• NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

    NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

    Uczniowie klasy II uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Uczniowie podczas zajęć uczyli się o tym, jak dbać o zdrowie zębów i dziąseł oraz utrwalali pozytywne nawyki dbania o zdrowie jamy ustnej. Obejrzeli film przygotowany przez instytut oraz rozwiązywali różne zadania w przygotowanych arkuszach z ćwiczeniami. Uczniowie brali też udział w wielu ciekawych doświadczeniach. Jednym z nich było jabłko imitujące chory ząb, które obrazowo pokazało, jak dochodzi do poważnej choroby, jaką jest próchnica. Doświadczenie z kredą i octem pokazało konsekwencje braku regularnej higieny jamy ustnej i jej negatywny wpływ na szkliwo. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a rodzice przewodnik.

    Opracowanie: Alicja Andrzejewska
    Zdjęcie w albumie

  • V SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

    V SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

     24 maja 2018 r. został rozegrany coroczny turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięło udział 25 uczniów i uczennic z klas od 3 do 7. Pojedynki były wyrównane i pelne emocji. Po 5 godzinach zaciętych bojów poznaliśmy zwycięzców. Nie obyło się bez niespodzianek. I miejsce zajął Wojciech Jacak z klasy V. II miejsce Oskar Chwaszcz z klasy VII. III miejsce Maciej Waligóra z klasy VII. Największą niespodzianką było IV miejsce Jakuba Pieniężnego z klasy III. V miejsce zajął Maciej Smoczyk z klasy VI. Poziom gier z roku na rok jest coraz wyższy - widac systematyczną pracę na zajęciach Koła Tenisa Stołowego. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe a Mistrz Szkoły pamiątkową statuetkę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Organizacja turnieju i opracowanie informacji: Mariusz Badowski
    Zdjęcie zwycięzców w galerii

  • DOLNOŚLĄSKI KONKURS LITERACKI „W KILKU STROFACH O… PRZYJAŹNI”

    DOLNOŚLĄSKI KONKURS LITERACKI „W KILKU STROFACH O… PRZYJAŹNI”

    24 maja 2018 r. zostały wręczone nagrody laureatom Dolnośląskiego Konkursu Literackiego „W kilku strofach o… Przyjaźni”, który zorganizowała  Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach. Konkurs był adresowany do wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska, miał na celu zachęcenie do wyrażania uczuć i myśli słowem pisanym oraz popularyzowanie poprawności i kultury języka ojczystego. Warunkiem uczestnictwa było napisanie wiersza o przyjaźni.

    Komisja oceniała prace w następujących kategoriach wiekowych:

    - 8 – 11 lat,
    - 12 – 15 lat,

    - 16 – 18 lat,
    - od 19 lat wzwyż..

    Jury musiało się zmierzyć z nie lada zadaniem, ponieważ na konkurs wpłynęło ponad 300 wierszy.

    Wśród laureatów konkursu w kategorii wiekowej: 12 – 15 lat 
    znalazła się nasza uczennica,

    MARTA PRZYBYLSKA (kl. 7), która zajęła I miejsce.

    Serdecznie gratuluję,
    życzę dalszych sukcesów

    i niegasnącego zapału do rozwijania swojego talentu!!!

    Opracowanie: Wiesława Pływaczyk

    Wiersz Marty Przybylskiej

    Przyjaciółka

    Jest taki cień, który ochłodzi,
    ale nie wszystko przykryje.

    Jak Ty.
    Mimo trudności podnosisz mnie i odgarniasz smutki.

    Jest taki deszcz, który da wodę,
    ale nie przemoczy,

    bo Ty jesteś jak parasol, który mnie osłoni.

    Jest taki mróz, który przyozdobi,
    ale nie wyziębi.

    Jak bajka Twoją ręką malowany.

    Jest taki żar, który rozgrzeje
    i nie zgaśnie.

    Jak płomyk nadziei przez Ciebie mi podarowany.

    Jest taki ktoś, kto ma dużo czasu,
    aby wysłuchać, zrozumieć, wesprzeć.
    To Ty, droga Przyjaciółko.
    Dziękuję, że jesteś.

  • ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA

    ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA

    Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci z domu dziecka. Będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli dołączycie do tej szczytnej akcji.

    Słodycze będą zbierane do środy 30 maja 2018 r. w świetlicy szkolnej.

    Dziękujemy i czekamy na wasze wsparcie!!!

  • PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU

    PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU

    Zdjęcia w albumie

  • ĆWICZENIA Z PIERWSZEJ POMOCY

    ĆWICZENIA Z PIERWSZEJ POMOCY

    21 maja uczniowie z klas: II, III b, V i VI mogli spróbować swoich sił w zajęciach warsztatowych na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Umiejętność prawidłowej oceny sytuacji oraz sprawdzenia podstawowych czynności życiowych jest niezbędna na miejscu zdarzenia. Uczniowie bardzo chętnie angażowali się w ćwiczenia na fantomie, ćwicząc uciski i wdechy. Układali poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Nie zabrakło także bandażowania i wykonywania opatrunków za pomocą chusty trójkątnej.

    Ćwiczenia z pierwszej pomocy to dobra okazja do nabycia umiejętności, które są przydatne dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

    Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Toporowicz i drużynie ratowniczej z Zespołu Szkół Politechnicznych za przeprowadzenie zajęć.


    Opracowanie: Alicja Andrzejewska

    Zdjęcia: Alicja Andrzejewska i Joanna Żabska

  • SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

    SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

    14 maja 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas IV VII ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków. Strażacy opowiedzieli uczniom o tym, jak bezpiecznie obchodzić się z ogniem, jak zachować się, gdy zobaczymy dym, ogień, kiedy wezwać pomoc. Uczniowie utrwalili numery alarmowe 998 i 112 i dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi.

    Z okazji minionego święta świętego Floriana  patrona strażaków,  
    które przypada 4 maja, życzymy Wszystkim strażakom
    wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

    Opracowanie: Alicja Andrzejewska
    Zdjęcia w albumie

  • MALUCHY BAWIŁY SIĘ W O.K.PARK - U

    MALUCHY BAWIŁY SIĘ W O.K.PARK - U

    22 maja 2018 roku dzieci z grupy młodszej pokonały piechotą trasę do sali zabaw O.K.PARK w Głogowie. Warto było odbyć tę półgodzinną pieszą wędrowkę, ponieważ na dzieci czekały same atrakcje. Zabawa z kolegami z grupy to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, to także czas nieskrępowanej radości i współdziałania. Dzieci były bardzo zdyscyplinowane, za co otrzymały pochwałę od prowadzącej zajęcia pani. Wizyta w sali zabaw to był strzał w dziesiątkę. Maluchy jeszcze długo będą wspominać tę wycieczkę. :) 

  • POWIATOWY TURNIEJ BOWLINGOWY

    POWIATOWY TURNIEJ BOWLINGOWY

    Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Laura Hauke, Nikola Pielucha, Maciej Smoczyk, Wojtek Jacak i nauczyciel Mariusz Badowski  wzięła udział w V Powiatowym Turnieju Bowlingowym Szkół Podstawowych (kręgle). Występ zakończył się podwójnym sukcesem. Drużyna zajęła 3 miejsce wśród 10 startujących szkół. Rywalizację indywidualną dziewcząt wygrała Nikola Pielucha. Gratulujemy!

    Opracowanie i zdjęcia: Mariusz Badowski
    Zdjęcia w albumie

  • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

    SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

    15 maja 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "Rachmistrz" dla klas czwartych. Uczniowie obliczali  działania matematyczne oraz rozwiązywali zadania z treścią.


    I miejsce zajęła uczennica klasy IV b Milena Gzik,

    II miejsce zajęła uczennica klasy IV a Zuzanna Chwaszcz,

    III miejsce zajął uczeń klasy IV b Mikołaj Katarzyński.


    Gratulujemy!


    Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca, otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorem konkursu była nauczycielka matematyki Iwona Oleśków.



    Opracowanie: Iwona Oleśków

  • ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA W SALI „OGNIK”

    ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA W SALI „OGNIK”

    15 maja uczniowie z klasy II i III b uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w domu i w szkole w interaktywnej sali edukacyjnej „Ognik” na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. Funkcjonariusze wytłumaczyli dzieciom jak ustrzec się zatrucia czadem, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączali się w dyskusję o zagrożeniach.

    Taka edukacja przynosi ogromne korzyści, głównie dzięki temu, że dzieci w przypadku powstania zagrożenia na pewno szybciej zdecydują się podjąć działania lub zmobilizują do tego dorosłych.

    Opracowanie: Alicja Andrzejewska
    Zdjęcia: Joanna Żabska

  • POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „JÓZEF PIŁSUDSKI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI"

    POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „JÓZEF PIŁSUDSKI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI"

    Dnia 11 maja 2018 r. w SP 14 w Głogowie odbył się POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „Józef Piłsudski na stulecie niepodległości”.  Wszystko to w przededniu dwóch ważnych dat związanych z postacią Józefa Klemensa Piłsudskiego, tj.  z 83. rocznicą śmierci Marszałka Piłsudskiego i 92. rocznicą przewrotu majowego.  Oba te wydarzenia miały miejsce w dniu 12 maja. 
          Do konkursu z wiedzy o działalności politycznej oraz życiu prywatnym  Józefa Piłsudskiego przystąpiło 11 dwuosobowych drużyn ze szkół  podstawowych powiatu głogowskiego. 
         

     

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej:
    Maciej Waligóra oraz Bartosz Pieniążek,

    którzy wywalczyli III miejsce.

    Serdeczne gratulacje dla uczniów i podziękowania za wyniki!

    Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara

  • STRAŻACY ZAPREZENTOWALI SIĘ PRZEDSZKOLAKOM

    STRAŻACY ZAPREZENTOWALI SIĘ PRZEDSZKOLAKOM

    14 maja 2018 roku odwiedzili nas strażacy. W trakcie spotkania zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi ze swoją pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz w razie wypadku, Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, a kiedy nie wolno tego robić.

    Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieciom spodobał się także hełm strażacki, do przymierzania którego ustawiła się długa kolejka. Jednak największe wrażenie zrobił na dzieciach pokaz gaszenia pożaru - dzieci z zachwytem podziwiały siłę strażaka operującego wężem, z którego popłynęła woda na kilkanaście metrów w górę. 

    Duża cześć przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowiła w przyszłości zostać strażakami. Spotkanie okazało się bardzo pouczające. 

    Opracowanie: A. Andrzejewska, K. Krawczak

    Zdjęcia: K. Krawczak

  • VI POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „GŁOGÓW PRZEZ WIEKI”

    VI POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY  „GŁOGÓW PRZEZ WIEKI”

    Już po raz szósty odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny poświęcony dziejom Głogowa. Został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 12 i Klub Batalionowy. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta.

    Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn z głogowskich szkół podstawowych.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6: Marlena Adamik, Laura Hauke i Tymoteusz Kwieciński. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszy etap polegał na indywidualnym wykonaniu testu. Uczeń naszej szkoły Tymoteusz Kwieciński bardzo dobrze poradził sobie z tym zadaniem i zajął I miejsce.  Następnie do zmagań przystąpiły drużyny, uczniowie odpowiadali na pytania, za co nasza reprezentacja otrzymała najwięcej punktów. Po uwzględnieniu punktów uzyskanych indywidualnie przez uczniów w I etapie okazało się, że nasza drużyna osiągnęła najlepszy wynik i zajęła I miejsce.

    Dziękuję laureatom za poświęcony czas i duży wysiłek włożony
    w przygotowanie się do konkursu.

    Serdeczne gratulacje!!!

    Opracowanie: Wiesława Pływaczyk

  • WYCIECZKA KLAS IV - VII DO TORUNIA

    WYCIECZKA KLAS IV - VII DO TORUNIA

    Dnia 8 maja 2018 r., uczniowie klas IV – VII pod opieką wychowawców: Kariny Nadała, Pauliny Łuczyńskiej, Karoliny Kowal oraz Beaty Pawłowskiej – Hara wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Torunia.

    Po przybyciu na miejsce, rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta, po którym oprowadzała nas pani przewodnik. Najpierw zwiedziliśmy średniowieczne mury obronne i najciekawszy ich fragment – Krzywą Wieżę. Następnie wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się na Rynek Staromiejski. Podziwialiśmy m.in. Ratusz oraz Katedrę NMP i oczywiście zrobiliśmy sobie zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika. Chłopcy głaskali, a co odważniejsze dziewczynki całowały złote żabki – symbol Torunia – bo jak głosi legenda miało to przynieść im szczęście. Po zwiedzaniu mieliśmy trochę czasu wolnego na zakup pamiątek oraz pierników, z których miasto słynie.

    Po tym udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika. W odtworzonej XVI – wiecznej piernikarni pokazane jest, jak odbywała się produkcja pierników według starych receptur, w tradycyjny sposób oraz posługując się narzędziami, jakich używano 500 lat temu. Uczniowie obejrzeli wnętrze historycznego warsztatu piernikarskiego ze szczególnie bogatą kolekcją wysokiej klasy drewnianych form piernikarskich. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, poznali historię piernika, zapoznali się z egzotycznymi przyprawami korzennymi używanymi do wypieku pierników oraz wygniatali pierniki z samodzielnie przygotowanego ciasta piernikowego. Zajęcia uświetnili przewodnicy, którzy ubrani byli w stroje stylizowane na starodawne, a ciekawie opowiadając, wprowadzili w świat pierników i ich receptur sprzed setek lat. Oczywiście również w Muzeum Piernika zakupiliśmy pyszne pierniki, torciki piernikowe, a nawet herbatę piernikową.

    Po całym dniu zwiedzania udaliśmy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

    Drugiego dnia, po śniadaniu, odwiedziliśmy Planetarium, gdzie oglądaliśmy film pt. „Wirująca Ziemia”. Uczyliśmy się, jak rozpoznawać gwiazdy, poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym i obiegowym Ziemi. Siedząc na miękkich krzesłach ułożonych w kształcie koła, patrząc w sufit, poznawaliśmy, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku.

    Następnie odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy, które promuje nowoczesną komunikację naukową. Poprzez zabawę, badania, doświadczenia i różne eksperymenty poznawaliśmy tajniki wiedzy. Wrażeń było co niemiara, a prawdziwy młyn w głowie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

    Po wizycie w Planetarium oraz Centrum Nowoczesności udaliśmy się do restauracji na obiad. Po smacznym posiłku nadszedł czas na powrót do domu. Tak więc wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do Głogowa z dobrymi wspomnieniami i oczywiście z toruńskimi smakołykami.

    Wycieczka do Torunia była bardzo udana, tym bardziej, że pogoda dopisała.

    Opracowanie: Karina Nadała
    Zdjęcia w albumie

  • WYCIECZKA „Z PIRATAMI DOOKOŁA ŚWIATA W POSZUKIWANIU BIAŁEGO NENUFARU”

    WYCIECZKA  „Z PIRATAMI DOOKOŁA ŚWIATA W POSZUKIWANIU BIAŁEGO NENUFARU”

    W piękny słoneczny dzień 8 maja 2018 roku, uczniowie klas I – III wybrali się na wycieczkę do parku rekreacyjnego „Nenufar Club” w Kościanie, gdzie odbyli podróż z piratami w poszukiwaniu skarbu.

    Na miejscu, czekało na dzieci wiele atrakcji – spływ tratwą, spotkanie z piratami i Indianami. Grupa odwiedziła wiele miejsc, znanych z prawdziwej mapy świata. W Europie uczestnicy przeszli pasowanie na pirata, w Egipcie nauczyli się czytać hieroglify, a w wiosce indiańskiej uczestniczyli w etnicznych zabawach. Wszystkie te przygody doprowadziły do odnalezienia skarbu.

    Wyjazd okazał się bardzo udany. Dzieci wróciły do domu zmęczone, ale zadowolone.

    Opracowanie: Alicja Andrzejewska
    Zdjęcia w albumie

  • EDUKACJA PATRIOTYCZNA I OBYWATELSKA

    EDUKACJA PATRIOTYCZNA I OBYWATELSKA

    Od 7 maja w naszej szkole mamy możliwość obejrzeć wystawę historyczną „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI", przygotowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

    Wystawa opowiada o wybitnych Polakach - mężach stanu, przywódcach politycznych, społecznych i wojskowych, którzy doprowadzili swoją działalnością do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Zaprezentowano wizerunki m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wincentego Witosa i Wojciecha Korfantego.

    Ekspozycja zawiera także „kalendarium wydarzeń dotyczących najważniejszych etapów w polskiej drodze do niepodległości”. Przedstawione zostały wydarzenia od początku XX w., aż do 1923 r., czyli uznania wschodniej granicy II RP przez Radę Ambasadorów.

    Wystawę przygotowały panie – Alicja Andrzejewska i Anna Jeżewska.
    Zdjęcia: Paulina Łuczyńska

  • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY "EKOZABAWKA"

    SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY "EKOZABAWKA"

    W celu promowania wśród uczniów postaw ekologicznych i rozwijania ich zdolności manualnych w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najładniejszą zabawkę ekologiczną.

    Na konkurs napłynęło wiele ciekawych prac, m.in. wulkan z czynną lawą, krokodyl i gąsienica z pojemnika na jajka i pięknie ozdobiony statek z tektury. Wykonane zabawki oceniało jury w składzie: pani Wiesława Pływaczyk, pani Anna Jeżewska i pani Alicja Andrzejewska. Komisja wzięła pod uwagę stopień wykorzystania materiałów ekologicznych, inwencję i pomysłowość uczestników oraz wrażenie estetyczne.

    I miejsce zajął Wojtek Jacak,

    II – Mateusz Dudka,

    a III – Natalia Kostrub i Natalia Grochala.

    W dniach: 15.05 – 18. 05. 2018 r. prace zostaną zaprezentowane na szkolnej wystawie. Zapraszamy do obejrzenia.

    Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie i serdecznie gratuluję!

    Opracowanie: Wiesława Pływaczyk

  • SZKOLNY KONKURS LITERACKI „MOJE MIASTO – MOJA MAŁA OJCZYZNA”

    SZKOLNY KONKURS LITERACKI  „MOJE MIASTO – MOJA MAŁA OJCZYZNA”

    W ramach realizacji działań związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole został zorganizowany konkurs literacki pt. „Moje Miasto – moja mała Ojczyzna”.

    Rodzinne miasto to miejsce, w którym się urodziliśmy i w którym żyjemy,  to miejsce najbliższe sercu każdego z nas. Głównym celem konkursu było kształtowanie poczucia przynależności uczniów do małej ojczyzny, rozbudzanie wrażliwości na piękno i walory historyczne najbliższej okolicy oraz zachęcenie do rozwijania zdolności twórczych.

    Prace uczestników były oceniane według następujących kryteriów:

    - zgodność z tematem
    - twórczy charakter utworu,
    - poprawność językowa i struktura tekstu,

    - walory literackie,
    - oryginalność i samodzielność,
    - wartości artystyczne.

    I miejsce w konkursie zajęła Marta Przybylska,

    II – Maja Sądkiewicz,

    a III – Dominika Zimny.

    Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w konkursach literackich!

    Opracowanie: Wiesława Pływaczyk

  • W DNIU 3 MAJA

    W DNIU 3 MAJA

    W tym roku mija dwieście dwudziesta siódma rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

    Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą (po konstytucji amerykańskiej), która regulowała podstawowe problemy społeczno – polityczne, prawa i obowiązki obywateli państwa. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze. Mieszkańcy Warszawy z radością przyjęli nowy dokument, na wieść o uchwaleniu konstytucji odbyła się wielka patriotyczna manifestacja.

    W celu uświetnienia obchodów tego ważnego wydarzenia w historii Polski uczniowie klasy 6 pod kierunkiem pani Wiesławy Pływaczyk przygotowali ogólnoszkolną uroczystość pt. „W dniu 3 Maja”. Atmosferę tamtych wydarzeń oddały wiersze i pieśni patriotyczne wzbogacone prezentacją multimedialną oraz scenka, której towarzyszyły radosne okrzyki wiwatującego narodu na cześć twórców konstytucji. Uroczysty ton akademii podkreślił polonez w wykonaniu uczniów klasy 6, poprzedzony grą na skrzypcach uczennicy klasy 7, Mai Sądkiewicz. Talenty artystyczne uczniów zyskały duże uznanie publiczności, która nagrodziła występy gorącymi brawami.

    Opracowanie: Wiesława Pływaczyk
    Zdjęcia: Karina Nadała

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie
    Akacjowa 10 67-200 Głogów,
    sekretariat@sp13.glogow.pl
  • 0768358235

Galeria zdjęć