Nadanie imienia i sztandaru Sztandar szkoły Ceremoniał szkolny Tablica pamiątkowa Dzień Patrona 2011 r. Dzień Patrona 2013 r. Dzień Patrona 2015 Wykład multimedialny Tomasza Kuby Kozłowskiwgo 11 Legnickie Dni Kultury Kresowej 12 Legnickie Dni Kultury Kresowej Uczniowie i przedszkolaki we Wrocławiu w obchodach 80 rocznicy powstania Znaku Rodła Orlęta Głogowskie podsumowują akcję "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" 85 rocznica powstania Związku Sybiraków Tymowa - I rocznica nadania szkole imienia "Orląt Lwowskich" "Powrót do Kresów" - Międzyszkolny konkurs w Tymowej Wycieczka do Lwowa 2019 KONKURS III Głogowski Bieg Orląt Lwowskich im. Antosia Petrykiewicza- bieg wirtualny po wiedzę

Patron Szkoły

85 rocznica powstania Związku Sybiraków

17 września 2013 r. poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Bartosz Żywina, Joanna Jaworska oraz Natalia Witerska brał udział w uroczystych obchodach z okazji 85 rocznicy powstania Związku Sybiraków oraz 25 – lecia reaktywacji Związku po 50 latach jego zawieszenia.

Uroczystość rocznicowa odbyła się w Klubie Nauczyciela w Legnicy. Na uroczystościach znalazło się wielu przedstawicieli władz. Spotkanie rozpoczęła legnicka młodzież odśpiewując z zebranymi hymn Polski. Następnie odbyły się przemówienia zaproszonych gości. Podczas spotkania nie zabrakło sentymentalnych wspomnień związanych z legnickim oddziałem Związku Sybiraków. Kilkanaście osób otrzymało w Klubie Nauczyciela krzyże i wyróżnienia z rąk prezydenta Legnicy i prezes Związku Sybiraków w Legnicy. Na koniec swoje pokazy artystyczne zaprezentowała legnicka młodzież ze szkół.

Spotkanie poprzedziła msza św. w Katedrze Legnickiej.

Udział naszego pocztu sztandarowego w tej uroczystości to z pewnością przykład patriotyzmu, aktywności, zaangażowania w rocznice powstań narodowych oraz doskonała lekcja historii.

Opiekunami wyjazdu były: pani Beata Pawłowska – Hara oraz pani Karina Nadała.