Nadanie imienia i sztandaru Sztandar szkoły Ceremoniał szkolny Tablica pamiątkowa Dzień Patrona 2011 r. Dzień Patrona 2013 r. Dzień Patrona 2015 Wykład multimedialny Tomasza Kuby Kozłowskiwgo 11 Legnickie Dni Kultury Kresowej 12 Legnickie Dni Kultury Kresowej Uczniowie i przedszkolaki we Wrocławiu w obchodach 80 rocznicy powstania Znaku Rodła Orlęta Głogowskie podsumowują akcję "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" 85 rocznica powstania Związku Sybiraków Tymowa - I rocznica nadania szkole imienia "Orląt Lwowskich" "Powrót do Kresów" - Międzyszkolny konkurs w Tymowej Wycieczka do Lwowa 2019 KONKURS III Głogowski Bieg Orląt Lwowskich im. Antosia Petrykiewicza- bieg wirtualny po wiedzę

Patron Szkoły

9 listopada 2012 r. uczniowie naszej szkoły oraz nasze kochane przedszkolaki uczestniczyli wraz z opiekunami i rodzicami w obchodach 80 rocznicy powstania Znaku Rodła – Symbolu Związku Polaków w Niemczech, które odbyły się we Wrocławiu.

Organizatorami uroczystości była Rodzina Rodła we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu.

Na uroczystości rocznicowe przyjechali do Wrocławia reprezentanci i sympatycy Rodziny Rodła z całej Polski.

Obchody rozpoczęły się w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety Mszą św., której przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. Po Eucharystii w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza miało miejsce pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników oraz degustacja tortu ze Znakiem Rodła.

Po degustacji rozpoczęły koncerty i prelekcje. Można było m.in. usłyszeć historię Janiny Kłopockiej – artystki znanej dzięki Rodłu, ale też wielu innym pracom o tematyce patriotycznej i religijnej, autorki słynnej Matki Bożej Radosnej z Zakrzewa – patronki Związku Polaków w Niemczech.

Podczas spotkania w Sali Wielkiej Ratusza odbyły się również występy artystyczne młodych ludzi. Były to zarówno występy przedszkolaków, jak i uczniów szkół podstawowych, muzycznych, gimnazjum itp.

Nasi wychowankowie specjalnie na tą uroczystość przygotowali przepiękny montaż słowno – muzyczny pt.: „Znaczenie Orląt Lwowskich w budowaniu tożsamości narodowej młodego pokolenia Polaków”. Program artystyczny w wykonaniu naszych dzieci podbił serca słuchaczy. Dzieci otrzymały gromkie brawa i owacje na stojąco.

Po zakończeniu uroczystości na wszystkich czekał przepyszny obiad.

Dzieci, które wzięły udział w obchodach:

• przedszkole: Mikołaj Drankiewicz, Luiza Kielin, Zuzanna Chwaszcz, Dominika Zimny, Daria Wilk.
  • szkoła: Laura Hauke, Sara Mularczyk, Maja Sądkiewicz, Julia Drankiewicz, Emilia Zimny.

Wyjazd do Wrocławia był możliwy dzięki pomocy rodziców, którzy zapewnili transport, za co bardzo serdecznie dziękujemy!