Nawigacja

 • "POWRÓT DO KRESÓW" - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS W TYMOWEJ

  Wiadomość w przygotowaniu,
  Fotki w albumie,

   

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ

  17 listopada 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie z muzykami Filharmonii Lubuskiej. Tym razem uczniowie mogli poznać saksofon, dzwonki, keyboard i trójkąt. Instrumenty te wprowadziły dzieci w świat Piotrusia Pana i jego przyjaciół. Wspaniałe prowadzenie zachęciło dzieci do aktywnego uczestnictwa w koncercie. Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I - III wzorowo zachowywali się podczas koncertu. Wszyscy świetnie się bawili. 

  Opracowanie: K. Krawczak
  Zdjęcia w albumie.

 • MAŁY MISTRZ - POTYCZKI KLASOWE

  W ramach akcji Mały Mistrz uczniowie klas pierwszych spotkali się na zajęciach wychowania fizycznego, aby wspólnie rywalizować. Celem rywalizacji było sprawdzenie i porównanie sprawności fizycznej uczniów obu klas oraz dobra zabawa. Dzieci rywalizowały pod okiem wychowawców p. K. Krawczak i p. M. Tokar - Picz. Zawody poprowadził nauczyciel M. Badowski. Rywalizacja sprawiła dzieciom wiele radości. Dzieci osiągnęły podobne wyniki. Jednym punktem wygrała klasa Ib, jednak dzieci z klasy I a już zapowiedziały rewanż :) 

  Opracowanie: K. Krawczak
  Zdjęcia w albumie.

 • KONKURS PLASTYCZNY - "POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

  Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie po raz kolejny zorganizowała konkurs plastyczny dla uczczenia Święta Niepodległości pn. POLSKA – MOJA OJCZYZNA. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Głogowa i powiatu głogowskiego, miał na celu upowszechnienie wartości patriotycznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do twórczej aktywności. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Głogowa, a także Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu.

  Na konkurs wpłynęło ok. 300 prac. Komisja konkursowa nagrodziła laureatów dyplomami i upominkami.

  Uczennica naszej szkoły, Kaja Izbiańska (kl. VI),  zajęła III miejsce.

  Serdeczne gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

  Opracowanie: Wiesława Pływaczyk.

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2014

  POLSKA - MOJĄ OJCZYZNĄ - pod takim hasłem w tym roku szkolnym odbyła się uroczystość poświęcona 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pogram artystyczny przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawcy - pani Wiesławy Pływaczyk.

  Historia państwa polskiego jest bardzo bogata, obfitowała w wiele wydarzeń. Od zarania dziejów Polacy walczyli o niepodległość, wolność i własną tożsamość narodową. Uczniowie przedstawiając dzieje naszej Ojczyzny, nawiązali do początków państwa polskiego. Przygotowali inscenizację legendy o Lechu, Czechu i Rusie, którzy wyruszyli w świat w poszukiwaniu miejsca dla siebie i swojego ludu. Dzięki prostej formie przekazu nawet najmłodsi widzowie mogli zrozumieć, dlaczego Lech wybrał wizerunek orła na swój znak i co oznacza nazwa miasta Gniezno. Młodzi aktorzy wcielając się następnie  w role uczniów, uczestniczących w jednej z lekcji historii, przybliżyli nam sens słowa niepodległość i wyjaśnili, co dla współczesnego młodego człowieka znaczy Polska. Nie zabrakło także wzruszających, podtrzymujących na duchu pieśni patriotycznych.

  Na koniec głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała organizatorom za zaproszenie i piękny program artystyczny.

  Opracowanie: Wiesława Pływaczyk.
  Zdjęcia w albumie.

 • FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ "VIVAT POLONIA"

  Piosenka patriotyczna  to jeden z fundamentów naszej tożsamości narodowej, nasza pamięć o przeszłości. Coraz trudniej kultywować ją w rodzinach, w społecznościach lokalnych i regionalnych oraz całej wspólnocie narodowej. Jednocześnie trudno pominąć jej wychowawcze znaczenie w procesie edukacyjnym. 

  Nawiązując do najszlachetniejszej polskiej tradycji, służącej popularyzacji piosenki patriotycznej, już po raz siódmy,  Dyrektor ZSE im. JP II w Głogowie – Wojciech Janisio, Głogowskie Centrum Myśli Jana Pawła II – wiceprezes Alicja Szpunar, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie –  dyr. Barbarą Mareńczak – Piechocką, zorganizowali Festiwal Piosenki Patriotycznej "Vivat Polonia", który jak co roku ma na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na wartości patriotyczne, rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi, do regionui miejscowości, w której żyjemy oraz prezentowanie swoich umiejętności wokalnych. 

  Konkurs miał miejsce 05 i 06 listopada 2014 r. Uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych zaprezentowali się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Byli zarówno soliści, jak i duety oraz zespoły. Łącznie ok. 40 uczestników wzięło udział w eliminacjach VII edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia”.

  Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY O SUKCESACH NASZYCH UCZENNIC!!!

  W kategorii klas I – III:

  • zespół „Orlątka” w składzie: Laura Hauke, Natalia Grochala oraz Anna Waligóra zajął I miejsce. Dziewczynki zaprezentowały się w utworze „Sanitariuszka Małgorzatka”.

   

  W kategorii klas IV – VI:

  • Maja Sądkiewicz zdobyła III miejsce w utworze „Warszawo ma”. Maja swój występ uatrakcyjniła wspaniałą grą na skrzypcach.

   

  Dziewczynki otrzymały puchary Prezydenta Miasta Głogowa oraz upominki. Dodatkowo zespół „Orlątka” za zajęcie I miejsca otrzymał nagrodę finansową.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.
  Zdjęcia z festiwalu w albumie, na www.miedziowe.pl, www.tutajglogow.pl oraz na www.glogow.info.pl.

 • SZKOLNY KONKURS "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"

  29 października w szkolnej bibliotece odbył się konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla klas IV – VI, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie czytali wcześniej przygotowany tekst. Komisja oceniała tempo czytania, dykcję, intonację oraz ogólne wrażenie. Do drugiego etapu konkursu, w którym był czytany wylosowany tekst, zakwalifikowały się Patrycja Górowska, Emila Zimny oraz Dominika Kościewicz. Uczennice zajęły kolejno I, II i III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Zdjęcia w albumie.

 • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

  Zawsze jest czas na to, aby pomyśleć o własnym zdrowiu i sylwetce. Doskonałą okazją ku temu było spotkanie z dietetykiem, które odbyło się w stołówce szklonej 28 października w ramach programu „Owoce w szkole” oraz akcji „Uwaga nadwaga”.

  W prelekcji udział wzięli młodsi jaki i starsi uczniowie naszej szkoły, którzy otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania, zapoznali się z zasadami prawidłowego żywienia i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu, oraz o ważnej roli owoców i warzyw w diecie. Zebranym zaprezentowana została piramida żywienia, która stanowi podstawę planowania codziennego jadłospisu tak, aby dieta była zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji. Uczniowie chętnie zadawali pytania oraz dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z nawykami żywieniowymi.

  Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał wskazówki oraz poradniki dotyczące prawidłowego odżywiania.

  Opracowanie: Barbara Pucztarska.
  Fotki w albumie.

 • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ W SZKOLE

  24 października odbył się w naszej szkole pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyków z Filharmonii Lubuskiej dla klas I - III i dzieci przedszkolnych. Tym razem muzycy opowiedzieli nam historię pewnej zaczarowanej w elfa księżniczki i tchórzliwego rycerza Edwarda. Historia zaczęła się smutno, ale jak to w histriach o księżniczkach bywa, dobrze się skończyła. Muzycy snuli opowieść na gitarze, flecie, skrzypcach, bębnie elektronicznym i keyboardzie. Muzyka zachęcała dzieci do klaskania i tupania i wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Uczniowie, nauczyciele i dzieci przedszkolne opuszczały salę koncertową bardzo zadowoleni. Z niecierpliwością czekamy na następny koncert.

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie foto.

 • JESIENNE INSPIRACJE ŚWIETLICZAKÓW NA PRACE PLASTYCZNE Z WARZYW

  Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne ciekawe prace plastyczne.

  Przez cały tydzień w ramach zajęć świetlicowych realizowany był blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców oraz innych darów jesieni. Rozmawialiśmy m.in.: o konieczności spożywania warzyw i owoców, omawialiśmy ich wygląd, kolor kształt, smak, rozwiązywaliśmy zagadki, quizy i rebusy.

  W piątek, tj. 24. 10. 2014 r. uczniowie przynieśli na zajęcia warzywa i owoce, aby stworzyć z nich nietuzinkowe cuda. Warzywa, które na większości z nas nie robią wielkiego wrażenia, zmieniły się w wielobarwne postacie stworków, zwierzaków, cudaków i  ludzików. Ich uśmiechnięte buzie, bystre oczka, bogate stroje i bujne fryzury zachwycały i urzekały pięknem oraz pomysłowością. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do tego zadania.

  Niecodziennej przygodzie towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, które wraz z przepięknym zapachem warzywnych cudaków tworzyły miłą atmosferę w świetlicy.

  To była wspaniała zabawa!!!

  Opracowanie: Karina Nadała.
  Fotki w albumie.

 • SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI LASU

  22 października naszą szkołę odwiedziła Pani Justyna Gabrysz, która pracuje w Nadleśnictwie Głogów oraz Pan Ryszard Kiczor nauczyciel leśnictwa z Technikum nr 6 w Głogowie. Wygłosili prelekcję na temat: "Lasy i zachowania zwierzyny leśnej".

  Spotkanie odbyło się z okazji przypadającego 4 października Międzynarodowego Dnia Zwierząt. Pytań nie było końca. Była to niezwykle ciekawa lekcja przyrody.

  Dziękujemy!!!

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Fotki w albumie.

 • APEL "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA"

  Zbliża się 1. listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pomoc i naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 5 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę. Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do Uczniów, ich Rodziców o podarowanie symbolicznej lampki.

  Zapłoną one na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie, ale również na wszystkich 54 polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił nigdy nawet jednej lampki. Znicze można dostarczać do 24 października 2014 r. do biblioteki szkolnej.

  Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara.

 • SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRAW DZIECKA

  W dniu 17. 10. 2014 r. Samorzad Uczniowski naszej szkoły uczestniczył w spotkaniu delegacji wszystkich głogowskich szkół podstawowych i gimnazjów, które miało miejsce w SP 12 w Głogowie. Tematem spotkania była Mowa nienawiści w Internecie.

  Spotkanie było też okazją do poznania Pana Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka oraz Pana Zbigniewa Pawlaka - podróżnika i pisarza.

  Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara.
  Fotki w galerii.

 • PIERWSZAKI TRENUJĄ JAZDĘ NA ROWERZE

  W ramach akcji Mały Mistrz pierszoklasićci z obu klas ćwiczyli jazdę na rowerach w terenie. Wśród dzieci są już wyśmienici rowerzyści, ale są też tacy uczniowie, którzy jeżdżą na 4 kółkach. Wyprawa była więc dla niektórych dużym wyzwaniem. Dzieci jednak poradziły sobie zaskakująco dobrze. Nie zraziły ich chwilowe niepowodzenia. Uczniowie przy okazji mieli okazję przećwiczyć znajomość przepisów ruchu drogowego. Nie wszyscy pamiętali, że jeździ się poboczem drogi. Zdobycie sprawności rowerzysty - turysty wymaga jeszcze od dzieci większych umiejętności, będziemy więc jazdę na rowerach kontynuować na wiosnę ;)

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie foto.

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

  16 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat mamy dwie klasy pierwsze. Obie połączyły siły i wystąpiły z ciekawym programem artystycznym przygotowanym przez wychowawców -  panie: Małgorzatę Tokar - Picz i Kamilę Krawczak oraz wykazały się wiedzą na tematy bezpieczeństwa, zachowania w szkole, a także pochwaliły się znajomością symboli narodowych i najważniejszych informacji o Polsce. Pierwszaki zatańczyły także tańce przygotowane podczas koła tanecznego prowadzonego przez nauczyciela świetlicy panią Karinę Nadałę. Tańce okazały się największym hitem tego programu. Do tańczących uczniów dołączyła także pani dyrektor Agnieszka Karwat! Zatańczyła świetnie i otrzymała wielkie brawa od dzieci i rodziców. Po zakończeniu części artystycznej dzieci udały się z wychowawcami do swoich klas na pyszny poczęstunek przygotowany przez swoich rodziców. 

  Dnia 16 października 2014, dzieci z klasy Ia i Ib stały się równoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Mamy nadzieję, że słowa ślubowania na długo pozostaną w sercach naszych nowych uczniów. Witamy w szkole!!!

  Opracowanie: Kamila Krawczak.
  Zdjęcia w albumie foto.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  14 października był bardzo uroczystym dniem w naszej szkole. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy V i VI przedstawili kabaretową scenkę z życia szkoły.

  Zabawa była doskonała, a dopełnieniem jej było wystąpienie uczniów klas I-III z kółka tanecznego.

  Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia!!!

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Zdjęcia z apelu w albumie.

 • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW PO GŁOGOWIE

  Dnia 9 października 2014 r. grupa 5-6 latków korzystając z pięknej pogody wybrała się na wycieczkę. Dzieci wraz z panią Danutą Legedź zwiedzały najciekawsze miejsca naszego miasta. Zobaczyły Pomnik Dzieci Głogowskich, Zamek Książąt Piastowskich, Kolegiatę, Pomnik Jana Pawła II oraz Sukiennice Głogowskie. Dużo emocji dostarczyło dzieciom przejście nad Odrę naszym pięknym różowym mostem. Humory wszystkim dopisywały, jak to bywa zawsze na wycieczce!

  Opracowanie: Danuta Legedź.
  Zdjęcia w albumie foto.

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PN. "CZTERY PORY ROKU"

  3 października 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pn. „Cztery pory roku”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej p. Agata Leszczyńska oraz p. Renata Strong. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej nt. „Cztery pory roku”. Każdy zespół w drodze losowania wybrał jedną porę roku. Uczniowie pracowali w zespołach dwuosobowych na materiale własnym oraz na materiale przygotowanym przez organizatora konkursu.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II: Julia Sobczyńska i Dominika Zimny. Dziewczynki zilustrowały zimę i zajęły II miejsce w konkursie.

  Serdecznie gratulujemy!

  Opracowanie: Alicja Andrzejewska.
  Zdjęcia z konkursu w albumie.

 • KLASA II NA DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI W PWSZ W GŁOGOWIE

  02 i 03 października br. w naszym mieście odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Festiwal Nauki organizowany jest już po raz XVII, a od kilku lat, ma miejsce również w Głogowie. Jest imprezą popularnonaukową, która ma edycję stacjonarną we Wrocławiu oraz edycje regionalne w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Głogowie. Festiwal adresowany jest do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

  W ramach festiwalowych spotkań i wydarzeń – 3 października – uczniowie klasy II odwiedzili Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie, gdzie wzięli udział w warsztatach „Tańce integracyjne”. Uczniowie poznali wiele interesujących i ciekawych pląsów oraz zabaw ruchowych, które dały im wiele radości, uśmiechu a także stworzyły miłą atmosferę w grupie.

  Oprócz warsztatów z tańca, dzieci skorzystały jeszcze z jednej oferty przygotowanej przez PWSZ, a mianowicie miały okazję zobaczyć jak działają roboty. Uczniowie z niedowierzaniem obserwowali, co potrafią zrobić. Szczególnie przypadł im do gustu robot rozdający słodkości.

  Zajęcia na uczelni dzieciom bardzo się podobały. Uczniowie zdobyli ciekawe doświadczenia oraz miło i pożytecznie spędzili czas.

  Zdjęcia: Album fotograficzny. 
  Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.

 • KLASA IV Z WIZYTĄ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GŁOGOWIE

  24 września klasa IV wraz z panią Barbarą Serafin - Kruchowską i panią Karoliną Kowal odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną, w której gościł Oleg Dowgal - światowej sławy muzyk, grający na Fletni Pana. Uczniowie poznali legendę powstania instrumentu oraz wysłucjhali instrumentu. Odbył się także quiz "Jaka to melodia". Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że będziemy częściej odwiedzać Miejsą Bibliotekę Publiczną w Głogowie.

  Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
  Zdjęcia w galerii.
   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich
  Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, ul. Akacjowa 10
 • 0768358235

Galeria zdjęć