Informacja dotyczy uczniów, którzy jedzą obiady w szkole.
Odpłatność na miesiąc LUTY tylko do 05. 02. 2020 r.
Opłaty za obiady będą zbierane w pokoju nr 19 - I piętro
03. 02. 2020 r. (poniedziałek) - od godz. 8.00-14.00
04. 02. 2020 r. (wtorek) - od godz. 8.30-14.30
05. 02. 2020 r. (środa) - od godz. 8.30-14.30
WAŻNE !!!
Płatność przelewem proszę dokonywać tylko i wyłącznie od 01. 02. 2020 r. do 06. 02. 2020 r. po wcześniejszym uzgodnieniu kwoty wpłat z intendentem szkoły pod nr tel. 76 835 82 35, wew.15, jeżeli wpłata będzie po 06. 02. 2020 r. to zostanie zwrócona na konto wpłacającego oraz spowoduje wstrzymanie obiadów.
Bank BNP PARIBAS 95 2030 0045 1110 0000 0193 2090
tytułem: imię i nazwisko dziecka/ klasa / za miesiąc
O rezygnacji z obiadów, bądź wyrażenia chęci stołowania nowych uczniów należy powiadomić intendenta na piśmie do dnia 25 danego miesiąca, ponieważ lista obiadowa automatycznie przechodzi na następny miesiąc.
/złożone przez Państwa deklaracje/
Dnia 24. 01. 2020 roku w naszej szkole odbyło się rozwiązanie IV edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego "Świąteczna Bombka". W tym roku prace, które wykonały dzieci były w formie przestrzennej. Każda z bombek była oryginalna i pięknie wykonana. Organizator powołał niezależne jury, które wybralo prace wygrane oraz wyróżnione. Skład jury: Pani Beata Stachak - Naczelnik Wydzialy Edukacji, Pan Grzegorz Trzeźwiński - przedstawiciel wydawnictwa Nowa Era oraz Pani Magdalena Piecyk - nauczyciel świetlicy w Szkole Podstawowej nr 13. Jury miało ciężki wybór. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 lata oraz 5-6 lat. Wszystkim wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opracowanie: Dominika Lipigórska
Zdjęcia: Kamila Krawczak
Dnia 22.01.2020 r. starszaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, księgozbiorem licznych bajek, ale nie tylko. Zaciekawiła ich również literatura znanych poetów takich jak: Jan Brzechwa, Adam Mickiewicz, Maria Konopnicka, książki o piłce nożnej i zwierzętach egzotycznych.
Informacje przekazane przez bibliotekarza zobrazowały charakter jego pracy oraz udzieliły odpowiedzi na pytanie, co dzieje się z książką od momentu zakupu, aż do chwili wypożyczenia.
Dzieci zdumiała ilość książek znajdujących się na półkach. Bibliotekarz zachęcił do odwiedzania biblioteki ze starszym rodzeństwem lub rodzicami.
5 - 6 latki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści „O dzieciach, które kochają książki”, z której dowiedziały się, jak bardzo są nam one potrzebne. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał naklejki za udział w konkursie wiedzy czytelniczej.
Organizator: Małgorzata Szponar - Szablewska, Joanna Żabska
Notatka: Joanna Żabska
Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie ogłasza międzyszkolny konkurs informatyczny dla uczniów klas I – III pt.: „Wymarzona zima w Głogowie”. Konkurs polega na wykonaniu pracy w programie Paint (format jpg) w rozmiarze 29cmx21cm. Prace oceniane będą wg następujących kryteriów: estetyka wykonania, zgodność z tematem, kreatywność i wyobraźnia oraz zgodność z podanymi warunkami (rozmiar, format pliku).
Prace należy dostarczyć na pendrive do świetlicy szkolnej do pani Kariny Nadała do dnia 22. 01. 2020 r. (środa).
ZAPRASZAM SERDECZNIE DO UDZIAŁU!
Dnia 15. 01. 2020 r. (środa) grupę starszą odwiedziła Pani Krystyna Matusz. Będąc na emeryturze odkryła w sobie piękną pasję - malowanie na płótnie. Malarka zaprezentowała przedszkolakom swoje dzieła (martwa natura: słoneczniki, bez, róże, jarzębina, dzwoneczki polne, dzbanki oraz filiżanki). Dowiedzieliśmy się jakich farb i pędzli należy używać malując na płótnie, jak wykonać kleksy na mokrym i wiele innych ciekawych informacji dotyczących ulubionej techniki przedszkolaków. Ciekawy wykład zaproszonego gościa zachęcił dzieci do dyskusji i do działania. Powstały dzieła przedszkolaków - koty malowane na płótnach, które udekorowały hol naszego przedszkola.
Jeszcze raz dziękujemy Pani Krystynie za przybycie i nieocenioną pomoc w wykonaniu naszych prac.
Organizacja, notatka: Joanna Żabska
Dnia 13. 01. 2020 r. (poniedziałek) dzieci z grupy starszej kolejny raz w ramach zajęć kulinarnych wykonały zdrowe danie. Tym razem była to sałatka owocowa. Po utrwaleniu zasad bezpieczeństwa (użycie noży), dokładnym umyciu rąk i ubraniu fartuszków starszaki przystąpiły do krojenia owoców. Pojawiły się okazy krajowe i tropikalne: jabłka, gruszki, pomarańcze, mandarynki, ananasy, liczi, kaki, winogrona, brzoskwinie, kiwi, banany, papaja. Wszystko skropiono sokiem z cytryny, aby wydobyć smak dania. Cukier zastąpiono miodem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały zadanie, oraz ze smakiem degustowały wytworzony przez siebie posiłek. Grupa starsza pomyślała również o młodszych kolegach i koleżankach obdarowując ich również sałatką. Kolejne zajęcia niebawem… wykonamy gofry z dżemem, miodem, bitą śmietaną i owocami.
Opracowanie i organizacja: Joanna Żabska
13. 01. 2019 r. w ramach projektu edukacyjnego szkoły promującego zdrowie „Żyj zdrowo, jedz kolorowo”, który w tym roku szkolnym jest organizowany w naszej szkole odbył się turniej sportowy „Wyścigi rzędów” dla uczniów klas I oraz klas II – III.
Zawody sportowe miały na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów, jednocześnie zachęcając dzieci do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair – play.
Rywalizacja oraz chęć zwycięstwa jak zawsze wpłynęła motywująco na naszych uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w różnego rodzaju konkurencjach. Wykonywali zadania z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Turniej sprawił uczniom dużo radości i zdrowej rywalizacji sportowej.
Ostateczne wyniki sportowych zmagań przedstawiają się następująco:
W kategorii klas I zwyciężyła klasa IA,
natomiast w kategorii klas II – III pierwsze miejsce wywalczyła klasa IIIA.
Serdecznie gratulujemy!!!
Zwycięskie klasy otrzymały owoce oraz pamiątkowe dyplomy.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia: Magdalena Piecyk
„Biblioteka to nie tylko zbiór książek, to także centrum życia (…).” My zgadzamy się z tym stwierdzeniem bez zastrzeżeń, a jeśli ktoś ma wątpliwości, powinien zajrzeć do naszej szkolnej biblioteki. O tym „Jak jest w bibliotece?” mogli się przekonać uczniowie klasy IA i IB. Na najmłodszych sympatyków książek czekało spotkanie z sympatycznymi bohaterami bajek, baśni i opowiadań dla dzieci, zagadki i porady dotyczące korzystania z biblioteki, a na zakończenie po wprowadzeniu w magiczny świat książek, moli książkowych i komputerowych przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie złożone Złotej Książce: „My uczniowie pierwszej klasy Tobie książko przyrzekamy Że szanować Cię będziemy Krzywdy zrobić Ci nie damy Obowiązków czytelnika Przestrzegać będziemy pilnie.” Wraz z nim uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników Szkoły Podstawowej nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie. Życzymy naszym najmłodszym uczniom, aby biblioteka stała się od tej pory ich ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu. Nie zapominajcie, że „książki to są najlepsi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele!”
Przygotowanie zajęć: Małgorzata Szponar - Szablewska
WYNIKI PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU „ŚWIĄTECZNA BOMBKA”
W KONKURSIE UDZIAŁ WZIĘŁO 26 PRZEDSZKOLAKÓW.
Biorąc pod uwagę pomysłowość wykonania pracy, ogólne wrażenie estetyczne i samodzielność wykonania, jury po długich dyskusjach wyróżniło :
I miejsce otrzymuje: Mateusz Szulc
II miejsce: Dorota Lipiec
III miejsce: Michał Pietraszek i Maja Szydłowska.
Prace dzieci, które zajęły od I do III miejsca zakwalifikowały się do Międzyprzedszkolnego Konkursu o tym samym tytule, które organizuje nasze przedszkole.
Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie konkursem. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.
Wszystkie dzieci otrzymały drobne nagrody rzeczowe 😊
Organizacja: K. Krawczak, D. Lipigórska
Opracowanie: K. Krawczak
Dnia 8. 01. 2020 r. (środa) grupę starszą odwiedził mistrz pszczelarstwa Pan Krystian Koselarz. Opowiedział on w bardzo ciekawy sposób historię pszczół i powstawania miodu. Dzieci dowiedziały się jak te niewielkie owady są ogromnie ważne w naszym życiu i środowisku. Zapoznały się również z rodzajami miodów: wielokwiatowy, rzepakowy, akacjowy, lipowy, gryczany, leśny, wrzosowy. Pasieka wędrowna, którą reprezentował zaproszony pszczelarz posiada wieloletnią tradycję pozyskiwania miodu. Jest ona kultywowana z pokolenia na pokolenie. Dzięki bogatej wiedzy, dzieci wiedzą już jaki miód należy kupować, oraz jak go przechowywać, aby zachować wszystkie lecznicze właściwości.
Podczas spotkania nikt się nie nudził. Starszaki miały możliwość obserwacji wnętrza prawdziwego ula i plastrów w nim zgromadzonych. Poznane słowa to: pierzga, propolis, wosk, kit pszczeli, węza, podkurzacz, mata słomiana (wyściółka ula zimą). Ciekawym punktem zajęć była prezentacja multimedialna, przymiarka stroju pszczelarza, degustacja chleba z miodem.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Krystianowi za rzetelne przekazanie wiedzy.
Organizacja i opracowanie: Joanna Żabska
W DNIACH 19. 05. – 29. 05. 2020 R.
ODBĘDZIE SIĘ ZIELONA SZKOŁA DO USTRONIA MORSKIEGO (OŚRODEK WCZASOWY "PANORAMA").
CENA: 1.100,00
Cena zwiera: noclegi i wyżywienie – 3x dziennie – śniadania i kolacje – bufet, obiad serwowany, opiekę medyczną, wycieczkę do Kołobrzegu, wycieczkę do Western City, park wodny „Helios”, grill pieczeniem kiełbasek, transport autokarowy, ubezpieczenie NW 10.000,00.
WSZELKIE INFORMACJE ORAZ ZAPISY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
U PANI KARINY NADAŁA
DO DNIA 31. 01. 2020 R. (PIĄTEK).
ZAPRASZAM!
Dnia 07 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne Grupy T z Torunia o charakterze profilaktycznym pt. „Strach ma wielkie oczy”. W przedstawieniu poruszany był problem przemocy, agresji oraz prześladowania – zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Aktorzy zwrócili szczególną uwagę na to, iż kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc.
Spektakl rozpoczął się od tego, iż pomiędzy rzędami uczniów przebiegła... wielka, czerwona biedronka ze śmiesznymi włosami! Śmiejąc się, podskakując i robiąc zabawne miny, od razu skradła nasze serca. Na sali nie było osoby, która nie chciałaby towarzyszyć Piegowatej – bo tak się nazywała nasz bohaterka – w jej przygodzie. Z zapartym tchem śledziliśmy więc losy owadzich przyjaciół, a ich problemy okazały się być zaskakująco podobne do ludzkich. Piegowata i jej przyjaciel Żądełko padli bowiem ofiarą przemocy koleżeńskiej w szkole i musieli sobie z nią poradzić. Niestety, nie pomogła tu żadna magia. Rozwiązanie okazało się prostsze – pomogła pani nauczycielka, a Piegowata nauczyła i nas, i siebie samą, że zawsze warto stać po stronie dobra i być uczciwym wobec innych.
Wszyscy widzowie byli zachwyceni spektaklem. Starsi uczniowie szczerze śmiali się z żartów i gagów scenicznych oraz gorąco wspierali biedronkę w jej walce, młodsi z zachwytem w oczach patrzyli na kolorowe stroje aktorów, nie ukrywali swej radości, wydawali głośne dźwięki zadowolenia, śmiali się i klaskali. Natomiast nauczyciele podziwiali kunszt i zacięcie kabaretowe aktorów oraz zaskakującą odwagę, pomysłowość i otwartość swoich uczniów w interakcji z aktorami.
Przedstawienie „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu aktorów z teatru Fundacja Grupa T z Torunia na pewno na długo zostanie w pamięci nie tylko najmłodszych widzów, bo spektakl był nie tylko wyśmienitą zabawą, ale również głosem w ważnej sprawie walki z przemocą.
Scenariusz powstał przy merytorycznym wparciu psychologa dziecięcego oraz pedagoga szkolnego. Spektakl adresowany był dla dzieci z klas I – VI.
Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała
Informacja dotyczy uczniów, którzy korzystają z obiadów w szkole.
Odpłatność za miesiąc STYCZEŃ tylko do 10. 01. 2020 r.
19 dni x 4 zł. = 76 zł.
Opłaty za obiady będą przyjmowane w pokoju nr 19 – I piętro:
07. 01. 2020 r. (wtorek) od godz. 8.00 - 14.00
08. 01. 2020 r. (środa) od godz. 8.30 - 14.30
09. 01. 2020 r. (czwartek) od godz. 8.30 - 14.30
10. 01. 2020 r. (piątek) od godz. 8.30 - 13.30
WAŻNE !!!
Płatność przelewem proszę dokonywać tylko i wyłącznie od 01. 01. 2020 r. do 10. 01. 2020 r. po wcześniejszym uzgodnieniu kwoty wpłat z intendentem szkoły pod nr tel. 76 835 82 35, wew. 15, jeżeli wpłata będzie po 10. 01. 2020 r. to zostanie zwrócona na konto wpłacającego oraz spowoduje wstrzymanie obiadów.
Bank BNP PARIBAS 95 2030 0045 1110 0000 0193 2090
tytułem: imię i nazwisko dziecka / klasa / za miesiąc
O rezygnacji z obiadów, bądź wyrażenia chęci stołowania nowych uczniów należy powiadomić intendenta na piśmie do dnia 25 danego miesiąca, ponieważ lista obiadowa automatycznie przechodzi na następny miesiąc.
/złożone przez Państwa deklaracje/
22 grudnia w Brzegu Dolnym rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków w tenisie stołowym. Zadebiutowali w nim nasi młodzi tenisiści Aleksander Sznajder z klasy 5 b i Szymon Mularczyk z klasy 4 a. Start w zawodach wojewódzkich wypadł zaskakująco dobrze. Szymon zajął miejsce 10 a Olek miejsce 11 w gronie 25 uczestników turnieju. Na pewno zmotywuje ich to do systematycznej pracy na treningach, co będzie skutkowało podniesieniem poziomu umiejętności naszych zawodników. Gratulujemy i życzymy kolejnych dobrych wyników.
Przygotowanie informacji: Mariusz Badowski
Zdjęcia: Jakub Pieniężny
20 grudnia 2019 r. odbył się szkolny konkurs „Kolęd i pastorałek” dla uczniów klas I – IV oraz V – VIII. W konkursie mogli brać udział tylko i wyłącznie soliści.
Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania.
Do konkursowego przeglądu śpiewu przystąpiło łącznie 19 uczniów, 9 z klas I – IV i 10 z klas V – VIII.
W zimowej, świątecznej scenerii uczniowie zaprezentowali polskie kolędy i pastorałki, które wywołały wzruszenie oraz pokazały ich prawdziwe piękno. Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji, a dla niektórych wykonawców było to pierwsze wystąpienie przed tak dużą publicznością.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani Iwona Oleśków, pani Anna Płóciennik oraz pani Magdalena Piecyk. Komisja, biorąc pod uwagę umiejętności wokalne, dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny wyłoniła laureatów.
Klasy I – IV:
I miejsce – Zosia Jacak z klasy IIIa
II miejsce – Lena Pelczarska z klasy Ia
III miejsce – Marika Hołub z klasy IIIa
Wyróżnienie – Agata Ptaszyńska z klasy IVa
Klasy V – VIII:
I miejsce – Agata Stonoga z klasy Va
II miejsce – Laura Hauke z klasy VIIIa
III miejsce – Felicja Kwiecińska z klasy VIa
Wyróżnienie – Dominia Zimny z klasy VIIa
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy!!!
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, czas spokoju, czas radości, czas nadziei i miłości….. Czas, który jest inny niż pozostałe dni w roku – czas Świąt Bożego Narodzenia.
Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała
20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka, czyli przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Przygotowali je uczniowie z klasy VI b, pod kierunkiem pani Iwony Oleśków. Kolędy i pastorałki były przepięknie śpiewane przez uczennice z klasy VIII, VII, VI i V, pod kierunkiem pani Anny Płóciennik. Natomiast dekoracją zajęła się pani Magdalena Piecyk.
Każdy może rozważyć słowa z Jasełek:
„Czy w Twoim sercu Bóg znajdzie mieszkanie....”.
Opracowanie: Iwona Oleśków
Zdjęcia:Magdalena Piecyk
Zwycięzcami szkolnego konkursu plastycznego dla klas I – III pod tytułem „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa” zostali:
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych.
Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała
19 grudnia 2019 r. zotał rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Kaligrafii dla uczniów klas 4-8. Celem konkursu było propagowanie idei pięknego pisania i uwrażliwienie uczniów na walory artystyczne odręcznego pisania. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu zdania: Żubr żuł żuchwą żurawinę, mając przy tym kwaśną minę i wykonaniu własnego inicjału. Wybór mistrzowskiej pracy był niezwykle trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy konkursu bardzo się starali jak najpiękniej zapisać powyższe zdanie. Ostatecznie tytuł MISTRZA PIĘKNEGO PISANIA wywalczyła Matylda Pieniążek z kl. 6a, II miejsce zajęła Laura Hauke (kl. 8a), a trzecie - Zuzanna Chwaszcz (kl. 6a), natomiast wyróżnienie otrzymała Marlena Adamik z kl. 8a.
Gratuluję i zachęcam do pięknego pisania.
Opracowanie: Wiesława Pływaczyk
Dnia 18 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastyczno - literackiego „Wymarzona choinka” dla uczniów szkół podstawowych z klas I - III oraz IV - VIII.
Na konkurs wpłynęło prawie 250 prac, a jedynie 40 zakwalifikowało się do finału. Wybór prac był niezwykle trudny ze względu na tak dużą ilość nadesłanych ozdób.
Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów, którzy znaleźli się w gronie laureatów.
Kategoria klas I - III:
- BŁAŻEJ KUBIŃSKI - WYRÓŻNIENIE.
Kategoria klas IV - VIII:
- ANNA SZLUFARSKA - I MIEJSCE.
- JULIA SOBCZYŃSKA - WYRÓŻNIENIE.
Wszystkie nagrodzone prace ozdobiły choinkę, która rośnie przed MBP.
Serdeczne gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!
Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała
18 grudnia 2019 roku dzieci przedszkolne wystąpiły przed rodzicami w zimowo - świątecznym repertuarze. Podczas występu nie zabrakło tańców i pastorałek, były także wiersze i piosenki o tematyce zimowej wprowadzające wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Na scenie panowała radosna bożonarodzeniowa atmosfera, szkoda tylko, że pogoda za oknem była typowo jesienna. Piękna dekoracja i stroje dzieci przypominały, że to już czas na zimę i świąteczne przygotowania. Na zakończenie występu głos zabrała Pani dyrektor Magdalena Kłósek życząc dzieciom i rodzicom radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Słodką, pachnącą cynamonem i goździkami niespodziankę przygotowała pani Joanna Żabska, która upiekła i przyozdobiła świąteczne pierniki.
Organizacja: D. Lipigórska, K. Krawczak
Opracowanie: K. Krawczak