• REKRUTACJA!

    Gmina Miejska Głogów informuje, iż z dniem 23 marca 2020 r. system rekrutacji elektronicznej moduł Formico został otwarty dla dzieci, które w dniu 1 września 2020 r. ukończą nie mniej niż 2,5 roku (urodzonych pomiędzy 1 stycznia, a 1 marca 2018 r.). Pozostałe warunki rekrutacji pozostają bez zmian.

  • PRZEKAZANIE KARMY DO SCHRONISKA "AMICUS" W GŁOGOWIE

     

     

     

     

     

     

     

     

    Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji „Zbiórka karmy dla kotów”. Akcja organizowana jest co roku na przełomie lutego i marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i służy wspieraniu bezdomnych zwierząt, będących pod opieką głogowskiego schroniska „Amicus”. Popularność i entuzjastyczne przyjęcie, z jakim spotkał się ten pomysł w poprzednich latach, zachęcił opiekunów SU do powtórzenia akcji. Zebrano spore ilości suchej i mokrej karmy oraz pościel, koce i żwirek.

    Od 12 marca 2020 r., w związku z sytuacją w Polsce dotyczącą koronawirusa, zajęcia w szkole zostały zawieszone. Obecnie przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkole jest cały czas  przedłużana. Wobec braku możliwości określenia, do jakiego momentu konieczne będzie utrzymanie ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i konieczności stosowania się ściśle do konkretnych zaleceń, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – pani Wiesława Pływaczyk i pani Alicja Andrzejewska zdecydowały, że dostarczą zebrane produkty do schroniska bez udziału uczniów, co nastąpiło 27 kwietnia 2020 r.

    Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się do akcji
    serdecznie dziękujemy!

    Opracowanie i zdjęcia: Samorząd Uczniowski

  • Z ARCHIWUM SPORTU SP 13

    Zapraszam do obejrzenia niepublikowanych do tej pory filmów z poprzedniego roku, z mistrzostw naszej szkoły w tenisie stołowym, które zostały rozegrane 7 czerwca 2019 roku. Miejmy nadzieję, że tegoroczne mistrzostwa także zostaną rozegrane. Jeśli nie, cieszcie się z możliwości oglądania i przeżywania poprzednich mistrzostw. 

    Miłego oglądania.

    Przygotowanie informacji: Mariusz Badowski

  • LIST DO PLANETY ZIEMI

    Z okazji "Dnia Ziemi" zapraszamy chętne dzieci do napisania "Listu do Planety Ziemi".

    List powinien być napisany tak, jak się pisze do najlepszego przyjaciela.

    Po powrocie do szkoły wszystkie listy zostaną rozwieszone na gazetce przy wejściu do świetlicy, a uczestnicy konkursu otrzymają upominki

    ŚWIETLICA SZKOLNA

  • OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"

    W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do nauki i przebywania w domu Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi linkami.

  • SZANOWNI RODZICE!

    W związku z opublikowaniem stosownych aktów prawnych informuję, że:

    1. Do dnia 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkole i przedszkolu, w tym okresie będzie kontynuowane kształcenie na odległość z wykorzystaniem Internetu i sprzętu komputerowego (jak w ostatnich tygodniach).

    2. Od środy 15 kwietnia wznawiamy kształcenie na odległość, proszę poinformować o tym swoje dziecko/dzieci.

    UWAGA - dotyczy klas 8:

    3. Nie odbędzie się egzamin ósmoklasisty planowany w dniach 21, 22 i 23 kwietnia 2020 r. Nowy termin egzaminu wyznaczy Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, o czym powiadomi zainteresowanych nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem egzaminu ósmoklasisty.

  • POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

  • REKRUTACJA - WAŻNE!!!

    Gmina Miejska Głogów informuje, iż z dniem 23 marca 2020 r. system rekrutacji elektronicznej moduł Formico został otwarty dla dzieci, które w dniu 1 września 2020 r. ukończą nie mniej niż 2,5 roku (urodzonych pomiędzy 1 stycznia, a 1 marca 2018 r.). Pozostałe warunki rekrutacji pozostają bez zmian.

  • RODZICE!!!

    Na naszej stronie internetowej pojawiła się nowa zakładka „Sposób na nudę”.

    W zakładce będą zamieszczane dla dzieci propozycje różnych zabaw, gier, rebusów, wykreślanek, słuchowisk, filmików edukacyjnych itp. zarówno dla młodszych jak i starszych.

    Propozycje będą przekazywane od pań ze świetlicy szkolnej, nauczycieli wspomagających oraz pani z biblioteki szkolnej.

    Zapraszamy do korzystania!

  • REKOMENDACJA WOJEWODY

  • SZANOWNI RODZICE!!!

    Informuję, że zgodnie z wytycznymi  Dolnośląskiego  Kuratora Oświaty, Romana Kowalczyka, w związku z epidemią koronawirusa wprowadzam zakaz wstępu na teren szkoły (m.in. na boisko i tereny zielone wokół szkoły, na plac zabaw) osobom niebędącym  pracownikami.

    Proszę o uszanowanie zakazu wstępu oraz o reagowanie w sytuacjach łamania  przez dzieci, uczniów, młodzież i dorosłych tego zakazu.

    Dyrektor Szkoły

  • KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ - NOWE REGULACJE PRAWNE

    Warszawa, 20 marca 2020 roku

    Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

    Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają oni w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z nich łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce – podkreślił Minister Edukacji Narodowej. Apeluję i proszę dyrektorów szkół oraz nauczycieli o zwrócenie szczególnej uwagi na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, a także uwzględnienie możliwości psychofizycznych dzieci. Proszę wszystkie organy prowadzące i samorządy o okazanie niezbędnego wsparcia materialnego i organizacyjnego. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność – powiedział minister Dariusz Piontkowski.

    Jak ma wyglądać kształcenie na odległość?

    W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

    W sytuacji, gdy wystąpią trudności w organizacji zajęć, dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym, powinien określić inny sposób ich realizowania. O wybranym sposobie musi także poinformować kuratora oświaty.

    Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić rodziców, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.

    Bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizyczne priorytetem.

    Dyrektor musi również ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia. Dyrektor ma też określić formy kontaktu czy konsultacji nauczyciela z rodzicami i uczniami.

    Organizując uczniom kształcenie na odległość dyrektor musi pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Oznacza to, że dobór narzędzi przy tej formie kształcenia powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów.

    Sposoby realizowania kształcenia na odległość.

    Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

    W przypadku przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

    Bezpłatna platforma z materiałami edukacyjnymi.

    Platforma www.epodreczniki.pl to narzędzie informatyczne, na którym są umieszczone bezpłatne materiały edukacyjne. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do odkrywania znajdujących się tam zasobów i ich szerokiego wykorzystywania.

    Wszystkie treści dostępne są przez przeglądarkę internetową i nie wymagają instalacji ani dodatkowego oprogramowania. Dodatkowo na platformie udostępniony jest moduł do śledzenia postępów w nauce dla zalogowanych użytkowników czyli wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy stworzą konto na platformie.

    Dyrektor szkoły lub placówki, który zdecyduje się na korzystanie z platformy może utworzyć na niej konta dla uczniów i nauczycieli. Przepisy pozwalają na przetwarzanie danych uczniów i nauczycieli szkoły lub placówki w celu utworzenia kont. Aby usprawnić korzystanie z platformy dyrektor wykorzysta do tego celu System Informacji Oświatowej.

    Ocenianie pracy ucznia.

    Dyrektor szkoły ma obowiązek ustalić w uzgodnieniu z nauczycielami w jaki sposób będzie monitorowana i sprawdzana wiedza ucznia oraz postępy w nauce.

    Praca nauczycieli.

    W okresie czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych ograniczony jest obowiązek świadczenia pracy przez nauczycieli na terenie szkoły, z wyłączeniem przypadków gdy jest to niezbędne do realizowania zajęć z uczniami zdalnie lub w inny sposób, lub gdy jest to niezbędne dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania szkoły.

    Podstawa prawna.

    Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    Departament Informacji i Promocji
    Ministerstwo Edukacji Narodowej

  • INFORMACJA!!!

    Wobec wzrastającej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 12 do 25 marca 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

    Jednocześnie od 14 marca 2020 r. do odwołania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej został ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego związany z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

    Wobec braku możliwości określenia, do jakiego momentu konieczne będzie utrzymanie ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i placówek zaprojektowano przedłużenie terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do dnia 10 kwietnia 2020 r. i przygotowano rozwiązania umożliwiające szkołom i placówkom pracę w zmienionych warunkach.

  • KOMUNIKAT DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY - WAŻNE!!!

  • SZANOWNI PAŃSTWO

    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych  
    w Szkole Podstawowej nr 13 im.Orląt Lwowskich
    w Głogowie.

    Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w dniach 12 i 13 marca w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze.  Dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić opieki w dniach 12 i 13 marca zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze.                    

     Od dnia 16 marca do 25 marca 2020 r.
    wszelkie zajęcia będą zawieszone -
     DZIECI NIE PRZYCHODZĄ DO SZKOŁY.

     Rodzicu,    

    • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;    
    • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;    
    • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;    
    • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;     śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

    Uczniu,    

    • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);  
    •  przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
    • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela; 
    • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.    
    • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.    
    • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos.
    • Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.    

    Całość komunikatu MEN:  https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach 

    Załącznik – Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych – komunikat MEN (WORD)

  • JAK ZAPOBIEGAĆ ZAKAŻENIU

  • 2 MIEJSCE - AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!!!!

    W  Szkole Podstawowej w Gierałtowcu rozegrano Pólfinał Wojewódzki w tenisie stołowym w ramach  Igrzysk Dzieci Szkolnego  Związku Sportowego. Historyczny sukces odniesli zawodnicy naszego Kola Tenisa Stołowego,  którzy pierwszy raz  awansowali do Finału Wojewódzkiego. Chłopcy zajęli 2 miejsce w Finale Strefy Legnickiej przegrywając tylko z gospodarzem zawodów. W turnieju tym mogli  brać udział mistrzowie i wicemistrzowie 8 powiatów strefy legnickiej i miasta Legnicy. Pierwszy raz od 6 lat wystąpiły też nasze dziewczęta, które zajęly niespodziewanie bardzo dobre 4 miejsce, przegrywając miejsce na  podium  po zaciętej walce 3 do 2.  Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Stawicki, Jakub Pieniężny, Aleksander Sznajder, Oliwia Warchoł, Julia Bednarczyk, Zuzanna Warchoł.  Serdecznie gratulujemy zawodnikom i zawodniczkom KTS i życzymy kolejnych tak spektakularnych sukcesów. Miejmy nadzieję, że wyniki, które osiągają, skłonią innych uczniów, miłośników tenisa stołowego do systematycznej pracy na treningach.

    Informacja i zdjęcia: Mariusz Badowski

  • LEKARZ STOMATOLOGII U PRZEDSZKOLAKÓW

    Opracowanie w przygotowaniu

    Zdjęcia: M.Heina, K. Krawczak

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie
    Akacjowa 10 67-200 Głogów,
    sekretariat@sp13.glogow.pl
  • 0768358235

Galeria zdjęć