14. 09. 2020 r. maluchy zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Wiedzą na jakim świetle należy przechodzić, a na jakim stać, do czego służą pasy na jezdni. Oglądając film edukacyjny zaobserwowały jak wygląda ubranie policjanta, oraz jakimi pojazdami jeździ na co dzień. Odbył się również konkurs wiedzy nt. bezpieczeństwa na drodze. Dzieci wykazały się dużą wiedzą. W nagrodzę otrzymały odznaki.
Organizacja, notatka: Joanna Żabska, Marzena Heina
14. 09. 2020 r. klasa 4a pod opieką nauczyciela wybrała się na lekcje przyrody w terenie. Celem tej lekcji było kształcenie umiejętności określania kierunków geograficznych oraz prowadzenia obserwacji przyrodniczych przy pomocy odpowiednich przyrządów.
Uczniowie przy pomocy kompasu określali kierunki geograficzne, a przy pomocy lupy, lornetki i aparatu fotograficznego obserwowali otaczającą ich przyrodę. Dzięki zrobionym zdjęć będą mogli wykonać notatkę z obserwacji.
Lekcja sprawiła uczniom wiele radości, byli aktywni i wykazali się dużą wiedzą.
Wiadmość i zdjęcia: Karolina Kowal
Żabki są zwinne i lubią wyzwania! Nasze maluszki są aktywne ruchowo zarówno w sali jak i na placu przedszkolnym. Chętnie biorą udział w rożnych zabawach.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Opracowanie i zdjęcia: J. Żabska
Dnia 10. 09. 2020 r. grupa młodsza ”Żabki” odwiedziła las. Dzieci podążając ścieżką zdrowia dowiedziały się jakie można w nim zobaczyć rośliny i zwierzęta. Zabawa chustą animacyjną zdobyła wielu zwolenników, pojawiły się na niej szyszki, żołędzie, listki, które segregowano, przeliczano. Maluchy zaobserwowały rożne gatunki grzybów, wąchały przepiękne wrzosy, wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Wycieczka wzbogaciła wiedzę nt. lasu i jego mieszkańców oraz przyniosła dużo radości. Pogoda również była nam sprzymierzeńcem ;)
Wróciliśmy do przedszkola w bardzo dobrych humorach.
Organizacja, notatka: Joanna Żabska, Marzena Heina
Ahoj Wilki Morskie!
We wtorek 22 września grupa Tygrysków wybierze się na tajemniczą wyspę w poszukiwaniu pirackiego skarbu!
Nasza sala oraz plac zabaw przy przedszkolu zmienią się w statki i tajemnicze wyspy, na których będziemy szukać tajemniczego skarbu!
Mile widziane przebrania Dzieci za piratów.
Pozdrawiamy p. Dominika i p. Kamila :)
O bezpieczeństwie na drodze każdy przedszkolak już naprawdę sporo wie. W grupie Tygrysków dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię pod kierunkiem i bacznym okiem funkcjonariusza policji, w rolę którego z powodzeniem wcielił się Ziemowit. Dzieci wiedzą, na jakim świetle należy przekroczyć ulicę, do czego służą pasy i jak należy zachować się w pobliżu jezdni. Tygryski znają już numery alarmowe i wiedzą co należy zrobić, gdy zaczepia je obca osoba!
Zdjęcia i opracowanie: K. Krawczak
Laureat NAGRODY HISTORYCZNEJ POLITYKI 2020 - dział Prace Popularnonaukowe, Publicystyka.
Polski pogrom ludności żydowskiej we Lwowie miał miejsce 22 i 23 listopada 1918. Lwów – kres iluzji. Opowieść o pogromie listopadowym 1918 jest pierwszym obszernym studium poświęconym temu wydarzeniu, które w polskich opracowaniach historycznych jest albo całkowicie przemilczane, albo sprowadzane do fali rabunków dokonywanych głównie przez ukraińskich i żydowskich (!) bandytów oraz dezerterów z armii austriackiej w ogarniętym wojennym chaosem mieście.
Istnieje też inna polska wersja wydarzeń oskarżająca Żydów o zaatakowanie polskich żołnierzy, którzy musieli się bronić.
Rzetelne opisanie pogromu we Lwowie pokazuje, że to legendarni obrońcy Lwowa wraz z żołnierzami odsieczy, która przybyła z Krakowa i Przemyśla, stanowili podstawową grupę inicjatorów i sprawców pogromu. To oni rozpoczęli rabunki, gwałty i morderstwa w lwowskiej dzielnicy zamieszkałej przez ok. 70 000 Żydów we wczesnych godzinach porannych 22 listopada 1918 roku.
Do pogromu niemal natychmiast dołączyła polska ludność cywilna Lwowa, w tym także przedstawiciele jej najwyższych warstw społecznych.
Autor podjął się przedstawienia niezwykle ważnego wydarzenia (a właściwie serii wydarzeń) z historii Polski, celowo pomijanych i zakłamywanych (…). Wydaje się, że książka G. Gaudena może nie tylko pokazać te wydarzenia szerszemu gronu czytelników, ale również skłonić polskich historyków do podjęcia głębszych badań.
dr Agnieszka Biedrzycka (z recenzji)
Grzegorz Gauden - z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą. Był działaczem i dziennikarzem Solidarności w Poznaniu. Został internowany 13 grudnia 1981 roku. W latach 1984–1993 przebywał na emigracji w Szwecji. Po powrocie do Polski był wydawcą prasy. W latach 2004–2006 był redaktorem naczelnym ,,Rzeczpospolitej'', a w latach 2008–2016 dyrektorem Instytutu Książki w Krakowie.
Spryt, zwinność, ciekawość i ciągła chęć do zabawy - to są cechy każdego tygryska :) Tygryski uwielbiają zabawy ruchowe, a nowe wyzwania są dla nich wspaniałą zabawą - chętnie więc skaczą, wspinają się i wspólnie dokazują :)
Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak
Informacje dla rodziców
1. Stawka żywieniowa w naszym w przedszkolu wynosi - 7,00 zł
2. Stawka za godziny ponadprogramowe wynosi - 1,00 zł za 1 godzinę.
*godziny od 8.00 do 13 .00 są godzinami programowymi - bezpłatnymi,
natomiast pozostałe godziny są godzinami ponadprogramowymi - płatnymi
3. Wszystkie płatności proszę dokonywać tylko i wyłącznie przelewem.
im. Orląt Lwowskich w Głogowie
67-200 Głogów ul. Akacjowa 10
*opłata za żywienie
nr konta :
95 2030 0045 1110 0000 0193 2090
BNP PARIBAS Głogów
*opłata za godziny ponadprogramowe
nr konta:
53 2030 0045 1110 0000 0193 2070
BNP PARIBAS Głogów
W tytule wpłaty proszę wpisać imię i nazwisko dziecka.
Opłaty:
1. W miesiącu wrześniu 2020 r. będzie pobierana tylko opłata za żywienie.
2. Opłata za godziny ponadprogramowe za m-c wrzesień 2020 r. pobierana
będzie w m-c październiku 2020r./ rodzice płacą za faktyczną ilość
wykazanych godzin ponadprogramowych przez wychowawcę danej grupy
przedszkolnej /
- sześciolatki są zwolnione z opłaty za godziny ponadprogramowe.
3. W miesiącu czerwcu 2021 opłata za godziny ponadprogramowe pobierana
będzie dwukrotnie :
- raz za miesiąc maj 2021 r., drugi raz w ostatnim dniu pobytu dziecka
w przedszkolu przed wakacjami za m-c czerwiec 2021 r.
4. Rodzice, którym wysokość dochodu pozwala na skorzystanie
z dofinansowania żywienia swoich dzieci przez MOPS proszeni
są o jak najszybsze dostarczenie do intendenta szkoły wymaganego
zaświadczenia.
Opłaty za przedszkole należy regulować zawsze do 10 dnia każdego
miesiąca. Po tym terminie do opłaty za godziny ponadprogramowe
będą doliczane odsetki za każdy dzień zwłoki.
Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.
OPŁATA ZA ŻYWIENIE ZA M-C WRZESIEŃ 2020 r. wynosi 154,00 zł
22 dni x 7,00 zł
WPŁATĘ NALEŻY DOKONAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZELEWEM W TERMINIE DO 10.09.2020r. na konto szkoły:
BANK BNP PARIBAS 95 2030 0045 1110 0000 0193 2090
Opłata za godziny ponadprogramowe za m-c wrzesień 2020r. pobierana będzie
w miesiącu październiku 2020 r.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Tegoroczną lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania jest Balladyna Juliusza Słowackiego. Kolejny raz nasi uczniowie włączyli się w akcję pod patronatem Pary Prezydenckiej. Klasa VIIIA w obecności dyrekcji, nauczycieli oraz innych uczniów świetnie dała sobie radę
z interpretacją tej lektury. A nasza Szkoła otrzymała podziękowanie oraz pamiątkowy stempel z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej.
Przygotowanie i zdjęcia: Małgorzata Szponar-Szablewska
Informacja dotyczy uczniów, którzy jedzą obiady w szkole.
Wpłata na obiady za m-c wrzesień 2020r. wynosi - 72,00 zł /18 dni/
WAŻNE !!!
Płatność proszę dokonywać tylko i wyłącznie przelewem
od 01. 09. 2020 do 07. 09. 2020 r. na konto:
Bank BNP PARIBAS 95 2030 0045 1110 0000 0193 2090
tytułem: imię i nazwisko dziecka/klasa/za miesiąc
Jeżeli wpłata będzie po 07. 09. 2020 r. to zostanie zwrócona na konto wpłacającego oraz spowoduje wstrzymanie obiadów.
Obiady w miesiącu wrześniu 2020 r. wydawane będą od 07. 09. 2020 r.
Strój przedszkolaka: priorytetem jest wygoda! Strój nie może krępować ruchów - dziecko codziennie uczestniczy w różnorodnych aktywnościach przedszkolnych :)
Drodzy Rodzice! Drogie dzieci!
Przedszkole zaprasza 1 września!
Schodzenie się dzieci do placówki odbywa się w godzinach 6.00 - 8.15
Odbieranie dzieci z placówki:
od 13.45 - 16.30
Obowiązkiem Rodziców jest zapoznanie się z procedurami organizacji pracy placówki w czasach pandemii covid-19 dostępnymi na stronie szkoły.
Dziecko przychodzące do przedszkola powinno zabrać ze sobą: ubranie na zmianę (w worku) oraz papcie.
Prosimy, aby ubranie wierzchnie dziecka dostosowane było do panujących warunków pogodowych - przedszkolaki codziennie wychodzą na świeże powietrze.
O zebraniach dla Rodziców powiadomimy pisemnie!
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.
W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ wdrożyliśmy wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostały umieszczone na stronie szkoły i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.
Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i na obiektach należących do placówki.
Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych zasad: