Nawigacja

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

  Dnia 27 i 28 stycznia w obu grupach przedszkolnych odbył się Dzień Babci i Dziadka. Najmłodsi przygotowali występy, za pomocą których złożyli najserdeczniejsze życzenia swoim najbliższym oraz wyrazili swoją wielką miłość do nich.  Dzieci z przejęciem prezentowały swoje wiersze, tańce i piosenki, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po występach dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosili ich do stołów na pyszny poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

   

  Opracowanie: Aneta Lepioszka
  Zdjęcia w albumie
 • MIĘDZYSZKOLNY WIELOBÓJ SPRAWNOŚCIOWY UCZNIÓW KLAS MŁODSZYCH

  28 stycznia 2016 grupa uczniów z klas II - III wzięła udział w zawodach sportowych w SP14 w Głogowie. Wielobój sprawnościowy składał się z 7 konkurencji, w której każdy uczeń musiał wziąć udział, aby zdobyć jak największą ilość punktów dla swojej szkoły. Nasza szkoła zdobyła łącznie 160 punktów. Nie zajęliśmy miejsca na podium, ale zgromadzona ilość punktów przez naszych uczniów nie odbiegała wiele od najlepszych!

  Uczniowie, którzy walczyli dla naszej szkoły to:

  Luiza Kielin - kl. II A 

  Szymon Stawicki - kl. II A  

  Matylda Pieniążek - kl. II A  

  Oliwia Warchoł - kl. II B 

  Maksymilian Włodarczyk - kl. II B 

  Emilia Starościak - kl. III 

  Kordian Szybajło - kl. III 

  Dominik Zakrzewski - kl. III 

  Daria Wilk - kl. III 

  Patryk Zieliński - kl. III 

  Najwięcej punktów dla naszej szkoły zdobyli: Dominik Zakrzewski, Luiza Kielin i Maksymilian Włodarczyk.

  Dziękujemy naszym młodym sportowcom za waleczne i ambitne reprezentowanie naszej szkoły yes

  Opracowanie: K. Krawczak

  Zdjęcia w albumie

 • BAL PRZEBIERAŃCÓW KLAS I - III

  25 stycznia 2016 roku odbył się w naszej szkole bal przebierańców. Gościem honorowym balu był Olaf - bałwan ze znanej dzieciom bajki "Kraina Lodu". 

  Była świetna muzyka, podczas której w tańcu rej wodziły dziewczynki. Chłopcy woleli konkursy i zadania do wykonania. Olaf uśmiechał się do wszystkich, chętnie pozował do zdjęć i bawił się z dziećmi. Śnieżynka prowadziła zabawę proponując ciekawe konkursy i zabawy. Znakomicie wypadła klasa III w tańcu z białą płachtą, a w czasie zabawy z kartką papieru brzuchy pękały wszystkim ze śmiechu. Barwnie fruwały wstążeczki podczas tańca do muzyki filmowej, a dumni uczniowie wspaniale prezentowali swoje stroje w przemarszu środkiem sali w towarzystwie Olafa i Śnieżynki. Zmęczeni uczniowie odpoczywali na ławeczkach pod czujnym okiem wychowawców podczas gdy inni "wymiatali" na parkiecie podczas znanych przebojów. 

  Smaczny poczęstunek przygotowali rodzice w klasach, można więc było odetchnąć na chwilę, napić się i skosztować pysznych wypieków.

  Mimo późniejszych lekcji, był to bardzo udany dzień.

  Opracowanie: K. Krawczak

  Zdjęcia w albumie

 • BAL PRZEBIERAŃCÓW W PRZEDSZKOLU

  Dnia 12 stycznia 2016 r. nasze przedszkolaki wspaniale bawiły się podczas corocznego balu przebierańców. Dzieci były przebrane za bohaterów ich ulubionych bajek, można było zobaczyć królewny, wróżki, motylki, rycerzy, spidermanów, policjantów – aż trudno było wśród nich rozpoznać naszych przedszkolaków. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc z wielka ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Bal przyniósł naszym pociechom wiele radości i umożliwił spędzenie czasu w miłej atmosferze. Dzieci zmęczone, ale za to bardzo szczęśliwe wróciły do domu.

  Opracowania: Aneta Lepioszka
  Zdjęcia w albumie

 • UWAGA RODZICE!!!

  DNIA 24 GRUDNIA ORAZ DNIA 31 GRUDNIA
  NIE MA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
  ORAZ
  OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZYCH

 • DZIEŃ BRATERSTWA - WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

  Zdjecia w albumie

 • WIGILIA W GRUPIE STARSZEJ

  W dniu 22 grudnia 2015 r. w grupie 4-5 latków odbyła się wigilia przedszkolna. Dzieci przygotowały ze swoja panią Danusią stół wigilijny tj. opłatek, sianko pod obrus, stroiki, jedno wolne miejsce przy stole. Wysłuchały historii o narodzeniu Pana Jezusa, zaśpiewały kolędy, podzieliły się opłatkiem życząc sobie najlepszych prezentów pod choinkę. Następnie zasiadły do skosztowania przepysznych placków upieczonych przez swoich rodziców.

  Grupa 4-5 latków ze swoja panią Danusią życzą wszystkim zdrowych, wesołych i spokojnych świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2016 Roku.

  Zdjęcia w albumie
  Opracowanie: Danuta Legedź
 • PIERWSZAKI Z KLASY I B PIEKĄ PIERNIKI

  21 grudnia 2015 roku pierwszaki z klasy I b piekły świąteczne pierniczki.

  W kuchni pojawił się piękny, korzenny zapach. Uczniowie przystąpili do pracy pełni zapału - bardzo chętnie zagniatali ciasto, wałkowali i wykrawali świąteczne wzorki. Gotowe kawałki układali na przygotowanych formach, aby zaraz potem wstawić je do piekarnika, w czym pomagała pani Joanna Żabska - wychowawca klasy. Kiedy pierniczki ostygły, pierwszaki z wielką pasją i zaangażowaniem ozdabiały lukrem i kolorowymi posypkami gwiazdeczki, choineczki i pachnące aniołki. Nie obeszło się bez śpiewania kolęd i pastorałek. Czas szybko mijał w radosnej, przedświątecznej atmosferze. Gotowe pierniczki przyozdobiły klasowy stół wigilijny i wierzcie nam - były naprawdę pyszne!

  Pierwszaki już wiedzą, jak piecze się pierniczki - możemy się od nich uczyć!

  Wychowawca klasy I b życzy Swoim Uczniom oraz Rodzicom zdrowych, ciepłych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.

  Opracowanie: J. Żabska

  Zdjęcia: J. Żabska

 • SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W GRUPIE MŁODSZEJ

  Dnia 16 grudnia 2015 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie świąteczne dla dzieci i rodziców z grupy młodszej. Dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały piękny występ. Były tańce piosenki i wiersze o tematyce świątecznej. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do stołów, na których były pyszne słodkości przygotowane przez rodziców. Wszystkim udzielił się już świąteczny nastrój.

  Wychowawczynie grupy młodszej  życzą wszystkim dzieciom i rodzicom WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

  Zdjęcia w albumie 
  Opracowanie: Aneta Lepioszka
 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

  Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów polskich rodzin. O tym, dlaczego warto śpiewać kolędy, pięknie mówi ks. Jan Twardowski: „Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jesusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

  O prawdziwości tych słów mogliśmy przekonać się 9. 12. 2015 r. podczas międzyszkolnego konkursu „Kolęd i Pastorałek” zorganizowanego już po raz 11 przez świetlicę szkolną ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. Jego celem jest popularyzacja kolęd i pastorałek związanych z Bożym Narodzeniem oraz stwarzanie okazji do rozwoju zdolności muzycznych występujących. Udział w konkursie wzięło blisko 20 uczestników z głogowskich podstawówek, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając z podkładami muzycznymi oraz a capella. Jury oceniając uczestników brało pod uwagę wybór utworu i stopień jego trudności, rytm, zachowanie melodii oraz ogólne wrażenie. W tym roku poziom był bardzo wyrównany. Dzieci wykonywały utwory pięknie i jury miało duże trudności z wyłonieniem faworytów. Naszą świetlicę, reprezentowało troje uczniów, którzy zostali wyłonieni do międzyszkolnego konkursu podczas eliminacji szkolnych. A byli to uczniowie: Agata Stonoga z klasy I, która zaśpiewała pastorałkę „W grudniowe noce”, Luiza Kielin z klasy IIA, która zaprezentowała pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi” oraz Anna Waligóra z klasy III, która wystąpiła z kolędą „Gdy śliczna panna”. Ania swój występ uatrakcyjniła także grą na skrzypcach.

  Miło nam poinformować o sukcesach naszych świetliczanek.

  Anna Waligóra wywalczyła I miejsce
  Agatka Stonoga otrzymała miejsce II

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

  Opracowanie: Karina Nadała
  Zdjęcia w albumie, filmik na www.glogow.info.pl

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI I PLASTYCZNY "RADOSNE WIERSZE"

  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Plastycznym Zagłębia Miedziowego organizowanym przez Gimnazjum w Kotli. 17 listopada 2015 r. odbyła się XIII edycja konkursu. Jego głównym celem było rozwijanie literackich, recytatorskich i plastycznych zainteresowań uczniów. W tym roku uczniowie reprezentujący naszą szkołę zaprezentowali swój warsztat plastyczny. Na konkurs nadesłano 51 prac. Miło mi poinformować, że praca jednego z naszych uczniów, Bartosza Pieniążka, zdobyła uznanie komisji konkursowej.

  Bartek otrzymał wyróżnienie. 

  Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

  Opracowanie: Wiesława Pływaczyk

 • ZBIERAMY KARMĘ DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

  POMÓŻ ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA PRZETRWAĆ ZIMĘ!

   

  ZBIERAMY KARMĘ, ZABAWKI, KOCE, LEGOWISKA DLA PSÓW I KOTÓW W GŁOGOWSKIM SCHRONISKU. PROSIMY O ODZEW!

  NIE BĄDŹ OBOJĘTNY - PODAJ ŁAPĘ!

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 • MIKOŁAJKI U PRZEDSZKOLAKÓW

  4 grudnia 2015 roku nasze przedszkolaki pojechały na zabawę mikołajkową do sali Mini Disco. Tam czekał już na nich Olaf - ulubieniec dzieci z bajki. A chwilę później odwiedził nas długo wyczekiwany gość, który wywołał uśmiech na twarzach wszystkich przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony do wspólnej zabawy, tańca i śpiewu, a chwilę później rozdał wszystkim upragnione prezenty.

  Aby sprawić dzieciom jeszcze więcej radości 7 grudnia 2015 roku Mikołaj przybył z workiem prezentów do przedszkola. Podarował dzieciom samochody, lalki, klocki, gry edukacyjne, puzzle i wiele, wiele innych zabawek, o które dzieci prosiły wcześniej w liście, by mogły się nimi bawić w przedszkolu. Radości nie było końca, a dzieci cały dzień już bawiły się tylko nowymi zabawkami. 

  Opracowanie: Aneta Lepioszka
  Zdjęcia w albumie
 • ZABAWA MIKOŁAJKOWA W KLASIE II B

  4 grudnia 2015

  Wesoło bawili się uczniowie klasy II B wraz z rodzicami podczas klasowych mikołajek. Wspaniałe atrakcje przygotowała dzieciom mama Olivera - pani Paulina Frankowska, której dzielnie pomagała mama Dominika - pani Monika Ulman. Uczniowie bawili się przy znanych przebojach i hitach ostatnich lat. Był ogromny zamek do zjeżdżania, gdzie porządku i bezpieczeństwa doglądali panowie - tata Oliwii, Mikołaja, Zuzi i Martyny. Św. Mikołajowi w wyborze prezentów pomagały elfy: mama Milenki i mama Ani, nad wszystkim czuwała Rada Rodziców, a przepyszne jedzenie zapewnily mamy naszych drugoklasistów. Humory dopisywały. Dzieci wspaniale bawiły się z rodzicami podczas pląsów i konkursów. Tańcom nie było końca i nikt nie czuł się zmęczony. 

  Wychowawca klasy II B serdecznie dziękuje Rodzicom za wspaniałą atmosferę i organizację zabawy mikołajkowej :)

  Zdjęcia w albumie

 • MIKOŁAJKOWE STROJENIE CHOINEK PRZED RATUSZEM

  Z okazji "Dni św. Mikołaja", 04. 12. 2015 r. przed głogowskim Ratuszem odbyło się wielkie strojenie choinek. Była to impreza z udziałem dzieci z głogowskich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Uczniowie naszej szkoły z klas I – III wraz z opiekunami: panią Barbarą Pucztarską, panią Kamilą Krawczak oraz panią Kariną Nadała również wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Każda placówka otrzymała małą choinkę, którą trzeba była przystroić. Na bożonarodzeniowych drzewkach zawisły przeróżne własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby. Wszystkie choinki prezentowały się przepięknie, a ubieranie choinki umilała muzyka z dziecięcymi przebojami oraz kolędami. Uczniowie naszej szkoły cieszyli się, że mogą uczestniczyć w ubieraniu najważniejszych choinek w Głogowie. Była to wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci… Miłym akcentem imprezy było również powitanie małych gości przez prezydenta Miasta Głogowa – Rafaela Rokaszewicza oraz panią Bożenę Kowalczykowską – wiceprezydenta Głogowa, którzy częstowali dzieci smakowitymi piernikami. Pojawił się także św. Mikołaj, który rozdawał wszystkim cukierki. Oczywiście nie zabrakło wspólnych zdjęć, które można zobaczyć w naszym albumie fotograficznym. 

  Opracowanie: Karina Nadała
  Zdjęcia w albumie

 • MIKOŁAJ U PIERWSZAKÓW

  3 grudnia 2015 roku klasę I b odwiedził długo oczekiwany gość - św. Mikołaj. Dzieci zaprosiły gościa do klasy skoczną piosenką. Aby otrzymać prezent pierwszaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Odwdzięczały się samodzielnie wykonanymi prezentami i szerokim uśmiechem. Każdy był mocno przejęty - taki wyjątkowy gość zjawia się tylko raz do roku i wszystkie dzieci z niecierpliwością na niego czekają. W tym roku każdy uczeń klasy I b otrzymał prezent. Mikołaj nikomu nie przyniósł rózgi. Pełne łakoci paczuszki bardzo ucieszyły dzieci. Mikołaj pożegnał pierwszaków obietnicą powrotu w przyszłym roku szkolnym.

  Mikołaju, już za tobą tęsknimy...

  Nauczyciel klasy I b pani J. Żabska pragnie podziękować rodzicom zaangażowanym w organizację mikołajek, a w szczególności pani Anecie Lubińskiej za kontakt z Mikołajem :)

  Opracowanie: J. Żabska
  Zdjęcia: J. Żabska

 • SPOTKANIE Z HODOWCĄ PSZCZÓŁ W KLASIE I B

  Dnia 1 grudnia 2015 roku w klasie Ib zagościł na chwilę wiosenny nastrój, a to wszystko za sprawą p. Elżbiety Smolińskiej (pszczelarki), która  z wielką pasją opowiedziała uczniom  o pracy pszczół i pszczelarzy. Spotkanie przygotowała pani Joanna Żabska wychowawca klasy I b.

  Na spotkaniu obecna była również klasa II  b z wychowawcą. Wszystkie dzieci z wielkim zaciekawieniem odkrywały tajniki pszczelarstwa, zadawały pytania związane z życiem pszczół, oglądały zdjęcia. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda miód w płynnej konsystencji, a także ten skrystalizowany. Mogli  także zobaczyć jak wygląda kit i pyłek pszczeli. Bardzo przyjemną chwilą był poczęstunek przygotowany przez panią Elżbietę - słodkie bułeczki z miodem. Dzieci mogły przy okazji skosztować różnych gatunków miodów przywiezionych z pasieki pani Elżbiety. Kolejka do miodu nie miała końca :) Ciekawym momentem spotkania było przymierzanie strojów pszczelarskich chroniących pszcelarza przed ukąszeniami. Dzieci nie chciały się z nimi rozstać.

  Obydwie klasy spędziły miło czas, wzbogaciły wiedzę na temat zachowania się pszczół, dowiedziały się między innymi jak należy prawidłowo pozbyć się żądła po ugryzieniu i czym odkazić ranę. Uczniowie wiedzą już, że pszczoły nie lubią ostrych zapachów oraz hałasu i że atakują tylko w przypadku zagrożenia życia.

  Dziękujemy pani Elżbiecie Smolińskiej za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

  Opracowanie: J. Żabska
  Zdjęcia: K. Krawczak

 • TEATR Z TORUNIA W PRZEDSTAWIENIU "MNIAM, MNIAM"

  27. 11. 2015 r.  do naszej szkoły zawitali aktorzy – „Grupa T” z Torunia ze spektaklem profilaktycznym zatytułowanym „Mniam mniam”. Mimo, iż przedstawienie okraszone było ogromną porcją humoru, dotyczyło jednak ważnej kwestii, jaką jest uzależnienie od niezdrowej żywności typu: fast food, chipsy, słodycze itp.

  Celem spektaklu  było uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie, zdrowy styl życia oraz jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania.

  Dzieci były zafascynowane kolorowymi kostiumami aktorów, żywymi dialogami oraz oddziałującymi na wyobraźnię utworami muzycznymi. Zabawne przygody bohaterów zachęcały do wspólnej zabawy z aktorami, a jednocześnie były niesamowicie pouczające. Grupa naszych gości udowodniła, że zdrowy styl życia nie znaczy nudny.

  Miejmy nadzieję, iż nasi widzowie, którymi byli uczniowie klas I – VI oraz najstarsza grupa z oddziału przedszkolnego zrozumieli jak istotnie wpływa na człowieka sposób odżywiania się. A w pamięci pozostaną im słowa: ,,JESTEŚ TYM, CO JESZ”.

  Opracowanie: Karina Nadała
  Zdjęcia: Kamila Krawczak

 • POWIATOWY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

  Dnia 26 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się powiatowy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Udział w konkursie wzięły trzyosobowe zespoły uczniów klas IV – VI. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy piątej, w składzie: Maja Sądkiewicz, Oliwia Stawicka oraz Bartosz Pieniążek.

  Uczestnikom konkursu z naszej placówki udało się zdobyć wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Opracowanie: Karina Nadała

 • ANDRZEJKOWE CZAROWANIE W ŚWIETLICY

  „W świetlicy zabawa, Andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas”. Tymi słowami świetliczaki wraz z wychowawcami – panią Kariną Nadała, panią Barbarą Pucztarską oraz panią Kamilą Krawczak – 26 listopada 2015 r. rozpoczęły zabawę andrzejkową.

  Na początku każde dziecko wrzuciło do magicznego pojemnika grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Następnie siedząc w zaczarowanym kręgu, uczniowie poznali gawędę na temat tradycji andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby. Po tym przyszedł czas na przepowiednie, których nie było końca. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Dziewczęta mogły m.in. poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Dzieci mogły dowiedzieć się również, jaki zawód będą wykonywać oraz czego powinny się wystrzegać. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy i konkursy, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział. Najwięcej radości sprawił świetliczakom konkurs – „Taniec par na gazecie” – śmiechu było co nie miara. Dzieci miały również okazję potańczyć i pobawić się przy dźwiękach znanych przebojów. Całość spotkania umilił słodki poczęstunek. Andrzejkowe zabawy i wróżby dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

  Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

  Opracowanie: Karina Nadała
  Zdjęcia w albumie

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć