Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
Foto: Karina Nadała
PRZYPOMINAMY, ŻE W DNIU ZAKOŃCZENIA
ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
ŚWIETLICA SZKOLNA JEST NIECZYNNA!!!
13. 06. 2017 r. nasz szkolny hol zamienił się w scenę teatralną, na której mogliśmy obejrzeć inscenizację fragmentu „Balladyny”. Występ uczniów był zwieńczeniem pracy nad realizacją projektu DNI TEATRU W NASZEJ SZKOLE.
Spektakl przygotowali członkowie koła polonistycznego: Dominika Skrzyczyńska, Oliwia Stawicka, Samanta Ratajczak, Bartosz Pieniążek i Miłosz Bandura. Uczniowie przedstawili fragment dotyczący malinowego turnieju.
Złamana deska w mostku zmusiła królewicza Kirkora do zatrzymania się w wiejskiej chacie, gdzie poznał pewną wdowę i jej córki – Alinę i Balladynę. Zauroczony wdziękiem obu dziewcząt nie wiedział, którą z nich ma poślubić. Matka za podszeptem Skierki zaproponowała, by pojął za żonę tę córkę, która pierwsza przyniesie z lasu dzban pełen malin. Kirkor bardzo chętnie przystał na tę propozycję i panny ruszyły w głąb lasu. Okazało się, że dzbanek pracowitej Aliny zapełnił się szybciej słodkimi malinami. Balladyna nie mogąc pogodzić się z przegraną, zabiła siostrę.
Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie spektaklu. Młodzi twórcy starali się jak najlepiej wcielić w grane role, za co zostali nagrodzeni gorącymi brawami. Zaskoczyli także niezwykłymi pomysłami związanymi ze scenografią. Magdalena Kielin zadbała, aby na scenie pojawił się krzew z malinami i przygotowała efekty specjalne. Widownia po obejrzeniu przedstawienia uczestniczyła w krótkim konkursie dotyczącym wydarzeń i postaci wystawionej sztuki oraz wiedzy o teatrze.
Praca nad spektaklem była połączona z innymi działaniami związanymi z teatrem, m.in. uczniowie wykonywali afisze i maski teatralne. Za najciekawsze maski zostały nagrodzone dwie uczennice klasy VI: Maja Sądkiewicz i Oliwia Stawicka.
Spotkanie ze sztuką teatru było także okazją do ogłoszenia wyników Szkolnego Konkursu Polonistycznego i Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
Opracowanie: Wiesława Pływaczyk
Zdjęcia w albumie
14 czerwca 2017 roku dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne wykonały ostatnie już w tym roku prace. Tym razem dzieci zmierzyły się z techniką skręcania bibuły w sznureczki i za ich pomocą tworzyły obrazki. Do wyboru był obrazek znad morza lub bukiet kwiatów. Praca okazała się bardzo pracochłonna, nie wszystkie dzieci zdążyły ukończyć swoje niepowtarzalne dzieła sztuki.
Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i małe co - nieco. Wielu uczniów żegnało się z zajęciami z żalem, ponieważ, jak sami twierdzą: kochają plastykę.
Wszystkim uczniom wytrwale uczestniczącym w zajęciach składam gorące podziękowania i życzę samych sukcesów w konkursach plastycznych.
Opiekun koła: Kamila Krawczak
Zdjęcia w albumie foto
Dnia 19 maja 2017 roku w Przedszkolu Publicznym nr 20 w Głogowie odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Matematyczny. Nasze przedszkole w konkursie reprezentował Jakub Dudka.
Opracowanie: M. Heina
Dnia 02 czerwca 2017 r. w SP 6 dzieci z grupy starszej wzięły udział w XXII Olimpiadzie Sportowej. Starszaki rywalizowały ze swoimi kolegami i koleżankami z innych głogowskich przeszkoli. Rywalizacja była bardzo zacięta, lecz wszystkie dzieci wyszły z niej wygrane. Dzieci otrzymały dyplomy oraz zabawki do sali.
Opracowanie: M. Heina
Zdjęcia w albumie
14 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się podsumowanie konkursu poetyckiego "Wiersz dla Mamy, wiersz dla Taty". Wśród nagrodzonych uczniów znalazła się Martyna Szlufarska z klasy III B, która zajęła III miejsce. Martyna napisała wiersz dla obojga rodziców, dziękując im za okazywaną miłość i troskę.
Wiersz Martynki
"Rodzice moi"
Ta moja jest taka, no...taka po prostu
najwspanialsza, wymarzona.
W lekcjach pomoże, otuli maminym ciepłem,
pamięta o najmniejszych szczegółach.
A mowa tu o mojej Mamie.
Ten mój, to kucharz jakich mało,
jego pyszności jeść by się chciało.
Oni się dzielą obowiązkami.
Są moimi najukochańszymi Rodzicami.
Gratulujemy Martynce i życzymy powodzenia w następnych próbach poetyckich.
W konkursie udział wziął także Oliver Frankowski, któremu serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.
Wiersz Oliwera
"Rodzice"
Moja Mama jest kochana, ja na pewno o tym wiem.
Gdy zmęczony wracam ze szkoły, ona wie, co ucieszy mnie.
A mój tata, to jest super gość. Zawsze mogę powiedzieć mu coś.
A gdy wolną chwilę ma, chętnie ze mną w piłkę gra.
Bardzo kocham swych Rodziców, zawsze w sercu będę Ich miał.
Opracowanie: Kamila Krawczak
Zdjęcia w albumie.
W roku 2016/2017 działające w naszej szkole koło kulinarne wykonało wiele smakowitych dań, deserów, ciast itp (galeria zdjęć). Celem zajęć było:
- zainteresowanie uczniów klas I - III różnorodnymi możliwościami wykorzystania produktów,
- zdobycie nowych wiadomości i umiejętności pomocnych w codziennym życiu,
- podejmowanie zadań zespołowych i indywidualnych,
- wyrobienie umiejętności estetycznego podawania posiłków.
W trakcie zajęć dzieci kosztowały wielu smaków dotąd im nieznanych. Potrawy cieszyły się dużym zainteresowaniem - szybko znikały.
Wiemy już i jesteśmy świadomi tego, co jemy, co daje nam energię i witaminy.
Opracowała: J. Żabska
Zdjęcia J. Żabska
W konkursie szkolnym o znanym i lubianym duńskim poecie i pisarzu H. Ch. Andersenie udział wzięło sześcioro uczniów klas trzecich: Nikola Kowol, Mikołaj Katarzyński, Milena Gzik z klasy III b oraz Zuzanna Chwaszcz, Nella Szymańska i Matylda Pieniążek z klasy III a. W komisji zasiadły: pani dyrektor Magdalena Kłósek, p. Karolina Kowal i p. Małgorzata Tokar - Picz. Konkurs przygotowała i poprowadziła pani Beata Pawłowska - Hara. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do poszerzania zainteresowań czytelniczych, przybliżenie postaci pisarza oraz jego życia.
Miło jest nam poinformować, iż pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń klasy III b Mikołaj Katarzyński, na drugim miejscu uplasowała się uczennica Milena Gzik z tej samej klasy, a na trzecim Nella Szymańska z klasy III a.
Wszytkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szkolnych.
Zdjęcia K. Krawczak
8 czerwca 2017 r. odbył się w naszym mieście Lekkoatletyczny Festiwal Dzieci, w którym uczestniczyła także nasza szkoła. W zmaganiach sportowych udział wzięli uczniowie klas II - VI.
Miło nam poinformować, iż uczennica klasy III B Oliwia Warchoł zdobyła II miejsce w konkurencji "Skok w dal ".
Gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych sukcesów sportowych, jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu za pełne poświęcenia reprezentowanie naszej szkoły.
Opracowanie i zdjęcia: M. Badowski
8 czerwca 2017 r. w MOK-u odbyło się podsumowanie drugiej edycji Festiwalu Sztuki Własnej „Zatoka Twórczości”. Ideą tego artystycznego przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do tworzenia i prezentowania własnej twórczości. Organizatorzy kładąc nacisk na rozwój kreatywności, pozostawili uczestnikom swobodę wyboru tematu prac. W uroczystej gali mieli przyjemność uczestniczyć nasi uczniowie, których prace zyskały uznanie w oczach jury.
W kategorii plastycznej (malarstwo)
na poziomie klas I – III Malwinka Sadowska zajęła I miejsce,
natomiast Nadia Pawluś reprezentująca klasy IV – VI
wywalczyła trzecie miejsce,
na trzecim miejscu uplasowała się również Magda Kielin
w kategorii literackiej (poezja).
NASZYM MŁODYM TWÓRCOM GRATULUJEMY SUKCESÓW
I ŻYCZYMY DALSZEGO ROZWOJU TALENTU ARTYSTYCZNEGO!
Opracowanie: Wiesława Pływaczyk
Zdjęcia w albumie
Wiersz Magdaleny Kielin
Czy tylko ja odczuwam to coś,
Co przeszywa mnie na wskroś?
Złość.
Każdego dnia,
Gdy tylko budzik zadzwoni,
Wstajesz Ty i wstaję Ja.
Nie opuszczasz mnie na krok.
Złość.
Tlenu w płucach brak.
Piersi bolą mnie,
Gdy krzyczę: DOŚĆ!
Walczę do utraty sił,
Jednak wciąż ogarnia mnie
Złość.
Prosi mnie mama,
Prosi mnie tata.
A ona nie odpuszcza, nie.
Ona nie powie STOP.
Złość.
Lecz kiedy serce miłości poczuło smak,
Po złości został tylko nikły ślad.
Ufać?
Nie ufać?
Kłamstwa dość!
Znów się zakochałam.
Sobie za złość.
7 czerwca uczniowie klasy I uczestniczyli w wycieczce „Przejazd koleją” w ramach realizacji programu "Bezpieczny przejazd". Przewodnikiem wycieczki był Komendant Straży Ochrony Kolei, a nad bezpieczeństwem dzieci oprócz opiekunów, czuwali pracownicy Ochrony Kolei. Na stacji w Krzepowie uczniowie odwiedzili dyżurnego ruchu, poznali jak ważne i odpowiedzialne zadania wykonuje podczas swojej pracy.Następnie udali się na pociąg jadący z Wrocławia do Głogowa. W pociągu dzieci miały możliwość wejścia do kabiny maszynisty, obserwowania trasy przejazdu pociągu oraz czynności wykonywanych przez maszynistę. Na stacji w Głogowie funkcjonariusze SOK opowiedzieli uczniom o swojej pracy, która polega przede wszystkim na zabezpieczaniu mienia, należącego do Polskich Kolei Państwowych orazzagwarantowaniu bezpieczeństwa podróżnym. Funkcjonariusze zademonstrowali pierwszoklasistom środki przymusu bezpośredniego oraz omówili sytuacje, w jakich stosuje się te środki. Po zakończeniu pokazu uczniowie wrócili pociągiem do Krzepowa. Dla niektórych dzieci była to pierwsza w życiu podróż pociągiem, na pewno więc na długo zapamiętają tę pouczającą wyprawę.
Wycieczkę dla klasy I przy współpracy z wychowawcą, zorganizowała pani E. Szulc - pedagog szkolny.
Opracowanie: Alicja Andrzejewska
W dniu 06. 06. 2017 roku nasi uczniowie klas II mieli okazję wziąć udział w warsztatach „Mechanik dla Malucha” zorganizowanych przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda „inteligentny dom”, posłuchać co można zrobić z prądem i w ogóle skąd on się bierze.W pracowniach mechatroniki dzieci mogły zobaczyć roboty i sprężone powietrze. Zajęcia obfitowały w wiele zabawnych sytuacji i ciekawych spostrzeżeń. Największą atrakcją dla uczniów były roboty zrobione z klocków Lego.
Bardzo dziękujemy uczniom oraz nauczycielom Zespołu Szkól Politechnicznych
za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.
Opracowanie: Paulina Łuczyńska
W poniedziałek 05. 06. 2017 r. odwiedzili nas uczniowie II LO im. Mikołaja Kopernika. Nasi starsi koledzy czytali fragmenty ksiażek dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz klasie I.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.
Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
Foto w galerii
Pod takim hasłem zorganizowano w naszej szkole projekt biblioteczno – informatyczny, który polegał na zrobieniu zdjęcia z częścią ciała zasłoniętą przez okładkę książki. Uczniowie klasy 6 wykonali szereg bardzo interesujących zdjęć, prezentujących ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z książką, o czym można się przekonać oglądając efekty naszej pracy.
Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
Galeria sleevefacce - Beata Pawłowska-Hara
Dnia 5 czerwca uczniowie klas I – III, uczęszczający na świetlicę szkolną wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanych przez Panią Joannę Toporowicz i drużynę ratowniczą działającą w Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie. Dzięki praktycznemu przekazaniu zasad udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnych ćwiczeniach, bez problemów poradzili sobie z wykonywaniem zabiegów resuscytacyjnych, opatrywaniem ran czyz układaniem poszkodowanego we właściwej pozycji.
Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Toporowicz i drużynie ratowniczej
z Zespołu Szkół Politechnicznych
za przeprowadzenie zajęć.
Opracowanie: Paulina Łuczyńska
Zdjęcia: Karina Nadała
05 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Rewia mody z surowców wtórnych”, który przeznaczony był dla uczniów klas I – III ze świetlic szkolnych.
Ideą konkursu było wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego, a celem propagowanie zasad prawidłowej segregacji odpadów, podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia oraz rozwijanie kreatywnego myślenia i wrażliwości estetycznej dzieci poprzez twórczość plastyczną.
Na konkurs wpłynęło wiele strojów ekologicznych z głogowskich szkół podstawowych. Pomysłowość i kreatywność uczestników była zaskakująca. Pojawiły się m.in. stroje wieczorowe, szkolne, dyskotekowe, a nawet ślubne. Wszystkie były bardzo ciekawe, oryginalne i zasługiwały na zwycięstwo.
Wśród uczniów naszej szkoły stroje na konkurs wykonały uczennice klasy I: Lena Węglarz, Aleksandra Janaś, Aleksandra Szelest oraz Malwina Sadowska.
Z radością informujemy o sukcesach naszych dziewczynek:
Aleksandra Janaś zajęła II miejsce.
Aleksandra Szelest oraz Malwina Sadowska otrzymały III miejsce.
Lena Węglarz zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy ciekawych pomysłów i zdolności krawieckich.
Jak widać można wyczarować coś fantastycznego praktycznie z niczego.
Opracowanie: Karina Nadała
Foto w albumie
2 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla klas trzecich. Uczniowie wypełnili test, w którym czaiły się na nich pułapki ortograficzne dotyczące pisowni wyrazów z "rz", "ż", "ó", "u", "h", "ch", pisowni liczebników, tytułów oraz pisowni wyrazów z "ą" i "ę". Do udziału w konkursie zgłosiło się 18 uczniów - po 9 z każdej klasy. Poziom umiejętności klas trzecich był bardzo wyrównany, ale jak to w konkursie bywa, byli tacy uczniowie, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów.
Wyróżnienie w konkursie otrzymała Matylda Pieniążek z klasy III A,
III miejsce zdobyła Felicja Kwiecińska z klasy III A,
II miejsce wywalczyła Nikola Kowol z klasy III B,
I miejsce ex aequo zajęły: Milena Gzik z klasy III B i Zuzanna Chwaszcz z klasy III A.
Uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi w mierzeniu się z językiem polskim i życzymy dalszych sukcesów szkolnych.
Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak