Anna Waligóra i Daria Wilk z klasy III zajęły III miejsce w VIII Powiatowym Drużynowym Konkursie Matematyczno - Ekonomicznym "Młody Ekonomista", który odbył się 13 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie. Wzięło w nim udział 9 szkół. Każdą z nich reprezentowało po dwóch uczniów klas trzecich. Celem konkursu było propagowanie wiedzy matematyczno - ekonomicznej i poszerzenie wiedzy na temat finansów.
Serdecznie gratulujemy!
Opracowanie: A. Andrzejewska
13.04.16 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny Klas III "ORTOGRAFEK".
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III - Natalia Grochala i Julia Grombik. Wszystkich uczestników konkursu nagrodzono dyplomem i piękną książką.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej nauce.
11 kwietnia 2016 roku klasy pierwsze oraz klasa II b odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Kluczewie.
Przejazd autokarem minął spokojnie. Dzieci przywitał przewodnik - "wujek" Krzysiek, który towarzyszył nam do końca zajęć. Bardzo szybko nawiązał przyjazny kontakt z dziećmi. Na początek zaproponował ciepłą herbatę i smaczne rogaliki z marmoladą domowego wypieku. W ogrzanym namiocie dzieci pałaszowały rogaliki i obserwowały kota Mruczka, który bawił się w pobliżu. Kot Mruczek rozbawił wszystkich swoimi kocimi popisami. W dobrych humorach dzieci przeniosły się na podwórko, na którym czekały króliki. Króliki można było karmić, wyciągnąć z klatki i wozić w specjalnych wózkach. Na podwórku czekały huśtawki, rowerki, hulajnogi, wózki, piaskownica i domek. Zabawa była wyśmienita. Była koza z małym koźlątkiem, małe świnki i krowa z cielakiem. Można było je dotykać i głaskać. Wesołe zabawy na podwórku przerwał "wujek" Krzysiek, który zaprosił dzieci do kuźni. Tam, przy prawdziwym kowalskim palenisku pokazał dzieciom, jak wykuwa się podkowy, a także jak używało się dawniej żelazka z duszą. "Wujek" Krzysiek podarował każdej klasie wykutą podkowę. Zaraz potem zaprowadził nas do chaty kowala, gdzie pokazywał zabawki zrobione z drewna, wełny i szmatek. Pokazał także prawdziwy kołowrotek z wrzecionem i wytłumaczył jak dawniej przędło się owczą wełnę. Dzieci nie miały czasu się nudzić, ponieważ przeszły na gminny plac zabaw, aby skorzystać z przejażdżki traktorem. Po przejażdżce był czas na wspólną zabawę na placu. Na koniec zajęć uczniowie uczestniczyli w pokazie wyrobu masła i piekli kiełbaski w ognisku. Smaczny poczęstunek zakończył nasze spotkanie u "wujka" Krzyśka.
Szkoda było wyjeżdżać. Pogoda i humory dopisały wszystkim!
Zdjęcia: K. Krawczak, J. Żabska
W dniach 7 – 8 kwietnia w MCK Mayday w Głogowie odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Po przesłuchaniu 50 wokalistów – jury przyznało 12 wyróżnień i trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy w tym konkursie.
Maja Sądkiewicz
wywalczyła III miejsce
w kategorii klas IV – VI
śpiewając utwór Seleny Gomez pt. „Cruella De Vil”.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Opracowanie: Karina Nadała
Foto na www.glogow.info.pl, www.miedziowe.pl
Dnia 07 kwietnia 2016 r. dzieci z grupy 4-5 latków odwiedziły Jednostkę Wojskową z okazji Dni Otwartych Koszar – Dnia Sapera. Dzieci zwiedziły obszar wojskowy, widziały różne sprzęty wykorzystywane w wojsku i uczestniczyły w zawodach. Dzieciom bardzo się podobało. Po powrocie do przedszkola dużo mówiły na temat wojska i pytały swoją panią Danusię, kiedy jeszcze raz tam pojadą. Wycieczka udała się na sto procent. Zobaczcie proszę w galerii jak to wyglądało.
Zdjęcia w albumie Opracowanie: Aneta Lepioszka
Dział Dziecięco-Młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie ogłosił konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych pt: "Najwierniejszy przyjaciel".
Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły
Maciej Smoczyk z kl. IV
zdobył I miejsce
w kategorii klas IV-VI.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie.
Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
Informujemy, że
5 kwietnia
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i opiekuńczo - wychowawczych dla klas 1 - 5.
W tym dniu klasa szósta pisze ogólnopolski sprawdzian klas szóstych.
Dnia 21 marca 2016 r. nasze przedszkolaki obchodziły pierwszy dzień wiosny. Pomimo mało wiosennej pogody wyruszyliśmy wesołym i barwnym korowodem ulicami osiedla by powitać wiosnę. Dzieci niosąc Marzannę i trzymając w ręku kolorowy wiosenny gaik oznajmiały mijającym nas osobą, iż nadeszła wiosna. Podczas pochodu nie brakowało radosnych okrzyków i piosenek. Następnie wróciliśmy do przedszkola, gdzie dalej świętowaliśmy przyjście wiosny bawiąc się przy muzyce, konkursach i tańcach. Wszyscy w wiosennym nastroju wrócili do domów.
Opracowanie: Aneta Lepioszka.Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowkich informuje, że zapisy dzieci urodzonych w roku 2010 do klasy I na rok szkolny 2016/2017 trwają od 01. 03. 2016 r. do 31. 03. 2016 r.
Elektroniczna rekrutacja i składanie podań w sekretariacie szkoły w terminie 01. 03. 2016 r. godz. 9.00 do 31. 03. 2016 r. godz. 15.00.
O PRZYJĘCIU UCZNIA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !!!
Zasady rekrutacji zamieszczone są w programie ELEMENTO.
Laureatami konkursu plastycznego organizowanego przez Samorząd Uczniowski "Moja ozdoba wielkanocna" propagującego tradycje wielkanocne zostali:
KLASY: I - III
Miejsce I: Adrian Gajzler - kl. I b, Dominik Ulman - kl. II b
Miejsce II: Zuzanna Chwaszcz - kl. II a, Mikołaj Katarzyński - kl. II b, Natalia Grochala - kl. III
Miejsce III: Kinga Kliza - kl. II a, Julia Ślufarska - kl. II b.
Wyróżnienia otrzymały: Natalia Kostrub, Martyna Kubaczyk z klasy III.
KLASY IV - VI
Nagrodzona została Nadia Pawluś z klasy IV, która była jedyną uczestniczką w tej kategorii wiekowej.
Nagrody wręczone zostały podczas Mszy Świętej kończącej Rekolekcje Wielkopostne w naszej szkole.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
16. 03. 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyła się XIII edycja „Powiatowego Konkursu Tańca Nowoczesnego”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie. W turnieju rywalizowali reprezentanci szkół podstawowych (klasy I – III, IV – VI), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zespołów, które rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach: formacje i mini formacje. Nasza szkoła była reprezentowana przez:
Mini formację „Orlątka” – klasy I – III.
Formację „Orlęta” – klasy IV – VI.
Mini formację „Orlęta” – klasy IV – VI.
Nasi uczniowie po raz pierwszy startowali w tym turnieju. Niestety nie udało się nam zdobyć miejsca na podium, ale i tak jesteśmy dumni z naszych pierwszych tanecznych poczynań.
Bardzo dziękujemy tacie Nikoli Pieluchy za bezpłatny transport dzieci zarówno do, jak i z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.
Opracowanie: Karina Nadała, Barbara Pucztarska
Zdjęcia i filmik na www.glogow.info.pl
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły – Julia Sobczyńska (kl. III)
zdobyła
III miejsce
w powiatowym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza kartka wielkanocna” zorganizowanym przez świetlicę szkolną ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie.
Opracowanie: Karina Nadała
Dnia 02. 03. 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie przy współpracy z Powiatowym Centrum Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie odbył się II etap (międzyszkolny) Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I – III. Konkurs miał na celu: popularyzację literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności, doskonalenie wyrazistej mowy i kompetencji językowych, rozwijanie pamięci, wyrabianie odwagi i śmiałości oraz integrowanie dzieci z różnych szkół. Każdy uczestnik musiał przygotować do recytacji dwa dowolnie wybrane utwory poetyckie z zakresu poezji dziecięcej. Uczestnicy mieli utrudnione zadanie, ponieważ podczas recytacji nie mogli gestykulować, używać rekwizytów i strojów. Łącznie w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 24 uczniów z dziewięciu głogowskich szkół. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Naszą szkołę miało reprezentować troje uczniów – Natasza Kielin – z klasy IA, Luiza Kielin – z klasy IIA oraz Anna Waligóra – uczennica klasy III. Z uwagi na chorobę Nataszy i Luizy do konkursu stanęła tylko Anna Waligóra. Ani nie udało się zdobyć żadnego miejsca i zakwalifikować do III etapu konkursu na szczeblu powiatowym, ale i tak gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów artystycznych!!!
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia - album
11 marca 2016 roku w klasie I b zawitała wiosna.
Wszystko za sprawą wiosennych nasion i cebulek. Uczniowie wraz z wychowawcą postanowili założyć klasową hodowlę sadzonek kwiatów i warzyw. Jak w prawdziwej hodowli przystało pojawiły się cebulki tulipanów, narcyzów i krokusów. Pojawiła się również sałata, rzodkiewka, rzeżucha i szczypiorek. Za narzędzia posłużyły łyżki Pierwszaki pracowały bardzo chętnie poznając charakterystyczny wygląd poszczególnych cebul kwiatowych i nasion, sposobu ich siania i sadzenia, warunków potrzebnych do wzrostu.
Uczniowie klasy I b mają nadzieję, że cała praca, w którą włożyły tyle serca przyspieszy przybycie nowej pory roku - wiosny, a także zachęci dzieci do spożywania zdrowych i smacznych kanapek z wysianych roślinek.
Opracowała: J. Żabska
Zdjęcia w albumie
10 marca 2016 roku klasa I b przeniosła się za pomocą "wehikułu czasu" do ery prehistorycznych gadów. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wyszukiwali ważnych informacji dotyczących życia dinozaurów, ich wyglądu, sposobu zdobywania pokarmu oraz ich zagłady. Jak prawdziwi profesjonaliści uczniowie korzystali z różnych źródeł informacji, takich jak: internet, encyklopedia, czasopismo naukowe, gazeta i album. Zdobytą wiedzą dzieliły się między sobą nawet podczas przerw lekcyjnych. Dowiedziały się między innymi, że te prehistoryczne gady można podzielić na łądowe, wodne i latające; roślinożerne i mięsożerne; olbrzymy i maluchy podobne do kurczaków.
Pierwszaki zorganizowały wystawę dinozaurów w klasie. Wszystkie modele podpisane były nazwami własnymi - co wskazuje na bardzo dobrą ich znajomość. Wykonano także przepiękne prace plastyczne techniką wydzierania i "malowania" plasteliną, aby chociaż w małym stopniu przybliżyć klimat tamtej odległej epoki.
"Od dzisiaj, stare czasy nie są nam obce" - mówi ze śmiechem wychowawca klasy p. J. Żabska.
Opracowała: J. Żabska
Zdjęcia w albumie
10 marca 2016 roku uczniowie klasy II mieli okazję poznać "od kuchni" zasady elektroniki i elektromechaniki podczas warsztatów przygotowanych dla dzieci młodszych w Zespole Szkół Politechnicznych.
W przystępny sposób uczniowie zostali zapoznani z zasadami przepływu prądu, z obwodem zamkniętym i otwartym, a także sterowaniem obiektami. Pedagodzy oraz dużo starsi koledzy z wielką cierpliwością zachęcali dzieci do samodzielnego działania. Miejsce pełne kabli, żarówek, skomplikowanych tablic z obwodami bardzo szybko stało się "poligonem" zajęć praktycznych.
Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę! Dziewczynki i chłopcy nie mieli problemów z budowaniem prostych konstrukcji potrzebnych do uruchomienia robotów z klocków Lego, łączyli kable, posługiwali się wkrętarkami, cążkami do cięcia przewodów, zakładali elektrozłączki. Zajęcia tak bardzo im się spodobały, że nie chcieli wracać do szkoły.
Ciekawym momentem był także pokaz filmu, podczas którego uczniowie zobaczyli "inteligentny dom" sterowany za pomocą aplikacji na smartfona. Dom, który oczekując na właściciela powracającego z pracy włącza ogrzewanie, rozsuwa zasłony, podgrzewa jedzenie, parzy kawę, otwiera bramę i drzwi. To dom XXI wieku.
Niektórzy uczniowie wyrazili gotowość, aby od razu zapisać się do nowej szkoły :)
Bardzo podobały nam się te zajęcia. Mamy nadzieję, że wrócimy do ZSP, aby oglądać drony.
Opracowanie: K. Krawczak
Zdjęcia w albumie
8 marca 2016 roku, w klasie I b odbyły się zabawy i konkurencje z okazji święta dużych i małych kobiet. Chłopcy, chcąc uczcić święto koleżanek z klasy nauczyli się wierszyków, które chętnie recytowali nieco onieśmielonym dziewczynkom. Jak prawdziwi dżentelmeni podarowali koleżankom piękne bukiety kwiatów zrobionych z bibuły. Była też słodka niespodzianka sprytnie ukryta w bukiecikach. Bukiecik otrzymała także pani.
Miłą częścią dnia były konkurencje plastyczne "Portret mojej koleżanki", "Kwiaty dla miłej Pani" :)
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. 8 marca wszystkie dziewczynki z klasy I b wychodziły ze szkoły z szerokim uśmiechem zadowolenia.
Warto organizować takie zajęcia - w prosty sposób integrują one klasę, ale także uczą szacunku dla nowych wartości.
Wychowawca klasy pani J. Żabska dziękuje Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.
Opracowanie: J. Żabska
Zdjęcia w przygotowaniu
4 marca 2016 roku uczniowie z klasy II b przygotowywali sałatkę owocową.
W dniu tym każdy przyniósł do szkoły owoce, deskę do krojenia, nóż kuchenny, fartuch oraz miseczkę i ręczniki papierowe. Rozpoczęliśmy od pokrojenia owoców w drobną kostkę. Niektórzy próbowali obrać jabłko, ale pani musiała pomóc, ponieważ okazało się to zbyt trudne. Pokrojone owoce trafiały do wspólnej miski (niektórzy uczniowie woleli zrobić własną sałatkę, więc nie dokładali swoich owoców do wspólnej miski :( )
Krojenie zajęło dzieciom dużo czasu, ale była to przyjemna część zajęć. Po pokrojeniu dodaliśmy do owoców jogurt owocowy. W czasie, gdy sałatka się "przegryzała" posprzątaliśmy miejsce pracy. Podczas sprzątania wszystkie dziewczynki okazały się bardzo pomocne. Był jeden chłopiec, który nie wzbraniał się od robienia porządków - Oliver chętnie pomagał dziewczynkom. Okazał się się świetnym pomocnikiem.
Najprzyjemniejsze było na końcu. Na talerzykach znalazła się wspólnie wykonana sałatka. Większość dzieci zasiadła przy stole. Okazało się jednak, że w klasie są uczniowie, którzy nie lubią niektórych owoców i jogurtu. Ci uczniowie nie spróbowali sałatki.
Niech żałują, ponieważ była ona bardzo pyszna, naturalnie słodka i pachnąca. Niebo w gębie :)
Zachęcamy wszystkich do wykonania własnej sałatki owocowej - jest zdrowa i bardzo smaczna !
Opracowanie: K. Krawczak
Zdjęcia w albumie
Bartosz Pieniążek z kl. 5 zajął II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Interdyscyplinarnym „1 z 10”, który odbył się 4 marca w SP-12. Forma turnieju pokrywała się z zasadami teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Pytania obejmowały różne dziedziny wiedzy, ważny był również refleks. Każdą głogowską szkołę podstawową reprezentował jeden uczeń. Cała dziesiątka ukończyła pierwszy etap. Drugi etap toczył się do momentu, gdy na polu walki zostało trzech zawodników, w zwycięskiej trójce był uczeń naszej szkoły!
Serdecznie gratulujemy Bartkowi i życzymy w przyszłym roku miejsca I.
Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
Zdjęcia w albumie "1z10"