Nawigacja

 • SZKOLNY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ ROZSTRZYGNIĘTY!!!

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

  Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, stosowanych materiałów i technik jej wykonania oraz form zdobienia miał na celu międzyszkolny konkurs Palm Wielkanocnych, który co roku organizuje Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie dla uczniów klas I – III uczęszczających na świetlicę szkolną.

  W tym roku rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 27 marca. Palmy wielkanocne, które oceniało jury były wykonane zarówno na bazie surowców naturalnych, jak i sztucznych. Komisja nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie palmy były przepiękne, charakteryzowały się oryginalnością wykonania i zasługiwały na zwycięstwo.

  Miło nam poinformować, że wśród uczniów naszej szkoły laureatami zostali:

  Daria Wilk (klasa II), która zajęła II miejsce.
  Maksymilian Włodarczyk (klasa I), który otrzymał wyróżnienie.

  Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz słodycze. Ponadto dzieci ze świetlicy szkolnej z SP nr 3 przygotowały krótką inscenizację na temat zwyczajów i symboli Świąt Wielkanocnych.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przygotowali prace na konkurs.

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Zdjęcia w albumie.

 • V CZĘŚĆ KONCERTU FILHARMONII LUBUSKIEJ

  23 marca 2015 roku odbył się piąty z kolei koncert Filharmonii Lubuskiej. Tym razem dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I - III usłyszeli muzyczną bajkę o szewczyku Dratewce ilustrowaną dźwiękami wiolonczeli i keyboardu. W trakcie koncertu pojawiła się królewna, król, dzielny szewczyk i smok. Jak to w bajkach bywa, cała historia zakończyła się pomyślnie, szewczyk zaś okazał się bohaterem, który w sprytny sposób pokonał smoka. Dzieci poznały muzykę dworską, wygląd i sposób gry na wiolonczeli, mogły także podziwiać wszechstronne zastosowanie keyboardu.

  Następny koncert w kwietniu :) 

  Opracowanie: K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • PIERWSZAKI W OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM

  Dnia 20 marca 2015 roku można było obserwować w Polsce częściowe zaćmienie Słońca. Uczniowie klasy I b z nauczycielami: K. Krawczak i M. Badowskim odwiedzili Liceum nr 2, gdzie w obserwatorium astronomicznym mogli obserwować stopniowe zanikanie tarczy słonecznej. Uczniowie z liceum pokazli dzieciom teleskopy, objaśnili na czym polega zaćmienie, pomogli młodszym kolegom w obserwacji nieba. Pierwszoklasistów najbardziej zachwycił widok tarczy słonecznej  obserwowanej przez przyciemniony kawałek filtra. 

  Uczniowie klasy pierwszej zobaczyli także zegar słoneczny, bawili się z własnym cieniem oraz obserwowali oznaki wiosny w pobliskim parku - wszak to właśnie w tym dniu zima odchodzi na dobre, a przychodzi nowa pora roku - wiosna!

  Następne zaćmienie Słońca w naszym kraju będzie można obserwować za 10 lat - wtedy już nasi pierwszoklasiści będą dorośli.

  Opracowanie: K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ"

  W konkursie plastycznym "Proszę, przepraszam, dziękuję - to nic nie kosztuje" dla klas I-III promującym kulturę zachowania w życiu codziennym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski lauratami zostali uczniowie:

  I miejsce zajęła uczennica Nadia Pawluś z klasy III,

  II miejsce zajęły uczennice klas I - szych: Nella Szymańska i Natalia Mocha,

  III miejsce zajęli uczniowie Oliver Frankowski kl. I, Maciej Smoczyk - kl. III.

  Wyróżnienie otrzymała Natalia Kostrub - uczennica kl. II.

  Wszystkim laureatom serdecznie gratululejmy i mamy nadzieję, że stosują "zaczarowane słowa" na co dzień.

  Opracowanie: K. Krawczak.

 • GALARETKOWO - OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY

  12. 03. 2015 r. w ramach programu „Owoce w szkole” dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką pani Kariny Nadały oraz pani Barbary Pucztarskiej wykonywały przepyszne desery. Świetliczaki odpowiednio przygotowani do pracy, z wielkim zaangażowaniem kroiły smakołyki – galaretki o różnych smakach, które wcześniej przygotowały panie oraz owoce przyniesione przez dzieci. Po ich pokrojeniu nastąpiło wymieszanie witaminowych słodkości. Następnie dzieci udekorowały swoje desery bitą śmietaną, która oczywiście według dzieci była przepyszna. Gdy już wszystko było gotowe uczniowie z chęcią zasiedli do witaminowej uczty. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania deseru, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie. I co najważniejsze – żaden palec nie ucierpiał podczas krojenia:)

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Zdjęcia w albumie.

   

 • SAMORZĄD UCZNIOWSKI Z WIZYTĄ U NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

  9 marca 2015 roku przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wybrały się wraz z opiekunem – Barbarą Kruchowską do grupy przedszkolaków. Uczennice czytały dzieciom bajkę „Jaś i Małgosia”.

  Głównym celem naszego spotkania było rozbudzanie czytelnictwa wśród najmłodszych naszych podopiecznych. Czas dzieciństwa to czas niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijania i doskonalenia wielu umiejętności. Można to zrobić właśnie poprzez książkę. Zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury. Mamy nadzieję, że będziemy często gościć na takich spotkaniach w młodszej grupie przedszkolnej.

  Opracoewanie: Barbara Serafin - Kruchowska.

 • KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI "ZAKŁADKA Z KOTEM"

  Miejska Biblioteka Publiczna z okazji Światowego Dnia Kota ogłosiła konkurs plastyczno - literacki „Zakładka z kotem”.

  Wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły - Kaja Izbiańska (klasa VI).

  Gratulujemy!!!

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.

 • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO - EKONOMICZNY

  4 marca 2015 r. w naszej  szkole odbył się drużynowy konkurs matematyczno - ekonomiczny dla klasy V i VI, przygotowany przez panią Iwonę Oleśków i Barbarę Kruchowską. Konkurs miał na celu popularyzowanie pozytywnych postaw związanych z zarabianiem pieniędzy i przedsiębiorczością, szacunku dla pracy, a także wspieranie aktywności związanej z oszczędzaniem. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy V w składzie: Damian Grombik, Hubert Józefowski, Filip Rosiński. Gratulujemy!!!

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.

 • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

  25 lutego 2015 r. Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie przy współpracy Powiatowego Centrum Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie odbył się II etap – międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, w którym uczestniczyło 28 uczniów z dziewięciu  głogowskich szkół i Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie. Naszą szkołę reprezentowała Anna Waligóra.

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.

   

 • APEL WZOROWEGO UCZNIA

  Wiadomość w przygotowaniu.

  Zdjęcia w albumie

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ CZ. IV

  Dnia 24 lutego odbył się w naszej szkole kolejny koncert Filharmonii Lubuskiej, podczas którego uczniowie poznali takie instrumenty jak: kontrabas, gitara i skrzypce. Piękna muzyka oraz ciekawa i emocjonująca narracja wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Uczniowie dowiedzieli się, że prezentowane instrumenty są instrumentami strunowymi - szarpanymi. Dowiedzieli się także, ile strun ma każdy instrument i jakie dźwięki potrafi wydawać. Po raz kolejny przeżyli wspaniałe chwile z muzyką. Z niecierpliwością czekamy na następny koncert.

  Opracowanie: K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • MISTRZOSTWA GŁOGOWA I POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

  18 lutego 2015 roku odbyly się Mistrzostwa Głogowa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły - Patrycja Górowska i Oliwia Przybyła odniosły sukces w kategorii dziewcząt. Zajęły I miejsce zwyciężając ze wszystkimi swoimi przeciwniczkami - zostały Mistrzyniami Głogowa.. 

  23 lutego 2015 roku wystartowały w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym i potwierdziły swoją klasę, Zajęły także I miejsce i awansowały do Igrzysk Młodzieży Szkolnej Strefy Legnickiej. Gratulujemy naszym mistrzyniom - życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  Opracował: M. Badowski.
  Zdjęcia w albumie.

 • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

  10 lutego 2015 roku, już po raz kolejny, na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Nasza szkoła również włączyła się do organizacji DBI. Uczniowie klas 4-6  uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych realizowanych pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Świadomość, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym spowodowała większą odpowiedzialność za to, co robimy w sieci i w jaki sposób z niej korzystamy. Podczas zajęć zwrócono  również szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

   

  Opracowała: Beata Pawłowska-Hara.

  Foto w galerii.

 • ZIMOWISKO - ZAKOPANE 2015

  Zdjęcia w albumie.

 • BAL PRZEBIERAŃCÓW W PRZEDSZKOLU

  04 lutego 2015 r. w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców. Tego dnia już od samego rana pojawiały się piękne, kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów ich ulubionych bajek, można było zobaczyć królewny, wróżki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów – aż trudno było wśród nich rozpoznać naszych przedszkolaków. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc z wielka ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. W przerwie balu, by zregenerować swoje siły po wielkich szaleństwach czekał na dzieci słodki poczęstunek. Bal przyniósł naszym pociechom wiele radości i umożliwił spędzenie czasu w miłej atmosferze.

   

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjęcia w albumie.
 • NAJMŁODSI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Dnia 16.01.2015 r. w naszym przedszkolu odbył sie Dzień Babci i Dziadka. Najmłodsi przygotowali występy, za pomocą których złożyli najserdeczniejsze życzenia swoim najbliższym oraz wyrazili swoją wielką miłość do nich.  Maluszki z przejęciem prezentowali swoje wiersze, tańce i piosenki, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po wystepach dzieci miały okazję zaprosić swoje Babcie i Dziadków do wspólnego tańca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

   

  Opracowanie: Aneta Lepioszka. 
  Zdjęcia w albumie.
 • BAL PRZEBIERAŃCÓW KLAS I - III

  14 stycznia 2015 roku odbył się w naszej szkole bal przebierańców klas I - III. Muzyka już na samym początku porwała dzieci do tańca, a gość specjalny - myszka Minnie uatrakcyjniła całą zabawę. Dzięki wspaniałym strojom przygotowanym przez rodziców oraz panującej atmosferze radości, dzięki konkursom i zabawom czas minął nie wiadomo kiedy. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie udali się do domów. 

  Zdjęcia w albumie.

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ - MUZYCZNA BAJKA O 12 MIESIĄCACH

  W kolejnej części koncertu Filharmonii Lubuskiej dzieci poznały bajkę o 12 miesiącach inspirowaną muzyką graną na oboju, fagocie, elektrycznym fortepianie i flecie. Tak muzycy jak i sam narrator w ciekawy sposób przenieśli dzieci w świat baśni przekazując jednocześnie informacje dotyczące instrumentów muzycznych, ich brzmienia i możliwości. Koncert jak zwykle przyniósł wszystkim wiele satysfakcji i radości.

  Zdjęcia w albumie.

 • TYDZIEŃ FILMOWY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć