Programy nauczania Pracownicy Godziny pracy PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO PODRĘCZNIKI WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA POMYSŁY DO WYKORZYSTANIA ZEBRANIA Z RODZICAMI HARMONOGRAM DZIAŁAŃ REALIZOWANYCH W RAMACH 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI w ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM przy SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13 IM. ORLĄT LWOWSKICH W GŁOGOWIE w GRUPIE 5-6 LATKÓW DO POCZYTANIA DLA RODZICÓW ZAJĘCIA DODATKOWE 6 LATKI - POZNANE CYFRY I LITERY INFORMACJE INTENDENTA PRZEDSZKOLA 5 - 6 LATKI ZBIÓR DZIECIĘCYCH RYMOWANEK I NOWYCH SŁÓWEK ARCHIWUM DOMOWEGO PRZEDSZKOLAKA MARZEC - KWIECIEŃ - GRUPA MŁODSZA ARCHIWUM DOMOWEGO PRZEDSZKOLAKA MARZEC - KWIECIEŃ - GRUPA STARSZA ARCHIWUM DOMOWEGO PRZEDSZKOLAKA - GRUPA STARSZA - MAJ I CZERWIEC 2020 R. PROCEDURY WAKACYJNE POMYSŁY NA NUDĘ DOBRE RADY NA POCZĄTEK I NA CAŁY ROK SZKOLNY OGŁOSZENIA

Przedszkole

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ REALIZOWANYCH W RAMACH 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI w ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM przy SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13 IM. ORLĄT LWOWSKICH W GŁOGOWIE w GRUPIE 5-6 LATKÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Dzieci z grupy 5-6 latków oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie przyłączyły się do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości obchodzonym w naszej szkole.

Celem działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach, konkursach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych poznawali pojęcia
i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej
i wolności.

PLAN DZIAŁAŃ OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM przy SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13 IM. ORLĄT LWOWSKICH
w GŁOGOWIE .

Obchody 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zainaugurowaliśmy wykonaniem kącika patriotycznego w sali grupy 5-6 latków przedszkola. Wykonaliśmy gazetkę tematyczną i wyeksponowaliśmy dziecięcą literaturę o tematyce narodowej. Celem tych działań było zapoznanie dzieci
z symbolami narodowymi, przybliżenie wiadomości na temat naszego kraju, oraz zainteresowanie dziejami Polski i Polaków. Dzieciom zorganizowany kącik przypominał o bardzo ważnym wydarzeniu dla naszego kraju, oraz ukazywał wszystkim, jak ważny jest patriotyzm w naszym przedszkolu.

KONKURS EDUKACYJNY „Głogów – moja ojczyzna”

w Głogowie.

Głównym celem konkursu było wzbogacanie wiedzy o Głogowie – rozbudzanie zainteresowania naszym miastem, kształtowanie emocjonalnej więzi z „małą ojczyzną”; poszerzanie wiedzy na temat miasta.

Dzieci brały udział w ciekawych konkurencjach: recytowanie wierszy, rozwiązywanie krzyżówki, odszukiwanie wśród różnych zabytków tylko tych, które spotkamy w Głogowie; wykonywały pracę plastyczną, którą po zakończeniu można było oglądać w holu przedszkola; składały puzzle; odpowiadały na wylosowane pytania.

W przerwie obejrzeliśmy przedstawienie legendy „Księżna i gołąb” w wykonaniu 6-latków z PP 17, nauczyliśmy się tańca dworskiego oraz mieliśmy poczęstunek.

Za wytrwałą rywalizację wszystkie przedszkolaki otrzymały z rąk prezydenta nagrody i dyplomy.

BLOK TEMATYCZNY „Polska moja Ojczyzna”

W dniach 07 – 11. 05. 2018r. w grupie 5-6 latków odbyła się blok tematyczny „Polska moja Ojczyzna”. Przez tydzień dzieci zapoznawały się z symboliką narodową poprzez różne działania m. in.: układanie puzzli, rysowanie godła, tworzenie flagi, rysowanie herbu Głogowa. Dzieci poznały legendy związane z początkami państwa polskiego oraz z historią rodzimego miasta. Ponadto „starszaki” nauczyły się hymnu Polski.

Celem tych zajęć było kształtowanie postaw emocjonalnych przywiązania do ojczystego kraju, rozwijanie pozytywnych zachowań społecznych i cech       charakteru dobrego Polaka- patrioty.

ŚLADAMI PRZODKÓW

Dzieci z grupy 5-6 latków w dniu 09.05.2018r. wybrały się na wycieczkę po Głogowie. W trakcie spaceru po mieście dzieci zwiedzały Stare Miasto; zapoznały się z zabytkami Głogowa, odwiedziły Ratusz, ruiny kościoła św. Mikołaja oraz budynek sądu. Spacerowały alejkami fosy miejskiej, odwiedziły Pomnik Pamięci Głogowskich Żydów, Dęby pamięci ofiar Katynia i katastrofy smoleńskiej.

Celem wycieczki było zapoznanie było zapoznanie przedszkolaków z historią naszego miasta oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

Marzena Heina

Zdjęcia w albumie