19 czerwca 2018 roku dzieci z grupy młodszej występem artystycznym uroczyście zakończyły rok szkolny 2017/2018. Tańcami i piosenkami, wierszykami, a także scenką teatralną podziękowały Rodzicom za okazywaną miłość i trud włożony w ich wychowanie, pożegnały przedszkole i powitały wakacje. Spotkanie było radosne, ale także bardzo wzruszające. Po uroczystym występie dzieci mogły skorzystać z zabaw w ogrodzie przedszkolnym, gdzie dmuchany zamek zapraszał do wspolnej zabawy. Był także przygotowany przez Rodziców pyszny poczęstunek : domowe ciasto, owoce i pizza. Były rozmowy i dużo śmiechu, kwiaty i podziękowania, a także pożegnalne przytulanki :)
Wszytkim przedszkolakom: tym większym i tym mniejszym życzymy udanych i bezpiecznych wakacji !!!
Do zobaczenia po wakacjach :)
Opracowanie: K. Krawczak
Zdjęcia w albumie
Dzisiaj uczniowie klasy II a byli na długim i ciekawym spacerze. Odwiedzili miejsca pamięci w naszym mieście, m.in.: DĘBY PAMIĘCI OFIAR KATYNIA, POMNIK PAMIĘCI GŁOGOWSKICH ŻYDÓW, POMNIK DZIECI GŁOGOWSKICH, POMNIK POLSKICH I NIEMIECKICH OFIAR WOJNY, PRZEMOCY I WYPĘDZENIA 1939 – 1945.
Celem wycieczki było kształcenie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego.
Opracowanie: Edyta Szulc
Zdjęcia: Alicja Andrzejewska
19 czerwca nauczyciele naszej szkoły we współpracy z Głogowskim Stowarzyszeniem „Otwarte Drzwi” i MCWR w Głogowie zorganizowali imprezę plenerową dla rodziców i uczniów klas I –III „Zabawy naszych rodziców”.
Celem spotkania było spędzanie czasu z rodzicami na wspólnej zabawie, „poszukiwanie w rodzicach uśpionego dziecka” i pokazanie dzieciom zabaw, które towarzyszyły ich rodzicom w dzieciństwie.
„Zastrzykiem energii” dla naszych uczestników zabawy były: niegazowana woda mineralna i owocowe szaszłyki.
Było wesoło, smacznie i kolorowo.
Opracowanie: Edyta Szulc
Zdjęcia: Alicja Andrzejewska
13 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbyło się uroczyste podsumowanie III Festiwalu Sztuki Własnej „Zatoka Twórczości” dla szkół podstawowych, którego pomysłodawcą była Gmina Miejska Głogów. Koordynatorem festiwalu była nasza szkoła, a honorowy patronat nad nim objął Prezydent Miasta Głogowa.
Celem festiwalu było rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie uzdolnionych uczniów oraz popularyzowanie ich twórczości.
Uczniowie rywalizowali ze sobą w V kategoriach:
Powyższe kategorie oceniane były przez profesjonalne jury, które miało naprawdę trudne zadanie, gdyż wszystkie zgłoszone na konkurs prace zasługiwały na pochwałę i uznanie.
Podczas uroczystej gali, najlepszych nagradzała dyrektor SP13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie – Magdalena Kłósek oraz Prezydent Miasta Głogowa – Rafael Rokaszewicz.
Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:
Malwina Sadowska – uczennica klasy IIA, która otrzymała II miejsce w kategorii plastycznej „Pocztówka do przyjaciela".
Nadia Pawluś – uczennica klasy VIA, która zajęła I miejsce w kategorii plastycznej „Pocztówka do przyjaciela”.
Marta Przybylska – uczennica klasy VIIA, która wywalczyła I miejsce w kategorii literackiej „Co mi w duszy gra”.
Maja Sądkiewicz – uczennica klasy VIIA, która zdobyła wyróżnienie w kategorii plastycznej „Kolaż w nowej odsłonie”.
Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!
Galę uświetnili m.in. uczniowie głogowskiej szkoły muzycznej, a także wokaliści, młodzi muzycy i tancerze z naszej szkoły. Festiwal poprowadzili uczniowie z klasy VIIA – Maciej Waligóra oraz Oskar Chwaszcz, który został przygotowany przez panią Paulinę Łuczyńską, panią Kariną Nadała oraz panią Beatę Pawłowską – Hara.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia w galerii, www.miedziowe.pl, www.glogow.info.pl
Dnia 13. 06. 2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Świat owadów z surowców wtórnych”, którego organizatorem była świetlica szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie. Był on przeznaczony dla uczniów klas I - III, a jego celem było: wykorzystanie odpadów jako materiału do działań artystycznych, rozwijanie umiejętności plastycznych, wyobraźni i inspirowanie do twórczych poszukiwań, popularyzacja wiedzy o recyklingu odpadów oraz propagowanie idei czystego środowiska, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Zaangażowanie dzieci w konkursie było bardzo duże, ponieważ wpłynęło ok. 70 prac z głogowskich szkół podstawowych. Wszystkie były oryginalne, wyjątkowe i niepowtarzalne. Komisja konkursowa starała się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem. Miło nam jest poinformować, że wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, tj.
Agata Ptaszyńska, która zajęła II miejsce
oraz
Aleksandra Janaś, która otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy!!!
Dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie prac.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia w albumie
Opanowanie znajomości związków frazeologicznych to trudna sztuka, ale nie dla uczestników konkursu frazeologicznego. W tym roku szkolnym we frazeologicznych zmaganiach wzięło udział 12 uczniów kl. VI i VII.
Na pierwszym miejscu uplasował się Tymoteusz Kwieciński,
drugie miejsce zajęła Maja Sądkiewicz,
a trzecie – Bartek Pieniążek.
Gratuluję laureatom znakomitej znajomości frazeologizmów i zapraszam do udziału w kolejnym konkursie.
Opracowanie: Wiesława Pływaczyk
12 czerwca 2018 r. odbyło się walne zebranie Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego, połączone z wyróżnieniem nauczycieli za wyniki sportowe w tegorocznych rozgrywkach szkół. Prezydent Miasta Głogowa nagrodził nauczycieli pamiątkowymi statuetkami. Nagrody wręczyła z-ca Prezydenta Pani Bożena Kowalczykowska. Na galę zostali też zaproszeni dyrektorzy głogowskich szkół. Miło nam poinformować, że nagrodzony został też nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły Pan Mariusz Badowski za osiągnięcia uczniów SP13 w tenisie stołowym. Przypomnijmy nasze sukcesy w roku 2017/2018:
1. Mistrzostwa Głogowa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców - Igrzyska Dzieci SZS - 1 miejce.
2. Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców - Igrzyska Dzieci - 1 miejsce.
3. Finał Strefy Legnickiej Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców - Igrzyska Dzieci SZS - 5 miejsce.
4. Mistrzostwa Głogowa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej SZS (klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum) - 1 miejsce.
5. Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum) - 1 miejsce.
6. Finał Strefy Legnickiej Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum - 7 miejsce.
7. Turniej Tenisa Stołowego w Jerzmanowej - 2 i 3 miejsce indywidualnie.
8. Finał Wojewódzki Memoriału Andrzeja Grubby w Tenisie Stołowym w Brzegu Dolnym - 7 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na sukcesy w następnym roku szkolnym.
O kotach, psach, króliczkach i innych zwierzakach opowiadał maluchom lekarz weterynarii Piotr Drzewiecki. Dzieci dowiedziały się, że zwierzęta chorują na te same choroby, na które chorują ludzie i podobnie się je leczy. Pan Piotr opowiadał o tym, jak należy opiekować się pupilami dzieci; co robić, gdy zachorują, a także jak dbać o nie w czasie rekonwalescencji. Podczas spotkania dzieci przyjrzały się zachowaniu króliczka i chomików, które gościły w tym dniu w przedszkolu i które wzbudziły wśród maluchów największe zainteresowanie. Dodatkowo podjęto ważną dyskusję na temat zachowania się podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem. Dzieci przypomniały sobie jaką postawę należy przyjąć i co robić, aby nie zostać pogryzionym. Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele ciekawych informacji :)
Podziękowania dla pani D. Frydlewicz za pomoc w organizacji spotkania składa wychowawca grupy :)
Informacja: K. Krawczak
Zdjęcia w albumie
Dzieci z grupy starszaków w dniu 08. 06. 2018 r. wybrały się na wycieczkę do parku linowego w Głogowie. Zadaniem dzieci było pokonanie tunelów linowych. Niektóre dzieci poraz pierwszy były w parku linowym; musiały pokonać strach, lecz po pierwszym przejściu wszystkie starszaki bardzo chętnie przechodziły tunelami, zjeżdżały na tyrolce. Zabawa była udana. Dzieci będą zachęcać swoich rodziców do odwiedzenia tego miejsca w czasie wakacji i w wolnym czasie.
Opracowanie: M. Heina
Zdjęcia w albumie
O zasadach bezpieczeństwa nad wodą, w domu, na podwórku przypomnieli dzieciom policjanci: asp. szt. Piotr Kowalski i st. asp. Paweł Podgórski. Panowwie przestrzegali przed nieodpowiednim zachowaniem w miejscach wypoczynku wakacyjnego, przypominali i pouczali jak należy zachować się podczas kąpieli, spotkania z obcym zwierzęciem, podczas przebywania w domu, na placu zabaw i boisku. Przypomnieli o zachowaniu się podczas burzy i podczas pożaru. Dzieci wykazały się sporą wiedzą, słuchały z uwagą słów policjantów oraz odpowiadały na pytania. Mamy nadzieję, że ta cenna lekcja pozostanie na długo w pamięci dzieci.
Dziękujemy panom Piotrowi Kowalskiemu i Pawłowi Podgórskiemu za odwiedzenie naszego przedszkola.
Opracowanie: K. Krawczak
Zdjęcia w albumie
8 czerwca 2018 roku gościliśmy u siebie dzieci z Punktu Przedszkolnego w Borku. Zajęcia rozpoczęliśmy na boisku sportowym zmagając się w różnorodnych konkurencjach sportowych podczas wyścigów rzędów. Po tak dużym wysiłku przeszliśmy do sali, gdzie wykonywaliśmy owocowe szaszłyki. Owoce bardzo nam smakowały :) Po wykonaniu szaszłyków wyszliśmy na plac przedszkolny, gdzie do wspólnej zabawy zachęcały nas przede wszystkim dmuchańce, ale nie zabraklo też kolorowej kredy oraz zabawek do piasku. Upał nam dokuczał, ale poradziliśmy sobie także z tym problemem, ponieważ po zabawie na dmuchańcach czekały na nas lody z malinami oraz wcześniej wykonane szaszłyki. Na koniec były pląsy przy muzyce, które wprawiły wszystkich w radosny nastrój. Po skończonej zabawie musieliśmy pożegnać naszych gości - przedszkolaki z Borku otrzymały naklejki i machając na pożegnanie z okien autobusu odjechały do swojego przedszkola.
To był bardzo wyczerpujący dzień :))
Zdjęcia w albumie.
W dniu 6 czerwca odbył się już XXIV Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Brało w nim udział 13 szkół podstawowych z Głogowa oraz Serbów i Przedmościa. Miło nam poinformować, że trzech uczniów z klasy 7A: Oskar Chwaszcz, Bartosz Pieniążek i Maciej Waligóra zajęło trzecie miejsce. Poziom zmagań był bardzo wysoki. Uczniowie brali udział w siedmiu konkurencjach o zróżnicowanym stopniu trudności, obejmujących bardzo duży zakres wiadomości i umiejętności. Chłopcy uzupełniali test z zadaniami otwartymi, dotyczący zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby, układali wyrazy z rozsypanki, np. recykling, rekultywacja, monitoring i in. Uzupełniali również hasła krzyżówki, zawierające organizmy wskaźnikowe powietrza i wody. Następnie pisali test o parkach narodowych Polskich. Kolejny etap to uczestnictwo w prelekcji zaproszonego gościa, który opowiadał o zagospodarowaniu odpadów w naszym mieście. Później uczniowie rozwiązywali test wiedzy o odpadach. Po zsumowaniu uzyskanych punktów przez wszystkich uczestników, okazało się, że nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. Opiekunem uczniów była nauczycielka biologii Alicja Anastaziuk. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku.
Opracowanie: Alicja Anastaziuk
Dnia 05. 06. 2018 r. dzieci z grupy 5-6 latków wzięły udział w XXIII Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez PP nr 7 w Głogowie. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych z rówieśnikami z innych głogowskich przedszkoli. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przy przestrzeganiu zasad fair play wszyscy okazali się zwycięzcami. Dzieci otrzymały dyplom oraz zabawki do sali przedszkolnej.
Opracowanie: M. Heina
Zdjęcia w albumie
5 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego "Głogów - moje miasto w obiektywie". Na konkurs, który organizowało Przedszkole Publiczne nr 21 w Głogowie wpłynęło 69 prac. Wszystkie były bardzo ciekawe i oryginalne. Dzieci z grupy młodszej Marcelina Przybylska I Adrian Paul, które brały udział w konkursie odebrały dyplomy i upominki. Miło nam poinformować, iż Adrian Paul otrzymał w tym konkursie wyróżnienie. Prace naszych przedszkolaków przedstawiały miejsca w Krzepowie, różowy most oraz Stare Miasto. Konkurs skierowany był do przedszkolaków jak i ich rodziców i promował nasze miasto oraz zachęcał do spędzania wolnego czasu w Głogowie.
Dziękujemy naszym milusińskim za udział w konkursie i gratulujemy sukcesu.
Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak
24 maja 2018 r. w naszej szkole uczciliśmy wyjątkowe święto – Dzień Mamy i Taty. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa CUDOWNYCH RODZICÓW MAM.
Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Rodzice, dla których dzieci przygotowały z serca płynące życzenia oraz przedstawienia.
Dyrektor – pani Magdalena Kłósek powitała zebranych gości i złożyła im serdeczne życzenia.
Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Rodzicom poprzez występy artystyczne, którym towarzyszyły gromkie brawa oraz łzy radości i wzruszeń.
Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych matek i ojców malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech. Nad całością części artystycznej czuwały: pani Karina Nadała oraz pani Paulina Łuczyńska.
Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.
Dziękujemy Państwu za tak liczną obecność!
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia w albumie
W dniu 22 maja 2018 roku we współpracy ze Stowarzyszeniem "Głogowska Edukacja Kresowa" odbyło się spotkanie naszych uczniów z Panem Tomaszem Kubą Kozłowskim - pracownikiem Domu Spotkań z Historią w Warszawie.
Pan Tomasz Kuba Kozłowski jest autorem kilkudziesięciu prezentacji z cyklu „Opowieści z Kresów” poświęconego dziedzictwu kulturowo - historycznemu Ziem Wschodnich I i II Rzeczypospolitej.
Serdecznie dziękujemy za wykład dotyczący obrony Lwowa.
Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole zostały zorganizowane konkursy, których celem jest promowanie języka ojczystego i kształtowanie dbałości o poprawność językową uczniów: Szkolny Konkurs Języka Polskiego „Z polszczyzną na co dzień” i Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”.
W konkursie polonistycznym uczestniczyło 10 uczniów kl. 6 i 7. Najwięcej punktów zdobyła Maja Sądkiewicz, drugie miejsce zajął Bartosz Pieniążek, a trzecie – Oliwia Stawicka.
Do rywalizacji w zmaganiach z ortografią przystąpiło 21 uczniów. Największą „czujnością” ortograficzną wykazała się Dominika Skrzyczyńska, drugą lokatę zajęli: Bartosz Pieniążek, Maja Sądkiewicz i Oliwia Stawicka, a trzecie miejsce przypadło Kordianowi Szybajle.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za udział.
Gratuluję laureatom opanowania niełatwej sztuki bezbłędnego pisania
i posługiwania się poprawną polszczyzną!
Opracowanie: Wiesława Pływaczyk
Nasi uczniowie z Koła Tenisa Stołowego wzięli udział w tym prestiżowym turnieju. W zawodach startowało 250 dzieci z całego kraju Nie odnieśliśmy wielkich sukcesów, ale uczniowie rozegrali ze zmiennym szczęściem wiele wyrównanych pojedynków z zawodnikami z klubów z całej Polski. Mieli możliwość "ogrania się" na dużych zawodach sportowych w wielkiej hali widowiskowo-sportowej Centrum Rekreacyjno - Sportowego w Zielonej Górze. Turniej rozgrywany był na 16 profesjonalnych stołach, profesjonalnymi piłeczkami do t. stołowego. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i dyplomy. Organizatorzy zapewnili też obiad i możliwość skorzystania z aquaparku. Niespodziankę z okazji Dnia Dziecka przygotowało też PKP. Przejazd pociągiem tego dnia był darmowy dla dzieci. Szkołę reprezentowali: Jakub Pieniężny, Szymon Stawicki, Wojciech Jacak, Maciej Smoczyk, Oskar Chwaszcz, Wojciech Sokołowski.
Opracowanie i zdjęcia: Mariusz Badowski
Zdjęcia w galerii
W ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizowany został Dzień Sportu 2018. Dzieci wzięły udział w konkurencjach sportowych przygotowanych z tej okazji. Klasy 1-3 mogły rywalizować w Rzucie do celu, Rzucie na odległość, Skokach na skakance, Hula-hop, Odbiciach rakietką, Biegu slalomem. Klasy 4-7 w Rzutach do kosza, Rzucie do celu, Biegu slalomem, Odbiciach sposobem dolnym, Hula-hop i w konkurencji Żonglerka piłką. Wszyscy bardzo się starali, ale też dobrze bawili. Po konkurencjach indywidualnych rozegrano konkurencje drużynowe: mecz "Kwadranta", mecz Piłki Nożnej i mecze "Dwóch ogni" w klasach 1-3. Wyniki nie były najważniejsze. Dzieci mogły poczuć się sportowcami, rywalizować z kolegami, integrować się w środowisku szkolnym. Miały też możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami i poruszać się na świeżym powietrzu. Dzięki Radzie Rodziców zwycięzcy otrzymali medale, a wszyscy pysznego hot-doga po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Każdy z medalistów dostał też pamiątkowy dyplom i coś słodkiego. Wszystkich zwycięzców (i nie tylko) można zobaczyć w galerii foto.
Organizacja imprezy i opracowanie informacji: Mariusz Badowski
Zdjęcia w galerii: Kamila Krawczak, Karina Nadała
28 maja w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który tak naprawdę przypada na 26 września. Dzień ten ogłosiła w 2001 roku Rada Europy pragnąc zwrócić szczególną uwagę na znaczenie nauki języków obcych oraz chcąc pogłębić świadomość ich istnienia i ugruntować szacunek dla innych narodowości.
W związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej uzyskaliśmy liczne przywileje, między innymi swobodę w przekraczaniu granic oraz możliwość podejmowania pracy w innych krajach. W tym celu potrzebna jest jednak znajomość języków obcych.
W dzisiejszych czasach mamy możliwość nauki języków już od wczesnych lat szkolnych.
Chcąc podkreślić wagę umiejętności posługiwania się językami przygotowaliśmy program artystyczny pt. „Warto uczyć się języków obcych”. Mogliśmy też usłyszeć jak witają się mieszkańcy różnych krajów na świecie. Uczniowie klasy siódmej zaśpiewali kanon „Panie Janie” w czterech językach: francuskim, niemieckim, angielskim i polskim. Na zakończenie przeprowadzono quiz wiedzy o krajach obszaru niemiecko - i anglojęzycznego.
Mamy nadzieję, że dzisiejszy program zachęci Was, drodzy uczniowie, do systematycznej pracy i wspaniałej przygody z nauką języków obcych!!!
POWODZENIA!!! :-)
Opracowanie: Ewa Antał - Żybura
Zdjęcia w przygotowaniu