• 6 LATKI WYKONAŁY SAŁATKĘ JARZYNOWĄ

    6 LATKI WYKONAŁY SAŁATKĘ JARZYNOWĄ

    30. 11. 2018 r. w ramach zajęć kulinarnych – grupa starszaków wykonała sałatkę jarzynową. Dzieci przy pomocy tablicy interaktywnej zapoznały się z bogactwem witamin, które wchodzą w skład większości warzyw. Niektóre z warzyw widziały pierwszy raz: bakłażan, burak cukrowy, kalarepa, jarmuż. Po interesującej prezentacji dzieci wykonały sałatkę, którą z wielką chęcią spałaszowały. Przedszkolaki wiedzą już jak wzmacniać odporność, aby nie chorować.

    Opracowanie i organizacja: Joanna Żabska

    Zdjęcia w albumie

  • ŚWIETLICOWE CZARY MARY

    ŚWIETLICOWE CZARY MARY

    Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości w świat marzeń i fantazji. Tak właśnie bawiły się dzieci w świetlicy szkolnej 30. 11. 2018 r. Były tradycyjne wróżby, które przeplatały się z nowoczesnymi, a wszystkie „przepowiadały” bliższą lub dalszą przyszłość. Nie brakowało również tanecznych konkurencji oraz wspólnych pląsów. Wszystkiemu towarzyszyło dużo śmiechu, bo każdy miał świadomość, że to tylko zabawa.


    Opracowanie: Paulina Łuczyńska
    Zdjęcia w albumie

  • ŚWIETLICZANKI NA MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "CZTERY PORY ROKU"

    ŚWIETLICZANKI NA MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM  "CZTERY PORY ROKU"

    Dnia 29. 11. 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny dla dzieci uczęszczających do świetlic szkolnych pod hasłem „Cztery Pory Roku”.

    Ideą konkursu było zapoznanie dzieci z pięknem polskiej przyrody, rozwijanie wrażliwości artystycznej dziecka oraz umiejętności przekazywania swoich wrażeń za pomocą środków plastycznych, umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich uzdolnień plastycznych oraz integracja społeczności świetlic z poszczególnych szkół.

    W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny z 8 szkół podstawowych.

    Każda z drużyn losowała jedną z pór roku jako temat swojej pracy plastycznej. Uczestnicy mieli 90 minut na wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną z materiałów przygotowanych przez organizatorów.

    Naszą świetlicę reprezentowały uczennice klasy IIIA w składzie: Aleksandra Janaś, Malwina Sadowska i Aleksandra Szelest. Dziewczynki wylosowały porę roku – lato.

    Pomimo, iż świetliczanki wykonały przepiękną pracą plastyczną, to jednak nie udało się zająć miejsca na podium. Ale i tak jesteśmy z nich bardzo dumne :) Za udział w konkursie dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

    Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała

  • PRZEDSZKOLAKI UCZYŁY SIĘ POPRAWNEJ HIGIENY JAMY USTNEJ - WIZYTA STOMATOLOGA

    PRZEDSZKOLAKI UCZYŁY SIĘ POPRAWNEJ HIGIENY JAMY USTNEJ - WIZYTA STOMATOLOGA

    28 listopada 2018 r. przedszkole odwiedziła pani doktor stomatologii Hanna Heina, która przygotowała dla dzieci informacje jak należy dbać o ząbki, zaprezentowała dzieciom na specjalnej szczęce jak należy szczotkować zęby w prawidłowy sposób, co należy jeść, by ząbki były zdrowe. Dzieci mogły zównież obejrzeć instrumenty stomatologiczne i przekonać się, że wizyta w gabinecie wcale nie musi kojarzyć się z bólem. Dzieci obiecały dbać o swoje ząbki i chętnie przychodzić do gabinetu stomatologicznego na kontrolę zębów.

    Opracowanie i organizacja: M. Heina
    Zdjęcia: K. Krawczak

  • WIZYTA LEŚNICZEGO W PRZEDSZKOLU

    WIZYTA LEŚNICZEGO W PRZEDSZKOLU

    26 listopada 2018 roku dzieci z przedszkola odwiedził pracownik leśny pan Krzysztof Buczyński, który przybliżył naszym dzieciom zawód leśnika. Dzieci obejrzały film edukacyjny "Co to jest las". Następnie p. Krzysztof pokazał dzieciom i opowiedział o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Opowiadał czym zajmują się leśnicy, a szczególnie w okresie jesienno - zimowym. Dzieci mogły obejrzeć mundur pana leśniczego. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, na długo zapadnie w pamięci dzieci, które otrzymały również pokarm dla ptaków do przedszkolnego karmnika.

    Opracowanie i organizacja: M. Heina
    Zdjęcia: K. Krawczak

  • ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"

    ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"

    „Kto jest dzieci przyjacielem?
    Mały miś.
    Kto tajemnic zna tak wiele?
    Mały miś.
    Miś choć mały, choć nieśmiały,
    wielkie serce w sobie ma.
    Pocieszyciel doskonały,
    każdy misia swego ma.”

     

    25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć w tym roku miś maskotka kończy 116 lat. Ta najpopularniejsza zabawka na świecie ma swój początek w 1902 roku, kiedy to, jak głosi legenda, prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt stanął w obronie małego niedźwiadka, którego podczas polowania postrzelił jeden z jego kompanów. Gdy prezydent zobaczył przerażone zwierzę, rozkazał natychmiast je wypuścić. Całą historię opublikował  w formie komiksu dziennik „Washington Post”. Popularność misia z rysunku  wykorzystali producenci zabawek, którzy nazwali go na cześć prezydenta „Teddy's Bear".

    W związku ze świętem panie ze świetlicy szkolnej: Karina Nadała i Paulina Łuczyńska, 26 listopada zorganizowały dla dzieci ze świetlicy szkolnej konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś”.

    Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej sylwetę misia. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy plastycznych zmagań wykazali się kreatywnością i ogromną wyobraźnią, a komisja konkursowa, która oceniała dzieła młodych artystów miała bardzo trudne zadanie z wyłonieniem najlepszych prac.  Ostatecznie, 27 listopada po długich dyskusjach i naradach, wybrano 6 prac, których autorzy zajęli poszczególne miejsca:

    I miejsce – Zosia Jacak z klasy IIA, Grzegorz Buczyński z klasy IA.
    II miejsce – Rozalia Błaszak z klasy IIIA, Borys Łakomiec z klasy IA.
    III miejsce – Julia Borowska z klasy IVA, Nadia Herbuś z klasy IVB.

    Laureaci otrzymali dyplomy oraz pluszowe misie.

    Wszystkie prace powstały podczas zajęć świetlicowych, które zostały wyeksponowane na korytarzu przed świetlicą szkolną. Uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.

    Opracowanie: Karina Nadała
    Zdjęcia w albumie

  • ZABAWA ANDRZEJKOWA W NASZEJ SZKOLE

    ZABAWA ANDRZEJKOWA W NASZEJ SZKOLE

    27. 11. 2018 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą przygotował Samorząd Uczniowski. Uczniowie bawili się w dwóch grupach, na trzeciej i czwartej lekcji – kl. I – IV, a na piątej i szóstej godzinie lekcyjnej – kl. V VIII. Zabawa była więc świetną okazją do integracji społeczności szkolnej, zarówno młodszej, jak i starszej. Po dawce żywiołowej muzyki na bawiących się czekały wróżby, w których wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli. Uczniowie przebijali serduszka, dowiadywali się, kim będą i co ich czeka w przyszłości. Duże papierowe kule wiszące wśród barwnych kawałków bibuły, mieniąca się różnymi kolorami lampa oraz inne elementy dekoracji tworzyły wyjątkowy, magiczny nastrój. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy taniec w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka”. Wielu z nas uczestnicząc w tanecznym wężu wijącym się po korytarzach szkoły, już czuło w sercach tęsknotę za kolejną niesamowitą zabawą.


    Opracowanie: Samorząd Uczniowski
    Zdjęcia: Edyta Szulc

  • NADIA PAWLUŚ ZDOBYŁA II MIJESCE W POWIATOWYM KONKURSIE POLONISTYCZNO - HISTORYCZNYM

    NADIA PAWLUŚ ZDOBYŁA II MIJESCE W POWIATOWYM KONKURSIE POLONISTYCZNO - HISTORYCZNYM

    23 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Polonistyczno - Historycznego
    w formie lapbooka „Drogi do niepodległości”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie.

    Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski. 

    W konkursie wzięło udział około 70 uczestników.

    Nasza uczennica
    Nadia Pawluś  z klasy 7a

    zdobyła II miejsce.

    Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

    Opracowanie i zdjęcia: Beata Pawłowska-Hara

  • FINAŁ AKCJI "PAKA DLA ZWIERZAKA"

    FINAŁ AKCJI "PAKA DLA ZWIERZAKA"

    Nasza szkoła po raz kolejny zorganizowała akcję charytatywną „Paka dla zwierzaka”, której celem była pomoc bezdomnym zwierzętom z głogowskiego Schroniska „Amicus”.

    Uczniowie klas I – VIII, rodzice oraz nauczyciele zbierali dary dla zwierząt w postaci: mokrej i suchej karmy, ręczników, pościeli, koców, czyli wszystkiego, co pomoże zwierzakom przetrwać zimę w schronisku.

    Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasz apel. Zebrane artykuły trafiły już do potrzebujących zwierząt.

    W imieniu pracowników Głogowskiego Stowarzyszenia  Pomocy Zwierzętom „Amicus” pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcję. Na pewno dzięki Wam Nasze głogowskie pupile będą bardziej radosne i oczywiście najedzone:) Mamy nadzieję, że w przyszłym roku możemy liczyć na równie duże zaangażowanie.

    Opracowanie: Karina Nadała, Karolina Kowal
    Zdjęcia: Paulina Łuczyńska

  • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM „W HOŁDZIE ORLĘTOM – UKOCHANYM DZIECIOM SWEGO MIASTA”

    SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM „W HOŁDZIE ORLĘTOM – UKOCHANYM DZIECIOM SWEGO MIASTA”

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu włączając się do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Literacki „W hołdzie Orlętom – ukochanym dzieciom swego miasta”. Konkurs został objęty patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i patronatem honorowym Opolskiego Kuratora Oświaty.

    Warunkiem udziału w konkursie było oddanie w dowolnej formie gatunkowej hołdu małym obrońcom Lwowa, refleksyjne zobrazowanie symboli, postaw i postaci związanych z walkami Orląt Lwowskich w 1918 r. Zadanie nie było łatwe, uczniowie musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami literackimi, ale także wiedzą o historii Polski i zmaganiach narodu polskiego w walce o niepodległość. W konkursie wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły – Mateusz Dudka (kl.6a) i Marta Przybylska (kl.7a). Mateusz utożsamiając się z postacią młodego obrońcy Lwowa, napisał list, który skierował do swojej mamy, we wzruszający sposób wyjaśnia jej, dlaczego opuścił dom i opowiada o swoich przeżyciach w czasie walki o Lwów, natomiast Marta spróbowała swych sił w poezji, napisała wiersz pt. „Wierność”. Na konkurs napłynęło ponad 70 prac.

    Niezmiernie miło jest mi poinformować, że wśród laureatów konkursu
    znaleźli się nasi uczniowie.

    MATEUSZ DUDKA zajął II MIEJSCE,

    a MARTA PRZYBYLSKA otrzymała WYRÓŻNIENIE.

    21 listopada 2018 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w podniosłej uroczystości przygotowanej przez organizatora konkursu, w czasie której wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu i występ artystyczny uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Opolu „I wy jesteście z pokolenia Orłów…”

    Serdecznie gratuluję Mateuszowi i Marcie tak ogromnego sukcesu
    i życzę rozwoju talentu literackiego.


    Dyrekcja szkoły bardzo gorąco dziękuje Panu Pawłowi Dudce
    za bezinteresowną pomoc i zapewnienie dojazdu do Opola.

    Opracowanie: Wiesława Pływaczyk

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    ŚWIATOWY  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba, by być życzliwym dla drugiego człowieka. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką.

    Tego dnia  w bibliotece szkolnej odbywały się ,,Przerwy  życzliwości”, które przygotowała klasa 4b wraz z wychowawcą. Każdy kto odwiedził bibliotekę mógł pozdrowić  kogoś na naszej tablicy życzliwości oraz wypożyczyć pozytywną książkę. Na wszystkich czekały słodkie niespodzianki, a nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani przez uśmiechniętą i przyjazną klasę 4b zakładkami książkowymi z życzliwymi sentencjami.


    Opracowanie i zdjęcia: Małgorzata Szpnar - Szablewska

  • 21 LISTOPADA – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    21 LISTOPADA – DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w happeningu na Starym Mieście w Głogowie. Od ubiegłego roku właśnie w ten sposób obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Mieliśmy żółte wiatraczki, które sami zrobiliśmy i idąc ulicami Starówki, wręczaliśmy je napotkanym ludziom, bez względu na wiek, płeć i kolor skóry. Uwierzcie,  nie tak łatwo przekazywać pozdrowienia całkiem obcym ludziom. Było dużo emocji, ale przyjemnie było widzieć, jak napotkani głogowianie uśmiechają się i „ciepło” przyjmują wręczane wiatraczki – byli życzliwi i sympatyczni.

    Dzisiejsze wyjście to dla nas wyzwanie, z którym poradziliśmy sobie całkiem nieźle. W akcji brali udział uczniowie klasy III, członkowie Samorządu Uczniowskiego i wolontariusze pod opieką pań – Alicji Andrzejewskiej i Edyty Szulc.

    Opracowanie i zdjęcia: Edyta Szulc

  • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I - VIII "PRACA GÓRNIKA - OCZAMI DZIECKA"

    SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I - VIII "PRACA GÓRNIKA - OCZAMI DZIECKA"

    Cel konkursu: zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia Polaków na zawód jakim jest „górnik”, poszerzenie wiadomości dotyczących tej profesji oraz kształtowanie dziecięcej wrażliwości i wyobraźni poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na określony temat.

    Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie jednej pracy plastycznej na temat zawarty w tytule konkursu w formacie A3. Technika: ołówek lub węgiel.

    Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły i będzie oceniany w dwóch kategoriach wiekowych:
    – klasy I – IV,
    – klasy V – VIII.

    Prace należy dostarczyć do świetlicy szkolnej lub do Pani Karoliny Kowal do 04. 12. 2018 r.

    Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 07. 12. 2018 r.

    Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu: Karolina Kowal, Paulina Łuczyńska.

  • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W GIERAŁTOWCU

    TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W GIERAŁTOWCU

    17. 11. 2018 r. zawodnicy Koła Tenisa Stołowego wzięli udział w kolejnych zawodach. Tym razem był to I Memoriał Zenona Baranowskiego, zasłużonego trenera i nauczyciela, któty był twórcą klubu i sekcji tenisa stołpwego w Szkole Podstawowej w Gierałtowcu. Był to udany występ naszych uczniów, którzy wystartowali w trzech kategoriach wiekowych.W kategorii 2008 i młodsi 6 miejsce zajął Jakub Pieniężny. W kategorii 2005-2007 6 miejsce zdobył Szymon Stawicki, 7 miejsce Maciej Smoczyk, startował także Wojtek Jacak.  Wśród najstarszch-roczniki 2001-2004 rywalizowali Wojtek Sokołowski i Oskar Chwaszcz, mieli trudne zadanie, grali z wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Dolnego Śląska i uczestnikami Mistrzostw Polski, którzy byli starsi o 2,3 lata. Ostatecznie nasi chłopcy uplasowali się w pierwszej dziesiątce. 

    Opracowanie i zdjęcia: Mariusz Badowski
    Zdjęcia w albumie fotograficznym

  • POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY "NIEPODLEGŁOŚĆ NA FOTOGRAFII"

    POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY "NIEPODLEGŁOŚĆ NA FOTOGRAFII"

    16. listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Niepodległość na fotografii. Został on ogłoszony z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Motywem konkursu była twórcza i indywidualna interpretacja tematu „Niepodległość na fotografii” - miejsca pamięci narodowej dotyczące ważnych wydarzeń historycznych i walki o niepodległość - zabytki, cmentarze, groby, pomniki itd. oraz inne patriotyczne wydarzenia dostrzeżone poprzez obiektyw aparatu fotograficznego.

    Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu głogowskiego. Fotografie oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III oraz klasy IV - VIII. Łącznie na konkurs wpłynęły 33 fotografie z 13 szkół podstawowych z terenu powiatu głogowskiego. W kategorii klas I - III wpłynęło - 7 fotografii. Natomiast w kategorii klas IV - VIII - 26 fotografii. 

    Komisja konkursowa w składzie: pan Tomasz Lewicki oraz pan Remigiusz Kloc stwierdziła, że wybór wyróżnionych fotografii nie był łatwy, gdyż wszystkie fotografie były interesujące i pokazywały piękną, wolną i niepodległą Polskę.

    Jednak po burzliwych i dynamicznych obradach przyznała nagrody następującym uczniom:

    Klasy I - III:

    - I miejsce - ALEKSANDRA JANAŚ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W GŁOGOWIE.
    - II miejsce - MACIEJ PAŁATYŃSKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W GŁOGOWIE.

    - III miejsce - LENA GORZELAŃCZYK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 W GŁOGOWIE.

    Wyróżnienia:

    - KLAUDIA WIELGOSIŃSKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 W GŁOGOWIE.


    Klasy IV - VIII:

    - I miejsce - MAJA KULUS ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 W GŁOGOWIE.
    - II miejsce - JAKUB JAŁOWIECKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W GŁOGOWIE.
    - III miejsce - MARIUSZ PAŁATYŃSKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W GŁOGOWIE.

    Wyróżnienia:

    - JAGODA ZAWADZKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W GŁOGOWIE.

    - MAJA SĄDKIEWICZ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 GŁOGOWIE.


    Rozstrzygnięcie konkursu przeplatane było krótkimi występami naszych uczniów. Mogliśmy usłyszeć piosenki patriotyczne, obejrzeć taniec z szarfami oraz wysłuchać gry na skrzypcach.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!!! Nagrodzenie otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta w Głogowie oraz Szkołę Podstawową nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie.

     

    Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy przygotować poczęstunek dla naszych gości.

     

    Konkurs zorganizowały panie ze świetlicy szkolnej: Paulina Łuczyńska i Karina Nadała.


    Opracowanie: Karina Nadała
    Zdjęcia: Kamila Sądkiewicz, Karina
    Nadała

  • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „POCZTÓWKA PATRIOTYCZNA” ROZSTRZYGNIĘTY

    MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY  „POCZTÓWKA PATRIOTYCZNA” ROZSTRZYGNIĘTY

    W tym roku obchodzimy setne urodziny Rzeczpospolitej - mija dokładnie sto lat od odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji nasza szkoła w miesiącu październiku zaprosiła uczniów klas I - III oraz IV - VIII z głogowskich Szkół Podstawowych do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Pocztówka patriotyczna”.

    Łącznie na konkurs wpłynęło 70 prac z 6 głogowskich Szkół Podstawowych. W kategorii klas I - III wpłynęło - 41 prac. Natomiast w kategorii klas IV - VIII - 29 prac.

    Wszystkie dostarczone na konkurs prace były interesujące i wyrażały treści patriotyczne, co jest dowodem na to, że młode pokolenie kocha swoją ojczyznę i promuje to, co polskie.

    Jury w składzie: pani Joanna Kinder oraz pani Kamila Krawczak miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia, aby wyłonić laureatów konkursu. Jednak po burzliwych obradach - 08. 11. 2018 r. zwycięzcy zostali wybrani.

    16. 11. 2018 r. o godzinie 11.00  na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Wręczanie nagród przeplatane było występami artystycznymi uczniów naszej szkoły. Mogliśmy usłyszeć piosenki patriotyczne, obejrzeć taniec z  szarfami oraz wysłuchać gry na skrzypcach.

    A oto Laureaci:

    Klasy I - III:

    - I miejsce - KORNEL SMUGA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8.
    - II miejsce - ALEKSANDER KŁAK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 12.
    - III miejsce - LENA PASEK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6.

     Wyróżnienia:

    - ALEKSANDRA KAMIŃSKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 12.

    - SZYMON CZUCHRAJ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6.

     

    Klasy IV - VIII:

    - I miejsce - OLIWIA PATEREK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14.
    - II miejsce - MAJA SĄDKIEWICZ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13.
    - III miejsce - LUDWIK BUDKOWSKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10.

    Wyróżnienia:

    - ANIELA GARBACZ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7.

    - NATALIA JANIK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10.

    - MATEUSZ DUDKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13.

     

    Serdecznie gratulujemy!!! Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta w Głogowie oraz Szkołę Podstawową nr 13im. Orląt Lwowskich w Głogowie.

     

    Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy przygotować poczęstunek dla naszych gości.

     

    Organizatorzy konkursu: Paulina Łuczyńska, Karina Nadała.
     

    Opracowanie: Karina Nadała
    Zdjęcia: Kamila Krawczak

  • WARSZTATY ZDOBIENIA PIERNIKÓW U PRZEDSZKOLAKÓW

    WARSZTATY ZDOBIENIA PIERNIKÓW U PRZEDSZKOLAKÓW

    Dnia 16 listopada 2018 r. sala starszaków zamieniła się w  „mini cukiernię”. Zaczęły w niej powstawać piękne pierniczki świąteczne. Dzieci z obu grup przedszkolnych ozdabiały z zapałem pachnące goździkami i cynamonem świąteczne ciasteczka w kształcie bałwanków, choinek, bombek i paczuszek. Używały do tego kolorowych lukrów, różnorakich posypek i spożywczego pyłu, który pięknie błyszczał. Zapach pierników przypomniał dzieciom o nadchodzących wielkimi krokami Świętach Bożego Narodzenia. Piękne świąteczne domki ozdobiły wnętrze holu przedszkola. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i przyniosły dzieciom wiele radości.

    Opracowanie i organizacja: J. Żabska

    Zdjęcia w albumie

  • SUKCES ALEKSANDRY JANAŚ Z KLASY III

    SUKCES ALEKSANDRY JANAŚ Z KLASY III

    15 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu fotograficznego „Głogów widziany oczami dziecka - jestem cząstką tego miasta”.  Konkurs ten świetnie wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Jego celem było wydobycie talentów artystycznych (fotograficznych) oraz promocja miasta. I jak się okazało mamy taki talent w naszej szkole. Mianowicie Aleksandra Janaś z klasy III a zdobyła zaszczytne I miejsce.


    Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów fotograficznych.
     


     

    Opracowanie i zdjęcia: Paulina Łuczyńska

  • POWIATOWY KONKURS LITERACKI „PRZYGODY PINOKIA – DREWNIANEGO PAJACYKA”

    POWIATOWY KONKURS LITERACKI „PRZYGODY PINOKIA – DREWNIANEGO PAJACYKA”

    14 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie odbył się  VIII Powiatowy Konkurs Literacki z wiedzy o książce: „Przygody Pinokia – drewnianego Pajacyka”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IVA: Julia Buczyńska oraz Aleksandra Jochimska i Anna Szlufarska z klasy IVB. Konkurs był bardzo wyrównany. Nasi przedstawiciele wykazali się olbrzymią wiedzą na temat książki, jednak to okazało się za mało, aby zająć miejsce na podium. Po konkursie gospodarze poczęstowali nas pączkami i napojami. Każda drużyna otrzymała słodkie upominki.

    Uczestniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!!!

     

    Opracowanie i zdjęcia: Małgorzata Szponar – Szablewska.

  • II WTK KADETÓW W TENISIE STOŁOWYM W WOŁOWIE

    II WTK  KADETÓW W TENISIE STOŁOWYM W WOŁOWIE

    Nasi zawodnicy z Koła Tenisa Stołowego 11. 11. 2018 r wzięli udział w kolejnym turnieju. Byl to Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetów w Wołowie. Startowało tam 46 tenisistów stołowych z całego województwa dolnośląskiego. Nasi chłopcy występowali ze zmiennym szczęściem ale rozegrali wiele wyrównanych pojedynków, do końca trzymających w napięciu. Byliśmy pierwszy raz na zawodach tej rangi w kategorii kadetów. Mogliśmy zmierzyć się z najlepszymi w województwie z rocznika 2004-2005.Najwyższe miejsce  w turnieju głównym zdobył najmłodszy z naszych uczniów Szymon Stawicki. W turnieju pocieszenia 3 był Wojtek Sokołowski. Startowali również: Wojtek Jacak, Oskar Chwaszcz, Maciej Smoczyk. Było to bardzo cenne doświadczenie dla naszych pingpongistów, którzy już przygotowują się do kolejnych zawodów.

    Opracowanie: Mariusz Badowski

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie
    Akacjowa 10 67-200 Głogów,
    sekretariat@sp13.glogow.pl
  • 0768358235

Galeria zdjęć