Od rana było intensywnie - wizyta w magicznym ogrodzie, przejażdżka melexami, później wizyta w porcie i chwila czasu wolnego. Pogoda jak widać na zdjęciach tylko rano nas nie rozpieszczała, natomiast później wyszło słoneczko i można było jeszcze spędzić czas na zabawach przed pensjonatem.
Pierwszy dzień w Łebie przywitał nas słoneczkiem. Były zabawy na placu i oczywiście przywitanie się z morzem i plażą.
Hej przygodo! Wycieczka do Łeby!
Dziś o wczesnej porze, bo o 5 rano nasi uczniowie w ramach projektu edukacyjno-wychowawczego „Łebska przygoda” wyruszyli na wycieczkę do Łeby. Przed nimi bogaty wachlarz atrakcji m.in.: Zwiedzanie Łeby, rejs statkiem, wizyta w Labirynt Park Łeba, zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego, ognisko i karaoke. Wszystkie szczegóły wyjazdu zawarte zostały w folderze, który przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami. Mamy nadzieję, że pogoda im dopisze.
16 maja 2019 roku, w SP 7 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w V Powiatowym Konkursie Plastycznym “Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”. Konkurs ten był skierowany do uczniów klas I – III, a jego nadrzędnym celem - rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci inspirowanych zwyczajami i tradycjami wielkanocnymi. Nasze dziewczyny zgarnęły większość nagród!
I miejsce zdobyła Agata Ptaszyńska,
II miejsce Aleksandra Janaś,
III miejsce Rozalia Błaszak.
Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów!
8. 05. 2019 r. w Przedszkolu Publicznym nr 17 odbył się konkurs wiedzy o Głogowie pt. Głogów – moja mała ojczyzna. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy starszej Lena Pelczarska i Zosia Nowakowska. Dziewczynki rywalizowały w konkurencjach sportowych, recytatorskich, plastycznych i innych związanych z historią naszego miasta. Patronat nad konkursem sprawował prezydent Głogowa – Rafael Rokaszewicz. Konkurs w piękny sposób przypomniał nam historię naszego miasta.
Opracowanie i zdjęcia: Joanna Żabska
10. maja w naszej szkole odbył się piknik eksperymentalny w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2019.
W 1975 r. został utworzony Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. W zakresie swoich zadań fundusz wspomaga między innymi badania naukowe i rozwój technologiczny, ochronę środowiska, rozwój turystyki i inwestycji kulturalnych, a także rozwój społeczeństwa informacyjnego. Także szkoła jest beneficjentem tego funduszu.
W związku z tym SP 13 otworzyła swoje drzwi dla społeczności lokalnej, rodziców i uczniów. Gośćmi były: pani Anna Zimna oraz pani Marlena Lewczuk – Lis.
Przygotowano wiele ciekawych pokazów doświadczeń chemicznych i fizycznych, przeprowadzanych przez uczniów klas V – VIII pod kierunkiem dwóch nauczycielek: pani Małgorzaty Pietralczyk i pani Alicji Anastaziuk. Część oficjalną uświetnił występ zespołu Szkoły Muzycznej w Głogowie pod kierunkiem pani Katarzyny Kuczyńskiej.
Podczas pikniku, rodzice wraz z dziećmi utworzyli pary i mieli możliwość wykonać samodzielnie wiele doświadczeń wg wcześniej przygotowanych kart pracy. Między innymi uczestnicy wykonywali balonowe szaszłyki, rozdzielali za pomocą butelki żółtko od białka, otrzymywali "prąd" z owoców czy określali pH roztworów wodnych.
Piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co świadczy o potrzebie organizacji tego typu imprez lokalnych.
Opracowanie: Alicja Anastaziuk, Małgorzata Pietralczyk
Zdjęcia: Karina Nadała
Na przełomie marca i kwietnia 2019 roku wychowawczynie świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 11 zorganizowały międzyszkolny konkurs plastyczny pt.: "Zająca Czas".
Dla organizatorów istotne było zachowanie tradycji wykonywania dekoracji wielkanocnych oraz kształtowanie aktywnej i twórczej postawy najmłodszej części społeczeństwa wobec sztuki związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy. Była to również dla dzieci możliwość zaprezentowania swoich wytworów.
09. 05. 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Miło nam poinformować o sukcesach naszych świetliczanek:
ALEKSANDRA SIWEK ZDOBYŁA II MIEJSCE W KATEGORII KLAS I.
ALEKSANDRA JANAŚ ZAJĘŁA MIEJSCE II W KATEGORII KLAS III.
AGATA PTASZYŃSKA ORAZ ALEKSANDRA SZELEST OTRZYMAŁY WYRÓZNIENIE W KATEGORII KLAS III.
Gratulujemy laureatom chęci do pracy, talentu oraz odwagi.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia: Paulina Łuczyńska
7 maja 2019 roku przedszkolaki uzupełniały wiedzę na temat krążenia wody w przyrodzie oraz powstania ujęcia wody w Serbach i wykorzystania go przez mieszkańców miasta Głogowa. Podczas spotkania mówiono o oszczędzaniu wody; o życiodajnej roli jaką pełni oraz o sposobach jej wykorzystania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały maskotki. Zapraszamy do galerii :)
Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie
zaprasza Uczniów
do udziału w powiatowym konkursie:
NAJPIĘKNIEJSZA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI
Zasady:
Uczestnik zgłasza jedną pracę, wykonaną samodzielnie, w postaci dwustronnej zakładki do książki, wykonaną płaska techniką plastyczną.
Jury w ocenie weźmie pod uwagę: pomysłowość, oryginalność, estetykę oraz samodzielność wykonania pracy.
Prace dostarczyć można do poniedziałku 13 maja wraz z wypełnioną i podpisana kartą zgłoszenia do Biblioteki szkolnej.
Przedszkolaki zbierały karmę, koce, posłania i zabawki dla zwierząt przebywających w azylu AMICUS w Głogowie. Mając na uwadze dobro naszych braci mniejszych; ucząc empatii i szacunku dla zwierząt, zebrano dary, które na pewno będą dobrze spożytkowane.
Wszystkim osobom uczestniczącym w zbiórce serdecznie dziękujemy:)
Opracowanie i organizacja: K. Krawczak
16 kwietnia 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Ozdoba wielkanocna", w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola. Organizatorem konkursu było Przedszkole Publiczne nr 1 w Głgowie, a wykonane prace przeznaczone były na cele charytatywne. Uczestnikami konkursu byli: Marcelina Przybylska, Barbara Lipiec, Błażej Kubiński i Hanna Ptaszyńska. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Dziękujemy dzieciom i zaangażowanym Rodzicom za udział w konkursie :)
Opracowanie: K. Krawczak
Zdjęcia w albumie
Wspaniałe prace wpłynęły na konkurs wielkanocny u przedszkolaków. Były to prace przestrzenne i płaskie wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Mając na uwadze zasady konkursu jury po długich obradach postanowiło nagrodzić wszytkie dzieci:
I miejsce zajęli: Błażej Frankowski, Basia Lipiec, Dorotka Lipiec, Marcelina Przybylska
II miejsce: Lena Dudka, Hanna Ptaszyńska, Jan Kubicki i Błażej Kubiński
III miejsce: Hubert Sieczkowski
Wyróżnienie: Bartosz Żarowski
Gratulujemy!!!
Zdjęcia w albumie :)
Uczniowie z naszego Koła Tenisa Stołowego nie próżnowali w czasie długiego majowego weekendu. Podnosili swoje umiejętności na obozie sportowym w Brzegu Dolnym – "Ja też kiedyś zostanę mistrzem". Przez pięć dni ciężko trenowali, ale też bawili się tenisem stołowym. Treningi odbywały się trzy razy dziennie po 2, 3 godziny. Uczestnikami zgrupowania byli Wojtek Jacak, Maciek Smoczyk, Szymon Stawicki, Jakub Pieniężny i Olek Sznajder. Chłopcy mieli możliwość ćwiczyć pod okiem doświadczonych trenerów oraz zawodników. Mogli także rozegrać mecze z wieloma nowymi przeciwnikami. Na pewno praca, którą wykonali na treningach przyniesie efekty w kolejnych zawodach tenisa stołowego. Poniżej linki do filmów, na których można zobaczyć jak wyglądały treningi na zgrupowaniu
Opracowanie informacji i zdjęcia: Mariusz Badowski
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zgrupowanie Majowe w Brzegu Dolnym.
Uprzejmie informujemy, że w związku z zawieszeniem strajku od dnia 27. 04. 2019 r. /sobota godz.6:00/, uczniowie wracają do szkoły od dnia 06. 05. 2019 r.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11 sierpnia 2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1603) ustalono:
29. 04. 2019 r., 30. 04. 2019 r. oraz 02. 05. 2019 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Dla uczniów, którym rodzice w tych dniach nie mogą zapewnić opieki, szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej od 6.30 do 16.30.
Przedszkole w tych dniach pracuje bez zmian.
W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski naszej szkoły rozprowadzał kartki wielkanocne Stowarzyszenia SURSUM CORDA. Celem akcji była pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom objętych programem „Na Ratunek”. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy wsparli naszą inicjatywę. Kartki rozeszły się w błyskawicznym tempie. Wśród Was byli także tacy, którzy przekazali pieniądze bezinteresownie, bardzo dziękujemy za ten gest. Niezmiernie nas cieszy to, że nie pozostajecie obojętni na problemy drugiego człowieka.
Na konto Stowarzyszenia przekazaliśmy 150 zł.
Bardzo wszystkim dziękujemy!!!
Opracowanie: Samorząd Uczniowski
Dnia 5 kwietnia 2019 r. uczniowie z klas 1 – 5 naszej szkoły brali udział w Turnieju Szachowym "Cztery Pory Roku – Wiosna". Udział w nim wzięło 50 uczniów ze wszystkich głogowskich szkół podstawowych.
Dla naszych uczniów był to pierwszy udział w takim turnieju. Uplasowaliśmy się na dalszych miejscach, ale mogliśmy doskonalić swoje umiejętności gry w szachy, zdobyć doświadczenie oraz porównać się umiejętnościami z uczniami innych szkół.
Na zakończenie turnieju najlepsi otrzymali medale i puchary. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.
Naszą szkołę reprezentowali: FLORCZAK MATEUSZ KL. 1, BURZYŃSKI PIOTR – KL. 4B, GRUSZCZYŃSKI WOJCIECH – KL. 4B, WŁODARCZYK MAKSYMILIAN – KL. 5B.
Świetlica szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie po raz kolejny zorganizowała w okresie przedświątecznym konkurs plastyczny pt. „Najładniejsza palma wielkanocna”. Skierowany był on do uczniów klas I – III, uczęszczających na świetlicę szkolną.
Celem konkursu było poznanie tradycji ludowych związanych z Wielkanocą oraz pogłębianie więzi dzieci i ich rodziców podczas wspólnego wykonywania prac.
Z radością informujemy o sukcesach uczennic naszej szkoły – Agatka Ptaszyńska z klasy IIIA zdobyła II miejsce, natomiast Aleksandra Siwek z klasy IA oraz Aleksandra Janaś z klasy IIIA otrzymały wyróżnienia.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia w albumie
W naszej szkolnej bibliotece rozpoczęliśmy cykl zajęć językowo – bibliotecznych dla uczniów klas I – III. Dziś klasa IIA zaprzyjaźniła się z postacią misia Paddingtona stworzoną przez angielskiego pisarza Michaela Bonda. Dzieci dowiedziały się, że tytułowy niedźwiadek występuje w 14 książkach i filmach animowanych. Przygoda poszukiwania zaginionego misia rozpoczęła się w naszej szkole od odczytania depeszy od zatroskanej cioci Lucy, w której informowała o poszukiwaniu swojego krewnego. Podczas zajęć czytaliśmy fragmenty książki „Przygody misia Paddingtona”, dowiedzieliśmy się skąd i w jaki sposób niedźwiadek przybył do Londynu, a następnie analizowaliśmy na ogromnych globusach jego podróż do Wielkiej Brytanii. Dzieci przyniosły na zajęcia swoje ulubione misie pluszowe. Każdy miś otrzymał karteczkę na szyję z napisem w języku angielskim: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję”. Poza tym drugoklasiści musieli narysować portret zagubionego misia, ponieważ podczas długiej podróży z Peru dołączone do walizki zdjęcie niedźwiadka uległo zniszczeniu. Dzieci miały za zadanie sprawdzić czy poszukiwany miś był wśród nich. Wystarczyło wszystkie misie zapytać po angielsku (bo tylko taki język rozumiał), czy lubi marmoladę. Tylko niedźwiadek, który prawidłowo odpowiedział na pytanie okazał się być zagubionym siostrzeńcem cioci Lucy. Tym sposobem poznaliśmy też upodobania kulinarne naszego bohatera. Na koniec również nasi uczniowie mogli spróbować ulubionej marmolady misia Paddingtona.
Zajęcia językowo – biblioteczne przygotowane zostały przez nauczycieli: Ewę Antał – Żybura oraz Małgorzatę Szponar – Szablewską
Zdjęcia w albumie