Nawigacja

 • IV MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  Wiadomość w przygotowaniu

  Zdjęcia w albumie

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA W PRZEDSZKOLU

  W naszym przedszkolu przez trzy dni obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W pierwszym dniu naszych spotkań rozmawialiśmy na temat dbania o zdrowie oraz zdrowego odżywiania. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą, co powinniśmy jeść, a czego nie. Następnego dnia maluszki spożywały samodzielnie zrobione kolorowe i zdrowe kanapki, a starszaki robiły pyszną sałatkę owocową. Ostatniego dnia na zakończenie naszego cyklu spotkań dzieci śpiewając piosenki wyruszyły ulicami osiedla, by uświadamiać mieszkańców jak ważne jest nasze zdrowie.

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjęcia w albumie.

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ CZ. VI

  21 kwietnia 2015 roku odbył się kolejny koncert Filharmonii Lubuskiej, podczas którego uczniowie poznali trzy instrumenty dęte blaszane: waltornię, trąbkę i puzon. W opowieści o królewnie zamienionej w żabę instrumenty tworzyły muzyczne tło, dzięki czemu łatwiej było uczniom przenieść się w wyobraźni do zaczarowanej krainy baśni. Następny koncert w maju - czekamy z niecierpliwością na ostatni koncert w tym roku :)

  Zdjęcia w albumie

  Opracowanie: K. Krawczak

 • WYCIECZKA DO ZOO WE WROCŁAWIU - AFRYKARIUM

  16 kwietnia 2015 roku odbyła się wycieczka do zoo we Wrocławiu. Uczniowie klas I - III mieli okazję obejrzeć zwierzęta morskie w afrykarium, ssaki lądowe, gady, płazy i owady z różnych stron świata. Wyprawy do zoo, to pouczająca lekcja przyrody o zagrożonych wyginięciem gatunkach skazanych przez działalność człowieka na zagładę. Jest to także czasami jedyny sposób, aby zobaczyć jak w rzeczywistości wyglądają zwierzęta zamieszkujące inne kontynenty.

  Pogoda była udana, a humory dopisały. W drodze powrotnej był jeszcze posiłek w restauracji Mac Donald`s, a przemiły pan kierowca umilał dzieciom czas filmami dvd. 

  Warto jeździć na wycieczki. Warto zwiedzać ciekawe miejsca w naszym kraju!

  Opracowanie: K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • "MAMO, TATO POCZYTAJ MI" - RODZICE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM BAJKI

  W dobie telewizji, komputerów i Internetu coraz mniej czasu poświęcamy na czytanie dzieciom bajek. Dlatego w naszym przedszkolu w grupie młodszej została zorganizowana akcja pt. „Mamo, tato poczytaj mi”. Głównym celem akcji było rozwijanie u dzieci potrzeby kontaktu z książką oraz zachęcanie do słuchania bajek w wykonaniu rodziców. W ramach tego przedsięwzięcia zaposiliśmy chętnych rodziców naszych przedszkolaków, by odwiedzali nas i czytali dzieciom ulubione bajki. Dla naszych maluszków były to niezapomniane chwile.

  Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie w życie naszej grupy i poświęcenie swojego czasu.

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjęcia w albumie.

 • MISTRZOSTWA POWIATU GŁOGOWSKIEGO W PŁYWANIU KLAS I - II

  14 kwietnia 2015 roku odbyły się powiatowe mistrzostwa w pływaniu dla klas pierwszych i drugich propagujące pływanie wśród dzieci. W mistrzostwach udział wzięli uczniowie naszej szkoły:

  Matylda Pieniążek - kl. IA,

  Martyna Szlufarska -  kl. IB,

  Dominik Ulman - kl. IB

  Julia Sobczyńska -  kl. II,

  Natalia Kostrub -  kl. II,

  Wojciech Jacak - kl. II.

  Miło nam powiadomić, że debiutant w zawodach, Dominik Ulman zdobył IV miejsce w pływaniu na 25 metrów stylem dowolnym i otrzymał pierwszy w życiu medal w zawodach pływackich. Gratulujemy naszemu uczniowi sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw w zmaganiach sportowych.

  Dziękujemy także pozostałym zawodnikom, którzy z ogromną cierpliwością oczekiwali na swoją kolej, gorąco dopingowali kolegów, i co najważniejsze z pełnym poświęceniem reprezentowali naszą szkołę!!! 

  Uczniom towarzyszyli opiekunowie: pani Barbara Pucztarska i Kamila Krawczak. 

  Specjalne podziękowania dla pani J. Włodarczyk za pomoc w transporcie uczniów do SP 10 w Głogowie.

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: Kamila Krawczak.

 • SUKCES MUZYCZNY NASZEJ UCZENNICY!!!

  Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE MAJA SĄDKIEWICZ WYWALCZYŁA
  II MIEJSCE
  W X KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W KATEGORII KLAS III - VI. KONKURS ODBYŁ SIĘ 10. 04. 2015 R. W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W GŁOGOWIE.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW ARTYSTYCZNYCH!!!

 • X KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

  W dniu 9 kwietnia 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyła się pierwsza część X konkursu piosenki obcojęzycznej, w którym uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami językowymi oraz muzycznymi. Konkurs okazał się dużym sukcesem, gdyż uczniowie zaprezentowali naprawdę wysoki poziom artystyczny. Można było usłyszeć m.in. piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, ukraińskim oraz czeskim. Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły – Maja Sądkiewicz (kl. IV) zakwalifikowała się do II etapu konkursu w kategorii klas III – VI śpiewając piosenkę francuską pt. "Derniere Danse" Indilli. II etap odbędzie się 10. 04. 2015 r. w MOK-u, podczas którego gościnnie wystąpi Kasia Wilk.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA JUTRZEJSZY DZIEŃ!

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.

 • WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  Baranku śnieżnobiały - dokąd bieżysz kudłaczu? I ty zajączku miły - dokąd spieszysz uszaty?

  Niesiemy upominki, okruch chleba i szynki oraz garść uśmiechu do kurczęcej chaty.

  Wkrótce wspólnie z aniołkiem, co już zleciał na ląd, zaśpiewamy Wam Drodzy: radosnych świąt!!!

  Spokojnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodzinnym wszystkim Uczniom i Ich Rodzinom życzy dyrektor szkoły z gronem pedagogicznym :)

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY!!!

  Sprawdzian szóstoklasisty odbędzie 01. 04. 2015 r. o godzinie 9.00. Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8.30. Obowiązuje strój galowy. Uczniowie powinni mieć ze sobą długopis z czarnym wkładem oraz przybory geometryczne (ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel, kątomierz). Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników.
  Przypominamy również o zakazie wnoszenia telefonów komórkowych.

  UDZIAŁ W SPRAWDZIANIE JEST NIEZBĘDNYM WARUNKIEM UKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ!

 • UWAGA RODZICE!!!

  DNIA 01. 04. 2015 r. W NASZEJ SZKOLE ODBĘDZIE SIĘ SPRAWDZIAN KLAS VI.
  W TYM DNIU NIE ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE.
  PROSIMY O ZAPEWNIENIE OPIEKI DZIECIOM.

 • POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA"

  W marcu 2015 r. uczniowie klas I – III uczęszczający na świetlicę szkolną  zostali zaproszeni do wzięcia udziału w powiatowym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”, którego organizatorem była świetlica szkolna ze szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie.  

  Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, pobudzenie wyobraźni i rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów. Była to również okazja do prezentacji twórczej uczestników oraz przybliżenia różnych technik zdobniczych kartek tradycyjnych.

  Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę wkład dziecka w samodzielne wykonanie kartki, dobór techniki plastycznej do wieku dziecka, kolorystykę, pomysłowość i oryginalność wykonania z uwzględnieniem motywów wielkanocnych oraz ogólne wrażenie estetyczne.

  Jury miało naprawdę trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace dostarczone na konkurs były piękne, każda inna, ale na każdej akcent świąt wielkanocnych. Widniały na nich pisanki, baranki, koszyczki, zajączki i kurczaczki, a wiosenne odcienie zieleni i żółci przykuwały wzrok.

  Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 30. 03. 2015 r. Wśród uczniów naszej szkoły laureatką została Nadia Pawluś z klasy III, która zajęła II miejsce w kategorii klas III. Serdecznie gratulujemy!!!

  Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki. Po uroczystym wręczeniu nagród zaproszono nas na słodki poczęstunek.

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Zdjęcia - album.

 • SZKOLNY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ ROZSTRZYGNIĘTY!!!

  W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne w naszej szkole został ogłoszony konkurs na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III,  IV – VI oraz przedszkolaków.

  Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową, Wielkanocą, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci własnych pomysłów i technik  wykonania palm wielkanocnych, form jej  zdobienia oraz integracja społeczności lokalnej.

  Większość dostarczonych na konkurs palm wykonano tradycyjnymi technikami zdobniczymi, ale zdarzały się także nowatorskie sposoby prezentacji. Komisja nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie palmy zostały starannie wykonane. Każda z nich na swój sposób była wyjątkowa, oryginalna, piękna, pracochłonna oraz zasługiwała na zwycięstwo.

  Uprzejmie informujemy, iż dnia 27 marca jury w składzie: pani Iwona Oleśków, pani Karina Nadała oraz pani Wiesława Pływaczyk pod przewodnictwem dyrektora szkoły – pani Agnieszki Karwat, wyłoniło laureatów konkursu na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną”.

  PRZEDSZKOLE:

  I miejsce – Eliza Kałużna
  II miejsce – Adrian Gajzler
  III miejsce – Agata Stonoga

  KLASY I – III:

  I miejsce – Maksymilian Włodarczyk (klasa Ib), Dominika Zimny (klasa II)
  II miejsce – Dominik Zakrzewski (klasa II)
  III miejsce – Szymon Stawicki (klasa Ia)

  Wyróżnienia:

  Julia Sobczyńska (klasa II)
  Wojciech Jacak (klasa II)
  Jakub Sadowski (klasa III)

  KLASY IV – VI: 

  I miejsce – Julia Drankiewicz (klasa V), Kaja Izbiańska (klasa VI)
  II miejsce – Emilia Zimny (klasa V)
  III miejsce – Oliwia Stawicka (klasa IV)

  Wyróżnienia:

  Damian Grombik (klasa V)
  Sara Mularczyk (klasa IV)

  Zwycięskie palmy zostały wyeksponowane w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie. Wręczenie nagród odbyło się również w kościele w Krzepowie w dniu 29. 03. 2015 r. podczas Niedzieli Palmowej. Laureaci otrzymali dyplomy, książki oraz słodkie co nieco przygotowane przez księdza Ryszarda Klimka. Słodkie upominki czekały również na dzieci, którym nie udało się zdobyć żadnego miejsca.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za ogromny wkład pracyi piękne rękodzieła. 

  Opracowanie: Karina Nadała.
   

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

  Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, stosowanych materiałów i technik jej wykonania oraz form zdobienia miał na celu międzyszkolny konkurs Palm Wielkanocnych, który co roku organizuje Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie dla uczniów klas I – III uczęszczających na świetlicę szkolną.

  W tym roku rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 27 marca. Palmy wielkanocne, które oceniało jury były wykonane zarówno na bazie surowców naturalnych, jak i sztucznych. Komisja nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie palmy były przepiękne, charakteryzowały się oryginalnością wykonania i zasługiwały na zwycięstwo.

  Miło nam poinformować, że wśród uczniów naszej szkoły laureatami zostali:

  Daria Wilk (klasa II), która zajęła II miejsce.
  Maksymilian Włodarczyk (klasa Ib), który otrzymał wyróżnienie.

  Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz słodycze. Ponadto dzieci ze świetlicy szkolnej z SP nr 3 przygotowały krótką inscenizację na temat zwyczajów i symboli Świąt Wielkanocnych.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przygotowali prace na konkurs.

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Zdjęcia w albumie.

 • POWIATOWY TURNIEJ DRUŻYNOWY "MATEMATYKA MOŻE SIĘ PRZYDAĆ"

  25 marca 2015 r. odbył się Powiatowy Turniej Drużynowy dla klas V „Matematyka może się przydać”. Organizatorem konkursu była doradca metodyczny pani mgr Teresa Walczak z Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie.

  Cele konkursu:

  • Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia uczniów.
  • Rozwijanie zainteresowań matematycznych.
  • Motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności.
  • Wdrażanie do wykorzystywania w praktyce posiadanej wiedzy.
  • Promowanie najlepszych osiągnięć uczniów oraz wyłanianie młodych talentów.


  Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy V: Michał Budel, Dominika Zimny, Damian Grombik, Hubert Józefowski i Filip Rosiński.

  UCZNIOWIE ZAJĘLI IV MIEJSCE. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  Opracowanie: Iwona Oleśków.

 • V CZĘŚĆ KONCERTU FILHARMONII LUBUSKIEJ

  23 marca 2015 roku odbył się piąty z kolei koncert Filharmonii Lubuskiej. Tym razem dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I - III usłyszeli muzyczną bajkę o szewczyku Dratewce ilustrowaną dźwiękami wiolonczeli i keyboardu. W trakcie koncertu pojawiła się królewna, król, dzielny szewczyk i smok. Jak to w bajkach bywa, cała historia zakończyła się pomyślnie, szewczyk zaś okazał się bohaterem, który w sprytny sposób pokonał smoka. Dzieci poznały muzykę dworską, wygląd i sposób gry na wiolonczeli, mogły także podziwiać wszechstronne zastosowanie keyboardu.

  Następny koncert w kwietniu :) 

  Opracowanie: K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

  Dnia 20 marca 2015 r. przedszkolaki obchodziły pierwszy dzień wiosny. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy wesołym i barwnym korowodem ulicami osiedla by powitać wiosnę. Dzieci niosąc Marzannę i trzymając w ręku kolorowy wiosenny gaik oznajmiały mijającym nas osobą, iż nadeszła wiosna. Podczas pochodu nie brakowało radosnych okrzyków i piosenek. Następnie wróciliśmy do przedszkola, gdzie dalej świętowaliśmy przyjście wiosny bawiąc się przy muzyce, konkursach i tańcach. Na zakończenie na dzieci czekała słodka niespodzianka od Pani Wiosny. 

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjęcia w albumie.

 • PIERWSZAKI W OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM

  Dnia 20 marca 2015 roku można było obserwować w Polsce częściowe zaćmienie Słońca. Uczniowie klasy I b z nauczycielami: K. Krawczak i M. Badowskim odwiedzili Liceum nr 2, gdzie w obserwatorium astronomicznym mogli obserwować stopniowe zanikanie tarczy słonecznej. Uczniowie z liceum pokazli dzieciom teleskopy, objaśnili na czym polega zaćmienie, pomogli młodszym kolegom w obserwacji nieba. Pierwszoklasistów najbardziej zachwycił widok tarczy słonecznej  obserwowanej przez przyciemniony kawałek filtra. 

  Uczniowie klasy pierwszej zobaczyli także zegar słoneczny, bawili się z własnym cieniem oraz obserwowali oznaki wiosny w pobliskim parku - wszak to właśnie w tym dniu zima odchodzi na dobre, a przychodzi nowa pora roku - wiosna!

  Następne zaćmienie Słońca w naszym kraju będzie można obserwować za 10 lat - wtedy już nasi pierwszoklasiści będą dorośli.

  Opracowanie: K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • "Przygoda kropelki" - warsztaty PWiK w przedszkolu

  Dnia 02 marca 2015 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Panie z PWiK w Głogowie. Dzieci obejrzały prezentację pt. "Przygoda kropelki", dzięki której zobaczyły, co dzieje się z kropelkami deszczu spadającymi z nieba. Miały także okazję uczestniczyć w doświadczeniu, które pokazało im jak jest oczyszczana nasza woda. Wszystkie przedszkolaki dużo się dowiedziały o wodzie, ktorą używamy na co dzień, a na zakończenie w prezencie od Pań dostały maskotki.

  Zdjęcia w albumie.
  Opracowanie: Aneta Lepioszka.

 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ"

  W konkursie plastycznym "Proszę, przepraszam, dziękuję - to nic nie kosztuje" dla klas I-III promującym kulturę zachowania w życiu codziennym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski lauratami zostali uczniowie:

  I miejsce zajęła uczennica Nadia Pawluś z klasy III,

  II miejsce zajęły uczennice klas I - szych: Nella Szymańska i Natalia Mocha,

  III miejsce zajęli uczniowie Oliver Frankowski kl. I, Maciej Smoczyk - kl. III.

  Wyróżnienie otrzymała Natalia Kostrub - uczennica kl. II.

  Wszystkim laureatom serdecznie gratululejmy i mamy nadzieję, że stosują "zaczarowane słowa" na co dzień.

  Opracowanie: K. Krawczak.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć