Nawigacja

 • ZIMOWISKO - ZAKOPANE 2015

  Zdjęcia w albumie.

 • BAL PRZEBIERAŃCÓW KLAS I - III

  14 stycznia 2015 roku odbył się w naszej szkole bal przebierańców klas I - III. Muzyka już na samym początku porwała dzieci do tańca, a gość specjalny - myszka Minnie uatrakcyjniła całą zabawę. Dzięki wspaniałym strojom przygotowanym przez rodziców oraz panującej atmosferze radości, dzięki konkursom i zabawom czas minął nie wiadomo kiedy. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie udali się do domów. 

  Zdjęcia w albumie.

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ - MUZYCZNA BAJKA O 12 MIESIĄCACH

  W kolejnej części koncertu Filharmonii Lubuskiej dzieci poznały bajkę o 12 miesiącach inspirowaną muzyką graną na oboju, fagocie, elektrycznym fortepianie i flecie. Tak muzycy jak i sam narrator w ciekawy sposób przenieśli dzieci w świat baśni przekazując jednocześnie informacje dotyczące instrumentów muzycznych, ich brzmienia i możliwości. Koncert jak zwykle przyniósł wszystkim wiele satysfakcji i radości.

  Zdjęcia w albumie.

 • TYDZIEŃ FILMOWY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

  6 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: Kariną Nadała, Kamilą Krawczak, Iwoną Oleśków, Barbarą Pucztasrką, Alicją Andrzejewską oraz Agnieszką Karwat wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który jest najstarszym świętem w tradycji chrześcijańskiej. Uroczystość ta nawiązuje do biblijnych wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa oraz ewangelicznych postaci mędrców ze wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli do Betlejem oddać mu hołd.

  W wielobarwnym pochodzie wzięło udział kilkaset osób, które z Placu Tysiąclecia wyruszyły na Rynek Starego Miasta. Orszak prowadzili konno trzej królowie, a nad głowami wiernych powiewały sztandary symbolizujące święto. Były też korony i anielskie skrzydła. Podczas pochodu orszak zatrzymał się na 2 stacjach – przy pierwszej przywitała wszystkich śpiewająca scholka Klemensiątka oraz radosna grupa aniołów, natomiast przy drugiej stacji – bożonarodzeniową nowinę usłyszeli pastuszkowie. Dalej przy śpiewie kolęd orszak dotarł pod Ratusz, gdzie nastąpił pokłon Trzech Króli i wspólne kolędowanie.

  Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w orszaku i za tak przepięknie przygotowane stroje.

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Zdjęcia można zobaczyć w albumie i na www.glogow-info.pl

 • "BOŻONARODZENIOWA BOMBKA" - warsztaty u przedszkolaków

  Dnia 18 grudnia 2014 roku w naszym przedszkolu odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne na które zostali zaproszeni rodzice. Celem było własnoręczne wykonanie świątecznej bombki. Przed rozpoczęciem warsztatów odbyła się część artystyczna spotkania, gdzie najmłodsi zaprezentowali tańce, wiersze i piosenki o tematyce świątecznej przygotowane po nadzorem p. Marzeny Heina i p. Anety Lepioszka. Następnie nasze pociechy przy pomocy rodziców z zapałem zabrały się za ozdabianie bombek według własnych pomysłów wykorzystując cekiny, koraliki, wstążki, brokat oraz inne materiały plastyczne. Dzieci były bardzo dumne z samodzielnie wykonanych ozdób. Wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego panowała radosna i twórcza atmosfera, a wszystkim gościom udzielił się świąteczny nastrój.

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjęcia w albumie.
 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W SP 2

  15 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu „Kolęd i Pastorałek”, który co roku organizuje świetlica szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. Miał on na celu wzbudzić u dzieci atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, a także uzmysłowić im ważną tradycję, jaką jest śpiewanie kolęd.

  Każda Szkoła Podstawowa mogła wytypować do konkursu 3 dzieci z klas  I – III uczęszczających na świetlicę szkolną. Po wielkiej rywalizacji jury w składzie: Katarzyna Zacharzewska, Karina Nadała oraz Barbara Serafin – Kruchowska wyłoniło trzech zwycięzców, którzy reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek:


  Anna Waligóra – klasa II („Oj Maluśki Maluśki”).
  Laura Hauke – klasa III („W grudniowe noce”).
  Matylda Pieniążek – klasa Ia („Dzisiaj w Betlejem").

  Kolejny etap tegoż konkursu odbył się parę dni później – 18. 12. 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając z podkładami muzycznymi, a capella oraz grając na instrumentach. Można było usłyszeć wiele pięknych kolęd i pastorałek, począwszy od tych tradycyjnych śpiewanych na co dzień w czasie świątecznym, po te mniej znane. Jury oceniając uczestników brało pod uwagę wybór utworu i stopień jego trudności, rytm, zachowanie melodii i ogólne wrażenie. 

  Nasi uczniowie zachwycili jurorów i zdobyli:

  I miejsce – Laura Hauke

  II miejsce – Anna Waligóra

  Wyróżnienie – Matylda Pieniążek

  SERDECZNIE DZIEWCZYNKOM GRATULUJEMY!!!

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Zdjęcia w albumie i na www.gogow-info.pl

 • MAGICZNY PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS

  Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w klasach naszej szkoły rozmawiano o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem, wykonywano ozdoby świąteczne, malowano świąteczne obrazkI, projektowano kartki i zbierano żywność na Kresy. Był to magiczny czas pełen ciepła i radości. W wielu klasach odbyły się wigilie, podczas których składano sobie życzenia płynące prosto z serca. Oby ten magiczny czas oczekiwania na cud trwał w naszych sercach cały rok.

   

  Wesołych, pogodnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2015 wszystkim uczniom i ich Rodzicom życzy dyrektor oraz grono nauczycielskie.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE W GRUPIE 5-6 LATKÓW

  Jak co roku grupa starsza przygotowuje program artystyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia nasze przedszkole wypełniło sie zaproszonymi rodzicami, dziadkami, babciami. Dzieci pięknie ubrane na galowo przedstawiły tańce, wiersze, kolędy i pastorałki. Rodzice włączyli sie w śpiew kolęd. Panował świąteczny nastrój. Na koniec spotkania pani Danuta Legedź złożyła wszystkim gościom życzenia oraz podzieliła się opłatkiem. Po części artystycznej dzieci wraz z gośćmi mogli zasiąść do stołów. Dziękuję rodzicom za wspaniałe wypieki oraz przyniesione owoce. Jak to wyglądało zobaczcie proszę sami. Wszystkiego najlepszego!

  Opracowanie: Danuta Legedź.
  Zdjęcia w albumie.

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ CZ. 3

  16 grudnia 2014 roku odbył się trzeci z kolei koncert Filharmonii Lubuskiej. Tym razem muzycy zaprosili nas do świata "kosmicznych dźwięków" tworzonych na syntezatorze i tubie. Dzieci mogły doświadczyć możliwości syntezatora, który potrafi naśladować wększość dźwięków z otoczenia, nawet ludzki głos. Wielkie wrażenie zrobiła na dzieciach także tuba. Okazała się dużych rozmiarów instrumentem o ciekawym, niskim brzmieniu. Spotkanie przebiagało w radosnej atmosferze. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali znaną zimową piosenkę "Pada śnieg".

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • WARZYWNE CHOINECZKI - ZAJĘCIA WARSZTATOWE

  Dnia 18. 12. 14 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne, których celem było stworzenie ozdób świątecznych z owoców i warzyw, jak i propagowanie znajomości owoców i warzyw, ich walorów zdrowotnych oraz smakowych. Zajęcia prowadzone były przez p. Barbarę Pucztarską oraz p. Karinę Nadałę w ramach programu „Owoce w szkole”. Uczniowie dowiedzieli się jak w inny sposób można udekorować stół wigilijny. Dzieci chętnie wzięły się do pracy. Uczestnicy tworzyli choinki własnego projektu. Za pomocą warzyw i rozmaitych ozdób mieli możliwość udekorowania własnego drzewka. Pozostałości z warzyw szybko znikały w uśmiechniętych buziach uczniów. W całej szkole pachniało świeżo krojonymi warzywami. Stworzone choineczki wprowadziły świąteczny nastrój wśród dzieci.

  Opracowanie: Barbara Pucztarska.
  Zdjęcia w albumie.

 • PASOWANIE NA ŚWIETLIKA 2014

  12. 12. 2014 r. w świetlicy szkolnej miało miejsce ważne wydarzenie – „Pasowanie na świetlika”. Honorowymi uczestnikami byli oczywiście uczniowie, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli swoją przygodę z nauką w naszej szkole i od września biorą udział w zajęciach świetlicowych.W uroczystości wzięli udział również rodzice i bliscy dzieci oraz nauczyciele – pani Kamila Krawczak, pani Barbara Pucztarska oraz pan Tomasz Karwat. Imprezę przygotowali uczniowie z klasy IV i VI pod kierunkiem wychowawcy świetlicy szkolnej – pani Kariny Nadały.

  Pierwszaki, aby dostać się do „Grona Świetlików” musiały wykazać się niezwykłą sprawnością i wiedzą. Na początek sprawdzono znajomość regulaminu świetlicy. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Wzorowo zaliczyły znajomość zasad obowiązujących w świetlicy. Następnie przyszłe świetliki zostały poddane kilku próbom: próbie  smaku (dzieci rozpoznawały smak różnych produktów spożywczych z zawiązanymi oczami), próbie bystrości (dzieci musiały odpowiedzieć jak najszybciej czy zdanie, które było czytane jest prawdą czy fałszem) oraz próbie uśmiechu (zadanie polegało na wypiciu z uśmiechem na twarzy soku z cytryny). Ostatnie zadanie sprawiło dzieciom dużo radości. Zanim dzieci przeszły do kolejnego zadania, zaprezentowały wszystkim krótką scenkę dramową pt. „Ola w świetlicy”. Po krótkim przedstawieniu przyszedł czas na egzamin z grzeczności, który pięknie zaliczyli śpiewając piosenkę pt.: „Proszę i dziękuję”. Dzieci udowodniły także, że świetnie potrafią tańczyć, wykonując taniec do piosenki pt. „La Bomba”. Potem odkrywały sekrety świata rozwiązując rozmaite zagadki. Każdy kandydat na świetlika musiał odpowiedzieć na jedno pytanie, do którego podane były trzy odpowiedzi. Wszystkie dzieci doskonale przeszły test gotowości świetlicowej.

  Uwieńczeniem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów przyrzeczenia (ślubowania), deklarując, że będą pilni, grzeczni, uprzejmi oraz pomocni jak na wzorowego świetlika przystało. Następnie pani Karina dokonała pasowania oraz wręczyła świetlikom dyplom przyjęcia do gromady świetlicowej i drobny upominek. Na zakończenie imprezy, świetliki oraz dziewczynki z klasy IV zaprezentowali tańce. Dzieci świetlicowe wykonały taniec do piosenki pt. „Hafanana”, natomiast uczennice klasy IV przedstawiły układ choreograficzny do piosenki pt. „Boro Boro”.

  Po uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Cała impreza przebiegła w wesołej i przyjaznej atmosferze. Nowym świetlikom życzymy pomyślności oraz samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicy.

  Lista pasowanych świetlików:

  • CIERNIEJEWSKA ALEKSANDRA
  • CHWASZCZ ZUZANNA
  • DRANKIEWICZ MIKOŁAJ
  • FRANKOWSKI OLIVER
  • GAJZLER ANNA
  • KASPEREK ZUZANNA
  • KIELIN LUIZA
  • KOWALSKI ALAN
  • KWIECIŃSKA FELICJA
  • MOCHA NATALIA
  • PIENIĄŻEK MATYLDA
  • STAWICKI SZYMON
  • STAROSTA HANNA
  • SZLUFARSKA MARTYNA
  • ŚLUFARSKA JULIA
  • ŚLUSARCZYK WERONIKA
  • WÓJCIK PIOTR
  • ZIELONKA DANIEL

   

  Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie poczęstunku, Kamili Krawczak, Tomaszowi Karwatowi za fotografowanie i kamerowanie uroczystości, Basi Pucztarskiej  i dzieciom z klasy IV za pomoc w przeprowadzeniu imprezy, uczennicom klasy VI – Kai Izbiańskiej i Dominice Kościewicz za prowadzenie uroczystości oraz uczniowi klasy V – Filipowi Rosińskiemu za obsługę techniczną sprzętu.

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Fotki z imprezy w albumie.

 • MÓJ UKOCHANY MIŚ - MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY

  Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, towarzyszem rozmaitych zabaw i wielu dziecięcych przygód. Czy można więc wyobrazić sobie świat bez misia? Z pewnością byłby on o wiele smutniejszy. Dlatego też Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprosił uczniów głogowskich przedszkoli i szkół (klasy I – III) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój ukochany miś”, który pozwoli uczcić więź łączącą dzieci z ich pluszowymi przyjaciółmi.

  12. 12. 2014 r. odbył się uroczysty wernisaż tegoż wyjątkowego konkursu plastycznego, który w tym roku obchodził już swoją X edycję. Na konkurs wpłynęło 194 indywidualne prace wykonane przeróżnymi technikami z 29 instytucji. Z każdej klasy można było wybrać tylko po dwie prace. Z naszej szkoły zostały dostarczone misie następujących uczniów: Olivera Frankowskiego, Nelli Szymańskiej, Marcela Gajzlera, Nadii Pawluś oraz Julii Sobczyńskiej. Niestety dzieciom nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale praca nad tworzeniem dzieła dała im wiele radości. Ponadto jury konkursu zadbało o to, by dzieci, które nie zdobyły żadnego miejsca, także otrzymały drobne upominki – malutkie maskotki – oczywiście misie oraz dyplomy za udział w konkursie. Z okazji X edycji organizatorzy przygotowali także niespodzianki. Dzieci układały puzzle – misie oraz wspólnie tańczyły do piosenki „Jadą jadą misie”. Po zakończeniu konkursu na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek.

  Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I – III, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy za rok!

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Zdjęcia w albumie.

 • MÓJ UKOCHANY MIŚ

  Grupa 5-6 latków kolejny raz uczestniczyła w konkursie plastycznym zorganizowanym przez MOK w Głogowie na temat: "Mój ukochany Miś". Dzieci z tej grupy czyli: Agata Stonoga, Nadia Herbuś, Piotr Buczyński i Wojciech Gruszczyński odebrali nagrody za swoje prace plastyczne. Podczas odbierania nagród było też wiele dodatkowych atrakcji. Dzieci razem ze swoja panią Danutą Legedź bawiły się przy piosence "Jadą, jada misie", układały ogromnego misia z puzzli, tańczyły, pozowały do zdjeć z innymi uczestnikami zabawy. Na koniec uroczystości był przygotowany słodki poczęstunek. Dzieci były bardzo zadowolone. Gratulacje dla wszystkich!

  Opracowanie: Danuta Legedź.
  Zdjęcia w albumie.

 • KINOWE SPOTKANIA MŁODYCH

  Dnia 3 grudnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie pn. Kinowe Spotkania Młodych, organizowanym przez firmę Krzywy Kadr.

  Pierwsza część spotkania miała charakter prelekcji poświęconej edukacji filmowej. Organizatorzy w ciekawy sposób przybliżyli sylwetki osób tworzących film, przedstawili pracę całego pionu operatorskiego i zaprezentowali celowe triki, środki i zabiegi stosowane w filmie. Zaprosili także młodych widzów do niezwykłego studia tworzenia filmów fabularnych. W ramach drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli pełnometrażowy film.

  Projekcja filmu połączona z prelekcją filmową i prezentacją efektów wizualnych, muzycznych oraz zabiegów komputerowych to ciekawa propozycja lekcji dającej możliwość młodemu widzowi poszerzenia wiedzy o filmie i nowych technikach w kinematografii.

  Opracowanie: Wiesława Pływaczyk.

 • PACZKA OD SERCA NA KRESY

  Nasza szkoła zaangażowała się w akcję Rodacy-Bohaterom. Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Głogów. Do 19 grudnia zbieramy żywność długoterminową, która w styczniu będzie zawieziona mieszkańcom Kresów Wschodnich-Polakom. Wszystkie produkty możemy dostarczać do szkolnej biblioteki. Bardzo ważnym dodatkiem do paczek będą własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na naszych uczniów i ich rodziców. Dziękujemy!!!

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Zdjęcia w albumie.

   

 • PRZEDSZKOLAKI U ŚWIETEGO MIKOŁAJA

  4 grudnia nasze przedszkolaki pojechały na spotkanie z św. Mikołajem, które odbyło sie w sali Mini Disco. Tam była juz Myszka Miki, która razem z nimi wysłuchiwała dźwięku dzwoneczka, zwiastującego przybycie wyczekiwanego gościa. Czas ten umiliły dzieciom wspolne tańce, śpiewy i konkursy. Gdy tylko w drzwiach pojawil się starszy pan z siwą brodą i w charakterystycznym czerwonym ubraniu na buziach wszystkich zagościł usmiech. Mikołaj obdarował dzieci prezentami i poprosił by były grzeczne przez cały rok. Spotkanie to minęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Szkoda tylko, że taki gość przychodzi raz do roku.

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjecia w albumie.

 • ŚW. MIKOŁAJU, CZEKAMY...

  W dniach 4 i 5 grudnia uczniowie naszej szkoły obchodzili mikołajki klasowe. Obdarowywano się upominkami i paczuszkami pełnymi słodyczy. Młodszym klasom Mikołaj przywiózł prezenty wprost do klas. Od rana panował nastrój oczekiwania i radości. Ponieważ każdy może być św. Mikołajem, zachęcano dzieci do szykowania własnoręcznie wykonanych prezentów dla kolegów z klasy. Mamy nadzieję, że jutrzejszy dzień 6 grudnia, będzie szczęśliwy dla naszych uczniów i że św. Mikołaj o nikim nie zapomni :)

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • WYCIECZKA DO AFRYKARIUM WSPÓLNIE Z OŚRODKIEM SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM W GŁOGOWIE

  W ramach współpracy Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Głogowie z naszą szkołą 04. 12. 2014 r. część uczniów z klasy Ia i z klasy IV wraz z opiekunem panią Kariną Nadała udali się na wspólną wycieczkę integracyjną do Wrocławia. Zasadniczym celem wyprawy było AFRYKARIUM – najnowsza atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na skalę światową oceanarium. Kompleks przedstawia faunę i florę Czarnego Lądu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentują m.in. rafę koralową i ryby występujące w Morzu Czerwonym, żółwie pustynne, ok. 50 różnych gatunków ryb z jezior Tanganika i Malawi, płaszczki, rekiny młoty i rekiny lamparcie występujące w rejonie Kanału Mozambickiego. Do tego hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny (mrówniki, antylopy), pingwiny oraz kotiki z Wybrzeża Namibii, a także krokodyle, wydry i manaty występujące w dżungli Kongo. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich m.in. tunel, imitujący głębię oceanu. Wszyscy czuliśmy się jak w podwodnym, niemal bajkowym świecie mieszkańców oceanu. Dzieci były tak zafascynowane, że co chwilę rozlegały się okrzyki zachwytu. Naprawdę warto tam pojechać. 

  Oprócz Afrykarium zwiedziliśmy także wrocławskie ZOO. Oczywiście w drodze powrotnej nie mogło zabraknąć McDonald’sa.

  Taka wyprawa zapewne na długo pozostanie wszystkim w pamięci. Było super!!! Dziękujemy paniom z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego za zorganizowanie wycieczki oraz za wspólny wyjazd. Mamy nadzieję, że jeszcze razem kiedyś gdzieś pojedziemy.

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Fotki z wycieczki w albumie.

 • DZIEŃ GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU

  Kolejne pokolenie przedszkolaków świętowało Dzień Górnika. Do przedszkola przybyło siedmiu górników w galowych mundurach i razem z najmłodszymi bawili się doskonale. W tym roku zaproszeni goście byli świadkami występów artystycznych przygotowanych przez dzieci pod nadzorem wychowawczyń: p. Heiny, p. Legedź i p. Lepioszki. Były przepiękne piosenki o górnikach, tańce i recytacja wierszy. Panowie również przygotowali się do spotkania z dziećmi. Opowiadali o pracy pod ziemią i pokazywali zdjęcia. Cudowna atmosfera nas nie opuszczała  i widzieliśmy po minach zaproszonych gości, że było im bardzo miło. W podziękowaniu za przybycie otrzymali od dzieci Certyfikaty Przyjaciół Przedszkola.

   

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjecia w albumie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć