Programy nauczania Pracownicy Godziny pracy PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO PODRĘCZNIKI WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA POMYSŁY DO WYKORZYSTANIA ZEBRANIA Z RODZICAMI HARMONOGRAM DZIAŁAŃ REALIZOWANYCH W RAMACH 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI w ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM przy SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13 IM. ORLĄT LWOWSKICH W GŁOGOWIE w GRUPIE 5-6 LATKÓW DO POCZYTANIA DLA RODZICÓW ZAJĘCIA DODATKOWE 6 LATKI - POZNANE CYFRY I LITERY INFORMACJE INTENDENTA PRZEDSZKOLA 5 - 6 LATKI ZBIÓR DZIECIĘCYCH RYMOWANEK I NOWYCH SŁÓWEK ARCHIWUM DOMOWEGO PRZEDSZKOLAKA MARZEC - KWIECIEŃ - GRUPA MŁODSZA ARCHIWUM DOMOWEGO PRZEDSZKOLAKA MARZEC - KWIECIEŃ - GRUPA STARSZA ARCHIWUM DOMOWEGO PRZEDSZKOLAKA - GRUPA STARSZA - MAJ I CZERWIEC 2020 R. PROCEDURY WAKACYJNE POMYSŁY NA NUDĘ DOBRE RADY NA POCZĄTEK I NA CAŁY ROK SZKOLNY OGŁOSZENIA

POMYSŁY DO WYKORZYSTANIA

Okres jesienno – zimowy to jeden z tych, kiedy chcąc nie chcąc musimy spędzić nieco więcej czasu w domu niż latem. Kiedy latem całe życie toczy się na świeżym powietrzu, zimą w czterech ścianach. I kiedy latem dziecko samo znajdzie sobie zabawę z kolegami z osiedla, zimą jest ciężej zainteresować go czymkolwiek na dłużej niż 10 minut. Poza tym, w domu mamy ograniczone pole do zabawy. Nie da się jeździć przez pół dnia na hulajnodze po salonie, no chyba że mieszka się w 300 metrowej willi.

1. Idźcie na piknik

Nikt przecież nie powiedział, że piknik musi być zawsze „pod chmurką”. Domowa podłoga to też świetne miejsce, aby zjeść wspólnie obiad. Wykorzystaj do tego celu drewnianą żywność, koc, wiklinowy kosz i lampę, która będzie udawała słoneczko. Pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam udanego pikniku :).

2. Jedźcie na kemping

Moda na indiańskie namioty trwa. Z kija od mopa robimy wędkę i łowimy ryby w wannie. A w namiocie śpimy pod śpiworem. Jesteś szczęściarzem, jeżeli masz w domu kominek, który może posłużyć Wam jako ognisko.

3. Poszalejcie z masą solną

To świetna zabawa, a do tego prosta i szybka. Woda, mąka i sól a potem kilka maźnięć farbą plakatową i jest szał.

4. Idźcie zwiedzić zajezdnię lub dworzec PKP

Fajny pomysł na niepogodę to wycieczka po mieście autobusem. Przy okazji można odwiedzić zajezdnię autobusową lub dworzec. Dzieci są ciekawe świata.

5. Zbudujcie z dzieckiem domek z koca

Takie schronienie daje wrażenie intymności i ucieczki od codziennej rutyny. W domku dziecko może schować wszystkie swoje skarby i myśli.

6. Pobawcie się z dzieckiem w sztukę

Wykorzystaj do tego farby, kredki, flamastry, kolorowy papier, bibułę i inne gadżety, które dostaniesz w sklepie. Tutaj liczy się wyobraźnia. Wykorzystaj to, co Cię otacza. Możesz zrobić z dzieckiem pieczątki z ziemniaka, papierowe zwierzątka i samochodziki z rolek! Do dzieła! Dzieci to uwielbiają.

7. Pobawcie się w szefa kuchni

8. Wprowadźcie trochę muzyki do Waszych domów

Gitara? Granie na garnkach drewnianą łyżką? Grzechotki z butelek? Wystarczy trochę wyobraźni i muzyka gra. Gra na instrumentach nie tylko bawi, ale i rozwija!

9. Grajcie w gry

Te planszowe. Wraca na nie moda. Jest ich mnóstwo w sklepach. To świetna zabawa, który uczy i wychowuje. Planszówki są wspaniałe. A jaka frajda dla całej rodziny, gdy usiądziecie razem do partyjki chińczyka.

10. Uczcie się angielskiego!

Są świetne programy do nauki tego języka. W Internecie mnóstwo piosenek z pokazywaniem. Wykorzystajcie multimedia do edukacji własnych dzieci.

11.Ukulturniajcie się

Idźcie do teatru, zabierzcie dzieci na prawdziwy koncert, idźcie na wystawę i muzeum. One Wam za to podziękują.