierunkiem nauczyciela Kamili Krawczak wystąpili z przedstawieniem "Rzepka" w oparciu o wiersz Juliana Tuwima. Rodzice popisali się talentem aktorskim oraz charakteryzatorskim - nie wszystkie dzieci rozpoznały swoich rodziców. Na scenie wiele się działo: piesek dokazywał, kotek szukał myszek, żabka uciekała przed bocianem, dziadek tańczył z babcią, wnuczek bawił się z pieskiem, kurka z gąską dziobały ziarno rozsypane przez babcię, kawka krążyła wokół całego zgromadzenia, a rzepka ze stoickim spokojem czekała, aż cała ferajna zacznie ją wyciągać z ziemi. Narrator pięknie przeczytał  wiersz, a całość przedstawienia okrasiła dynamiczna muzyka. Po skończonym spektaklu rodzice otrzymali gromkie brawa. Pełne zachwytu dzieci rzuciły się w objęcia swoich rodziców. Przedstawienie wypadło wspaniale. 

  Gdy już ucichły oklaski, dzieci zaprezentowały się przy muzyce - każdy wykonywał inne ćwiczenia przygotowując się w ten sposób do wyścigów rzędów i konkursów, które prowadzili: mama Olivera pani Paulina Frankowska oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Mariusz Badowski. Zabawa z rodzicami okazała się dla dzieci miłym zakończeniem dnia. Było wiele śmiechu i emocji. Pyszny poczęstunek przygotowali rodzice: było ciasto z truskawkami, ciasto ze szpinakiem, ciasto z marchewką i ciasto z jabłkami. Przepyszne wypieki oraz koktajle owocowe i świeże owoce promować miały zdrowy styl życia. Wszystkie dzieci wiedzą, że najzdrowsze są warzywa i owoce, a cukier i sól w szkodzą zdrowiu.

  Dziękujemy rodzicom za współpracę przy przygotowaniu tego przedsięwzięcia:)

  Opracowała: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia na www.glogow.info.pl i w albumie foto. 

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY - "BIŻUTERIA Z SUROWCÓW WTÓRNYCH" - SP10

  W dniu 03. 06. 2014 r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Biżuteria z surowców wtórnych” zorganizowany przez wychowawców świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie. W konkursie wzięło udział 85 prac z 7 głogowskich szkół. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pomysłowe, dlatego też komisja nagrodziła zwycięzców równorzędnymi nagrodami. Wśród naszej szkoły laureatami konkursu zostały uczennice z klasy III – Sara Mularczyk i Maja Sądkiewicz. Serdecznie gratulujemy!!! Dziękujemy również pozostałym dzieciom, które wzięły udział w konkursie.

  Opracowała: Karina Nadała
  Fotki w w albumie.

   

 • OWOCOWY KONKURS

  Dnia  03. 06. 14 roku w naszej szkole odbył się „ Owocowy konkurs” w ramach programu „Owoce w szkole” skierowany do uczniów z klas I – III naszej szkoły. Uczniowie bardzo chętnie wzięli się do malowania, wycinania i wyklejania, napłynęło mnóstwo prac naszych małych artystów. Technika pracy była dowolna, przez co prace były bardzo różnorodne i ciekawe.

  Głównym celem konkursu było informowanie uczniów o zdrowych nawykach żywieniowych poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

  Wyłonionych zostało 14 zwycięskich prac.

  Prace naszych zwycięzców można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

  Gratulujemy!!!

  Fotki w galerii.
  Opracowanie: Barbara Pucztarska.

 • CLOWN U PRZEDSZKOLAKÓW

  Śmiech to zdrowie mówi stare porzekadło.

  Przekonały się o tym przedszkolaki, które z samego rana odwiedził niespodziewany gość - klaun. Popisy klauna tak rozweseliły dzieci, że już do końca dnia miały wspaniałe humory. W rolę klauna wcieliła się nauczycielka zaprzyjaźnionego przedszkola pani Iwona Rzadkowska. Wspaniale nawiązała kontakt z dziećmi - przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zabawie. Każdy dzień w przedszkolu powinien zaczynać się taką dawką humoru. Roześmiane buzie przedszkolaków mówią same za siebie.

  Zdjęcia w galerii foto :)
  Opracowała: Kamila Krawczak.

 • PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU

  Drugiego czerwca 2014 roku odbył się w naszym przedszkolu piknik rodzinny dedykowany rodzicom i dzieciom z okazji Ich święta.

  Na placu przedszkolnym pojawiły się "dmuchańce", piłki do skakania, ciastolina, plansze do gry w twistera, kredki do malowania twarzy, koce, klocki i wiele innych atrakcji. Zabawy poprowadziła pani Paulina Wolanin, właściciel sali zabaw Mini Disco w Głogowie. Tego dnia nikt się nie nudził. Ciekawe konkursy, pląsy, tańce urozmaicały czas dzieciom i ich rodzicom. Śmiechu było co niemiara. Był także poczęstunek: pyszne kiełbaski z grilla oraz przepyszna wata cukrowa do której ustawiła się długa kolejka. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

   

   

  Zdjęcia w albumie foto.

 • PRZEDSZKOLAKI NA WARSZTATACH FILMOWYCH W MOK - u

  Tajniki sztuki filmowej poznały 5 i 6 latki na warsztatach poświęconych filmom animowanym.

  Dzieci miały sposobność zobaczyć "od kuchni" jak powstaje film. Nauczyły się nowych słów, takich jak: dubbing, operator kamery, montażysta, reżyser, klaps, itp. Przekonały się, że za pomocą światła i odpowiedniego sprzętu można stworzyć iluzoryczne obrazy, które wydają się rzeczywiste. Warsztaty okazały się bardzo pouczającym przeżyciem.

   

   

  Zdjęcia w albumie

  Opracowała: Kamila Krawczak

 • UWAGA RODZICE PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW!!!

  TRWAJĄ ZAPISY DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA ROK SZKOLNY 2014/2015.

  KARTĘ ZGŁOSZENIA MOŻNA POBRAĆ W PRZEDSZKOLU

  U PANI DANUTY LEGEDŹ

  W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  U PANI KARINY NADAŁY

  ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY. 

   

  Do karty zgłoszeniowej należy dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu.

  Wyprawka świetlicowa zostanie ustalona z rodzicami na początku września.

  Zapisy trwają do 26. 06. 2014 r.

 • OWOCE W SZKOLE

  Dnia 13. 05.14 roku odbyły się zajęcia kulinarne w ramach programu „Owoce w szkole” organizowane przez Panią Barbarę Pucztarską oraz Panią Dorotę Jurczak. Zajęcia kulinarne odbywały się w stołówce szkolnej. W zajęciach wzięły udział klasy I - III naszej szkoły. W tym dniu mali kucharze zdobywali wiedze na temat zdrowego odżywiania, kultury spożywania posiłków oraz zasad higieny. Efektem ich pracy były kolorowe, smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe. W czasie pracy, która okazała się wspaniałą zabawą nasi kucharze poznawali walory smakowe i zdrowotne owoców. Największą przyjemnością okazała się wspólna degustacja przygotowanych własnoręcznie przez uczniów szaszłyków, która dostarczyła wiele radości i mnóstwo witamin. Dzieci nie zapomniały także o swoich kolegach i koleżankach z innych klas, jak również o naszych nauczycielach, którzy mogli skosztować ich „wypieków”. Ach co to była za uczta!

  Opracowanie: Barbara Pucztarska.
  Foto w galerii.

 • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO - EKONOMICZNY SKO

  14 maja odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno - Ekonomiczny SKO zorganizowany przez panią Iwonę Oleśków oraz panią Barbarę Kruchowską. W zmaganiach wzięły udział cztery drużyny z 5 i 6 klasy. Trzeba było wykazać się wiedzą ekonomiczną, historyczną, matematyczną. Pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy 6 w składzie: Katarzyna Rosińska, Jan Mochol, Bartosz Żywina. Wszystkim uczestnikom konursu serdecznie gratulujemy!

   

  Opracowanie: Barbara Serafin-Kruchowska.

 • PODSUMOWANIE PROGRAMU "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA"

  12 maja 2014 roku Oddział Przedszkolny odwiedziły służby mundurowe: Straż Pożarna, Policja, Służby Ratownictwa Medycznego. Powodem wizyty było podsumowanie całorocznego programu "Akademia bezpiecznego przedszkolaka" realizowanego w grupie młodszej przez nauczyciela Marzenę Heina.

  Podczas wizyty gości dzieci z obu grup przedszkolnych wykazały się umiejętnościami i wiadomościami zdobytymi podczas pracy z programem w ciągu roku szkolnego i obejmującego zagadnienia bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na podwórku. Zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom sprzęt, którego używają podczas codziennej pracy. Każde dziecko mogło się z nim zapoznać. Najwięcej frajdy dał dzieciom pies tropiący Demon, którego przewodnik przywiózł na nasze spotkanie. Przedszkolaki uczestniczyły w ćwiczeniach niesienia pierwszej pomocy na fantomie Ania. Następnie dzieliły się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa z panią policjantką. Obejrzeliśmy również pokaz Straży Pożarnej na placu przedszkolnym. Dzieci całą wizytę gości przedstawiły w pracach plastycznych, które powstały podczas spotkania. Prace zostały przekazane do jednostek jako pamiątka ze spotkania. 

  Był to dzień pełen wrażeń.

  Opracowanie: M. Heina.
  Zdjęcia w galerii foto.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć