• SERDECZNIE ZAPRASZAMY

    ZAPRASZAM DO  ZAOPATRZENIA SIĘ W BILET WSTĘPU

  • PRZEDŁUŻENIE DO 05. 06. 2020 R. ZAPISÓW DZIECI NA MIESIĄCE WAKACYJNE

    DRODZY RODZICE!!!

    ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLI NA MIESIĄCE WAKACYJNE (LIPIEC, SIERPIEŃ) ZOSTAŁY PRZEDŁUŻONE DO 5 CZERWCA 2020.

  • DZIEŃ MATKI

    Dzień Mamy,

    jest obchodzony prawie na całym świecie.

    Święto to przypomina nam,

    jak ważne są nasze Mamy,

    oraz, że każdej Mamie

    należy się moc uścisków,

    buziaków i milion bukietów kwiatów

    za jej bezwarunkową miłość.

    Przed Wami kilka pomysłów jak możemy sprawić radość Naszym Mamom.

    Linki poniżej:

    Propozycja nr 1.doc - Niespodzianka do wypisania i przypięcia na np. lodówkę, lustro itp.

    Propozycja nr 2.doc - Niespodzianka do wypełnienia i przywieszenia w ciekawym miejscu.

    Propozycja nr 3.doc - Zestaw kuponów dla mamy, do wykorzystania przez cały rok.

    Propozycja nr 4.doc - Tradycyjna kolorowanka  dla najmłodszych.

     

  • HARMONOGRAM REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2020/2021

    Warszawa, 19 maja 2020 r.

    Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
    na rok szkolny 2020/2021

    Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

    Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

    Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych.

    Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

    • od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
      go o świadectwo ukończenia szkoły. 
    • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków
      o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

    Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

    Terminy uzupełnienia wniosków.

    Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

    • do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
    • do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

    Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

    Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

    W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej

    W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.

    Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej.

    Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

    W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.

    Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontynuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

    Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.

    Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie.

    Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.

    W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.

    W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).

    Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

    Konsultacje dotyczące projektu harmonogramu.

    Od 8 do 13 maja br. przeprowadzono konsultacje zewnętrzne dotyczące projektu terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych (o których mowa w  art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych  na rok szkolny 2020/2021.

    Otrzymaliśmy uwagi od ponad 200 podmiotów, w tym osób prywatnych, nauczycieli, rodziców, samorządów, dyrektorów szkół  i placówek, a także kuratorów oświaty. Wszystkie uwagi zostały szczegółowo przeanalizowane, a część z nich, po ich uwzględnieniu, wpłynęła na ostateczny kształt harmonogramu. Dziękujemy za zainteresowanie konsultacjami i współpracę przy konstruowaniu terminarza.

    Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla dorosłych, branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

    Departament Informacji i Promocji
    Ministerstwo Edukacji Narodowej

  • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

  • AKCJA - POMOC DLA AZYLU AMICUS NA PORTOWEJ !!!

    Wspomóż AMICUSA - Głogowskie Stowarzyszenie  Pomocy Zwierzętom. Stowarzyszenie potrzebuje karmy dla zwierząt i żwirku dla kotów. Możesz osobiście zanieść potrzebne rzeczy, albo wpłacić pieniądze na konto stowarzyszenia. W azylu dla bezdomnych psów i kotów prowadzonym przez stowarzyszenie na ulicy Portowej znajdują się psy i koty, które nie mają domu. Możesz adoptować zwierzę lub w wyznaczone dni wyprowadzić psa na spacer.

    Przyłącz się do akcji!!! http://amicus.glogow.pl

    Opracowanie: K. Krawczak

  • PORTRET MAMY DLA MAMY

     

    "Portret Mamy dla Mamy" 

     

    Galeria prac przedszkolaków.

     

    Opracowanie: K. Krawczak

  • DARMOWY WEBINAR

    Jesteś rodzicem i zastanawiasz się, jak wspierać swoje dziecko, które stoi przed wyborem ścieżki edukacyjnej? Głowisz się, jaki zawód da mu gwarancję odnalezienia się na zmieniającym rynku pracy? Chcesz wiedzieć, jak sprawić, by – pomimo nieprzewidywalnych zmian – mogło korzystać ze swoich zasobów?

    Zapraszamy Cię na darmowy webinar, podczas którego opowiemy, w jaki sposób korzystać z Mapy Karier, darmowej strony internetowej wspierającej doradztwo zawodowe oraz dlaczego to narzędzie może sprawić, że Twoje dziecko będzie spokojnie patrzyło w przyszłość. Ponadto dowiesz się m.in.:

    • dlaczego ważne jest wspieranie dziecka w określaniu predyspozycji zawodowych (zwłaszcza teraz);

    • w czym młodym ludziom może pomóc wiedza o rynku pracy i w jaki sposób ją poszerzać;

    • na co zwrócić uwagę, aby pomóc dziecku w optymalny sposób korzystać ze swoich zasobów;

    • w jaki sposób określać kompetencje dziecka oraz wzmacniać jego samodzielność – poznasz techniki doceniania i dowartościowania.

    Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w webinarze rodziców dzieci w szkole podstawowej (zwłaszcza w klasach 7-8) i ponadpodstawowej.

    LINK: https://tiny.pl/779g4

    do darmowego webinaru dla rodziców klas 7 i 8 "Jak pomóc dziecku w wyborach edukacyjno-zawodowych?".

     

  • PRZEDSZKOLAKI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA - MAJ

    NASI MILUSIŃSCY NIE MARNUJĄ CZASU I NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 

     

    Dzięki uprzejmości Rodziców przesyłamy zdjęcia naszych podopiecznych. Dzieci bardzo aktywnie pracują w domu. Staramy się odpowiadać na każde udostępnione zdjęcie. Bardzo nas cieszy postawa Dzieci i Rodziców :) 

    Mamy nadzieję, że nasza majowa galeria będzie się sukcesywnie powiększać. 

     

    MATERIAŁY DO NAUKI ZDALNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW ZNAJDĄ PAŃSTWO W ZAKŁADCE PRZEDSZKOLE - DOMOWE PRZEDSZKOLAKI.

    W ARCHIWUM DOMOWEGO PRZEDSZKOLAKA ZNAJDUJĄ SIĘ WSZYTSKIE MATERIAŁY Z MARCA, KWIETNIA ORAZ MAJA.

    ZAPRASZAMY:)

     

    Opracowanie: K. Krawczak

  • 100 lat temu 18 maja 1920 roku urodził się Jan Paweł II

    Papież Jan Paweł II, czyli właściwie Karol Wojtyła, urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. W latach 1958-1964 Karol Wojtyła był biskupem pomocniczym krakowskim, później w latach 1964-1978 arcybiskupem metropolitą krakowski. Ponadto w latach 1969-1978 był zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

    W 1978 roku został wybrany na 264. papieża i przybrał imiona – Jan Paweł II. Jego wyboru dokonano w trzecim dniu konklawe, w czasie drugiego zgromadzenia kardynałów po śmierci Jana Pawła I. Jan Paweł II był pierwszym papieżem spoza Włoch od XVI wieku i drugim najdłużej urzędującym papieżem we współczesnej historii. Jego pontyfikat trwał 26 lat. Dłużej urzędował w Watykanie tylko Pius IX.

    Miesiąc po pogrzebie, rozpoczął się proces beatyfikacyjny Jana Pawła II. 1 maja 2011 roku Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym, a 27 kwietnia 2014 – świętym. Tego samego dnia kanonizowano papieża Jana XXIII. Wydarzenie to przeszło do historii jako kanonizacja dwóch papieży ogłoszona w obecności dwóch kolejnych papieży – urzędującego Franciszka i emerytowanego Benedykta XVI.

  • DYŻURY WAKACYJNE W PRZEDSZKOLACH PUBLICZNYCH

    SZANOWNI RODZICE:

    • Rodzic składa Kartę Zapisu w dniach 11-22 maja 2020r. (scan lub zdjęcie wypełnionej Karty pobranej poniżej wraz z oświadczeniami i RODO) drogą elektroniczną na adres e-mailowy przedszkola, do którego dziecko uczęszcza w roku szkolnym 2019/2020
      adres email: sekretariat@sp13.glogow.pl.
    • Złożenie Karty Zapisu w danym przedszkolu nie jest równoznaczne z tym, że przedszkole będzie czynne w okresie wakacyjnym. Zadeklarowanemu w Karcie Zapisu dziecku, na okres wakacyjny może zostać wskazana inna placówka przedszkolna znajdująca się na terenie Gminy Miejskiej Głogów,
    • Oświadczenia i zgody stanowią integralną część Karty Zapisu – wymagane jest podpisanie wszystkich oświadczeń oraz zgód. Brak podpisanych oświadczeń i zgód spowoduje nierozpatrzenie Karty Zapisu.
    • Kartę Zapisu mogą złożyć tylko rodzice oboje pracujący lub pracujący rodzic samotnie wychowujący dziecko.

    KARTA ZAPISU DZIECKA NA MIESIĄCE WAKACYJNE- KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ:

    Karta zapisu dziecka - oświadczenia - wakacje 2020.pdf

    Karta zapisu dziecka - RODO.docx

  • KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY

    Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których - za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

    Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania - korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować - wystarczy jedno kliknięcie.

    Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!

    Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

    Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

  • TRENER OSIEDLOWY

    Od dnia 11 maja br. wznawia działalność "Trener Osiedlowy".

    Więcej informacji na stronach internetowych:

    www.trenerosiedlowy.glogow.org

    http://www.chrobry-glogow.pl/news,12750-trener-osiedlowy-v-od-1105-na-zapisy.html                                                  

    Szkoła Podstawowa Nr 13 – Mirosław Gaczyński, tel. 608 - 656 - 272

    ·         Poniedziałek, godz. 16:00-18:00

    ·         Wtorek, godz. 16:00-18:00

    ·         Środa, godz. 16:00-18:00

    Na podstawie ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 792), od 4 maja 2020r. na boiskach szkolnych może być prowadzona działalność drużyn i klubów sportowych.

    Jednocześnie na boisku może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 6 osób i 1 trener.

    Zgodnie z rozporządzeniem wstęp na boisko szkolne osobom prywatnym i indywidualnie nadal jest zabroniony.

  • WYCHOWANIE DZIECI - 10 PORAD PSYCHOLOGA

    Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało materiał wideo z poradami.

     

    Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

     

    Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

    Opracowanie: K. Krawczak

  • JAK NASI NAJMŁODSI PRACUJĄ W DOMU - MARZEC - KWIECIEŃ 2020 R.

    7 tygodni nauki zdalnej u przedszkolaków, to czas w którym nauczyciele codziennie wysyłali propozycje zabaw i zajęć dla obu grup przedszkolnych. W wysyłanych materiałach nie zabrakło propozycji do zabaw:

    - plastycznych,

    - muzycznych,

    - dydaktycznych,

    - eksperymentalnych,

    - ruchowych,

    - kulinarnych,

    - logopedycznych.

    Poprzez wysłane materiały rozwijano:

    - kreatywność i pomysłowość dzieci,

    - muzyczną, słowną i plastyczną ekspresję twórczą dzieci,

    - spostrzegawczość i refleks,

    - koordynację wzrokowo - ruchową i koncentrację uwagi,

    - analizę i syntezę słuchowo - wzrokowo - ruchową,

    - mowę i wymowę dziecka,

    - samodzielność.

    Utrwalano poznane litery oraz cyfry. Ćwiczono sprawność grafomotoryczną: małą i dużą motorykę. Usprawniano narządy mowy. Doskonalono naukę czytania metodą sylabową oraz metodą globalnego czytania. Rozwijano logiczne myślenie. Ćwiczono pamięć i koncentrację. Zachęcano do samodzielności i aktywnego spędzania czasu. Doskonalono technikę cięcia nożyczkami. Proponowano wspólne z rodzicami zajęcia kulinarne.

    Każdego tygodnia realizowano inną tematykę.

    W grupie młodszej:

    1. Nadchodzi wiosna - pora radosna.

    2. Słychać śpiew wśród drzew i chmur - to artystów ptasich chór.

    3. Szybko biegnie każdy dzień - rosnę szybko, dużo wiem. 

    4. Wielkanocne to pisanki, wyklejanki, malowanki.

    5. Co słychać na wiejskim podwórku.

    6. Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza.

    7. Stop! Zabraniam! Zakazuję! Śmieci w worki się pakuje!

    W tym tygodniu: Ktoś nam niebo pomalował - witaj tęczo kolorowa!

     

    W grupie starszej:

    1. Wyprawa w kosmos.

    2. Chrońmy przyrodę.

    3. Wiosna w parku i ogrodzie.

    4. Wielkanoc.

    5. Poznajemy pogodę.

    6. Jak mądrze korzystać z technologii.

    7. Mali odkrywcy poznają świat.

    A w tym tygodniu rozmawiamy o swoich ulubionych książkach.

    Dzieci przedszkolne wzięły udział w akcji: #wszytkobędziedobrze malując obrazki z tęczą i umieszczając je w oknach swoich domów. Obchodzono Dzień Książki, Dzień Strażaka i Dni Ziemi. Wykonano ozdoby związane z majowymi świętami. Zorganizowano konkurs plastyczny na stroik wielkanocny.

    Otrzymaliśmy mnóstwo zdjęć z domów przedszkolaków, które dokumentowały pracę dzieci. Były to zdjęcia kart pracy, zdjęcia przepięknych prac plastycznych, zabaw ruchowych, eksperymentów, zajęć kulinarnych, zabaw konstrukcyjnych, i wiele innych. Niektóre z nich zamieszczamy na stronie. 

    Dzięki zaangażowaniu naszych wspaniałych Rodziców, wiemy, że robicie postępy w nauce i zabawie. Obejrzałyśmy filmy, podczas których odpowiadacie na pytania, głoskujecie podane słowa, recytujecie wiersze, wykonujecie eksperymenty, dzielicie słowa na sylaby, liczycie, kodujecie, poznajecie nowe informacje, zdobywacie nowe umiejętności.

    Wiemy, że świetnie radzicie sobie z zadaniami na myślenie. Rozwiązujcie rebusy, łamigłówki i szarady. Jesteśmy z Was dumne. 

     

    SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM ZA ZAANGAŻOWANIE

    I POŚWIĘCENIE W TYCH TRUDNYCH DLA NAS WSZYSTKICH CZASACH.

     

    Naukę zdalną będziemy prowadzić także w maju. Prosimy zaglądać do naszej zakładki "PRZEDSZKOLE" i podstrony w tej zakładce "DOMOWE PRZEDSZKOLAKI" gdzie zamieszczamy wszystkie potrzebne materiały.

     

    Opracowanie: K. Krawczak

     

     

  • Przedszkolny konkurs na stroik Wielkanocny.

    13.04.2020

    W okresie Świąt Wielkanocnych nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie na „Najładniejszy stroik Wielkanocny” Mimo trudnego dla nas wszystkich czasu wielu z was postanowiło wysłać zdjęcia stroików. J Bardzo cieszy nas wasz zapał i entuzjazm!  W związku z waszym zaangażowaniem

     Postanowiłyśmy.........

     że każdy z was zajmie I miejsce  za oryginalność; pomysłowość oraz za wasz poświęcony czas!

    Jagoda i Tomek K. Dziękuję za nadesłanie waszej pracy. Wspólnymi siłami stworzyliście pięknego kurczaczka. Brawo za oryginalność oraz waszą współpracę.

    Zuzia B. pięknie się spisałaś! Twój stroik jest wspaniały i inny niż wszystkie, bo na drzwi J gratuluje pomysłowości!

    Krystian K. w Twoim stroiku widać dużo pracy, pięknie pomalowałeś kurczaczki i wykonałeś króliczka!

    Alicja S. Twój stroik w kobiałce jest bardzo pomysłowy! Ciekawy pomysł z umieszczeniem ozdób w wydmuszkach.

    Kuba i Kacper L.  pięknie wykorzystałeś rośliny, które znalazłeś w ogrodzie. Brawa również za wykorzystanie jednego z pomysłów z naszej strony internetowej!

    Kuba S. oryginalny stroik w koszyku został przepięknie przed Ciebie wykonany! Widzę tu dużo pracy w poszukiwaniach wszystkich dekoracji ;)

    Ziemowit T. Twój stroik wygląda na bardzo samodzielne wykonany! Piękny króliczek. Super pomysł z kurczaczkiem ze styropianowych kulek. Stroik jest bardzo oryginalny J Widać, że poświęciłeś na niego dużo czasu. Mam nadzieję, że do świąt rzeżucha zdążyła wyrosnąć.:)

    Mieszko T. Wielkie Brawa ! Królik wykonany na rolce z papieru jest cudowny! Twój stroik zachowuje również dużo tradycji (piękne palmy wykonane na wykałaczkach przy pomocy naklejek) Widać ogrom pracy jaki włożyłeś w swój stroik! Gratuluje dużej samodzielności!

    Marysia M. W Twoim stroiku urzekł nas baranek z popcornu- bardzo oryginalny pomysł! Pisanki wykonane do Twojego stroika idealnie pasują do całości! Cały stroik jest pomysłowy i estetyczny.

    Franciszek M. w Twoim stroiku widać różnorodność wykonania pisanek, są one kolorowe, pomysłowe i oryginalne! Bardzo interesująca jest pisanka zrobiona z małych kuleczek. Całość dopełnia wykonany przez Ciebie króliczek z rolki od papieru toaletowego. Brawo!

     

     

  • 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    229 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

    Celem ustawy rządowej miało być ratowanie Rzeczypospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r.

    Konstytucja została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie.

  • 2 maja– Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

    2 maja– Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami 1 maja i 3 maja. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. 

  • "JAK TO JEST BYĆ GRAFIKIEM KOMPUTEROWYM"

    Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 7 maja o godzinie 19.00

    Jest to darmowy webinar dla młodzieży "Jak to jest być grafikiem komputerowym" Wydarzenie jest organizowane przez Mapę Karier, która jest znana naszej młodzieży ponieważ korzystamy z tego portalu na zajęciach z doradztwa zawodowego.

    Szczegóły i rejestracja pod linkiem:https://link.freshmail.mx/c/tplcx19bu8/ybqmzvxbj3

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie
    Akacjowa 10 67-200 Głogów,
    sekretariat@sp13.glogow.pl
  • 0768358235

Galeria zdjęć