• WARZYWNE CHOINECZKI - ZAJĘCIA WARSZTATOWE

    WARZYWNE CHOINECZKI - ZAJĘCIA WARSZTATOWE

    Dnia 18. 12. 14 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne, których celem było stworzenie ozdób świątecznych z owoców i warzyw, jak i propagowanie znajomości owoców i warzyw, ich walorów zdrowotnych oraz smakowych. Zajęcia prowadzone były przez p. Barbarę Pucztarską oraz p. Karinę Nadałę w ramach programu „Owoce w szkole”. Uczniowie dowiedzieli się jak w inny sposób można udekorować stół wigilijny. Dzieci chętnie wzięły się do pracy. Uczestnicy tworzyli choinki własnego projektu. Za pomocą warzyw i rozmaitych ozdób mieli możliwość udekorowania własnego drzewka. Pozostałości z warzyw szybko znikały w uśmiechniętych buziach uczniów. W całej szkole pachniało świeżo krojonymi warzywami. Stworzone choineczki wprowadziły świąteczny nastrój wśród dzieci.

    Opracowanie: Barbara Pucztarska.
    Zdjęcia w albumie.

  • PASOWANIE NA ŚWIETLIKA 2014

    PASOWANIE NA ŚWIETLIKA 2014

    12. 12. 2014 r. w świetlicy szkolnej miało miejsce ważne wydarzenie – „Pasowanie na świetlika”. Honorowymi uczestnikami byli oczywiście uczniowie, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli swoją przygodę z nauką w naszej szkole i od września biorą udział w zajęciach świetlicowych.W uroczystości wzięli udział również rodzice i bliscy dzieci oraz nauczyciele – pani Kamila Krawczak, pani Barbara Pucztarska oraz pan Tomasz Karwat. Imprezę przygotowali uczniowie z klasy IV i VI pod kierunkiem wychowawcy świetlicy szkolnej – pani Kariny Nadały.

    Pierwszaki, aby dostać się do „Grona Świetlików” musiały wykazać się niezwykłą sprawnością i wiedzą. Na początek sprawdzono znajomość regulaminu świetlicy. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Wzorowo zaliczyły znajomość zasad obowiązujących w świetlicy. Następnie przyszłe świetliki zostały poddane kilku próbom: próbie  smaku (dzieci rozpoznawały smak różnych produktów spożywczych z zawiązanymi oczami), próbie bystrości (dzieci musiały odpowiedzieć jak najszybciej czy zdanie, które było czytane jest prawdą czy fałszem) oraz próbie uśmiechu (zadanie polegało na wypiciu z uśmiechem na twarzy soku z cytryny). Ostatnie zadanie sprawiło dzieciom dużo radości. Zanim dzieci przeszły do kolejnego zadania, zaprezentowały wszystkim krótką scenkę dramową pt. „Ola w świetlicy”. Po krótkim przedstawieniu przyszedł czas na egzamin z grzeczności, który pięknie zaliczyli śpiewając piosenkę pt.: „Proszę i dziękuję”. Dzieci udowodniły także, że świetnie potrafią tańczyć, wykonując taniec do piosenki pt. „La Bomba”. Potem odkrywały sekrety świata rozwiązując rozmaite zagadki. Każdy kandydat na świetlika musiał odpowiedzieć na jedno pytanie, do którego podane były trzy odpowiedzi. Wszystkie dzieci doskonale przeszły test gotowości świetlicowej.

    Uwieńczeniem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów przyrzeczenia (ślubowania), deklarując, że będą pilni, grzeczni, uprzejmi oraz pomocni jak na wzorowego świetlika przystało. Następnie pani Karina dokonała pasowania oraz wręczyła świetlikom dyplom przyjęcia do gromady świetlicowej i drobny upominek. Na zakończenie imprezy, świetliki oraz dziewczynki z klasy IV zaprezentowali tańce. Dzieci świetlicowe wykonały taniec do piosenki pt. „Hafanana”, natomiast uczennice klasy IV przedstawiły układ choreograficzny do piosenki pt. „Boro Boro”.

    Po uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Cała impreza przebiegła w wesołej i przyjaznej atmosferze. Nowym świetlikom życzymy pomyślności oraz samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicy.

    Lista pasowanych świetlików:

    • CIERNIEJEWSKA ALEKSANDRA
    • CHWASZCZ ZUZANNA
    • DRANKIEWICZ MIKOŁAJ
    • FRANKOWSKI OLIVER
    • GAJZLER ANNA
    • KASPEREK ZUZANNA
    • KIELIN LUIZA
    • KOWALSKI ALAN
    • KWIECIŃSKA FELICJA
    • MOCHA NATALIA
    • PIENIĄŻEK MATYLDA
    • STAWICKI SZYMON
    • STAROSTA HANNA
    • SZLUFARSKA MARTYNA
    • ŚLUFARSKA JULIA
    • ŚLUSARCZYK WERONIKA
    • WÓJCIK PIOTR
    • ZIELONKA DANIEL

     

    Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie poczęstunku, Kamili Krawczak, Tomaszowi Karwatowi za fotografowanie i kamerowanie uroczystości, Basi Pucztarskiej  i dzieciom z klasy IV za pomoc w przeprowadzeniu imprezy, uczennicom klasy VI – Kai Izbiańskiej i Dominice Kościewicz za prowadzenie uroczystości oraz uczniowi klasy V – Filipowi Rosińskiemu za obsługę techniczną sprzętu.

    Opracowanie: Karina Nadała.
    Fotki z imprezy w albumie.

  • MÓJ UKOCHANY MIŚ - MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY

    MÓJ UKOCHANY MIŚ - MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY

    Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, towarzyszem rozmaitych zabaw i wielu dziecięcych przygód. Czy można więc wyobrazić sobie świat bez misia? Z pewnością byłby on o wiele smutniejszy. Dlatego też Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprosił uczniów głogowskich przedszkoli i szkół (klasy I – III) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój ukochany miś”, który pozwoli uczcić więź łączącą dzieci z ich pluszowymi przyjaciółmi.

    12. 12. 2014 r. odbył się uroczysty wernisaż tegoż wyjątkowego konkursu plastycznego, który w tym roku obchodził już swoją X edycję. Na konkurs wpłynęło 194 indywidualne prace wykonane przeróżnymi technikami z 29 instytucji. Z każdej klasy można było wybrać tylko po dwie prace. Z naszej szkoły zostały dostarczone misie następujących uczniów: Olivera Frankowskiego, Nelli Szymańskiej, Marcela Gajzlera, Nadii Pawluś oraz Julii Sobczyńskiej. Niestety dzieciom nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale praca nad tworzeniem dzieła dała im wiele radości. Ponadto jury konkursu zadbało o to, by dzieci, które nie zdobyły żadnego miejsca, także otrzymały drobne upominki – malutkie maskotki – oczywiście misie oraz dyplomy za udział w konkursie. Z okazji X edycji organizatorzy przygotowali także niespodzianki. Dzieci układały puzzle – misie oraz wspólnie tańczyły do piosenki „Jadą jadą misie”. Po zakończeniu konkursu na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek.

    Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I – III, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy za rok!

    Opracowanie: Karina Nadała.
    Zdjęcia w albumie.

  • MÓJ UKOCHANY MIŚ

    MÓJ UKOCHANY MIŚ

    Grupa 5-6 latków kolejny raz uczestniczyła w konkursie plastycznym zorganizowanym przez MOK w Głogowie na temat: "Mój ukochany Miś". Dzieci z tej grupy czyli: Agata Stonoga, Nadia Herbuś, Piotr Buczyński i Wojciech Gruszczyński odebrali nagrody za swoje prace plastyczne. Podczas odbierania nagród było też wiele dodatkowych atrakcji. Dzieci razem ze swoja panią Danutą Legedź bawiły się przy piosence "Jadą, jada misie", układały ogromnego misia z puzzli, tańczyły, pozowały do zdjeć z innymi uczestnikami zabawy. Na koniec uroczystości był przygotowany słodki poczęstunek. Dzieci były bardzo zadowolone. Gratulacje dla wszystkich!

    Opracowanie: Danuta Legedź.
    Zdjęcia w albumie.

  • KINOWE SPOTKANIA MŁODYCH

    KINOWE SPOTKANIA MŁODYCH

    Dnia 3 grudnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie pn. Kinowe Spotkania Młodych, organizowanym przez firmę Krzywy Kadr.

    Pierwsza część spotkania miała charakter prelekcji poświęconej edukacji filmowej. Organizatorzy w ciekawy sposób przybliżyli sylwetki osób tworzących film, przedstawili pracę całego pionu operatorskiego i zaprezentowali celowe triki, środki i zabiegi stosowane w filmie. Zaprosili także młodych widzów do niezwykłego studia tworzenia filmów fabularnych. W ramach drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli pełnometrażowy film.

    Projekcja filmu połączona z prelekcją filmową i prezentacją efektów wizualnych, muzycznych oraz zabiegów komputerowych to ciekawa propozycja lekcji dającej możliwość młodemu widzowi poszerzenia wiedzy o filmie i nowych technikach w kinematografii.

    Opracowanie: Wiesława Pływaczyk.

  • PACZKA OD SERCA NA KRESY

    PACZKA OD SERCA NA KRESY

    Nasza szkoła zaangażowała się w akcję Rodacy-Bohaterom. Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Głogów. Do 19 grudnia zbieramy żywność długoterminową, która w styczniu będzie zawieziona mieszkańcom Kresów Wschodnich-Polakom. Wszystkie produkty możemy dostarczać do szkolnej biblioteki. Bardzo ważnym dodatkiem do paczek będą własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na naszych uczniów i ich rodziców. Dziękujemy!!!

    Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska.
    Zdjęcia w albumie.

     

  • PRZEDSZKOLAKI U ŚWIETEGO MIKOŁAJA

    PRZEDSZKOLAKI U ŚWIETEGO MIKOŁAJA

    4 grudnia nasze przedszkolaki pojechały na spotkanie z św. Mikołajem, które odbyło sie w sali Mini Disco. Tam była juz Myszka Miki, która razem z nimi wysłuchiwała dźwięku dzwoneczka, zwiastującego przybycie wyczekiwanego gościa. Czas ten umiliły dzieciom wspolne tańce, śpiewy i konkursy. Gdy tylko w drzwiach pojawil się starszy pan z siwą brodą i w charakterystycznym czerwonym ubraniu na buziach wszystkich zagościł usmiech. Mikołaj obdarował dzieci prezentami i poprosił by były grzeczne przez cały rok. Spotkanie to minęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Szkoda tylko, że taki gość przychodzi raz do roku.

    Opracowanie: Aneta Lepioszka.
    Zdjecia w albumie.

  • ŚW. MIKOŁAJU, CZEKAMY...

    ŚW. MIKOŁAJU, CZEKAMY...

    W dniach 4 i 5 grudnia uczniowie naszej szkoły obchodzili mikołajki klasowe. Obdarowywano się upominkami i paczuszkami pełnymi słodyczy. Młodszym klasom Mikołaj przywiózł prezenty wprost do klas. Od rana panował nastrój oczekiwania i radości. Ponieważ każdy może być św. Mikołajem, zachęcano dzieci do szykowania własnoręcznie wykonanych prezentów dla kolegów z klasy. Mamy nadzieję, że jutrzejszy dzień 6 grudnia, będzie szczęśliwy dla naszych uczniów i że św. Mikołaj o nikim nie zapomni :)

    Opracowanie: Kamila Krawczak.
    Zdjęcia w albumie.

  • WYCIECZKA DO AFRYKARIUM WSPÓLNIE Z OŚRODKIEM SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM W GŁOGOWIE

    WYCIECZKA DO AFRYKARIUM WSPÓLNIE Z OŚRODKIEM SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM W GŁOGOWIE

    W ramach współpracy Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Głogowie z naszą szkołą 04. 12. 2014 r. część uczniów z klasy Ia i z klasy IV wraz z opiekunem panią Kariną Nadała udali się na wspólną wycieczkę integracyjną do Wrocławia. Zasadniczym celem wyprawy było AFRYKARIUM – najnowsza atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na skalę światową oceanarium. Kompleks przedstawia faunę i florę Czarnego Lądu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentują m.in. rafę koralową i ryby występujące w Morzu Czerwonym, żółwie pustynne, ok. 50 różnych gatunków ryb z jezior Tanganika i Malawi, płaszczki, rekiny młoty i rekiny lamparcie występujące w rejonie Kanału Mozambickiego. Do tego hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny (mrówniki, antylopy), pingwiny oraz kotiki z Wybrzeża Namibii, a także krokodyle, wydry i manaty występujące w dżungli Kongo. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich m.in. tunel, imitujący głębię oceanu. Wszyscy czuliśmy się jak w podwodnym, niemal bajkowym świecie mieszkańców oceanu. Dzieci były tak zafascynowane, że co chwilę rozlegały się okrzyki zachwytu. Naprawdę warto tam pojechać. 

    Oprócz Afrykarium zwiedziliśmy także wrocławskie ZOO. Oczywiście w drodze powrotnej nie mogło zabraknąć McDonald’sa.

    Taka wyprawa zapewne na długo pozostanie wszystkim w pamięci. Było super!!! Dziękujemy paniom z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego za zorganizowanie wycieczki oraz za wspólny wyjazd. Mamy nadzieję, że jeszcze razem kiedyś gdzieś pojedziemy.

    Opracowanie: Karina Nadała.
    Fotki z wycieczki w albumie.

  • DZIEŃ GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU

    DZIEŃ GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU

    Kolejne pokolenie przedszkolaków świętowało Dzień Górnika. Do przedszkola przybyło siedmiu górników w galowych mundurach i razem z najmłodszymi bawili się doskonale. W tym roku zaproszeni goście byli świadkami występów artystycznych przygotowanych przez dzieci pod nadzorem wychowawczyń: p. Heiny, p. Legedź i p. Lepioszki. Były przepiękne piosenki o górnikach, tańce i recytacja wierszy. Panowie również przygotowali się do spotkania z dziećmi. Opowiadali o pracy pod ziemią i pokazywali zdjęcia. Cudowna atmosfera nas nie opuszczała  i widzieliśmy po minach zaproszonych gości, że było im bardzo miło. W podziękowaniu za przybycie otrzymali od dzieci Certyfikaty Przyjaciół Przedszkola.

     

    Opracowanie: Aneta Lepioszka.
    Zdjecia w albumie.

  • MISTRZOSTWA GŁOGOWA W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

    MISTRZOSTWA GŁOGOWA W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

    4 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Głogowa Szkół Podstawowych w koszykówce dziewcząt, w których brała udział reprezentacja naszej szkoły w składzie: 

    Jessica Dolczewska, Ewa Ratuszyńska, Patrycja Górowska, Oliwia Przybyła, Klaudia Chruściel, Daria Zyśk, Kamila Kuleń, Alicja Surlas, Anna Kowal, Kaja Izbiańska, Gabrysia Wiertelak, Estera Poroszewska, Dominika Kościewicz, Laura Niziałek.

    Po bardzo emocjonujących meczach, po ambitnej grze nasza drużyna zajęła III miejsce. Wszystkie dziewczęta zasłużyły na pochwałę za walkę i zaangażowanie w grze, a szczególnie Jessica Dolczewska (24 pkt), Ewa Ratuszyńska (18 pkt), Klaudia Chruściel (4 pkt), Patrycja Górowska (2 pkt) oraz Oliwia Przybyła.

    Opracowanie: Mariusz Badowski.
    Zdjęcia w albumie.

  • PIERWSZE SZKOLNE ANDRZEJKI KL. I B

    PIERWSZE SZKOLNE ANDRZEJKI KL. I B

    28 listopada 2014 odbyły się pierwsze Andrzejki pierwszoklasistów. 

    Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt. Początkowo Andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu. Dzisiaj jest to okazja do zorganizowania hucznych zabaw przed adwentem, a same wróżby traktuje się z przymrużeniem oka. Uczniowie z klasy I "b" pod opieką nauczycieli: K. Krawczak, K. Nadały i  M. Badowskiego oraz przy zaangażowaniu i współudziale rodziców bawili się podczas swoich pierwszych Andrzejek szkolnych. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Nie zabrakło tańców, wróżb i konkursów. Rodzice przygotowali poczęstunek pełen niespodzianek. Zabawa była wyśmienita, szkoda tylko, że tak szybko się skończyła...:)

    Opracowanie: K. Krawczak.
    Zdjęcia w albumie.

  • ANDRZEJKI W GRUPIE 5-6 LATKÓW

    ANDRZEJKI W GRUPIE 5-6 LATKÓW

    W ramach współpracy z Przedszkolem nr 20 dzieci z grupy "Jabłuszka" przyjachały do nas na Andrzejki. Tego dnia sala zmieniła się w gabinet wróżb. Dzieci były pieknie przebrane i świetnie bawiły się przy różnego rodzajach wróżb. Najwięcej emocji sprawiło dzieciom to kim będą kiedy dorosną. Wróżby przerywane były tańcami i konkursami. Na koniec imprezy przygotowano słodki poczestunek dla wszystkich dzieci. Zabawa była bardzo udana, dzieci bardzo szybko sie ze soba zintegrowały, zreszta zobaczcie proszę sami... 

    Opracowanie: Danuta Legedź.
    Zdjęcia w albumie.

  • ANDRZEJKI U NAJMŁODSZYCH

    ANDRZEJKI U NAJMŁODSZYCH

    Andrzejkowe zabawy i wróżby cieszą się wśród dzieci wielką sympatią, więc także przedszkolaki z grupy najmłodszej miały okazję poznać tradycje związane z tym dniem. Na maluchów czekało wiele atrakcji.  Nie mogło więc zabraknąć różnego rodzaju wróżb i czarów. Wiele radości sprawił list prosto od wróżki, w którym podane były instrukcje jak wróżyć i czarować. Jednak najwięcej emocji wśród dzieci wzbudziły czary, które zamieniły papierowe serduszka na cukierki. Jak przystało na zaczarowany dzień wszystkim towarzyszył dobry humor.

    Opracowanie: Aneta Lepioszka.
    Zdjęcia w albumie.                                                                                             

  • ŚWIETLICOWE CZARY - MARY

    ŚWIETLICOWE CZARY - MARY

    Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

    Dlatego też 27 listopada 2014 r. w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I – III uczęszczających na świetlicę szkolną, która została zorganizowana przez panią Karinę Nadała oraz panią Barbarę Pucztarską. Uczniowie mieli okazję potańczyć i pobawić się przy rytmach muzyki współczesnej.

    Główną atrakcją imprezy były wróżby andrzejkowe. Choć wszyscy traktowali je z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł dowiedzieć się m.in.: co czeka go w niedalekiej przyszłości, poznać imię swego wybranka oraz jaki zawód będzie wykonywał. Były również konkursy nagradzane drobnymi upominkami. Całość spotkania umilił dzieciom słodki poczęstunek.

    Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

    Opracowanie: Karina Nadała.
    Fotki w albumie.

  • DYSKOTEKA KLAS IV - VI

    DYSKOTEKA KLAS IV - VI

    26 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas IV-VI. Uczniowie mieli zabrać ze sobą dobry humor i ochotę do tańczenia. Tak też się stało. Za sprawą niesamowitej energii, dobrych nastrojów oraz znakomitej pracy dj Mariusza Badowskiego, radość zabawy udzieliła się również nauczycielom, którzy postanowili wkroczyć na parkiet. Zabawa była przednia! 

    Opracowanie: Barbara Serafin - Kruchowska. 
    Zdjęcia do obejrzenia w albumie.

  • SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM STANISŁAWEM WARDECKIM

    SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM STANISŁAWEM WARDECKIM

    25 LISTOPADA 2014

    Pszczelarstwo to wielka pasja pana Stanisława, o której mimo krótkiego czasu spotkania, w przystępny sposób opowiedział naszym uczniom. Początki pszczelarstwa sięgają odległych wieków – zajmowali się nim bartnicy. Dzisiaj można spotkać pszczoły w pasiekach wędrownych i stacjonarnych. Praca przy pszczołach wymaga całorocznego nakładu ciężkiej pracy. Miod pszczeli, podobnie jak inne wytwory pszczół, posiada wiele właściwości zdrowotnych, warto więc je spożywać, szczególnie w okresie jesienno - zimowym.

    Pan Stanisław zachęcał dzieci do ochrony środowiska ze względu na masowe wymieranie pszczół związane ze stosowaniem pestycydów w rolnictwie i zatruciu środowiska odpadami przemysłowymi. Jak wszystkim wiadomo, bez pszczół nie będzie życia na Ziemi. Warto więc docenić te maleńkie pracowite i bardzo pożyteczne owady.

    Dziękujemy panu Stanisławowoi za mądry wykład oraz za wszystkie materiały i narzędzia, które przywiózł ze sobą, a które uświetniły nasze spotkanie. Dziękujemy także za andruty z miodem, które tak bardzo nam  smakowały.

    • Opracowała: K. Krawczak.
    • Zdjęcia w albumie.
  • "POWRÓT DO KRESÓW" - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS W TYMOWEJ

    "POWRÓT DO KRESÓW" - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS W TYMOWEJ

    21 listopada 2014 r. w Tymowej odbył się drużynowy międzyszkolny konkurs pn. „Powrót do Kresów”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o Orlętach Lwowskich – Patronie Szkoły, o Kresach Wschodnich, rozwijanie zainteresowań przeszłością naszej ojczyzny oraz popularyzowanie idei zdrowej rywalizacji.

    Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Maja Sądkiewicz (kl. IV), Emilia Zimny (kl. V) oraz Bartosz Pieniążek (kl. VI). Miło nam poinformować, iż uczniom udało się wywalczyć I miejsce. Zwycięzcy otrzymali dyplom, nagrodę rzeczową oraz słodkości.

    Serdecznie gratulujemy wiedzy, aktywności i życzymy dalszych sukcesów!!!

    Maja, Emilia oraz Bartosz wraz z opiekunami: panią Kariną Nadała oraz panią Beatą Pawłowską – Hara uczestniczyli również w uroczystościach w Tymowej, które w tym samym dniu miały miejsce. Było to ślubowanie klas I oraz II rocznica nadania szkole Imienia „Orląt Lwowskich”.

    Po zakończeniu uroczystości oraz po zmaganiach konkursowych na wszystkich czekał pyszny poczęstunek.

    Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara.
    Zdjęcia w albumie.

  • UCZNIOWIE NA SPOTKANIACH JAZZOWYCH

    UCZNIOWIE NA SPOTKANIACH JAZZOWYCH

    Festiwal Głogowskie Spotkania Jazzowe (GSJ) ma już swoją długoletnią tradycję w promowaniu i wspieraniu uznanych sław jazzu, jak i początkujących artystów. Skierowane są nie tylko do dojrzałych odbiorców czy koneserów muzyki jazzowej, ale również do najmłodszych słuchaczy. Dlatego też 20 listopada 2014 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach jazzowych w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Dzieci miały możliwość usłyszeć panią Dorotę Miśkiewicz&Kwadrofonik w repertuarze „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci”.

    Opracowanie: Karina Nadała.

  • KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ

    KONCERT FILHARMONII LUBUSKIEJ

    17 listopada 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie z muzykami Filharmonii Lubuskiej. Tym razem uczniowie mogli poznać saksofon, dzwonki, keyboard i trójkąt. Instrumenty te wprowadziły dzieci w świat Piotrusia Pana i jego przyjaciół. Wspaniałe prowadzenie zachęciło dzieci do aktywnego uczestnictwa w koncercie. Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I - III wzorowo zachowywali się podczas koncertu. Wszyscy świetnie się bawili. 

    Opracowanie: Kamila Krawczak.
    Zdjęcia w albumie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie
    Akacjowa 10 67-200 Głogów,
    sekretariat@sp13.glogow.pl
  • 0768358235

Galeria zdjęć