Nawigacja

 • MAGICZNY CZAS

  Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w klasach naszej szkoły rozmawiano o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem, wykonywano ozdoby świąteczne, malowano świąteczne obrazkI, projektowano kartki i zbierano żywność na Kresy. Był to magiczny czas pełen ciepła i radości. W wielu klasach odbyły się wigilie, podczas których składano sobie życzenia płynące prosto z serca. Oby ten magiczny czas oczekiwania na cud trwał w naszych sercach cały rok.

   

  Wesołych, pogodnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2015 wszystkim uczniom i ich Rodzicom życzy dyrektor oraz grono nauczycielskie.

 • WSPÓLNE ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

  Wiadomość w przygotowaniu

  Zdjęcia w albumie.

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ CZ. 3

  16 grudnia 2014 roku odbył się trzeci z kolei koncert Filharmonii Lubuskiej. Tym razem muzycy zaprosili nas do świata "kosmicznych dźwięków" tworzonych na syntezatorze i tubie. Dzieci mogły doświadczyć możliwości syntezatora, który potrafi naśladować wększość dźwięków z otoczenia, nawet ludzki głos. Wielkie wrażenie zrobiła na dzieciach także tuba. Okazała się dużych rozmiarów instrumentem o ciekawym, niskim brzmieniu. Spotkanie przebiagało w radosnej atmosferze. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali znaną zimową piosenkę "Pada śnieg".

   

  Opracowanie: K. Krawczak

  Zdjęcia w albumie

 • WARZYWNE CHOINECZKI- ZAJĘCIA WARSZTATOWE

  Wiadomość w przygotowaniu.
  Zdjęcia w albumie.

 • PASOWANIE NA ŚWIETLIKA 2014

  12. 12. 2014 r. w świetlicy szkolnej miało miejsce ważne wydarzenie – „Pasowanie na świetlika”. Honorowymi uczestnikami byli oczywiście uczniowie, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli swoją przygodę z nauką w naszej szkole i od września biorą udział w zajęciach świetlicowych.W uroczystości wzięli udział również rodzice i bliscy dzieci oraz nauczyciele – pani Kamila Krawczak, pani Barbara Pucztarska oraz pan Tomasz Karwat. Imprezę przygotowali uczniowie z klasy IV i VI pod kierunkiem wychowawcy świetlicy szkolnej – pani Kariny Nadały.

  Pierwszaki, aby dostać się do „Grona Świetlików” musiały wykazać się niezwykłą sprawnością i wiedzą. Na początek sprawdzono znajomość regulaminu świetlicy. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Wzorowo zaliczyły znajomość zasad obowiązujących w świetlicy. Następnie przyszłe świetliki zostały poddane kilku próbom: próbie  smaku (dzieci rozpoznawały smak różnych produktów spożywczych z zawiązanymi oczami), próbie bystrości (dzieci musiały odpowiedzieć jak najszybciej czy zdanie, które było czytane jest prawdą czy fałszem) oraz próbie uśmiechu (zadanie polegało na wypiciu z uśmiechem na twarzy soku z cytryny). Ostatnie zadanie sprawiło dzieciom dużo radości. Zanim dzieci przeszły do kolejnego zadania, zaprezentowały wszystkim krótką scenkę dramową pt. „Ola w świetlicy”. Po krótkim przedstawieniu przyszedł czas na egzamin z grzeczności, który pięknie zaliczyli śpiewając piosenkę pt.: „Proszę i dziękuję”. Dzieci udowodniły także, że świetnie potrafią tańczyć, wykonując taniec do piosenki pt. „La Bomba”. Potem odkrywały sekrety świata rozwiązując rozmaite zagadki. Każdy kandydat na świetlika musiał odpowiedzieć na jedno pytanie, do którego podane były trzy odpowiedzi. Wszystkie dzieci doskonale przeszły test gotowości świetlicowej.

  Uwieńczeniem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów przyrzeczenia (ślubowania), deklarując, że będą pilni, grzeczni, uprzejmi oraz pomocni jak na wzorowego świetlika przystało. Następnie pani Karina dokonała pasowania oraz wręczyła świetlikom dyplom przyjęcia do gromady świetlicowej i drobny upominek. Na zakończenie imprezy, świetliki oraz dziewczynki z klasy IV zaprezentowali tańce. Dzieci świetlicowe wykonały taniec do piosenki pt. „Hafanana”, natomiast uczennice klasy IV przedstawiły układ choreograficzny do piosenki pt. „Boro Boro”.

  Po uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Cała impreza przebiegła w wesołej i przyjaznej atmosferze. Nowym świetlikom życzymy pomyślności oraz samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicy.

  Lista pasowanych świetlików:

  • CIERNIEJEWSKA ALEKSANDRA
  • CHWASZCZ ZUZANNA
  • DRANKIEWICZ MIKOŁAJ
  • FRANKOWSKI OLIVER
  • GAJZLER ANNA
  • KASPEREK ZUZANNA
  • KIELIN LUIZA
  • KOWALSKI ALAN
  • KWIECIŃSKA FELICJA
  • MOCHA NATALIA
  • PIENIĄŻEK MATYLDA
  • STAWICKI SZYMON
  • STAROSTA HANNA
  • SZLUFARSKA MARTYNA
  • ŚLUFARSKA JULIA
  • ŚLUSARCZYK WERONIKA
  • WÓJCIK PIOTR
  • ZIELONKA DANIEL

   

  Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie poczęstunku, Kamili Krawczak, Tomaszowi Karwatowi za fotografowanie i kamerowanie uroczystości, Basi Pucztarskiej  i dzieciom z klasy IV za pomoc w przeprowadzeniu imprezy, uczennicom klasy VI – Kai Izbiańskiej i Dominice Kościewicz za prowadzenie uroczystości oraz uczniowi klasy V – Filipowi Rosińskiemu za obsługę techniczną sprzętu.

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Fotki z imprezy w albumie.

 • MÓJ UKOCHANY MIŚ - MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY

  Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, towarzyszem rozmaitych zabaw i wielu dziecięcych przygód. Czy można więc wyobrazić sobie świat bez misia? Z pewnością byłby on o wiele smutniejszy. Dlatego też Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprosił uczniów głogowskich przedszkoli i szkół (klasy I – III) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój ukochany miś”, który pozwoli uczcić więź łączącą dzieci z ich pluszowymi przyjaciółmi.

  12. 12. 2014 r. odbył się uroczysty wernisaż tegoż wyjątkowego konkursu plastycznego, który w tym roku obchodził już swoją X edycję. Na konkurs wpłynęło 194 indywidualne prace wykonane przeróżnymi technikami z 29 instytucji. Z każdej klasy można było wybrać tylko po dwie prace. Z naszej szkoły zostały dostarczone misie następujących uczniów: Olivera Frankowskiego, Nelli Szymańskiej, Marcela Gajzlera, Nadii Pawluś oraz Julii Sobczyńskiej. Niestety dzieciom nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale praca nad tworzeniem dzieła dała im wiele radości. Ponadto jury konkursu zadbało o to, by dzieci, które nie zdobyły żadnego miejsca, także otrzymały drobne upominki – malutkie maskotki – oczywiście misie oraz dyplomy za udział w konkursie. Z okazji X edycji organizatorzy przygotowali także niespodzianki. Dzieci układały puzzle – misie oraz wspólnie tańczyły do piosenki „Jadą jadą misie”. Po zakończeniu konkursu na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek.

  Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I – III, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy za rok!

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Zdjęcia w albumie.

 • KINOWE SPOTKANIA MŁODYCH

  Dnia 3 grudnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie pn. Kinowe Spotkania Młodych, organizowanym przez firmę Krzywy Kadr.

  Pierwsza część spotkania miała charakter prelekcji poświęconej edukacji filmowej. Organizatorzy w ciekawy sposób przybliżyli sylwetki osób tworzących film, przedstawili pracę całego pionu operatorskiego i zaprezentowali celowe triki, środki i zabiegi stosowane w filmie. Zaprosili także młodych widzów do niezwykłego studia tworzenia filmów fabularnych. W ramach drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli pełnometrażowy film.

  Projekcja filmu połączona z prelekcją filmową i prezentacją efektów wizualnych, muzycznych oraz zabiegów komputerowych to ciekawa propozycja lekcji dającej możliwość młodemu widzowi poszerzenia wiedzy o filmie i nowych technikach w kinematografii.

  Opracowanie: Wiesława Pływaczyk.

 • WYJAZD DO KINA HELIOS W LUBINIE

  Wiadomość w przygotowaniu.

 • PACZKA OD SERCA NA KRESY

  Nasza szkoła zaangażowała się w akcję Rodacy-Bohaterom. Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Głogów. Do 19 grudnia zbieramy żywność długoterminową, która w styczniu będzie zawieziona mieszkańcom Kresów Wschodnich-Polakom. Wszystkie produkty możemy dostarczać do szkolnej biblioteki. Bardzo ważnym dodatkiem do paczek będą własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na naszych uczniów i ich rodziców. Dziękujemy!!!

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Zdjęcia w albumie.

   

 • PRZEDSZKOLAKI U ŚWIETEGO MIKOŁAJA

  4 grudnia nasze przedszkolaki pojechały na spotkanie z św. Mikołajem, które odbyło sie w sali Mini Disco. Tam była juz Myszka Miki, która razem z nimi wysłuchiwała dźwięku dzwoneczka, zwiastującego przybycie wyczekiwanego gościa. Czas ten umiliły dzieciom wspolne tańce, śpiewy i konkursy. Gdy tylko w drzwiach pojawil się starszy pan z siwą brodą i w charakterystycznym czerwonym ubraniu na buziach wszystkich zagościł usmiech. Mikołaj obdarował dzieci prezentami i poprosił by były grzeczne przez cały rok. Spotkanie to minęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Szkoda tylko, że taki gość przychodzi raz do roku.

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjecia w albumie.

 • ŚW. MIKOŁAJU, CZEKAMY...

  W dniach 4 i 5 grudnia uczniowie naszej szkoły obchodzili mikołajki klasowe. Obdarowywano się upominkami i paczuszkami pełnymi słodyczy. Młodszym klasom Mikołaj przywiózł prezenty wprost do klas. Od rana panował nastrój oczekiwania i radości. Ponieważ każdy może być św. Mikołajem, zachęcano dzieci do szykowania własnoręcznie wykonanych prezentów dla kolegów z klasy. Mamy nadzieję, że jutrzejszy dzień 6 grudnia, będzie szczęśliwy dla naszych uczniów i że św. Mikołaj o nikim nie zapomni :)

  Opracowała: K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • WYCIECZKA DO AFRYKARIUM WSPÓLNIE Z OŚRODKIEM SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM W GŁOGOWIE

  W ramach współpracy Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Głogowie z naszą szkołą 04. 12. 2014 r. część uczniów z klasy Ia i z klasy IV wraz z opiekunem panią Kariną Nadała udali się na wspólną wycieczkę integracyjną do Wrocławia. Zasadniczym celem wyprawy było AFRYKARIUM – najnowsza atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na skalę światową oceanarium. Kompleks przedstawia faunę i florę Czarnego Lądu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentują m.in. rafę koralową i ryby występujące w Morzu Czerwonym, żółwie pustynne, ok. 50 różnych gatunków ryb z jezior Tanganika i Malawi, płaszczki, rekiny młoty i rekiny lamparcie występujące w rejonie Kanału Mozambickiego. Do tego hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny (mrówniki, antylopy), pingwiny oraz kotiki z Wybrzeża Namibii, a także krokodyle, wydry i manaty występujące w dżungli Kongo. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich m.in. tunel, imitujący głębię oceanu. Wszyscy czuliśmy się jak w podwodnym, niemal bajkowym świecie mieszkańców oceanu. Dzieci były tak zafascynowane, że co chwilę rozlegały się okrzyki zachwytu. Naprawdę warto tam pojechać. 

  Oprócz Afrykarium zwiedziliśmy także wrocławskie ZOO. Oczywiście w drodze powrotnej nie mogło zabraknąć McDonald’sa.

  Taka wyprawa zapewne na długo pozostanie wszystkim w pamięci. Było super!!! Dziękujemy paniom z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego za zorganizowanie wycieczki oraz za wspólny wyjazd. Mamy nadzieję, że jeszcze razem kiedyś gdzieś pojedziemy.

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Fotki z wycieczki w albumie.

 • DZIEŃ GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU

  Kolejne pokolenie przedszkolaków świętowało Dzień Górnika. Do przedszkola przybyło siedmiu górników w galowych mundurach i razem z najmłodszymi bawili się doskonale. W tym roku zaproszeni goście byli świadkami występów artystycznych przygotowanych przez dzieci pod nadzorem wychowawczyń: p. Heiny, p. Legedź i p. Lepioszki. Były przepiękne piosenki o górnikach, tańce i recytacja wierszy. Panowie również przygotowali się do spotkania z dziećmi. Opowiadali o pracy pod ziemią i pokazywali zdjęcia. Cudowna atmosfera nas nie opuszczała  i widzieliśmy po minach zaproszonych gości, że było im bardzo miło. W podziękowaniu za przybycie otrzymali od dzieci Certyfikaty Przyjaciół Przedszkola.

   

  Opracowanie: Aneta Lepioszka.
  Zdjecia w albumie.

 • MISTRZOSTWA GŁOGOWA W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

  4 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Głogowa Szkół Podstawowych w koszykówce dziewcząt, w których brała udział reprezentacja naszej szkoły w składzie: 

  Jessica Dolczewska, Ewa Ratuszyńska, Patrycja Górowska, Oliwia Przybyła, Klaudia Chruściel, Daria Zyśk, Kamila Kuleń, Alicja Surlas, Anna Kowal, Kaja Izbiańska, Gabrysia Wiertelak, Estera Poroszewska, Dominika Kościewicz, Laura Niziałek.

  Po bardzo emocjonujących meczach, po ambitnej grze nasza drużyna zajęła III miejsce. Wszystkie dziewczęta zasłużyły na pochwałę za walkę i zaangażowanie w grze, a szczególnie Jessica Dolczewska (24 pkt), Ewa Ratuszyńska (18 pkt), Klaudia Chruściel (4 pkt), Patrycja Górowska (2 pkt) oraz Oliwia Przybyła.

  Opracowanie: Mariusz Badowski.
  Zdjęcia w albumie.

 • PIERWSZE SZKOLNE ANDRZEJKI KL. I B

  28 listopada 2014 odbyły się pierwsze Andrzejki pierwszoklasistów. 

  Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt. Początkowo Andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu. Dzisiaj jest to okazja do zorganizowania hucznych zabaw przed adwentem, a same wróżby traktuje się z przymróżeniem oka. Uczniowie z klasy I "b" pod opieką nauczycieli: K. Krawczak, K. Nadały i  M. Badowskiego oraz przy zaangażowaniu i współudziale rodziców bawili się podczas swoich pierwszych Andrzejek szkolnych. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Nie zabrakło tańców, wróżb i konkursów. Rodzice przygotowali poczęstunek pełen niespodzianek. Zabawa była wyśmienita, szkoda tylko, że tak szybko się skończyła...:)

  Opracowanie: K. Krawczak.
  Zdjęcia w albumie.

 • ANDRZEJKI W GRUPIE 5-6 LATKÓW

  W ramach współpracy z Przedszkolem nr 20 dzieci z grupy "Jabłuszka" przyjachały do nas na Andrzejki. Tego dnia sala zmieniła się w gabinet wróżb. Dzieci były pieknie przebrane i świetnie bawiły się przy różnego rodzajach wróżb. Najwięcej emocji sprawiło dzieciom to kim będą kiedy dorosną. Wróżby przerywane były tańcami i konkursami. Na koniec imprezy przygotowano słodki poczestunek dla wszystkich dzieci. Zabawa była bardzo udana, dzieci bardzo szybko sie ze soba zintegrowały, zreszta zobaczcie proszę sami... 

  Opracowanie: Danuta Legedź.
  Zdjęcia w albumie.

 • ANDRZEJKI U NAJMŁODSZYCH

  Andrzejkowe zabawy i wróżby cieszą się wśród dzieci wielką sympatią, więc także przedszkolaki z grupy najmłodszej miały okazję poznać tradycje związane z tym dniem. Na maluchów czekało wiele atrakcji.  Nie mogło więc zabraknąć różnego rodzaju wróżb i czarów. Wiele radości sprawił list prosto od wróżki, w którym podane były instrukcje jak wróżyć i czarować. Jednak najwięcej emocji wśród dzieci wzbudziły czary, które zamieniły papierowe serduszka na cukierki. Jak przystało na zaczarowany dzień wszystkim towarzyszył dobry humor.

  Opracowanie: Aneta Lepioszka

  Zdjęcia w albumie

                                                                                                                                         

 • ŚWIETLICOWE CZARY - MARY

  Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

  Dlatego też 27 listopada 2014 r. w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I – III uczęszczających na świetlicę szkolną, która została zorganizowana przez panią Karinę Nadała oraz panią Barbarę Pucztarską. Uczniowie mieli okazję potańczyć i pobawić się przy rytmach muzyki współczesnej.

  Główną atrakcją imprezy były wróżby andrzejkowe. Choć wszyscy traktowali je z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł dowiedzieć się m.in.: co czeka go w niedalekiej przyszłości, poznać imię swego wybranka oraz jaki zawód będzie wykonywał. Były również konkursy nagradzane drobnymi upominkami. Całość spotkania umilił dzieciom słodki poczęstunek.

  Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Fotki w albumie.

 • DYSKOTEKA KLAS IV - VI

  26 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas IV-VI. Uczniowie mieli zabrać ze sobą dobry humor i ochotę do tańczenia. Tak też się stało. Za sprawą niesamowitej energii, dobrych nastrojów oraz znakomitej pracy dj Mariusza Badowskiego, radość zabawy udzieliła się również nauczycielom, którzy postanowili wkroczyć na parkiet. Zabawa była przednia! 

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska. 
  Zdjęcia do obejrzenia w albumie.

 • SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM STANISŁAWEM WARDECKIM

  25 LISTOPADA 2014

  Pszczelarstwo to wielka pasja pana Stanisława, o której mimo krótkiego czasu spotkania, w przystępny sposób opowiedział naszym uczniom. Początki pszczelarstwa sięgają odległych wieków – zajmowali się nim bartnicy. Dzisiaj można spotkać pszczoły w pasiekach wędrownych i stacjonarnych. Praca przy pszczołach wymaga całorocznego nakładu ciężkiej pracy. Miod pszczeli, podobnie jak inne wytwory pszczół, posiada wiele właściwości zdrowotnych, warto więc je spożywać, szczególnie w okresie jesienno - zimowym.

  Pan Stanisław zachęcał dzieci do ochrony środowiska ze względu na masowe wymieranie pszczół związane ze stosowaniem pestycydów w rolnictwie i zatruciu środowiska odpadami przemysłowymi. Jak wszystkim wiadomo, bez pszczół nie będzie życia na Ziemi. Warto więc docenić te maleńkie pracowite i bardzo pożyteczne owady.

  Dziękujemy panu Stanisławowoi za mądry wykład oraz za wszystkie materiały i narzędzia, które przywiózł ze sobą, a które uświetniły nasze spotkanie. Dziękujemy także za andruty z miodem, które tak bardzo nam  smakowały.

  • Opracowała: K. Krawczak.
  • Zdjęcia w albumie.
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć