Nadanie imienia i sztandaru Sztandar szkoły Ceremoniał szkolny Tablica pamiątkowa Dzień Patrona 2011 r. Dzień Patrona 2013 r. Dzień Patrona 2015 Wykład multimedialny Tomasza Kuby Kozłowskiwgo 11 Legnickie Dni Kultury Kresowej 12 Legnickie Dni Kultury Kresowej Uczniowie i przedszkolaki we Wrocławiu w obchodach 80 rocznicy powstania Znaku Rodła Orlęta Głogowskie podsumowują akcję "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" 85 rocznica powstania Związku Sybiraków Tymowa - I rocznica nadania szkole imienia "Orląt Lwowskich" "Powrót do Kresów" - Międzyszkolny konkurs w Tymowej Wycieczka do Lwowa 2019 KONKURS III Głogowski Bieg Orląt Lwowskich im. Antosia Petrykiewicza- bieg wirtualny po wiedzę

Patron Szkoły

Dzień Patrona 2013 r.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich, 26 listopada 2013 roku po raz III obchodziła Dzień Patrona. Uroczystość odbyła się w szkole z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Podczas obchodów Dnia Patrona miała miejsce inauguracja hymnu szkoły, który jest dziełem całej społeczności szkolnej. Aranż muzyczny do słów hymnu skomponował pan Jacek Kaczmarek. Wokal przewodni powstał przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie. Hymn wykonała i nagrała uczennica klasy III – Maja Sądkiewicz, pod kierunkiem pani Doroty Drozd – opiekuna sekcji rozwoju talentów muzycznych w MOK-u w Głogowie.

Część artystyczną dedykowaną Orlętom Lwowskim w postaci popisów tanecznych i wokalnych przedstawiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP 13, pod opieką pani Danuty Legedź oraz pani Kamili Krawczak. Natomiast uczniowie z klas IV i V zabrali nas w podróż śladami Orląt Lwowskich w przedstawieniu, którego autorką jest pani Wiesława Pływaczyk – nauczyciel języka polskiego.

Zaproszeni goście podczas swoich wystąpień docenili to, że uczniowie godnie czczą pamięć o Orlętach i dają świadectwo swojego patriotyzmu.

Po wystąpieniach, delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła kwiaty i zapaliła znicz przed tablicą pamiątkową Orląt Lwowskich.

Następnie dyrektor szkoły - pani Agnieszka Karwat podsumowała poświęcone patronowi konkursy organizowane w szkole. Przypomniała, że sportowym akcentem poprzedzającym uroczystość były „III Potyczki Szkolne o Orlętach Lwowskich”. Zaznaczyła, że aktywny udział uczniów w różnorodnych konkursach zaowocował wieloma nagrodami, które ufundowała Rada Rodziców.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele: samorządu, duchowieństwa i policji, Związku Sybiraków, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz zuchy i harcerze z Klubu Środowiskowego działającego przy SP 13.