Mikołajkową niespodziankę przygotował dzieciom z naszego przedszkola głogowski klub piłkarski "Chrobry". 6 grudnia odwiedził dzieci piłkarz Chrobrego Mateusz Abramowicz. Gościliśmy także maskotkę klubową - przesympatycznego tygryska. Podczas spotkania, przedszkolaki miały możliwość usłyszeć, co należy robić, aby zostać sportowcem; uczestniczyły w krótkiej rozgrzewce, strzelały do bramki, otrzymały zdjęcie z podobizną Mateusza Abramowicza oraz jego autograf. Było także malowanie twarzy i wspólna zabawa z tygryskiem. Radosne twarze dzieci były podziękowaniem za miło spędzony czas.
Za słodką niespodziankę dziękujemy paniom: Karolinie Szulc, Katarzynie Pietraszek i Edycie Glos oraz klubowi Chrobry Głogów.
Opracowanie i organizacja: K. Krawczak
Tak jak wszędzie, tak i w szkole, obchodziliśmy przemiły dzień w naszej szkole, a mianowicie mikołajki. Tego dnia uczniowie klasy IB ubrali się na czerwono i założyli mikołajkowe czapki, to na cześć Świętego Mikołaja.
W ten radosny dzień klasa również postanowiła ubrać wspólnie choinkę. Były oczywiście prezenty, kolędowanie i słodki poczęstunek.
A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!
Opracowanie i zdjęcia: Paulina Łuczyńska
5 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Głogowie odbyła się XI Głogowska Olimpiada Wolontariatu. Tradycyjnie turniej połączony był z akcją charytatywną. W tym roku wszystkie zebrane środki zostały przeznaczone na wsparcie budowy głogowskiego hospicjum.
W olimpiadzie brały udział dziesięcioosobowe drużyny z siedmiu placówek. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klas 7a i 8a. Przyszło nam rywalizować nie tylko z uczniami szkół podstawowych, musieliśmy także zmierzyć się z licealistami. Organizatorzy przygotowali dla uczestników różne zadania, między innymi: bieg po buty, skoki w workach, wyścigi rydwanów, rozwiązanie krzyżówki i wykonanie wieńca bożonarodzeniowego. W każdej konkurencji radziliśmy sobie znakomicie, po dogrywce zajęliśmy II miejsce.
Gorąco dziękujemy wolontariuszom za udział w potyczkach
oraz wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w zbiórce słodyczy.
Zebrane cukierki i batony przekazaliśmy
za pośrednictwem organizatora olimpiady
rodzinom objętym opieką Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.
Opracowanie: Szkolny Klub Wolontariatu
5 grudnia 2019 roku w naszym przedszkolu było wyjątkowo głośno. Odwiedził nas pan Piotr Tychański, którego wielkim hobby jest gra na perkusji. Pan Piotr świetnie złapał kontakt z dziećmi i w ciekawy sposób zaprezentował instrumenty wchodzące w skład zestawu perkusyjnego. Największe emocje jednak były wtedy, gdy pan Piotr zaczynał grać!!!! Było bardzo głośno, więc niektóre dzieci wołały udać się do drugiej sali. Jednak te, które pozostały (w tym także odważne 3 i 4 latki) świetnie bawiły się przy dźwiękach werbli, talerzy, floor tomu, czyneli czy też bębna basowego. Panu Piotrowi gra na perkusji sprawiała wiele frajdy, zaraził więc przedszkolaków pozytywną energią.Tańczyły i śpiewały w rytm wybijanych dźwięków. Dzieci mogły również spróbować swoich sił podczas gry na perkusji i całkiem nieźle sobie poradziły!
To było bardzo ekscytujące i pouczające spotkanie!!! Dziękujemy!!!
Opracowanie i organizacja: K. Krawczak
W dniu Św. Barbary 04. 12. 2019 r. grupę młodszą w przedszkolu odwiedził gość - Pan Ariel Gawlik - górnik. Opowiadał dzieciom o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy w kopalni. Dzieci mogły zapoznać się z odświętnym ubraniem górnika - mundurem, oraz zobaczyły jego strój roboczy, poznały również tradycje górnicze. Oglądały bajkę Bolek i Lolek w starej kopalni, z której dowiedziały się jak wyglądała praca górników wiele lat temu. Przedszkolaki oglądały i dotykały skał wydobywanych w kopalni min: sól, rudę miedzi, węgiel kamienny i brunatny. Maluchy z zainteresowaniem słuchały opowieści gościa, zadawały wiele pytań. Na koniec spotkania p. Ariel wręczył przedszkolakom słodkie prezenty, a one podarowały mu podziękowania.
Bardzo dziękujemy panu Arielowi Gawlikowi za przybycie do przedszkola.
Opracowanie i organizacja: M. Heina
4 grudnia 2019 roku, w grupie starszaków zjawili się goście pracujący w kopalni miedzi. Górnicy Adam Agatowski i Tomasz Frydlewicz w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom wiele górniczych historii i podzielili się informacjami związanymi z tradycjami górniczymi, życiem górników oraz narzędziami ich pracy. Podczas spotkania dzieci obejrzały film nakręcony w kopalni miedzi. Poznały codzienność górniczej pracy - często niebezpiecznej, trudnej i wyczerpującej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się mapy górnicze, które panowie zostawili przedszkolakom na pamiątkę swojej wizyty. Był także słodki poczęstunek. Godzina spotkania minęła zbyt szybko. Spotkanie wzbogaciło wiedzę dzieci i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
Wychowawcy grupy składają serdeczne podziękowania panom Adamowi i Tomaszowi za poświęcony czas.
Opracowanie i organizacja: K. Krawczak
W dniu 04. 12. 2019 r. uczniowie klasy Ib uczestniczyli w warsztatch „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Głogowie.
Głównym celem warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzania wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej.
Tematem zajęć technicznych były skrzynki z drewna. Z pomocą specjalisty z Castoramy Pana Remika uczniowie wykonali samodzielnie skrzyneczki na różne drobiazgi. Dzieci świetnie radziły sobie z wbijaniem gwoździ. Po wykonaniu pracy uczniowie żwawo przystąpili do malowania i ozdabiana skrzynek. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i ozdobili według własnego pomysłu.
Za wykonane zadania uczniowie otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz wykonane skrzynki.
Dziękujemy Panu Remikowi Kloc za zaproszenie.
Opracowanie i zdjęcia: Paulina Łuczyńska
4 grudnia uczniowie klas III - VIII wraz z opiekunami: panią Kariną, panią Beatą oraz panią Magdą udali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem programu było Afrykarium - unikatowe na skalę światową oceanarium. Kompleks przedstawia faunę i florę Czarnego Lądu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentują m.in. rafę koralową i ryby występujące w Morzu Czerwonym, żółwie pustynne, ok. 50 różnych gatunków ryb z jezior Tanganika i Malawi, płaszczki, rekiny młoty i rekiny lamparcie występujące w rejonie Kanału Mozambickiego. Do tego hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny (mrówniki, antylopy), pingwiny oraz kotiki z Wybrzeża Namibii, a także krokodyle, wydry i manaty występujące w dżungli Kongo. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich m.in. tunel, imitujący głębię oceanu. Wszyscy czuliśmy się jak w podwodnym, niemal bajkowym świecie mieszkańców oceanu.
Po wyjściu z Afrykarium udaliśmy się w odwiedziny do innych zwierząt zamieszkujących ZOO. Przemierzając alejki ogrodu, zapoznaliśmy sięz wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych, poznawaliśmy ich wygląd oraz tryb życia.
Po wizycie w ZOO pojechaliśmy do Galerii Dominikańskiej na przedświąteczne zakupy oraz obiad.
Ostatnim punktem programu była wizyta na wrocławskim rynku, na którym trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. To tu - na tradycyjnym jarmarku świątecznym - poczuliśmy klimat zbliżających się świąt. Atmosfera panująca na rynku była prawdziwie magiczna. Mogliśmy kupić tam kolorowe ozdoby świąteczne, jak i smakołyki z różnych zakątków świata.
Potem ruszyliśmy w drogę powrotną. W trakcie podróży przewodniczka przeprowadziła dla uczniów konkurs z wiedzy przekazanej podczas wycieczki. Można było zdobyć drobne nagrody rzeczowe, jak słodkości.
Wycieczka była bardzo udana, pełna pozytywnych emocji oraz dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.
Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała
Zima to trudny czas dla ptaków. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg. Poszukiwania na mrozie pochłaniają cenną energię. Na dworze pokrytym śniegową pierzynką często możemy spotkać wróble, mazurki, sikory, dzięcioły, kawki, gawrony, kosy, kwiczoły oraz ich kuzynów. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków – niskiej temperatury i opadów. Aby pomóc im w przetrwaniu zimy można je dokarmiać. Dzisiaj klasa Ib dowiedziała się na lekcji jakie pożywienie można dawać ptaszkom w zimie, a jakie może im zaszkodzić. Dzieci mogły dotknąć, powąchać i przede wszystkim poznać różne rodzaje zbóż. Były zagadki i rebusy. W ten sposób na pewno lepiej przyswoją wiedzę.
Do karmienia ptaków używamy tylko naturalnych produktów – nie przetworzonych przez człowieka! W sklepach jak i zapewne w domu bez trudu zdobędziemy kasze, zboża, płatki owsiane, ziarna słonecznika, konopi, dyni, orzechy, suszone owoce oraz gotowe mieszanki nasion dla dzikich ptaków. Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy - tzw. zimowe kule. Pamiętajmy jednak, aby słonina nie wisiała zbyt długo (ok. 2-3 tyg), ponieważ gdy zjełczeje może zaszkodzić ptakom.
Opracowanie i zdjęcia: Paulina Łuczyńska
Nasza szkoła we wrześniu włączyła się w obchody ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Wówczas czytaliśmy "Katarynkę" Bolesława Prusa. Za nasze zaangażowanie otrzymaliśmy listowne podziękowania od Pary Prezydenckiej oraz upominki: książkę - "Nowele Polskie" wydaną z tej okazji (dostępną w szkolnej bibliotece) oraz flagę Polski. A w przyszłym roku spotkamy się znowu przy klasyce polskiej literatury "Balladynie" Juliusza Słowackiego .
Opracowanie: Małgorzata Szponar - Szablewska
Opłata za obiady w miesiącu grudniu 2019 r. wynosi:
14 dni x 4,00 zł = 56,00 zł
Opłaty za obiady będą pobierane u intendenta szkoły - pokój nr 19 - I piętro
w dniach 02. 12. 2019 - 04. 12. 2019 r.
W miesiącu grudniu nie dokonuje się odpisów.
WAŻNE !!!
Płatność przelewem proszę dokonywać tylko i wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu kwoty wpłat z intendentem szkoły pod nr tel. 76 835 - 82 - 35, wew.15.
Bank BNP PARIBAS
95 2030 0045 1110 0000 0193 2090
tytułem: imię i nazwisko dziecka/ klasa / za miesiąc
Koniec listopada to czas organizowania zabaw połączonych z wróżbami i przepowiedniami. W czwartek, 28 listopada, w naszej szkole odbyły się długo wyczekiwane przez uczniów andrzejki, sala gimnastyczna i hol zamieniły się w miejsce czarów i magii oraz świetnej zabawy.
Wszyscy uczniowie chcieli zajrzeć w przyszłość, sprawdzić, co ich czeka. Wróżby miały uchylić rąbka tajemnicy, co ich spotka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno niewidzianego, ile prezentów przyniesie Mikołaj) i tej bardziej odległej - jaki zawód wybiorą w dorosłym życiu.
Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. W klasach młodszych największą popularnością cieszyły się „zakręcone wróżby”, a w szczególności ruletka andrzejkowa oraz magiczne liczby ukryte w ozdobnych pudełeczkach. Natomiast uczniowie klas starszych z bijącym sercem przekłuwali papierowe serca, aby poznać imię przyszłego współmałżonka, czy podnosili kubeczki, które ukrywały przyszłość. Wszystkie stanowiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie z zaciekawieniem słuchali przepowiedni wróżbitów.
Czy wróżby się spełnią? - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i andrzejkowego szaleństwa przy dźwiękach muzyki bardzo spodobał się uczniom, a niezawodni rodzice zadbali o pyszny poczęstunek dla swoich pociech.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli udekorować salę
i przygotowali andrzejkowe wróżby.
Opracowanie: Samorząd Uczniowski
29.11.2019r. dzień u dzieci z grupy 3,4 latków odbył się pod hasłem Czary-Mary. Dzieci zapoznały się z tradycjami obchodzonymi w dniu Św. Andrzeja; poznały zwyczaje i zabawy jakie towarzyszyły temu świętu dawniej. Następnie uczestniczyły w zabawach i konkursach w sali, losowały ciasteczka z wróżbą przygotowane przez p Karolinę Szulc – za które przygotowanie serdecznie dziękujemy. Wesoła muzyka hitów dziecięcych towarzyszyła dzieciom podczas zabaw.
Opracowanie i organizacja: M. HEINA
Dnia 29. 11. 2019 r. w grupie starszej odbyły się ANDRZEJKI. Zabawę rozpoczęto znaną i lubianą przez dzieci muzyką. Następnie nauczyciel opowiedział, kiedy i jak obchodzono święto Andrzeja, jakie towarzyszyły jemu zwyczaje i zabawy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w zabawach takich jak: „Serce imion”, „Jaki zawód będę wykonywać w przyszłości”, „Buty do drzwi”, „Taniec na gazetach”, „Studnia życzeń”. Wesołej zabawie towarzyszył okrzyk: Czary mary, czary mary niech się spełnią nasze czary. Dzieci mogły również spróbować pysznych ciasteczek andrzejkowych z wróżbą, które były pięknie udekorowane złotym pyłem.
Dziękujemy wszystkim RODZICOM za pomysłowość w przebraniu dzieci, oraz Pani Karolinie Szulc za przygotowanie ciasteczek.
Organizacja i notatka: Joanna Żabska
Gorąco dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy zakupili kartki świąteczne i wsparli akcję charytatywną Stowarzyszenia Sursum Corda. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz chorych i niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia, objętych pomocą programu „Na Ratunek”.
Dzięki życzeniom na tych wyjątkowych kartkach ciepło w sercu pozostanie na dłużej.
Opracowanie: Samorząd Uczniowski
W dniach 26-27.11.2019 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu IV FESTIWALU SZTUKI WŁASNEJ „ZATOKA TWÓRCZOŚCI”. W tym roku tematem przewodnim było hasło: „Głogów mojej przyszłości”. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z głogowskich szkół, uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania własnej twórczości w różnych kategoriach, m. in. w literackiej, plastycznej i fotograficznej. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w to wydarzenie artystyczne, wykazując się kreatywnością i nieprzeciętnymi zdolnościami, co zostało dostrzeżone i docenione przez jury.
Oto sukcesy uczniów, którzy wzięli udział w konkursie:
KLASY IV-VI:
KATEGORIA PLASTYCZNA – MALARSTWO:
- Malwina Sadowska (kl. 4a) – I miejsce
KATEGORIA PLASTYCZNA – RZEŹBA:
- Mateusz Serafin (kl. 6b) – II miejsce
- Matylda Pieniążek (kl. 6a) – wyróżnienie
KATEGORIA FOTOGRAFICZNA:
- Natasza Kielin (kl. 5a) – II miejsce
KATEGORIA FOTOGRAFICZNA – GRAFIKA KOMPUTEROWA:
- Matylda Pieniążek (kl. 6a) – I miejsce
- Hanna Starosta (kl. 6a) – II miejsce
- Luiza Kielin (kl. 6a) – wyróżnienie
KLASY VII-VIII:
KATEGORIA PLASTYCZNA – MALARSTWO:
- Nadia Pawluś (kl. 8a) – II miejsce
KATEGORIA PLASTYCZNA – FORMA PRZESTRZENNA:
- Patryk Dudka (kl. 7a) – II miejsce
- Mateusz Dudka (kl. 7a) – wyróżnienie
- Natalia Kostrub (kl. 7a) – wyróżnienie
KATEGORIA LITERACKA – PROZA:
- Anna Waligóra (kl. 7a) – III miejsce
LITERACKA – POEZJA:
- Natalia Grochala (kl. 7a) – I miejsce
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LAUREATOM ZA DUŻE ZAANGAŻOWANIE
W PRZYGOTOWANIE PRAC KONKURSOWYCH
I GODNE REPREZENTOWANIE SZKOŁY.
ŻYCZYMY ROZWOJU PASJI I TALENTÓW ORAZ DUŻO SATYSFAKCJI
Z OSIĄGANIA KOLEJNYCH SUKCESÓW!
Opracowanie: Wiesława Pływaczyk
Wycieczka do Lwowa
21 – 25 listopada 2019 r.
W czwartek 21 listopada w godzinach popołudniowych wyruszyliśmy autokarem w podróż marzeń do Lwowa. Granice, dzięki uprzejmości pograniczników z Polski i Ukrainy przekroczyliśmy bardzo sprawnie, bo tylko w 3 godziny.
W dniu 22 listopada w 101 rocznicę wyzwolenia Lwowa w pierwszej kolejności odwiedziliśmy Cmentarz Łyczakowski, a przede wszystkim Cmentarz Orląt Lwowskich. Tu w asyście pocztów sztandarowych naszej szkoły oraz I LO złożyliśmy hołd patronowi szkoły, bohaterskim Orlętom Lwowskim. Tak wielu sławnych Polaków spoczywa na Cmentarzu Łyczakowskim, że wielokrotnie zatrzymywaliśmy się w zadumie przed ich pomnikami by zapalić znicz. Wieczorem po kolacji regenerowaliśmy siły, aby od rana spotkać się z kulturą i zabytkami Lwowa.
Sobota była kolejnym dniem naszej podróży na Kresy Wschodnie. Od rana z zapałem ruszyliśmy na podbój Ukrainy. Dotarliśmy do Zadwórza - „polskich Termopil”, gdzie oddaliśmy hołd poległym 318 bohaterom składając wieńce na usypanym kopcu, pod którym pochowano 312 poległych żołnierzy - Orląt Lwowskich.
Następnie udaliśmy się do zamku w Olesku, gdzie 17 sierpnia 1629 roku przyszedł na świat król Polski Jan III Sobieski. Dziś w jego zamku znajduje się wystawa malarstwa i rzeźby lwowskiego muzeum narodowego. Wśród wielu eksponatów podziwialiśmy obraz Marcina Altomont'a, włoskiego malarza, który na 7 metrowym płótnie umieścił scenę z bitwy pod Wiedniem króla Jana III Sobieskiego. Po krótkiej chwili w autokarze dotarliśmy do kolejnego placu zamkowego w Podhorcach. Na koniec naszego dnia, zostawiliśmy sobie czas na ucztę duchową w Operze Lwowskiej. Uczestniczyliśmy w premierze spektaklu pt. "Kiedy kwitną paprocie".
Niedziela, czyli ostatni dzień, był bardzo intensywny. Tuż po śniadaniu odwiedziliśmy bazar artystów "Wernisaż" i sklep Roshen, gdzie zakupiliśmy pamiątki, szczególnie słodycze. O godzinie 13.00 uczestniczyliśmy we mszy świętej w Archikatedrze Lwowskiej, w której w 1656 r. król Jan Kazimierz złożył Matce Boskiej Łaskawej śluby, autorstwa św. Andrzeja Boboli. Następnie przeszliśmy do rynku, gdzie delektowaliśmy się kawą i czekoladą w Pracowni Czekolady i Kopalni Kawy. Kolejne miejsca na naszej trasie to: rynek z ratuszem, muzeum apteki z najstarszą lampą naftową na świecie, renesansowe kamienice, katedra katolicka, kaplica Boimów, arsenał i mury obronne Lwowa. Późnym popołudniem złożyliśmy kwiaty w miejscu mordu profesorów lwowskich na wzgórzach wuleckich. Ostatni pokłon oddaliśmy przy pomniku Adama Mickiewicza, gdzie uroczyście wszyscy uczestnicy wycieczki wypowiedzieli Inwokację.
Na sam koniec udaliśmy się na zakupy do jednego z centrów handlowych Lwowa, aby zrobić pamiątkowe zakupy z tej wspaniałej wizyty.
Serdecznie dziękujemy Głogowskiej Edukacji Kresowej oraz Powiatowemu Ośrodkowi Doradztwa Metodycznego w Głogowie za organizację wspaniałej wyprawy marzeń.
Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska-Hara
Zdjęcia: uczestnicy wycieczki
Dnia 27 listopada w naszym przedszkolu z okazji "Światowego Dnia Misia" odbyło się rozwiązanie konkursu plastycznego, który polegał na stworzeniu misia w formie przestrzennej. Wiele naszych podopiecznych wzięło udział w konkursie. Wszystkie prace były piękne i oryginalne. Każde z dzieci było wygrane. Gratulujemy pomysłowości i i estetyki wykonania.
Opracowanie: D. Lipigórska
„Mali głogowianie - wielka sprawa - czyli dzieci głogowskie w momentach dziejowych miasta” to projekt, który Towarzystwo Ziemi Głogowskiej skierowało do uczniów Szkół Podstawowych. W ramach tego projektu odbyły się w naszej szkole prelekcje mówiące o życiu w dawnym Głogowie, o tym jak się ubierano, jak się uczono, jakimi zabawkami bawiły się dzieci, a nawet wspólnie wzięliśmy udziałw historycznym turnieju sportowym - Bieg po historię. Uczniowie klasy 7A: Dominika Zimny, Wojtek Jacak i Kordian Szybajło wzięli udział w regionalistycznym konkursie historycznym „Głogów moje miasto”, gdzie wykazali się bogatą wiedzą dotyczącą historii naszego miasta. Dziękujemy wszystkim prowadzącym projekt jak i nauczycielom p. Magdalenie Hołub, p. Mariuszowi Badowskiemu, p. Beacie Pawłowskiej-Hara za zaangażowanie w przygotowanie działań odbywających się w Szkole Podstawowej nr 13.
Koordynator projektu: Małgorzata Szponar-Szablewska
Opracowanie i zdjęcia: Małgorzata Szponar-Szablewska
21 listopada 2019 r. był wyjątkowym dniem dla pierwszoklasistów, którzy uroczyście dołączyli do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. W tej ważnej chwili pierwszakom towarzyszyli ich rodzice, członkowie rodzin oraz przedstawiciele społeczności szkolnej.
Kilka tygodni wcześniej rozpoczęły się przygotowania pod okiem pań Alicji Andrzejewskiej i Pauliny Łuczyńskiej. Nasi najmłodsi uczniowie poznawali szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym starsi koledzy, wychowawczynie, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice.
Wreszcie 21 listopada nadeszła długo oczekiwana chwila. Pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowaną część artystyczną, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Niezwykle podniosłą częścią uroczystości było pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor - Magdalena Kłósek.
Następnie pierwszaki otrzymały życzenia sukcesów w nauce, jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie oraz kuferki ze słodyczami.
Uroczystość prowadzili uczniowie klasy IVa - Agata Ptaszyńska i Szymon Mularczyk.
Opracowanie: Alicja Andrzejewska