3 grudnia 2015 roku klasę I b odwiedził długo oczekiwany gość - św. Mikołaj. Dzieci zaprosiły gościa do klasy skoczną piosenką. Aby otrzymać prezent pierwszaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Odwdzięczały się samodzielnie wykonanymi prezentami i szerokim uśmiechem. Każdy był mocno przejęty - taki wyjątkowy gość zjawia się tylko raz do roku i wszystkie dzieci z niecierpliwością na niego czekają. W tym roku każdy uczeń klasy I b otrzymał prezent. Mikołaj nikomu nie przyniósł rózgi. Pełne łakoci paczuszki bardzo ucieszyły dzieci. Mikołaj pożegnał pierwszaków obietnicą powrotu w przyszłym roku szkolnym.
Mikołaju, już za tobą tęsknimy...
Nauczyciel klasy I b pani J. Żabska pragnie podziękować rodzicom zaangażowanym w organizację mikołajek, a w szczególności pani Anecie Lubińskiej za kontakt z Mikołajem :)
Opracowanie: J. Żabska
Zdjęcia: J. Żabska
Dnia 1 grudnia 2015 roku w klasie Ib zagościł na chwilę wiosenny nastrój, a to wszystko za sprawą p. Elżbiety Smolińskiej (pszczelarki), która z wielką pasją opowiedziała uczniom o pracy pszczół i pszczelarzy. Spotkanie przygotowała pani Joanna Żabska wychowawca klasy I b.
Na spotkaniu obecna była również klasa II b z wychowawcą. Wszystkie dzieci z wielkim zaciekawieniem odkrywały tajniki pszczelarstwa, zadawały pytania związane z życiem pszczół, oglądały zdjęcia. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda miód w płynnej konsystencji, a także ten skrystalizowany. Mogli także zobaczyć jak wygląda kit i pyłek pszczeli. Bardzo przyjemną chwilą był poczęstunek przygotowany przez panią Elżbietę - słodkie bułeczki z miodem. Dzieci mogły przy okazji skosztować różnych gatunków miodów przywiezionych z pasieki pani Elżbiety. Kolejka do miodu nie miała końca :) Ciekawym momentem spotkania było przymierzanie strojów pszczelarskich chroniących pszcelarza przed ukąszeniami. Dzieci nie chciały się z nimi rozstać.
Obydwie klasy spędziły miło czas, wzbogaciły wiedzę na temat zachowania się pszczół, dowiedziały się między innymi jak należy prawidłowo pozbyć się żądła po ugryzieniu i czym odkazić ranę. Uczniowie wiedzą już, że pszczoły nie lubią ostrych zapachów oraz hałasu i że atakują tylko w przypadku zagrożenia życia.
Dziękujemy pani Elżbiecie Smolińskiej za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.
Opracowanie: J. Żabska
Zdjęcia: K. Krawczak
27. 11. 2015 r. do naszej szkoły zawitali aktorzy – „Grupa T” z Torunia ze spektaklem profilaktycznym zatytułowanym „Mniam mniam”. Mimo, iż przedstawienie okraszone było ogromną porcją humoru, dotyczyło jednak ważnej kwestii, jaką jest uzależnienie od niezdrowej żywności typu: fast food, chipsy, słodycze itp.
Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie, zdrowy styl życia oraz jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania.
Dzieci były zafascynowane kolorowymi kostiumami aktorów, żywymi dialogami oraz oddziałującymi na wyobraźnię utworami muzycznymi. Zabawne przygody bohaterów zachęcały do wspólnej zabawy z aktorami, a jednocześnie były niesamowicie pouczające. Grupa naszych gości udowodniła, że zdrowy styl życia nie znaczy nudny.
Miejmy nadzieję, iż nasi widzowie, którymi byli uczniowie klas I – VI oraz najstarsza grupa z oddziału przedszkolnego zrozumieli jak istotnie wpływa na człowieka sposób odżywiania się. A w pamięci pozostaną im słowa: ,,JESTEŚ TYM, CO JESZ”.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia: Kamila Krawczak
Dnia 26 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się powiatowy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Udział w konkursie wzięły trzyosobowe zespoły uczniów klas IV – VI. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy piątej, w składzie: Maja Sądkiewicz, Oliwia Stawicka oraz Bartosz Pieniążek.
Uczestnikom konkursu z naszej placówki udało się zdobyć wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Opracowanie: Karina Nadała
„W świetlicy zabawa, Andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas”. Tymi słowami świetliczaki wraz z wychowawcami – panią Kariną Nadała, panią Barbarą Pucztarską oraz panią Kamilą Krawczak – 26 listopada 2015 r. rozpoczęły zabawę andrzejkową.
Na początku każde dziecko wrzuciło do magicznego pojemnika grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Następnie siedząc w zaczarowanym kręgu, uczniowie poznali gawędę na temat tradycji andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby. Po tym przyszedł czas na przepowiednie, których nie było końca. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Dziewczęta mogły m.in. poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Dzieci mogły dowiedzieć się również, jaki zawód będą wykonywać oraz czego powinny się wystrzegać. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy i konkursy, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział. Najwięcej radości sprawił świetliczakom konkurs – „Taniec par na gazecie” – śmiechu było co nie miara. Dzieci miały również okazję potańczyć i pobawić się przy dźwiękach znanych przebojów. Całość spotkania umilił słodki poczęstunek. Andrzejkowe zabawy i wróżby dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia w albumie
Dnia 24 listopada 2015 r. nasze przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe i kolorowe. A każdy był piękny i wyjątkowy. W tym dniu dla dzieci przygotowano wiele ciekawych atrakcji: były zabawy, konkurs plastyczny, śpiewanie piosenek i misiowe tańce. Niespodzianką dla dzieci był Minionek, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Dzień ten był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, a najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zabawy ze swoim ukochanym pluszakiem.
Zdjęcia w albumie
Opracowanie: Aneta Lepioszka
Dnia 20 listopada 2015 r. społeczność szkolno – przedszkolna Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich świętowała V rocznicę nadania szkole sztandaru i imienia Orląt Lwowskich. Był to dzień wyjątkowy nie tylko dla zespołu uczniów i nauczycieli, ale także dla całej społeczności lokalnej. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie pod przewodnictwem Delegata Biskupa Ordynariusza Kurii Zielonogórsko – Gorzowskiej – Ks. Kan. Piotra Bortnika przy celebracji Ks. Kan. Janusza Idzika – proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie i Ks. Ryszarda Klimka – proboszcza parafii w Krzepowie. W nabożeństwie uczestniczyła cała społeczność szkoły – Dyrektor, Grono Pedagogiczne, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście. Oprawę mszy św. przygotowali uczniowie poszczególnych klas, pod kierunkiem pani Iwony Oleśków.
Dalsza część obchodów Święta Patrona odbyła się w szkole na sali gimnastycznej, którą rozpoczęły najmłodsze Orlęta – przedszkolacy z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 13 Głogowie im. Orląt Lwowskich, prezentując skoczny taniec „Polka lwowska”. Następnie wprowadzono sztandary oraz odśpiewano hymn państwowy i szkoły. Po tym głos zabrała pani dyrektor – Agnieszka Karwat, która serdecznie podziękowała za przyjęcie zaproszenia na uroczystość i ciepłymi słowami powitała wszystkich gości, poczty sztandarowe, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów i przedszkolaków. W swoim krótkim wystąpieniu przybliżyła także postać Orląt Lwowskich. Następnie zaprosiła wszystkich do wysłuchania programu ukazującego wydarzenia oraz przedsięwzięcia związane z patronem szkoły, które były realizowane w szkole oraz przedszkolu przez ostatnich 5 lat.
Jubileuszową akademię poprowadzili uczniowie klasy V – Maja Sądkiewicz oraz Maciej Waligóra, którą przygotowały panie: Karina Nadała oraz Beata Pawłowska – Hara. Maja i Maciej w interesujący sposób prezentowali najważniejsze momenty z życia szkoły związane z patronem szkoły. Wszystkie wydarzenia, które miały miejsce można było zobaczyć też na prezentacji multimedialnej. Ponadto przeplatane były one również częścią artystyczną – pojawiły się przepiękne tańce, m.in. taniec nowoczesny w wykonaniu uczennic z klasy IV i V oraz taniec z szarfami, który zachwycił wszystkich gości, a został zaprezentowany przez uczennice z klasy II i III. Na uwagę zasługiwały też przepiękne wykonanie piosenek naszych uczniów – Laura Hauka, zaśpiewała piosenkę „Orlątko”, Maja Sądkiewicz zaprezentowała utwór „Jest takie miasto”, Przedszkolaki wystąpiły z piosenką „Tylko we Lwowie”, Maja Sądkiewicz i Maciej Waligóra wykonali piosenkę „Deszcz jesienny deszcz”, którą uatrakcyjnili grą na skrzypcach i klarnecie.
Ta piękna rocznica była też okazją do podziękowania osobom, które w sposób szczególny zasłużyły się dla naszej szkoły w działaniach związanych z patronem szkoły. W imieniu całej społeczności szkolno – przedszkolnej przedstawiciele szkoły wręczyli certyfikaty za dotychczasowe zaangażowanie, za ofiarowaną pomoc i życzliwość. Certyfikaty otrzymali: pan Jan Zubowski, pani Elżbieta Rosińska, pan Leszek Lenarczyk, pani Grażyna Orłowska – Sondej, pan Tadeusz Samborski, pan Jerzy Akielaszek, pani Dorota Drozd, pani Małgorzata Hajnisz, pani Kamila Czyż, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie – Ryszard Klimek, Prezes Koła Sybiraków w Głogowie – pan Stanisław Dwojny.
Część oficjalną uroczystości zamknęły przemówienia zaproszonych gości, po czym goście zostali zaproszeni do zwiedzenia wystawy okolicznościowej oraz na poczęstunek.
My społeczność szkolno – przedszkolna jesteśmy niezwykle dumni z tego, iż naszej szkole patronuje tak niezwykła postać – Orlęta Lwowskie – przykład odwagi, patriotyzmu, niezłomnej postawy w dążeniu do wolności, wzór cnót obywatelskich i narodowych. Z pewnością wybrane przez nas imię pozwoli w dalszym ciągu na upowszechnianie wiedzy o dawnych Kresach.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości, służyli pomocą oraz poświęcili szkole swój wolny czas.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia w albumie, filmik na www.glogow.info.pl
13 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie odbyło się podsumowanie I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja wizyta w Parku Narodowym”. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęć przyrody żywej lub nieożywionej charakterystycznej dla jednego z polskich parków narodowych. Fotografie, niezwykle interesujące i na wyrównanym, przemyślanym poziomie obejrzeli oraz ocenili w finale konkursu znani głogowscy fotografowie – państwo Popielowie.
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły – Maja Sądkiewicz otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!!
Opracowanie: Karina Nadała
W związku z realizacją programu MEN "Książki naszych marzeń" biblioteka szkolna przeprowadziła anonimową ankietę wśród uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Poproszono o wskazanie ksiażek niebędących podręcznikami, które chętnie są czytane i jednocześnie rozwijają kompetencje, zainteresowania i uzdolnienia dzieci i młodzieży.
Celem głównym ankiety było poznanie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, dostosowanie księgozbioru biblioteki do zainteresowań uczniów oraz promocja czytelnictwa.
Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
16 listopada klasy I - III wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na warsztaty telewizyjne "Wesołe dźwięki filmowej piosenki". Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje dźwięk do filmów animowanych. Uczniowie mieli okazję wystąpić na scenie i podkładać dźwięk do postaci animowanych, które pokazywano na dużym ekranie. Wyczarowane przez dzieci efekty specjalne oraz podłożone głosy zostaną wykorzystane do montażu filmiku animowanego, który już wkrótce będzie można obejrzeć w Intrnecie.
Mimo złej pogody humory dopisały wszystkim. Dzieci bardzo spontanicznie brały udział w proponowanych zajęciach i zabawach. Jeszcze w czasie drogi powrotnej śpiewały piosenkę nauczoną podczas warsztatów.
W miłej atmosferze uczniowie klas I - III wrócili do szkoły.
Opracowanie: K. Krawczak
14 listopada 2015 r. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystym odsłonięciu i poświęceniu pomnika upamiętniającego Polskie Podziemie Niepodległościowe z czasów okupacji. Monument przedstawiający kotwicę Polski Walczącej pojawił się na skwerze przy ul. Bolesława Krzywoustego.
Pomnik powstał dzięki mieszkańcom Głogowa, którzy zagłosowali na zgłoszony przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów projekt budowy. Zdecydowali, że chcą mieć w swoim mieście miejsce, w którym będzie można oddać hołd tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, instytucji i stowarzyszeń, głogowscy kapłani, uczniowie, kombatanci, mieszkańcy miasta oraz miłośnicy historii.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia w albumie i na www.glogow.info.pl
Jak co roku 11 listopada pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich odbyły się powiatowe i miejskie uroczystości kolejnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku była to już 97 rocznica. W uroczystościach uczestniczyli posłowie na Sejm, przedstawiciele władz samorządowych Kamieńca Podolskiego z Ukrainy, władze samorządowe Głogowa, przedstawiciele organizacji kombatanckich i młodzieżowych przedstawiciele firm komunalnych, poczty sztandarowe szkół, w tym poczet z naszej szkoły. Obchody uświetniła kompania Wojska Polskiego oraz Orkiestra Huty Miedzi Głogów. Natomiast uczniowie naszej szkoły zaprezentowali patriotyczny montaż słowno – muzyczny, który był bardzo wzruszający.
Program artystyczny przedstawili: Maciej Waligóra, Maja Sądkiewicz, Laura Hauke, Zuzanna Chwaszcz, Matylda Pieniążek, Anna Waligóra pod kierunkiem pani Kariny Nadały oraz pani Beaty Pawłowskiej - Hara.
Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara
Zdjęcia w albumie i na www.glogow.info.pl
10 listopada 2015 roku obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Gościem, który odwiedził nas w tym dniu i w interesujący sposób opowiedział jak to się stało, że Polska na 123 lata utraciła niepodległość była pani Magdalena Świderska - pracownik Działu Edukacji Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Głogowie.
Część artystyczną zorganizowała klasa II b, uczennice uczęszczające na kółko taneczne pod kierunkiem pani B. Pucztarskiej oraz Maja Sądkiewicz i Maciej Waligóra - uczniowie klasy V - tej.
Nad całością czuwała Pani Dyrektor Agnieszka Karwat.
Wiadomość: K. Krawczak
Zdjęcia w albumie
W przeddzień Święta Niepodległości całe przedszkole zaangażowało się we wspólne przygotowanie biało - czerwonych kotylionów. W ten sposób chcemy rozbudzać wśród dzieci postawy patriotyczne, przybliżyć im wydarzenia związane z odzyskaniem Niepodległości. Dnia 11 listopada kotyliony pozwolą nam okazać, że jesteśmy dumni z naszego kraju - Polski.
Opracowanie: Aneta Lepioszka
Zdjęcia w albumie
5 listopada klasy I i II b odwiedziły Piekarnię Boruta & Malanowski w Głogowie.
Do piekarni weszliśmy drzwiami przeznaczonymi dla personelu. Powitał nas piękny zapach świeżo upieczonego chleba. Wewnątrz było bardzo gorąco, więc zdejmowaliśmy od razu czapki i kurtki. W dużym pomieszczeniu pracowało kilka osób, które pilnowały chleba w piecu i wyrabiały ciasto na drożdżówki. W wielkich kadziach dojrzewało ciasto do następnego wypieku. W niektórych zostały już tylko ślady po mieszaniu mąki z zakwasem. Na piętrowych wózkach stygły świeżo wyciągnięte z pieca bochenki chleba. Obserwowaliśmy jak się je kroi i zawija w folię. Mieliśmy także okazję posmakować takiego świeżego chleba z chrupiącą skórką. Był pyszny! Widzieliśmy także chłodnię, gdzie uformowane już słodkie bułeczki i chałki czekały w kolejce na wypiek. Było tam bardzo zimno. Obserwując krzątanie się piekarzy dostrzegliśmy jak ciężko muszą pracować, aby rano w sklepach pojawiło się świeże pieczywo.
Dziękujemy więc z całego serca za Ich ciężką i pożyteczną pracę. Dziękujemy także panom Andrzejowi Borucie i Leszkowi Malanowskiemu za możliwość odwiedzenia Ich piekarni, a także za pyszne ciasteczka z cukrem, dynią i słonecznikiem, którymi poczęstowali nas przy wyjściu. Były naprawdę przepyszne !!!
Zdjęcia w albumie
Informacja: K. Krawczak
04 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyły się przesłuchania do kolejnej, ósmej już edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia”, natomiast 09 listopada odbył się wielki finał.
Organizatorem festiwalu był Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie. Po raz pierwszy impreza zyskała rangę ogólnopolską.
Adresatami Przeglądu Piosenki Patriotycznej byli przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Pojawili się zarówno soliści, jak i duety oraz zespoły i chóry. Organizatorzy festiwalu wierzą, że to właśnie siła różnych pokoleń stanowi impuls do ponadpokoleniowych spotkań muzycznych, a także do wspólnego, patriotycznego śpiewania.
W VIII edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia” przesłuchano ponad siedemdziesięciu uczestników.
MIŁO NAM JEST POINFORMOWAĆ O SUKCESACH NASZYCH UCZNIÓW!!!
Maja Sądkiewicz i Maciej Waligóra – uczniowie klasy V wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii klas IV – VI. Maja i Maciej zaprezentowali się w utworze „Deszcz jesienny”. Swój występ uatrakcyjnili grą na skrzypcach oraz klarnecie.
Laureaci otrzymali puchary oraz nagrodę finansową.
Serdecznie gratulujemy!!!
Naszą szkołę reprezentowała również uczennica klasy – IV Laura Hauke, która zaśpiewała piosenkę „Orlątko” oraz zespół „Orlątka” w składzie: Zuzanna Chwaszcz (kl. IIa), Matylda Pieniążek (kl. IIa), Anna Gajzler (kl. IIb), Anna Waligóra (kl. III), Natalia Grochala (kl. III), który zaprezentował „Wiązankę patriotyczną”. Niestety dziewczynkom nie udało się zdobyć żadnego miejsca, ale również gratulujemy występu!
Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara
30 października 2015 roku klasa I b nie próżnowała. Dzieci wraz z wychowawcą panią Joanną Żabską przygotowywały smaczną i kolorową sałatkę owocową. Uczniowie bardzo ambitnie podeszli do tematu. Przygotowani byli na 100%. W ruch poszły deski, fartuszki, nakrycia głowy i nożyki. Pierwszaki doskonale wiedziały co trzeba zrobić, aby przystąpić do pracy w kuchni (mycie rąk, ubranie fartuszka, itp.). Dziewczynki i chłopcy ochoczo kroili owoce w małą kosteczkę ukradkiem troszkę podjadając co smaczniejsze kąski :) Dzieci zapoznały się z nazwami mniej znanych owoców takich jak: kaki, granat, pomelo czy figa. Poznały także wartości witaminowe sałatek owocowych.
Sałatka tak smakowała dzieciom, że w misce nie został nawet mały okruszek. Jest to znak, że warto powtarzać takie kuchenne eksperymenty częściej. Już niedługo....smaczne kanapki !
Opracowanie i zdjęcia: J. Żabska
W dniu 30 października 2015 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania” przeznaczony dla klas IV – VI. Dzieci prezentowały wybrany przez siebie fragment testu. Komisja w składzie: p. Wieława Pływaczyk i p. Karina Nadała brała pod uwagę: płynność, melodyjność i lekkość czytania, poprawną interpunkcję i intonację, ogólne wrażenie, oddziaływanie na emocje słuchacza.
Nagrodzeni uczniowie:
MIEJCE I - Emilia Zimy
MIEJSCE II - Julia Drankiewicz
MIEJSCE III - Damian Grombik
Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
GRATULUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Opracowanie i zdjęcia:Beata Pawłowska-Hara
28 października 2015 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie przybliżające uczniom bohaterską postawę dzieci i młodzieży podczas Powstania Warszawskiego. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów oraz starsi koledzy z Gimnazjum nr 3. W przystępny sposów opowiedzieli naszym uczniom jak wyglądała Warszawa podczas okupacji niemieckiej, jakie ubrania nosili Warszawiacy, w jaki sposób odbywała się nauka w okupowanej stolicy, jak wyglądał mundur powstańca, jakie funkcje podczas powstania brali na siebie młodzi warszawiacy, a także jakiej broni używali żołnierze - powstańcy. Całość spotkania uświetniły archiwalne filmy i fotografie, a także piosenki i wiersze poświęcone bohaterskim żołnierzom.
Było to bardzo pouczające i wzruszające spotkanie.
Informacja; K. Krawczak
Zdjęcia: Pacos
14 października przypada święto Edukacji Narodowej. Tego dnia grupa starszaków pod kierunkiem p. Danuty Legedź przygotowała program artystyczny dla wszystkich pracowników szkoły. Były życzenia z serca płynące, wiersze, piosenki i tańce. Do programu włączyły się dziewczynki z klasy II a i II b. Wszystkie dzieci otrzymały bardzo duże brawa i podziękowania od nauczycieli.
Życzymy wszystkiego najlepszego!!!
Opracowanie: Danuta Legedź Zdjęcia w albumie i na www.glogow.info.pl