• MIKOŁAJKI KLASY II B

    MIKOŁAJKI KLASY II B

    Zdjęcia w albumie.

  • MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

    MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

    Dnia 02 grudnia 2016 roku w naszym przedszkolu odbyła się zabawa Mikołajkowa. Dzieci bawiły się przy znanych piosenkach, były konkursy, zgadywanki oraz zabawy plastyczne, ale największą atrakcją tego dnia było przybycie św. Mikołaja, którego dzieci tak bardzo wyczekiwały cały rok. Gdy tylko zjawił się upragniony gość z workiem prezentów wywołał uśmiech na buźkach wszystkich dzieci. Przedszkolaki na przywitanie zaśpiewały mu piosenki, a chwilę później Mikołaj już rozdawał wspaniałe prezenty. W podziękowaniu najmłodsi zaprosili go do wspólnej zabawy i wesołych tańców. Podczas spotkania było dużo radości i śmiechu szkoda, że ten miły czas tak szybko minął.

    Dzieci obiecały Mikołajowi, że będą bardzo grzeczne, a on, że wróci do nich za rok. Ciekawe, kto dotrzyma swojej obietnicy?smiley

    06 grudnia 2016 roku Mikołaj przybył do przedszkola jeszcze raz, by podrzucić dzieciom pod drzwi sal przedszkolnych zabawki. W workach pełnych prezentów znalazły się samochody, lalki, klocki, gry edukacyjne, puzzle i wiele, wiele innych zabawek, o które dzieci prosiły wcześniej w liście, by mogły się nimi bawić w przedszkolu. Radości nie było końca, a dzieci cały dzień już bawiły się tylko nowymi zabawkami. 

    Zdjęcia w albumie
    Opracowanie: Aneta Lepioszka
  • ROK 2016 – ROK HENRYKA SIENKIEWICZA

    ROK 2016 – ROK HENRYKA SIENKIEWICZA

    W tym roku przypada 170  jubileusz urodzin i 100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza, w związku z tym uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 2016 został ustanowiony Rokiem Henryka Sienkiewicza. W uzasadnieniu tej decyzji napisano: mając na uwadze zasługi dla narodu i nieoceniony udział w dziele odrodzenia Polski, czcimy jego pamięć.

    Henryka Sienkiewicza doceniono już za życia, jego powieści i relacje z podróży cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Jako pierwszy polski pisarz otrzymał w 1905 r. literacką Nagrodę Nobla za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eposu i rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu – tymi słowami uzasadniono przyznanie Sienkiewiczowi tej najważniejszej nagrody.

    W naszej szkole  również uczciliśmy obchody Roku Henryka Sienkiewicza, we wrzeniu odbyło się Narodowe Czytanie, a w listopadzie konkurs plastyczny „Portret Henryka Sienkiewicza”.

    Zawiadamiamy, że konkurs zotał rozstrzygnięty

    I m-ce  zajęła Magdalena Kielin z kl. 6,

    II m-ce zajęła  Julia Grombik z kl.4,

    III m-ce zajęła  Martyna Kubaczyk z kl. 4

     

    SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ,  A LAUREATOM GRATULUJEMY!!!!

     

    Opracowanie: Beata Pawłowska - Hara

  • "GŁOGOWSKA JESIEŃ" - II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY

    "GŁOGOWSKA JESIEŃ" - II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY

    02 grudnia 2016 r. został rozstrzygnięty II Międzyszkolny Konkurs Informatyczny „Głogowska jesień” zorganizowany przez świetlicę szkolną ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas I – III uczęszczających do świetlic szkolnych z terenu powiatu głogowskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy w programie Paint na temat głogowskiej jesieni. Z przyjemnością i radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy.

    Natalia Mocha z klasy IIIB została laureatką konkursu i zajęła I miejsce.

    Serdecznie gratulujemy!

    Natalia otrzymała dyplom, słodycze oraz nagrody rzeczowe: książkę oraz maskotkę. Miłym urozmaiceniem konkursu było przedstawienie w wykonaniu uczniów z SP 3 pod tytułem „Szewczyk Dratewka”.

    Dziękujemy również pozostałym uczestnikom z naszej szkoły, którzy wzięli udiział w konkursie za trud włożony w przygotowanie prac.

    Opracowanie: Karina Nadała
    Zdjęcia w albumie

  • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

    ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

    Dnia 02. 12. 2016 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 13  noszących imię Orląt Lwowskich  obchodziła Święto Szkoły. Część oficjalna rozpoczęła się od uroczystego apelu w holu szkoły przygotowanego przez uczniów  klasy 5 i 6 pod kierunkiem pani Beaty Pawłowskiej- Hara.

    Kolejna część naszego święta miała  nieco luźniejszy  i słodszy charakter, a rozpoczął ją kiermasz ciast i galaretek w bibliotece szkolnej. Uczniowie oraz ich rodzice  przygotowali pyszne domowe  wypieki. Kupujących kusiły serniki, szarlotki i  galaretki z owocami. Krótko mówiąc – raj dla podniebienia i  łasuchów.  Było pysznie!

    Zgodnie z oczekiwaniami nie zabrakło chętnych na te domowe smakołyki. Akcja cieszyła się dużą popularnością nie tylko wśród uczniów, ale też nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy za symboliczną złotówkę  mógł kupić dużą  porcję ulubionego ciasta.

    Najważniejszy jest jednak  cel. Cały dochód  uzyskany ze sprzedaży przeznaczony zostanie na rzecz akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia".

    Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane zaangażowanie.smiley

    Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
    Zdjęcia z uroczystości: Karina Nadała

  • SZKOLNY KONKURS DLA KLAS II - ŻYCIE I TWÓRCZOSĆ JULIANA TUWIMA

    SZKOLNY KONKURS DLA KLAS II - ŻYCIE I TWÓRCZOSĆ JULIANA TUWIMA

    Dnia 30 listopada 2016 r. odbył się szkolny konkursu wiedzy "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima" zorganizowany przez bibliotekę szkolną. W konkursie rywalizowały ze sobą zespoły uczniów z  klas drugich w zakresie wiedzy z życia i twórczości poety.  Rywalizacja była zacięta, a o zwycięstwie jednej z klas przesądziło tylko 0,5 punktu.

    Serdecznie informujemy, że konkurs wygrała klasa 2a.

    Zapraszamy naszych czytelników do udziału w kolejnych konkursach bibliotecznych!

    Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
    Zdjecia z konkursu: Karina Nadała

  • ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

    ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

    Dnia 30 listopada w całym przedszkolu panowała zaczarowana atmosfera, a to za sprawą zabawy Andrzejkowej. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Każdy miał możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z przymrużeniem oka. Starszaki poznali imię swojej wybranki lub wybranka, a aby dowiedzieć się, kto będzie miał największe szczęście w życiu ustawiały buty w kierunku drzwi i czekały czyj but jako pierwszy przekroczy próg. Najmłodszym natomiast wiele radości sprawił list prosto od wróżki, w którym podane były instrukcje jak wróżyć i czarować. Dzieci rzucały monetę do wody by zapewnić sobie długotrwałe szczęście, ale najwięcej emocji wzbudziły czary, które zamieniły papierowe serduszka na cukierki. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się również, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości oraz czego powinny się wystrzegać, nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy, wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni nadziei, że spełni się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

    Zdjęcia w albumie
    Opracowanie: Aneta Lepioszka
  • ANDRZEJKI W KLASIE I

    ANDRZEJKI W KLASIE I

    30 listopada uczniowie klasy I z wychowawczynią zorganizowali wróżby i zabawy. Każdy mógł poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się co go czeka, na co musi uważać. Były wróżby z kwiatami, nie zabrakło wróżenia z liczb, monet i kolorów. Był to czas zabawy, ale także dzieci dowiedziały się o historii tego zwyczaju. W organizacji uroczystości pomogli rodzice, przygotowali dla wszystkich bardzo bogaty poczęstunek.

    Opracowanie: Alicja Andrzejewska
    Foto w albumie

  • WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO ZIELONEJ GÓRY

    WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO ZIELONEJ GÓRY

    29 listopada klasy drugie i trzecie odwiedziły Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze, gdzie każdy uczeń mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec. 

    Na kilkudziesięciu metrach powierzchni zgromadzono eksponaty, dzięki którym każdy uczestnik zajęć mógł dokonać odkrycia naukowego. Sferyczny ekran w Planetarium Wenus otaczał widownię ze wszystkich stron, a technologia 3D dała możliwość zanurzenia w obrazie. Uczniowie poznali Układ Słoneczny, ruch obrotowy Ziemi wokół Słońca, ruch obrotowy Księżyca wokół naszej planety oraz jego fazy. Pod rogwieżdżoną kopułą mogli obserwować konstelacje gwiazd i gwiazdozbiory. Trudne kosmiczne zagadnienia zostały przybliżone uczniom w sposób przystępny i zabawny, zachęcający do dalszych, samodzielnych poszukiwań.

    To była udana i pouczająca wycieczka.

    Opracowanie: K. Krawczak 

     

    Zdjęcia: K. Krawczak

  • ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ MIŚ"

    ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ MIŚ"

    Miś ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest, żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.
    Miś ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być, by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić.

    25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dziecii niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji dzieci uczęszczające na świetlicą szkolną mogły wziąć udział w konkursie plastycznym – „MÓJ UKOCHANY MIŚ”, który w tym dniu został zorganizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej – panią Karinę, panią Basię oraz panią Paulinę.

    Celem konkursu było rozwijanie dziecięcych talentów, rozbudzanie wyobraźni twórczej, zachęcanie do sięgania po różne techniki plastyczne podczas wykonywania pracy oraz zainteresowanie dzieci literaturą o misiach. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wzięły udział w konkursie. Pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Podsumowanie konkursu odbyło się 30 listopada. Panie ze świetlicy miały duży problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszystkie prace zasługiwały na I miejsce. Jednak po burzliwych naradach zdecydowały o wynikach. Miło nam poinformować, iż:

    I miejsce zdobyła – Aleksandra Cierniejewska z klasy IIIA.
    II miejsce otrzymała – Matylda Pieniążek z klasy IIIA.
    III miejsce zajęła –  Julia Borowska z klasy IIA.
    Wyróżnienie przyznano Julii Grombik z klasy IV.

    Laureaci otrzymali dyplomy oraz pluszowe misie.

    Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu przed świetlicą szkolną. Uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.

    Opracowanie: Wychowawcy świetlicy szkolnej
    Zdjęcia z konkursu w albumie

  • AKCJA CHARYTATYWNA "GÓRA GROSZA"

    AKCJA CHARYTATYWNA "GÓRA GROSZA"

    Samorząd Uczniowski  organizuje w szkole Akcję „Góra Grosza”. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Akacja trwa od 26. 11. 2016 r. do 09. 12. 2016 r. Puszka do której można wrzucać wszelkie monety będzie dostępna w świetlicy szkolnej.

    Góra Grosza jest lekcją empatii i dobroczynności. Najcenniejsze jest to, że MY! dzieci  możemy pomóc  innym dzieciom, naszym rówieśnikom. 

     

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  • ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI/PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

    ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI/PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

    Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć również w naszej szkolnej świetlicy. 24 listopada wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali zabawę andrzejkową, podczas której zgodnie z tradycją odbyły się różne wróżby i zabawy. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku oraz wróżby z butami. Poza tym dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłości oraz co się wydarzy w ciagu najbliższych dni i lat. Ponadto dziewczęta mogły m.in. poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy i konkursy, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział. Najwięcej radości sprawił świetliczakom konkurs – „taniec par na gazecie” oraz „taniec z balonem”– śmiechu było co nie miara. Dzieci miały również okazję potańczyći pobawić się przy gorących rytmach najbardziej popularnych przebojów. Andrzejkowe zabawy i wróżby dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Wszyscy świetnie się bawili, choć nie każdy wywróżył sobie to, o czym marzył.

    Zabawa andrzejkowa to nie jedyna uroczystość, która w tym dniu miała miejsce na świetlicy szkolnej. Została ona połączona z „Pasowaniem na Świetlika”, czyli przyjęciem uczniów z klasy I uczęszczajacych do świetlicy szkolnej do grona świetlików. Pierwszoklasiści, aby uzyskać status prawdziwego świetlika musieli wykonać kilka zadań. Na początek  wychowawcy sprawdzili znajomość regulaminu świetlicy. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Wzorowo zaliczyły znajomość zasad obowiązujących w świetlicy. Następnie uczniowie musieli odpowiedzieć jak najszybciej czy zdanie, które było czytane jest prawdą czy fałszem. Potem odkrywali sekrety świata rozwiązując rozmaite zagadki. Każdy kandydat na świetlika musiał odpowiedzieć na jedno pytanie, do którego podane były trzy odpowiedzi. Ostatnie zadanie polegało na wypiciu z uśmiechem na twarzy soku z cytryny. To zadanie sprawiło dzieciom bardzo dużo radości. Wszystkie dzieci doskonale przeszły test gotowości świetlicowej. Uwieńczeniem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów przyrzeczenia (ślubowania), deklarując, że będą pilni, grzeczni, uprzejmi oraz pomocni jak na wzorowego świetlika przystało. Następnie pani Karina dokonała pasowania, a pani Basia oraz pani Paulina wręczyły świetlikom dyplom przyjęcia do gromady świetlicowej oraz drobny upominek. Nowym świetlikom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz radości w codziennym życiu.

    Dziękujmy rodzicom za słodki poczęstunek.

    Opracowanie: Wychowawcy świetlicy szkolnej
    Zdjęcia z imprez w albumie

  • "HOKUS POKUS, CZARY MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY"

    "HOKUS POKUS, CZARY MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY"

    Andrzejki to idealny czas na zabawę, a także ostatnia chwila do wróżb przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował 23 listopada w naszej szkole dyskotekę andrzejkową dla klas IV – VI. Frekwencja dopisała.

    Nasz DJ, Pan Mariusz Badowski zadbał o to, żeby nie zabrakło największych tanecznych hitów muzycznych ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty.

    Na dyskotece Andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wróżb przygotowanych przez Samorząd Uczniowski oraz wspaniałego poczęstunku. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem.

    Andrzejkowe szaleństwo trwało do 19.00, choć przykro było kończyć tak udaną zabawę. Podsumowując – dyskoteka była wspaniała!!! Wszyscy wychodzili zadowoleni z nadzieją, że to nie ostatnia taka dyskoteka…

    Opracowanie: Karolina Kowal, Barbara Pucztarska
    Zdjęcia w albumie

  • PYSZNE I ZDROWE ŚNIADANIE W PRZEDSZKOLU

    PYSZNE I ZDROWE ŚNIADANIE W PRZEDSZKOLU

    W ramach tematyki o zdrowym żywieniu przedszkolaki na zajęciach poruszały wiele ciekawych tematów dotyczących dbania o swoje zdrowie oraz uczyły się zasad zdrowego żywiania. Wszyscy zgodnie odpowiadali, co jest dobre i korzystne dla zdrowia, a co może zdrowiu szkodzić. Zdobytą wiedzę najmłodsi wykorzystali przygotowując przepyszne i zdrowe kanapki. Każdy przedszkolak skomponował swoje kanapeczki według upodobań. Wybór był duży, bo na naszych stołach znalazły się: ciemne i białe pieczywo, twarożek z miodem lub ze szczypiorkiem, pomidor, papryka, sałata, rzodkiewka, szczypiorek oraz ogórek. Kolorowe, bogate w witaminy kanapki w mig znikały z talerzyków. Wykonanie kanapek okazało się niezwykle ciekawą i radosną zabawą, a wszystkie dzieci, nawet największe „niejadki” zajadały samodzielnie wykonane kanapki z ogromnym apetytem. 

    Zdjęcia w albumie
    Opracowanie: Aneta Lepioszka
  • TEATRZYK PROFILAKTYCZNY "WIELKA UCIECZKA"

    TEATRZYK PROFILAKTYCZNY "WIELKA UCIECZKA"

    Dnia 21 listopada 2016 r. w naszej szkole gościła grupa T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym  „Wielka ucieczka”. Spektakl miał formę kabaretową, więc śmiechu było co nie miara. Ze spektaklu wynieśliśmy również kilka pouczających rad.

    Celem przedstawienia było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po nieznane substancje. Pokazano w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać  wsparcia w przypadku przeżywania trudności.                 

    Bohaterem spektaklu był Giętki – przeciętny uczeń. Pewnego dnia decyduje się zażyć nieznaną substancję. W tym momencie rozpoczęła się jego przygoda, ponieważ przenieśliśmy się do wnętrza organizmu naszego bohatera! Okazało się że Rozum i Serce oburzeni postępowaniem ich właściciela postanawiają się wyprowadzić. Publiczność wyruszyła z naszymi bohaterami w fascynującą podróż, podczas której poznali dziadka Stacha, przyjaciółkę Giętkiego i krówkę Manię. Czy Giętki odzyska Rozum? Czy Serce wróci na swoje miejsce? I co je łączy ze śledzioną?

    Na te i inne  pytania znaleźliśmy odpowiedź w spektaklu teatralnym…

    Opracowanie: Karina Nadała
    Zdjęcia ze spektaklu w albumie

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE

    DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE

    „Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” (Bosmans)

    21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości. W naszej szkole był on obchodzony po raz pierwszy. Wprowadzeniem do tematu były zadania tematyczne dla klas I – VI, propagujące dobre zachowania i maniery. Każdy, kto brał udział w obchodach dnia życzliwości miał na sobie coś żółtego. Na holu powstała galeria prac związanych z życzliwością. Podczas przerw odbywało się „ubieranie  drzewa życzliwości” – mieliśmy „stragan życzliwości” na którym uczniowie mogli wypisywać hasła, zdania, wyrazy związane z życzliwością, dobrocią i radością.

    Opracowanie: Edyta Szulc
    Zdjęcia z akcji w albumie

  • 20 LISTOPADA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

    20 LISTOPADA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

    "Nie ma dzieci – są ludzie […].
    Janusz Korczak

    20 listopada w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

    Ustanowienie 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka ma przypominać szczególną rolę Polski w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka. To nasz kraj był inicjatorem uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, najważniejszego na świecie dokumentu chroniącego prawa dzieci. Jako Polacy możemy być dumni z faktu, że to właśnie nasz kraj w 1978 roku przedstawił jego projekt i zaproponował Komisji Praw Człowieka ONZ jego uchwalenie. W tym roku 20 listopada wypada  w niedzielę, dlatego w naszej szkole zrobiliśmy „Tydzień Praw Dziecka”.  Zaangażowani nauczyciele prowadzili zajęcia związane z tematem. Uczniowie po raz kolejny usłyszeli o swoich prawach i najważniejszych dokumentach, w których te prawa zostały zapisane, mówiono o konsekwencjach łamania praw dziecka. Uczniowie wykonywali prace z ich prawami, powstały gazetki.

    Opracowanie: Edyta Szulc
    Zdjecia z akcji w naszej szkole w albumie

  • UWAGA! UWAGA! UWAGA!

    UWAGA! UWAGA! UWAGA!

    SAMOZRZĄD UCZNIOWSKI ZAPRASZA NA DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ
    DNIA 23. 11. 2016 R. (ŚRODA)
    W GODZINACH OD 17.00 DO 19.00.
    GWARANTUJEMY WSPANIAŁĄ ZABAWĘ W MIŁEJ ATMOSFERZE, CIEKAWE WRÓŻBY I DOBRĄ MUZYKĘ!

  • KOŁO PLASTYCZNE W NASZEJ SZKOLE

    KOŁO PLASTYCZNE W NASZEJ SZKOLE

    W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole działa koło plastyczne dla uczniów klas I - III. Podczas zajęć w miłej, twórczej atmosferze uczniowie tworzą prace plastyczne z wykorzystaniem najróżniejszych środków i technik plastycznych. Wprawne dziecięce ręce wyczarowały do tej pory "Plastolubisia", jesienne drzewo, liska, robaczywe jabłuszka, jeża, brzozy i kotki bawiące sę wełną wykorzystując kolorowy papier, bibułę - krepinę, rolki po papierowych ręcznikach, piankę ozdobną, liście, karton, kredki ołówkowe, świecowe i pastelowe, taśmę pasmanteryjną, gotowe elementy ozdobne, waciki, farby akwarelowe oraz ulubiony przez dzieci brokat. 

    Podczas zajęć nauczyciel podaje temat pracy oraz wyjaśnia jak należy ją wykonać; podaje także informacje związane z prawidłową kompozycją pracy, nazwy materiałów, środków i technik plastycznych oraz zachęca dzieci do wzbogacania wytworów własnymi pomysłami stawiając na oryginalność i indywidualność. Wszystkie prace nagradzane są pochwałami, eksponowane na forum grupy, a także fotografowane przez nauczyciela prowadzącego. Zajęcia rozwijają pomysłowość, kreatywność, samodzielność, doskonalą sprawność manualną, uczą wspołpracy w zespole, wzbogacają wiedzę dzieci o nowe pojęcia związane ze sztuką plastyczną. 

    Zapraszamy do galerii smiley

    Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie
    Akacjowa 10 67-200 Głogów,
    sekretariat@sp13.glogow.pl
  • 0768358235

Galeria zdjęć