W grudniu panie ze świetlicy szkolnej ogłosiły szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III pod tytułem „Najładniejsza kartka świąteczna”. Pracę należało wykonać dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Łącznie wpłynęło 31 prac. Wszystkie kartki były bardzo piękne, ciekawe, kolorowe i estetycznie wykonane, dlatego wyłonienie zwycięzców okazało się trudne. W związku z tym panie ze świetlicy szkolnej zdecydowały przyznać dwa pierwsze miejsca, dwa drugie oraz dwa trzecie miejsca i trzy wyróżnienia. 22 grudnia po zakończeniu szkolnego konkursu „Kolęd i pastorałek”, który w tym dniu miał miejsce w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki. Informujemy, iż zwycięzcami szkolnego konkursu plastycznego „Najładniejsza kartka świąteczna” zostali:
I miejsce – Aleksandra Janaś z kl. I
I miejsce – Eliza Kałużna z kl. IIA
II miejsce – Szymon Mularczyk z kl. I
II miejsce – Natalia Mocha z kl. IIIB
III miejsce – Zuzanna Chwaszcz z kl. IIIA
III miejsce – Julia Ślufarska z kl. IIIB
Wyróżnienia:
Wiktoria Smykacz z kl. I
Nella Szymańska z kl. IIIA
Wiktoria Suchecka z kl. IIB
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjecia prac można obejrzeć w albumie
Zaczarowane świąteczne melodie sprawiły, że 22 grudnia poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia dźwięki kolęd i pastorałek rozbrzmiewały w naszej szkole, a to za sprawą szkolnego konkursu „Kolęd i pastorałek”, który w tym dniu miał miejsce. Jego celem było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz ujawnianie uzdolnień artystycznych dzieci. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas I – III jak i IV – VI, zarówno zespoły jak i soliści. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając z podkładami muzycznymi, a capella a także grając na instrumentach. Można było usłyszeć wiele pięknych kolęd i pastorałek, począwszy od tych tradycyjnych śpiewanych na co dzień w czasie świątecznym, po te mniej znane. Łącznie na scenie zaprezentowało się 25 artystów. Komisja oceniająca uczestników w składzie: pani Magdalena Kłósek, pani Beata Pawłowska – Hara, pani Paulina Łuczyńska oraz przewodniczący SU – Maciej Waligóra nie miała łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy wykonywali utwory pięknie i trudno było przyznać premiowane miejsca. Dlatego też podczas oceniania jury brało pod uwagę walory głosowe, czystość i poprawność wykonania, znajomość tekstu, poczucie rytmu, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po wnikliwej ocenie walorów muzycznych i widowiskowych zaprezentowanych wystąpień zostały ogłoszone wyniki:
Klasy I – III:
I miejsce – Agata Stonoga (kl. IIA)
II miejsce – Julia Ślufarska i Natalia Mocha (kl. IIIB)
II miejsce – Luiza Kielin (kl. IIIA)
III miejsce – Felicja Kwiecińska (kl. IIIA)
Wyróżnienia:
Eliza Kałużna (kl. IIA)
Julia Ślufarska, Natalia Mocha, Martyna Szlufarska, Anna Gajzler (kl. IIIB)
Klasy IV – VI:
I miejsce – Maja Sądkiewicz (kl. VI)
II miejsce – Anna Waligóra (kl. IV)
III miejsce – Magdalena Kielin (kl. VI)
Wyróżnienia:
Laura Hauke (kl. V)
Tymoteusz Kwieciński (kl. V)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia: K. Krawczak
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Iwony Oleśków przygotowali jasełka bożonarodzeniowe, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołki oraz zwierzęta. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. By w pełni oddać radość z narodzenia Pana inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na wszystkich duże wrażenie i wprowadziło w iście świąteczny nastrój.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia; K. Nadała, K. Krawczak
Informacja i zdjęcia zamieszczone są także na info.glogow.pl
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas”.
Nasza szkoła bardzo chętnie przyłączyła się do wsparcia corocznej akcji charytatywnej Rodacy – Bohaterom, która polegała na zbiórce darów świątecznych dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. W dniu 22 grudnia wszystkie zebrane produkty spożywcze, środki czystości, artykuły biurowe oraz papiernicze zostały przekazane Stowarzyszeniu „Patriotyczny Głogów”, które następnie przewiezie produkty do potrzebujących rodaków żyjących na Ukrainie, Litwie i Białorusi.
Ogromne podziękowania dla uczniów, rodziców, nauczycieli i każdej osoby, która zechciała wspomóc zbiórkę darów i przyłączyła się do akcji. Zebraliśmy naprawdę pokaźną liczbę produktów. Dziękujemy za zaangażowanie i szlachetne serce!!!
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjecia z akcji w albumie
Dnia 20 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Bożonarodzeniowa ozdoba" dla uczniów z klas I - III, którzy borykają się z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Celem konkusu było uświadomienie dzieciom, że niepełnosprawni są wśród nich, mają takie same marzenia, takie same prawa, są zdolni, twórczy i tak samo ważni dla społeczeństwa jak ich zdrowi rówieśnicy. Konkurs zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepołnosprawnych.
Miło nam poinformować, iż uczennica klasy III b - Julia Adamik otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.
Julia dostała w prezencie dyplom oraz Słownik ortograficzny, który na pewno przyda jej się w nauce.
Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowanie: K. Krawczak
W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia najmłodsze przedszkolaki postanowiły upiec pierniczki, aby poczuć magię świąt nie tylko w domu, ale także w przedszkolu. Dzieci szybciutko ubrały fartuszki, umyły rączki i już można było wyrabiać ciasto, a potem wycinać świąteczne figurki. Po upieczeniu czekało na dzieci to co najlepsze, czyli dekoracja. To dopiero była niesamowita zabawa. Każdy mógł wybrać sobie dowolny produkt do dekoracji, a wybór był duży: kolorowe lukry, przeróżnego rodzaju słodkie i kolorowe posypki, czy specjalne pisaki. Zabawa była fantastyczna i przepyszna. Wszystkiego trzeba było spróbować! Ta cała praca sprawiła najmłodszym wielką radość, a pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały.
Zdjęcia w albumie16 grudnia 2016 r. w Klubie Batalionowym rozstrzygnięto XVII Głogowski Konkurs Szopek. Jego celem było kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia. Konkurs przeznaczony był zarówno dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum, jak i osób dorosłych. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono aż 40 szopek, które były wykonane różnymi technikami plastycznymi. Organizatorzy mieli bardzo trudne zadanie, by wybrać spośród tylu pięknych prace te najładniejsze.
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły – Natalia Kostrub otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii szkół podstawowych.
Serdecznie gratulujemy!!!
Wszystkie szopki zgłoszone na konkurs można oglądać w Klubie Batalionowym do połowy stycznia w godzinach od 12.00 do 17.00.
Opracowanie: Karina Nadała
19 grudnia 2016 roku uczniowie klas trzecich wywalczyli dla naszej szkoły drugie miejsce w Międzyszkolnym Wieloboju Sprawnościowym. Każdy uczestnik zawodów musiał wykazać się w kilku dyscyplinach sportowych, między innymi w rzucie do kosza, strzale do bramki, skoku w dal, skokach na skakance, rzutach do celu. W zaciętej rywalizacji udział wzięli:
Anna Gajzler, Oliwia Warchoł. Kinga Kliza, Martyna Szlufarska, Wiktoria Przybyła, Szymon Stawicki, Oliver Frankowski, Maksymilian Włodarczyk, Dominik Ulman, Alan Kowalski.
Jesteśmy dumni z osiągnięcia naszej drużyny, ale też odczuwamy mały niedosyt, ponieważ do zdobycia I miejsca zabrakło nam dwóch punktów.
Dziękujemy naszym młodym sportowcom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Opracowanie: K. Krawczak
Zdjęcia P. Łuczyńska
19 grudnia 2016 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste roztrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plstycznego "Świąteczna bombka", którego organizatorem była pani Dominka Grodecka - nauczyciel grupy młodszej.
Na konkurs wpłynęło mnóstwo pięknych prac przedszkolaków. Jury w składzie: Naczelnik Wydziału Oświaty pani Beata Stachak, Naczelnik Wydziału Promocji Miasta pan Adam Borysiewicz, nauczyciel klas I-III pani Kamila Krawczak miało bardzo trudny wybór, ponieważ każda praca miała w sobie coś magicznego. Po burzliwej dyskusji wyłoniono 3 pierwsze miejsca oraz 6 wyróżnień. Przepiękne nagrody ufundował pan Adam Wójcik - prazes NTI - Nowoczesne Technologie Instalacyjne oraz pan Adam Borysiewicz, który dostarczył materiały promujące nasze miasto. Miło nam poinformować, że każdy uczestnik konkursu otrzymał podarunek. Serdecznie dziękujemy za okazaną hojność. Konkurs uświetniły występy uczennic naszej szkoły, które zatańczyły i wyśpiewały kolędy i pastorałki.
Z radością informujemy, iż 5 letni Jakub Dudka z naszego przedszkola otrzymał w tym konkursie I miejsce.
Opracowanie: D. Grodecka
Zdjęcia: B. Pucztarska, K. Krawczak
15. 12. 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie odbyło się rozstrzygnięcie jubileuszowego X Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego – „Najciekawsza Kartka Świąteczna” przeznaczonego dla dzieci z klas I – III uczęszczających do świetlic szkolnych. Każda świetlica mogła zgłosić na konkurs po 3 kartki z każdego poziomu klas. Łącznie na konkurs wpłynęło prawie 80 kartek bożonarodzeniowych.
Wybór zwycięzcy był niezwykle trudny, gdyż wszystkie kartki były przepiękne, pracochłonne, pomysłowe oraz wykonane na bardzo wysokim poziomie.
Miło nam poinformować, iż nasza świetliczanka – Aleksandra Janaś z klasy I zajęła I miejsce w kategorii pierwszych.
Serdecznie gratulujemy!!!
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zostały zrobione również pamiątkowe zdjęcia ze wszystkimi uczestnikami konkursu. Został także zorganizowany poczęstunek dla uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Ponadto mogliśmy wysłuchać kolęd przygotowanych przez uczniów z SP-6 oraz obejrzeć krótkie przedstawienie.
Miłym akcentem kończącym konkurs był przepyszny tort symbolizujący 10 rok istnienia konkursu.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia z konkursu w albumie
Słowa Maksyma Gorkiego były hasłem przewodnim Powiatowego Konkursu Poetyckiego, który został zorganizowany przez Gimnazjum Aslan w Głogowie. Warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie dwóch wierszy o człowieku, który jest wolny, szczęśliwy, spełniony i może dokonywać w życiu własnych wyborów.
Konkurs adresowany był do uczniów szkól podstawowych i gimnazjów.
Komisję konkursową tworzyli znawcy literatury: p. Krzysztof Jeleń – prezes Głogowskiego Towarzystwa Literackiego, p. Katarzyna Swędrowska – wiceprezes GSL oraz p. Izabela Owczarek – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Jury oceniając utwory, brało pod uwagę:
Z przyjemnością informujemy, że w kategorii szkół podstawowych nasza uczennica, Magdalena Kielin (kl. VI), zajęła II miejsce.
Gratulujemy! Życzymy rozwoju talentu literackiego i dalszych sukcesów.
Opracowanie: Wiesława Pływaczyk
14 grudnia 2016 roku uczniowie klas młodszych podczas zajęć koła plastycznego wykonywali choinki z pasków papieru. Czas mijał dzieciom w pogodnej, światecznej atmosferze. Pracując, uczniowie chętnie śpiewali kolędy i pastorałki poznane w szkole i w domu. Magia świąt zagościła na stolikach pełnych kolorowego papieru, błyszczących ozdób i brokatu. Z pasków papieru dzieci wykonały także kolorowe gwiazdki na domowe choinki.
Zapraszamy do galerii
Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak
14 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XII Międzyszkolny Konkurs „Kolęd i Pastorałek” dla dzieci z klas I – III uczęszczających do świetlic szkolnych.
Celem konkursu było propagowanie pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd oraz prezentacja uzdolnień muzycznych i wokalnych dzieci.
Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Swoje zdolności wokalne na scenie wśród świątecznej dekoracji, zaprezentowało 21 uczniów z 7 szkół podstawowych z terenu powiatu głogowskiego. Uczniowie śpiewali wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę z podkładem muzycznym, a capella lub grając na instrumentach. Jury oceniając uczestników brało pod uwagę wybór utworu i stopień jego trudności, walory głosowe, rytm, zachowanie melodii oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursu według komisji oceniającej był bardzo wysoki, a wybór zwycięzców nie był łatwy.
Naszą szkołę reprezentowały trzy dziewczynki: Agata Stonoga z klasy IIA, Matylda Pieniążek oraz Luiza Kielin z klasy IIIA.
Z radością informujemy o sukcesach naszych świetliczanek.
Matylda Pieniążek wywalczyła III miejsce śpiewając pastorałkę – „W grudniowe noce”.
Agata Stonoga otrzymała wyróżnienie za pastorałkę – „Bosy pastuszek”.
Serdecznie gratulujemy!!! Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz książki. Miłym akcentem konkursu były słodkie upominki dla wszystkich uczestników oraz poczęstunek.
Konkurs należy zaliczyć do bardzo udanych. Był okazją do wspólnego spotkania uczniów, nauczycieli oraz kultywowania tradycji śpiewania kolęd.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia w albumie oraz na www.glogow.info.pl
Kolejne pokolenie przedszkolaków świętowało Dzień Górnika. 08 grudnia 2016 roku do naszego przedszkola przybyli górnicy w galowych mundurach, aby razem z najmłodszymi obchodzić swoje święto. Na początku spotkania wszyscy uczcili minutą ciszy tragicznie zmarłych niedawno górników. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w tym roku zaproszeni goście byli świadkami występów przygotowanych przez dzieci specjalnie na to święto. Były przepiękne piosenki o górnikach, tańce i recytacja wierszy. Panowie również przygotowali się do spotkania z dziećmi. Opowiadali o pracy pod ziemią i zaprezentowali film jak wygląda kopalnia. Cudowna atmosfera nas nie opuszczała i widzieliśmy po minach zaproszonych gości, że było im bardzo miło.
Wychowawczynie życzą wszystkim górnikom tyle samo wyjazdów, co zjazdów.
Zdjęcia w abumie Opracowanie: Aneta Lepioszka
Po raz kolejny zwracamy się z prośbą o podarowanie „Paczki na Kresy”. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojej Ojczyzny. Potrzebne będą słodycze, kawa, herbata, konserwy, olej, cukier, ryż, makarony, środki czystości a także wyprawki szkolne.
Prosimy o przekazywanie darów do 20 grudnia 2016 r.
Miejsce przekazywania darów: ŚWIETLICA I BIBLIOTEKA SZKOLNA.
8 grudnia grupa uczniów klas III – VI pojechała na jednodniową wycieczkę do stolicy Niemiec. Już w Zielonej Górze wszystkich zgromadzonych przywitała sympatyczna pani przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od objazdu miasta, podczas którego mogliśmy zobaczyć fragment Muru Berlińskiego, który był symbolem zimnej wojny i podziału Niemiec. Widzieliśmy także Rotes Rathaus – czerwony ratusz, Reichstag – budynek Parlamentu ze szklaną kopułą oraz Kolumnę Zwycięstwa. Pod Bramą Brandenburską (symbolem pokoju i wolności) zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Prze cały objazd po Berlinie obserwowała nas „kula szpiegula” – Fernsehturm – wieża telewizyjna.
Kolejnym punktem programu był SEALIFE & AQUADOM, który zaprosił nas w pasjonującą podróż przez niezwykły podwodny świat, począwszy od źródeł Sprewy, przez surowe Morze Północne do głębin Atlantyku i dalej aż po tropikalne rejony. W akwarium słodkowodnym i morskim o powierzchni 1800 m² mogliśmy podziwiać fascynującą różnorodność gatunków ok. 4000 zwierząt – od małży, kolorowych rozgwiazd, koników morskich i płaszczek, po różne gatunki rekinów. W Sea Life widzieliśmy również w zbiornikach hodowlanych narybek i potomstwo innych mieszkańców mórz. Największą atrakcją było olbrzymie wielopiętrowe cylindryczne akwarium o pojemności 1 miliona litrów, w którym pływa 100 gatunków różnych tropikalnych ryb. Wewnątrz akwarium znajdowała się bardzo duża szklana winda, z której oczywiście mogliśmy podziwiać wnętrze największego akwarium na świecie. Przejażdżka windą była z pewnością dla wszystkich niezapomnianym doświadczeniem.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Techniki, gdzie zostały zgromadzone liczne kolekcje naukowe i techniczne. Widzieliśmy m.in. koleje, parowozy, lokomotywy i wagony – przekrój historii kolejnictwa od jego początków w XIX wieku po dzień dzisiejszy. Wszystkie eksponaty można było dotknąć, do wielu wejść do środka, a nawet zobaczyć jak wyglądają od spodu (stoją na tzw. kanałach). Mieliśmy również okazję zobaczyć kolekcję lotniczą, która obrazuje historię lotniczą od jego początku aż po współczesność oraz road traffic – samochody, motocykle, rowery z różnych epok. Naprawdę było co oglądać.
Ostatnim punktem programu był Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie mogliśmy spróbować przedświątecznych łakoci – pieczonych kasztanów, owoców w czekoladzie, prażonych orzechów, migdałów czy też korzennych pierników oraz kupić choinkowe ozdoby. Pobyt na jarmarku był niezwykłą okazją, aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Ok. godziny 19.00 zmęczeni lecz pełni wrażeń opuściliśmy Berlin, który żegnał nas pięknymi iluminacjami świetlnymi. O godzinie 23.00, bogatsi o nowe doświadczenia i wiadomości, szczęśliwie dotarliśmy do domu. Z relacji uczestników wynika, że Berlin jest wart podróży.
Opracowanie: Karolina Kowal, Karina Nadała, Barbara Pucztarska, Barbara Serafin - Kruchowska
Zdjęcia: Karina Nadała
7 grudnia 2016 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia koła plastycznego wykonali ozdoby choinkowe techniką wypychania bez użycia kleju i nożyczek. Chociaż nie zawsze było to łatwe zadanie, uczniowie świetnie sobie poradzili. Wyczarowane gwiazdki, dzwoneczki, bałwanki, choinki i aniołki zostały powieszone na sznureczkach i powędrowały na szkolną choinkę ustawioną w holu szkoły.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak
6 grudnia nie tylko przeżywaliśmy sportowe emocje podczas mikołajkowego turnieju i radość z wizyty Świętego Mikołaja, ale także mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z górnikiem – Panem Witoldem Offmańskim. Gość przybył do nas w pięknym odświętnym stroju, co było nie lada atrakcją. Słowa podziwu, wykrzykiwane na widok kroczącego szkolnym korytarzem górnika, świadczą o tym, że te odwiedziny wprawiły naszych uczniów w wielkie zdumienie. Pan Offmański przybliżył nam trudną i niebezpieczną pracę w kopalni, opowiedział także o górniczych zwyczajach i postaci św. Barbary, która jest patronką górników. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się z bliska górniczej czapce ze wspaniałym pióropuszem i galowemu umundurowaniu. Spotkanie przebiegło w pogodnej atmosferze i wzbudziło duże zainteresowanie, o czym świadczy niezliczona ilość pytań kierowanych do gościa przez uczniów. Na koniec podziękowaliśmy Panu Offmańskiemu za tę niezwykłą lekcję oraz złożyliśmy życzenia z okazji Barbórki, a Maciej Smoczyk, uczeń kl. V, odczytał wiersz własnego autorstwa pt. Praca górnika.
Praca górnika
Gdy na szychtę idzie górnik,
To w nim serce drży.
Wciąż fedruje i ładuje
Węgiel z całych sił.
Jego praca się opłaca,
Choć to ciężki kawał chleba.
Lecz bez jego silnych rąk
Zimno by nam było w krąg.
I choć serce staje w piersi,
Gdy wybuchu słyszy wstrząs,
To wciąż schodzi tam pod ziemię,
Aby nam polepszyć los.
Opracowanie: Wiesława Pływaczyk
Zdjęcia w albumie
W dzień św. Mikołaja w naszej szkole miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Odbył się bowiem Mikołajkowy Turniej Klas IV - VI o Puchar Dyrektora Szkoły w ramach programu „Trzymaj formę”. Organizatorem turnieju był pan Mariusz Badowski. Celem zmagań sportowych było szerzenie postaw prozdrowotnych, podnoszenie sprawności motorycznej dzieci oraz przygotowanie ich do pełnienia roli kibica i zawodnika. Sportowych emocji i dobrej zabawy nie brakowało. Drużyny z dużą determinacją walczyły w wielu konkurencjach, spalając przy tym kalorie po słodkościach, które dzieci dostały w ten dzień od Św. Mikołaja.
Po wyrównanej walce i zmaganiach klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce – klasa VI.
II miejsce ex aequo – klasa IV i V.
Wszystkie drużyny biorące udział w Mikołajkowym Turnieju Klas otrzymały pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięska klasa otrzymała OGROMNY puchar ufundowany przez Dyrektora naszej szkoły. Puchar ma formę „przechodnią”, a impreza na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych. Być może w przyszłym roku może innej z klas uda się wygrać tę zacną nagrodę.
Turniej Mikołajkowy został uświetniony przez występ dziewczynek z koła tanecznego pod kierunkiem pani Basi Pucztarskiej. Serdecznie dziękujemy!!!
Opracowanie: Barbara Pucztarska
Zdjęcia w albumie
Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa i jego dwóch pomocnic. Dzieci rozpoznały ich od razu - to Mikołaj i dwie Śnieżynki. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.
Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!
Opracowanie: Karolina Kowal
Zdjęcia: Barbara Pucztarska