• 20.11.2020 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

    Organizacja i opracowanie:Joanna Żabska, Marzena Heina

    Prawa człowieka zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka dotyczą każdej osoby od chwili narodzin, a jeszcze dodatkowo dzieci chronione są prawami zawartymi w uchwalonej dokładnie 31 lat temu Konwencji o Prawach Dziecka.

    Warto, aby dzieci posiadały wiedzę nt. swoich praw.Obowiązkiem nas dorosłych jest dążenie do tego, by prawa te były respektowane zarówno na naszym podwórku, jak i w najdalszych zakątkach Ziemi.

    W ten wyjątkowy dzień starałyśmy się przedstawić dzieciom prawa, które im przysługują. Mały człowiek ma prawo do edukacji, opieki medycznej, bezpieczeństwa i życia w pokoju.

  • BIBLIOTEKA ZDALNIE

    Drodzy Czytelnicy!

    Niestety biblioteka szkolna, tak jak i szkoła, jest obecnie zamknięta z powodu epidemii.  Wiemy jak trudny jest to okres dla Was i dla waszych Rodziców.

    Pamiętajcie, że jesteśmy z Wami cały czas, chociaż na odległość!

    Biblioteka szkolna będzie starała się w jakiś sposób umilić Wam ten czas kontaktując się z Wami przez naszą Szkolną stronę Internetową. Na naszej stronie pojawiła się nowa zakładka - Biblioteka. Tutaj będziemy cyklicznie zamieszczać informacje  czytelnicze zarówno dla klas młodszych i starszych!  Zaglądajcie tam systematycznie!

    Wypożyczenia książek możliwe będą po uprzednim zamówieniu wybranych tytułów.

    Zamówienia prosimy kierować do Pani Małgorzaty Szponar - Szablewskiej i Pani Karoliny Kowal na wiadomość w e dzienniku lub na adres: bibliotekasp13@wp.pl

  • KOLEJNY MIESIĄC ZBIÓRKI NAKRĘTEK ZA NAMI (LISTOPAD)

    Czy o bogactwie świadczy tylko ilość posiadanych pieniędzy…Czy zasobny portfel może „powiedzieć” o kimś, że jest dobry…Na pewno nie…Bo dobroć każdy ma w sobie i choć może nie masz milionów w kieszeni to możesz pomóc właśnie poprzez swoją dobroć, której nie kupisz w sklepie na półce. Nasi uczniowie i nauczyciele dzielą się bezcenną dobrocią poprzez włączenie się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla chorej Lilianny Kornaga chorej na obustronny niedorozwój kości udowych.

    W miesiącu listopadzie do akcji włączyli się: Karolina Więcławska, Borys Łakomiec, Martyna Leśko, Mateusz Florczak, Maja Pilch, Nikola Leśniewska, Marcelina Przybylska, Jakub Krawiec, Julian Piszcz, Natalia Jacak, Jakub Pieniężny, Mikołaj Katarzyński, Antoni Chudaś oraz nauczyciele: Karina Nadała, Magdalena Piecyk, Ewelina Jędrzejczak oraz Kamila Sądkiewicz.

    Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy
    I pamiętajmy…
    Akcja wciąż trwa!!!

    I Ty możesz pomóc!!!

    Wystarczy nazbierać plastikowe nakrętki i przynieść do świetlicy szkolnej, a my przekażemy nakrętki chorej Liliance Kornaga.

    Działamy i zbieramy!!

    Opiekunkowie Samorządu Uczniowskiego

  • AKCJA "SZKOŁO, POMÓŻ I TY"

    W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w działalność dobroczynną Fundacji „Pomóż i Ty”, niosącej wsparcie osobom niewidomym i niepełnosprawnym. Tegoroczna akcja ma na celu pomoc Błażejowi Wołoszczakowi, który pomimo padaczki lekoopornej, dzięki wszczepieniu stymulatora nerwu błędnego, może prowadzić zwykłe życie nastolatka. Niezbędne jest zapewnienie systematycznej rehabilitacji na specjalistycznym sprzęcie, co wymaga bardzo dużych nakładów finansowych.

    Zbiórka pieniędzy odbywała się poprzez nabycie przez uczniów cegiełek w postaci pomocy naukowych. Otrzymaliśmy od organizatora 100 cegiełek w cenie 2,00 zł (wartość wyprodukowania i dystrybucji cegiełki). Wśród uczniów i nauczycieli znaleźli się darczyńcy, którzy przekazali środki bezinteresownie. Szczególnym zaangażowaniem w akcję wykazali się: Zosia Jacak (kl. 4a), Agata Ptaszyńska (kl. 5a) i Mateusz Serafin (kl. 7b).

    Szkolny Klub Wolontariatu zebrał 400 zł. Środki zostały przekazane Fundacji „Pomóż i Ty” w Gdyni.

    Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję,
    za otwartość na problemy drugiego człowieka, wrażliwość i dobroć.

    Opracowanie: Szkolny Klub Wolontariatu

  • PRZEDSTAW MI (SIĘ) CZYLI DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was - małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Czy wreszcie - może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek).

    25 listopada uczcijmy Światowy Dzień Pluszowego Misia!

    Żeby uczcić to wyjątkowe święto zachęcamy Was do przedstawienia swojego misia:

    1. Zrób zdjęcie ulubionego misia.
    2. Wyślij zdjęcie na adres email bibliotekasp13@wp.pl
    3. Nie zapomnij!!! Przedstaw misia!!!!!

    Galerię fotografii Waszych Misiów umieścimy na stronie szkoły. Na zdjęcia czekamy do 26 listopada. Zapraszamy do zabawy!

  • PORADY - JAK POŻYTECZNIE SPĘDZIĆ CZAS KWARANTANNY

    Drodzy uczniowie!

    Zdajemy sobie sprawę, że czas kwarantanny jest dla was trudny i nie wiecie jak sobie z tym poradzić. Zapewne brakuje Wam kontaktów z kolegami, wspólnego spędzania przerw, wspólnych rozmów i swobody. Wszyscy znaleźliśmy się w ciężkiej sytuacji i odczuwamy dyskomfort. Pamiętajcie jednak, że izolacja domowa  jest konieczna, aby zapewnić Wam i Waszej rodzinie bezpieczeństwo. Spędzamy czas w domu dla dobra nas wszystkich - dbamy o to, abyśmy byli zdrowi. Dzięki temu być może już wkrótce będziemy mogli powrócić do „normalności”, której każdemu z nas brakuje.

    W związku z tym przygotowałyśmy dla Was kilka porad, jak pożytecznie spędzić ten ciężki okres.

     

    Uporządkuj swoją przestrzeń, w której spędzasz dużo czasu, na pewno dzięki temu nie będziesz czuł się przytłoczony.


    Bałagan w pokoju = bałagan w głowie

     

    W chwili przerwy, zrób sobie gorące kakao bądź inny napój, ociepli Ci to chłodny dzień!

     

    Obejrzyj młodzieżowy zagraniczny serial bądź film z napisami, dzięki temu poćwiczysz język obcy.

     

    Wyjdź na balkon lub otwórz okno i zrób kilka głębokich oddechów, zaobserwuj jak wraz z porą roku zmienia się Twoje otoczenie.

     

    Uprawiaj aktywność fizyczną w domu! W Internecie znajdziesz mnóstwo filmików z pomysłami i propozycjami zajęć ruchowych.

     

    Pamiętaj jednak, że nadal jesteś uczniem i masz obowiązek uczestniczyć w kształceniu zdalnym! Pozwoli Ci to uniknąć niepotrzebnych zaległości :) !

    Życzymy Wam dużo zdrowia i wytrwałości,

    Pedagog  - Edyta Szulc
    Psycholog - Justyna Urbaniak

  • CYBERPRZEMOC

    Witajcie kochani uczniowie!

    Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy zmusza nas do częstego korzystania z komputera czy komórki. Dzięki tym urządzeniom możemy być w stałym kontakcie z nauczycielami oraz kolegami z klasy. Jest to bardzo ważne, aby komunikować się między sobą. Niestety, póki co - jest to jedyna dopuszczalna forma kontaktu, która jest bezpieczna. Unikamy realnych spotkań, ponieważ stwarzają one zagrożenie – możemy zarazić się wirusem COVID-19. To bardzo odpowiedzialna postawa, by stosować się do tych zaleceń!

    Pamiętajmy jednak o tym, że Internet jest miejscem, w którym, tak jak w rzeczywistości (w szkole oraz poza nią) - musimy zachowywać się w sposób kulturalny, taki aby nikogo nie urazić. Miejcie na uwadze to, że w sieci nie jesteście anonimowi. Każda napisana wiadomość, sms czy komentarz, boli osobę pokrzywdzoną tak samo jak słowo wypowiedziane bezpośrednio do niej. Wysyłanie obraźliwych treści, filmików czy zdjęć jest zjawiskiem określonym jako cyberprzemoc, która jest karalna. Cyberprzemoc jest agresją! Stosowanie cyberprzemocy wobec drugiej osoby może nieść za sobą poważne konsekwencje.

     

    Nikt nie ma prawa do obrażania, nękania i zastraszania!

     

    Jeśli jesteś osobą, która doświadcza cyberprzemocy ze strony uczniów:

    - napisz wiadomość do wychowawcy lub pedagoga bądź psychologa,
    - poinformuj także rodziców i opiekunów,
    - koniecznie zrób „zrzut ekranu” obraźliwych treści,
    - pamiętaj, że osoba która wyrządziła Ci krzywdę – powinna ponieść konsekwencje swojego czynu.

     

    Pamiętaj, że nie jesteś sam, nie bój się poprosić o pomoc dorosłego!

     

    Jeśli jesteś świadkiem cyberprzemocy:

    - reaguj, nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania!
    - wesprzyj osobę, która jest dotknięta cyberprzemocą, porozmawiaj z nią,

    - poinformuj o tej sytuacji nauczyciela.

    Opracowanie: Edyta Szulc, Justyna Urbaniak

  • 21 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

    Od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w happeningu z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień na Starym Mieście w Głogowie. Wręczają głogowianom żółte wiatraczki i przekazują życzliwe pozdrowienia. Nasza akcja jest bardzo ciepło przyjmowana przez mieszkańców. Odbieramy miłe słowa, przyjazne gesty, serdeczne uśmiechy.

    W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne wynikające z sytuacji epidemiologicznej w kraju, nasze wyjście musieliśmy odwołać, ale właśnie w tym dniu warto wszystkim przypomnieć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

    BĄDŹMY ŻYCZLIWI!!!

    Opracowanie: Szkolny Klub Wolontariatu

  • 20 LISTOPADA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

    Prawo dziecka są to podstawowe normy przysługujące każdemu dziecku wynikające właśnie z samego faktu bycia dzieckiem! Najważniejsze prawa to:

    - prawo do życia,

    - prawo do bezpłatnej edukacji,

    - prawo do wolności od przemocy fizycznej i psychicznej czy prawo do wolności, godności i szacunku (Konwencja o Prawach Dziecka).

    Prawo ma za zadanie chronić każdego obywatela.

    Masz prawo do własnego zdania, masz prawo do własnych poglądów – MASZ PRAWO POWIEDZIEĆ NIE, w sytuacji gdy nie chcesz.

    „Bądźcie świadomi swoich praw, ale nie zapominajcie - INNI też je posiadają”.

  • UCZNIOWIE KLASY IIA BIORĄ UDZIAŁ W AKCJI "SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW"

    Uczniowie klasy 2a w ramach programu edukacyjnego i konkursu „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” brali udział w zajęciach inspirowanych żywiołem woda. Uczniowie rozmawiali na temat roli wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin. Poszerzali wiedzę dotyczącą ochrony wód i dbałości o jej czystość. Przeprowadzali zabawy badawcze oraz doświadczenia. Wskazywali przykłady różnych czynności w życiu codziennym, które powodują nadmierne zużycie wody oraz podawali sposoby na jej oszczędzanie. Ostatnim krokiem w realizacji programu było wykonanie przez każdego ucznia pracy plastycznej dotyczącej wybranego żywiołu.

    Drugoklasiści są świadomi znaczenia wody w przyrodzie.
    Troszczą się i wiedzą, jak o nią dbać.

    Opracowanie i zdjęcia: Alicja Andrzejewska

  • Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY

    Z książką ci do twarzy to hasło, które towarzyszyło obchodom Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2020 roku.

    Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły. Niestety warunki nie bardzo sprzyjają świętowaniu. Wciąż wisi nad nami widmo zagrożeń epidemicznych. Mimo to, a może właśnie na przekór temu, zachęcaliśmy naszych uczniów do świętowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Postaraliśmy się zaznaczyć - tak jak nam pozwoliły warunki - udział naszej szkolnej biblioteki w święcie międzynarodowej społeczności. Dla uczniów przygotowaliśmy spotkania z książką, konkursy rysunkowe oraz fotograficzne. Odbył się quiz wiedzy o postaciach z książek, a także przyłączyliśmy się do międzynarodowego bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Na wszystkich uczestników konkursów: dla klas I-III „MÓJ ULUBIONY BOHATER Z BAJEK DISNEYA” oraz dla uczniów klas IV-VIII „SELFIE Z KSIĄŻKĄ” organizowanych w ramach październikowych działań szkolnej biblioteki czekają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wręczymy je Wam, kiedy wspólnie spotkamy się ponownie w szkole.

    Opracowanie i zdjęcia: Małgorzata Szponar-Szablewska, Karolina Kowal

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

    Organizacja:Joanna Żabska, Marzena Heina

  • SZKOŁA DO HYMNU

    Dziś, 10 listopada o godz. 11:11 wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”.  W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne śpiewanie hymnu - „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się on-line za pomocą komunikatorów internetowych. Do akcji włączyli się uczniowie klas I-VIII, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

    Przygotowanie akcji: Małgorzata Szponar-Szablewska i Karolina Kowal

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.

    Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.

    11 listopada przypada Święto Niepodległości, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. Zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r. – a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

    Opracowanie: Małgorzata Pietralczyk

  • MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

    Nasz szkoła w bieżącym roku szkolny wzięła udział w kampanii zorganizowanej przez Instytut Książki pn. „Mała książka – wielki człowiek”.

    Projekt skierowany jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

    Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

    Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

    Uczniowie klasy Ia otrzymali podczas obchodów „Światowego Dnia Postaci Z Bajek” w naszej szkole wyprawki, w skład których wchodzą:

    • Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
    •  „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
    • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

    Mamy wielką nadzieję, że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.

    Opracowanie: Karolina Kowal

  • PODSUMOWANIE AKCJI "PAKA DLA ZWIERZAKA"

    Nadszedł czas na podsumowanie naszej wspólnej akcji charytatywnej dla zwierząt PAKA DLA ZWIERZAKA! Koordynatorki akcji z ogromną dumą i radością w sercu przekazały wszystkie prezenty zwierzakom. Pracownicy Stowarzyszenia Amicus w Głogowie złożyli na nasze ręce ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję. Pomimo krótkiego czasu zbiórki udało się zebrać bardzo dużo suchej i mokrej karmy dla psów i kotów. Dodatkowo mogliśmy dzięki Wam przekazać miski, koce, smycze, zabawki oraz witaminy. Wszystko co potrzebne dla naszych czworonożnych przyjaciół! Bardzo dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do naszej akcji.

    Opracowanie: Paulina Łuczyńska

  • ZDALNA ŚWIETLICA

    Drodzy Rodzice i Drodzy Uczniowie!

    W obecnej sytuacji przyszło nam zmierzyć się z bardzo ważnym wyzwaniem, jakim jest kwarantanna, spowodowana koronawirusem. Jest to dla nas wszystkich trudny czas, czas próby, odpowiedzialności oraz empatii.

    Z uwagi na zamknięcie szkół i zawieszenie zajęć świetlica szkolna przyłączą się do wsparcia właśnie Was, Drodzy Rodzice. Zachęcamy i prosimy, żebyście poświęcali, ten wolny czas dla waszych dzieci – odrabiajcie z nimi lekcje, powtarzajcie materiał przesyłany przez nauczycieli. Przede wszystkim uświadamiajcie swoje dzieci o odpowiedzialności, bo to od nas samych zależy życie wielu z nas i naszych bliskich. 

    Praca świetlicy w naszej szkole w czasie zdalnego nauczania polega na umieszczaniu na stronie internetowej szkoły (zakładka „Sposób na nudę”) informacji dotyczących zajęć świetlicowych np. filmików edukacyjnych, zabaw, organizowanych konkursach, ciekawostek na dany temat, wykonaniu różnego rodzaju zadań plastycznych, muzycznych, rebusów czy zagadek. Zdalne prowadzenie zajęć świetlicowych ma na celu zorganizowanie i urozmaicenie dzieciom czasu wolnego w czasie kwarantanny i przebywania w domu.

    Aby ten czas spędzony wspólnie z dziećmi był przyjemny oraz wartościowy nauczyciele świetlicy przygotowują dla uczniów na bieżąco wiele ciekawych propozycji zabaw.

    Zachęcamy do zaglądania na stronę szkoły :)

  • MALI POECI Z KLASY IIB

    Dzieci z klasy II b mogą pochwalić się zdolnościami poetyckimi. Na jednej z lekcji poznały budowę wiersza i omawiały przeczytane wiersze przez Panią. Okazało się, że dzieci też potrafią napisać ciekawe utwory poetyckie, a ich wyobraźnia nie ma granic. Tematem przewodnim była „Jesień”. Oto wiersze napisane przez małych artystów.

    Wiadomość: Paulina Łuczyńska

  • ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Światowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bajki i ich bohaterowie towarzyszą nam od młodzieńczych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu na wiele lat, a czasami na zawsze. Bajki są pełne przygód, wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności. Rozbudzają wyobraźnię dzieci i pozwalają zainteresować się takim życiowym zagadnieniem jak literatura. To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Z tej okazji zorganizowaliśmy małą uroczystość szkolną dla klas I-III. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły przebrani za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Dzieci wzięły udział w quizie dotyczącym bajkowych postaci. Na chwilę mogły zamienić się w Kopciuszka i oddzielały ziarna grochu od fasoli. Brały również udział w konkurencjach sportowych takich jak np. „Bieg Kopciuszka”, czy „Rzut do celu jak Merida Waleczna”. Na koniec każda klasa otrzymała dyplom i słodki upominek. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

     

    Wiadomość: Karolina Kowal
    Zdjęcia: Małgorzata Szponar - Szablewska, Paulina Łuczyńska

  • I MIĘDZYNARODOWA EDYCJA V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE"

    Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Przerwa Na Czytanie”. Wydarzenie to polegało na biciu rekordu w czytaniu podczas przerwy międzylekcyjnej. Akcja ta realizowana jest w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz w związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek. A jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W naszej szkole w czytanie na przerwie włączyło się prawie 58 uczniów oraz nauczyciele. W tym trudnym czasie czytały nie tylko dzieci z klas 1-3, które kontynuują naukę stacjonarnie, ale również uczniowie uczący się on-line. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach ta liczba będzie stale rosła.

    Przygotowanie akcji: Małgorzata Szponar-Szablewska, Karolina Kowal

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie
    Akacjowa 10 67-200 Głogów,
    sekretariat@sp13.glogow.pl
  • 0768358235

Galeria zdjęć