Dnia 25 kwietnia odbył się w naszej szkole już VII Międzypowiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla klas VI – VII szkól podstawowych. W tym roku gościliśmy uczniów wraz z opiekunami z następujących szkół:
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach
- Szkoła Podstawowa nr 11 w Głogowie
- Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie
- Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie
Test konkursowy składał się z czterech części: słuchanie, czytanie, test leksykalno – gramatyczny, pisanie.
W konkursie wzięło udział 10 uczniów.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Natalia Kachnowicz ze Szkoły Podstawowej nr 11
II miejsce – Maja Sądkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 13
III miejsce – Nikola Juśko ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach
W przerwie konkursu przygotowano dla wszystkich pyszny i zdrowy poczęstunek.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!
Opracowanie: Karolina Kowal
Zdjęcia w albumie
W maju 2016 ruszył projekt Trener Osiedlowy. Zadanie finansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Głogów, a realizuje je Chrobry Głogów. Grupa ośmiu trenerów prowadzi bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w różnych lokalizacjach miasta. W każdym punkcie organizowane są trzy zajęcia tygodniowo, w sumie 6 godzin zorganizowanego najmłodszym zapaleńcom sportu, zabawy, rywalizacji i spotkań z rówieśnikami.
Serdecznie zapraszamy na spotkania z trenerem Mirosławem Gaczyńskim:
Więcej informacji na stronie: http://www.trenerosiedlowy.glogow.org/
Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
W dniach 19 – 20 kwietnia w szkole odbył się finał projektu przyrodniczego, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 7A. W ramach zajęć uczniowie młodszych klas byli świadkami doświadczeń fizycznych i chemicznych, przygotowanych przez nauczycielki: Małgorzatę Pietralczyk i Alicję Anastaziuk.
Fizyka i chemia to trudne nauki przyrodnicze, a jednocześnie bardzo fascynujące. W niektórych eksperymentach uczestnicy brali udział osobiście. Doświadczenia spodobały się widowni, która reagowała żywiołowo i z podziwem. Dla niektórych to były czary – mary, dla innych sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy. Następnie uczniowie klasy 7A zaprezentowali owoce swojej pracy nad projektem pt. „Jak wiatr zmienia świat?”, który przygotowywali pod kierunkiem nauczycielki geografii Urszuli Hordyk. Młodsi koledzy mogli się przekonać, obserwując doświadczenia, jak powstaje wiatr i jaki jest jego wpływ na życie ludzi. Czy można wykorzystać jego moc w pozytywny sposób na przykładzie elektrowni wiatrowych i żeglarstwie. Uczniowie kl. 7A pokazali jak prędkość, siła wiatru i konstrukcja żaglówek wpływa na prędkość ich płynięcia (doświadczenie z żaglówkami). Powstawanie wydm to kolejny efekt działalności wiatru – modele wydmi sposób ich powstawania zaprezentowała grupa, która przygotowała wystawkę. Ruchome wydmy to ogromne niebezpieczeństwo dla przyrody i ludzi, dlatego warto było się dowiedzieć jak człowiek może zabezpieczać się przed tym zjawiskiem. Na koniec projektu były konkursy: „balonowe szaszłyki” i dmuchanie długiego rękawa do pieczenia za pomocą 3 – 4 dmuchnięć, przygotowane przez P. Pietralczyk – wzbudzały wśród uczniów młodszych klas wielkie emocje i radość z wykonania zadań.
Dopełnieniem projektu był konkurs, w ramach którego uczniowie klas IV – VI mogli wykonać zadania w formie krzyżówek, rebusów, zagadek i wykreślanek o treściach przyrodniczych. Wykonane zadania wrzucali do skrzynki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone niebawem.
Opracowanie: Małgorzata Pietralczyk, Alicja Anastaziuk, Urszula Hordyk
Zdjęcia w albumie
18 kwietnia w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „BYŁ SOBIE ROBOT”. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie klas II i III szkół podstawowych. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać pracę plastyczną – portret robota z własnej wymyślonej opowieści.
Niezmiernie miło nam poinformować, że prace naszych małych artystów znalazły się w ścisłej czołówce:
uczennica klasy II - Malwina Sadowska zajęła I miejsce,
uczeń klasy II - Alan Gruchała zajął III miejsce,
a uczennica klasy III a - Eliza Kałużna otrzymała wyróżnienie.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy laureaci oraz opiekunowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a Filia nr 3 - RETROTEKA stała się najbarwniejszą galerią robotów.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Opracowanie: Alicja Andrzejewska
Zdjęcia w galerii
Ciastka zbożowe to doskonały zastrzyk energii i ratunek, gdy dopadnie nas ochota na coś słodkiego. Znakomicie zastąpią sklepowe batony zbożowe, w których nierzadko znajdują się szkodliwe substancje. A jak łatwo zrobić takie ciastka przekonały się maluchy, które przygotowały je wspólnie z panią Magdą. Zabawa była wyśmienita, a ciasteczka nie dość, że zdrowe, to jeszcze naprawdę pyszne :)
Opracowanie: K. Krawczak
Zdjęcia w albumie
Oskar Chwaszcz, uczeń klasy 7a, zajął II miejsce i został laureatem Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych powiatu głogowskiego i polkowickiego.
Naszą szkołę reprezentowali także: Maja Sądkiewicz i Bartosz Pieniążek i zajęli równorzędnie 8 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs odbył się 11 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie. W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów z kilkunastu szkół powiatu głogowskiego i polkowickiego.
Opracowanie: Małgorzata Pietralczyk
Na kolejnym koncercie filharmonii zielonogórskiej muzycy zagrali z pazurem - ostro i rockendrollowo. Dzieci poznały trzy rodzaje gitar: akustyczną, basową i elektryczną. Akustyczna grała bez prądu, natomiast dwie następne tylko i wyłącznie po podłączeniu do zasilania :) Przedszkolaki poznały możliwości wszystkich trzech gitar, mogły także posłuchać wielu utworów muzyki zarówno klasycznej jak i nowoczesnej. Koncert o charakterze edukacyjno - rozrywkowym bardzo się wszytkim spodobał.
W koncercie udział wzięły także klasy I - III.
Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak
Dnia 26 marca uczniowie klas czwartych wzięli udział w prelekcji, która była wprowadzeniem do głogowskiego projektu "DAWNO TEMU W GŁOGOWIE - DZIECI GŁOGOWSKIE W MOMENTACH DZIEJOWYCH MIASTA". Wykład poprowadził pan Dariusz Czaja wiceprezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. Czwartoklasiści mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądało życie dzieci w dawnych czasach zarówno tych pochodzących z zamożnych jak i ubogich rodzin. Jak wyglądała ich edukacja, domy, zabawy, posiłki. Po zapoznaniu się z teorią, w najbliższym czasie, uczniowie klas czwartych wezmą udział w wycieczkach, warsztatach rękodzieła i kaligrafii.
Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
W gospodarstwie rolnym może być naprawdę ciekawie! A najciekawsze są maszyny! Duże i zróżnicowane. Ciekawe też są pomieszczenia do przechowywania ziarna oraz wielka cysterna na wodę. I jeśli jeszcze gospodarz i właściciel tych wszystkich maszyn potrafi o nich ciekawie opowiedzieć, to znaczy, że wycieczka jest udana :) Przedszkolaki zwiedziły nowoczesne gospodarstwo państwa Ślufarskich, poznały zawód rolnika, narzędzia i maszyny potrzebne do pracy na roli. A na spotkanie z końmi, które akurat się źrebiły i nie można im było przeszkadzać, muszą jeszcze trochę poczekać :)
Serdecznie dziękujemy Państwu Ślufarskim za oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie.
Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak
Dzieci z grupy 5-6 latków przez tydzień przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Zapoznały się ze zwyczajami i obrzędami związanymi z Wielkanocą. Przygotowały kącik wielkanocny i przystroiły pięknie swoją salę. W środę odwiedził dzieci wielkanocny zajączek, który zostawił słodkie podarunki, lecz dzieci musiały się natrudzić by je odszukać pochowane w sali. Starszaki wykonały własnoręcznie piękne jajeczka z kurczaczkami, które ozdobią świąteczne stoły w ich domach. Na koniec tygodnia obejrzały film "Zebra i wielkanocna przygoda". Zadowolone dzieci złożyły sobie i paniom życzenia smacznego jajka.
Opracowanie: M. Heina
Zdjęcia: M. Heina
W przypadku nieobecności dziecka w szkole, rezygnację z obiadu należy zgłaszać w sekretariacie szkoły lub telefonicznie (tel.: 76 835 – 82 – 35), w godz. 7.00 – 8.00.
Wpłat za obiady należy dokonywać w pierwszych 3 dniach roboczych miesiąca, od godz. 7.00 do godz. 15.00, w pokoju nr 3, u pani kierownik do spraw gospodarczych.
W niedzielę, 25 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie plastyczno-historycznym „Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”. Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w Głogowie i powiecie głogowskim. Na konkurs wpłynęła ogromna liczba prac 970 z 35 szkół + 4 przedszkoli, więc jury miało trudne zadanie w wyborze najlepszych.
Jury wyróżniło również naszą uczennicę z klasy 7a Oliwię Stawicką.
OLIWIA SERDECZNE GRATULACJE!!!!!!!!!!
Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
W marcu 2018 r. klasa VII zorganizowała w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Choć jest to irlandzkie święto narodowe, obchodzone jest na całym świecie. W wielu krajach w tym dniu odbywają się liczne koncerty, parady, a wszyscy bawią się przy muzyce i tańcu. Również i u nas nie zabrakło muzyki i tańca irlandzkiego. Odbyły się warsztaty języka irlandzkiego, quizy i konkursy (w tym konkurs na najciekawiej przebranego skrzata Leprikona). Uczniowie mogli zapoznać się z tradycją obchodów tego dnia poprzez prezentację multimedialną. Na koniec każy otrzymał ciasteczko w kształcie koniczyny.
Opracowanie: Ewa Antał - Żybura
Fotki w albumie
Uprzejmie informujemy, iż uczennica naszej szkoły – Eliza Kałużna (kl. IIIA) zdobyła
III miejsce
(w kategorii klas I – III) w międzyszkolnym konkursie świetlicowym „Palma wielkanocna” zorganizowanym przez świetlicę szkolną ze Szkoły Podstawowej nr 3. Serdecznie gratulujemy!!! Eliza otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci gry.
Opracowanie: Karina Nadała
Fotki w albumie
W dniu 22. 03. 2018 r. uczniowie klasy III A wraz z opiekunkami – panią Wiolettą Taudul oraz panią Pauliną Łuczyńską udali się, na zaproszenie komendanta P. Durały na uroczystość otwarcia „Ognika”, do Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie.
„Ognik”, to dwa duże pomieszczenia, w których 9-10 latkowie ze szkół podstawowych z regionu będą się uczyć jak się zachować się w sytuacjach zagrożenia pożarem. To specjalne interaktywne pomieszczenia, w których dzieci będą mogły dowiedzieć się jak zapobiegać ryzykownym sytuacjom oraz radzić sobie w chwilach zagrożenia.
Nasi uczniowie dostąpili zaszczytu bycia pierwszymi uczniami z regionu biorącymi udział w takich zajęciach. Zajęcia te zostały poprzedzone uroczystym otwarciem pomieszczeń edukacyjnych w obecności władz powiatu i miasta. Ze strony trzecioklasistów uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Agata Stonoga i Franciszek Pisarski. Na zakończenie nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.
Opracowanie: Wioletta Taudul
Zdjęcia: Paulina Łuczyńska
22 marca uczniowie klasy IVA i IVB wraz z opiekunami: panią Beatą Pawłowską – Hara oraz panią Kariną Nadała odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące, aby wziąć udział w imprezie pod hasłem „Prezentacja Tradycji Wielkanocnych” którą zorganizowało Starostwo Powiatowe.
Podczas imprezy zaprezentowały się m.in.: gminy, sołectwa, koła gospodyń, stowarzyszenia, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Zespół Szkół Ekonomicznych itp. wystawiając pięknie ozdobione i przystrojone stoły wielkanocne ze smacznymi potrawami, smakołykami oraz świątecznymi ozdobami. Przygotowane potrawy wielkanocne zachwycały samkiem i wyglądem, a przygotowane ozdoby – kunsztem artystycznym i oryginalnością.
Ponadto w ramach powiatowych Prezentacji Wielkanocnych, uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których mieli okazję poznać techniki tworzenia oryginalnych dekoracji i ozdób wielkanocnych, jak i również samodzielnie wykonać taką ozdobę.
Po warsztatach plastycznych uczniowie zostali zaproszeni również na zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.
Udział w imprezie sprawił dzieciom dużo radości. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli okazję w niej uczestniczyć.
Fotki w albumie
21-go marca uczniowie klasy 7A pojechali na wycieczkę do Wrocławia. W programie były zajęcia sportowe oraz edukacyjne. Najpierw uczestnicy wycieczki zadbali o swoją kondycją fizyczną w Parku Trampolin Gojump. Przez dwie godziny spalali kalorie i świetnie się bawili. Następnie pojechali do Muzeum Przyrodniczego, które mieści się przy Uniwersytecie Wrocławskim. Tam, z udziałem przewodnika, odwiedzili wystawy stałe i okresowe. Największe wrażenie na uczniach zrobiły ogromne szkielety zwierząt, między innymi żyrafy, płetwala czy anakondy. Bardzo kolorowo zaprezentował się świat owadów, najliczniejszej grupy zwierząt na Ziemi. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali przewodnika. Efektem wizyty w muzeum były prezentacje multimedialne, zaprezentowane na lekcji biologii. Dzięki temu uczniowie, którzy nie uczestniczyli w wycieczce, mieli okazję poznać w pigułce to ciekawe miejsce.
Opracowanie: Alicja Anastaziuk
Fotki w albumie
Wraz z początkiem wiosny budzą się …. pasje. Tak właśnie było 21 marca w naszej szkole. Pani Karina N. oraz pani Paulina Ł. zorganizowały „Dzień z pasją”, podczas którego uczniowie klas I – III i IV – VII prezentowali swoje umiejętności, talenty oraz zainteresowania, konkurując jednocześnie ze sobą o najwyższe miejsce na podium. Łącznie obejrzeliśmy 16 występów, które oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor – Beata Pawłowska – Hara, przedstawiciele Rady Rodziców – pani Monika Jacak oraz pani Agnieszka Kasperek.
Było na co popatrzeć! Występy taneczne, gra na gitarze, skrzypcach, pokaz aikido, występy wokalne w języku polskim, angielskim, a nawet hiszpańskim wzbudzały duży podziw i gorący aplauz widowni, która dzielnie wspierała swoich idoli oraz z zaciekawieniem obserwowała prezentację ich talentów i pasji.
Jury miało naprawdę trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, bo jak sami przyznali, młodzi wykonawcy zachwycili ich wspaniałymi występami. Pomimo sympatii do wszystkich uczestników zacne jury musiało wybrać zwycięzców.
W kategorii klas I – III:
I miejsce otrzymał – Franciszek Pisarski z klasy IIIA – pokaz aikido.
II miejsce – Julia Buczyńska z klasy IIIA – gra na gitarze.
III miejsce – Marika Hołub, Zofia Jacak, Wiktoria Pietralczyk z klasy IA – śpiew.
Wyróżnienia: Lena Węglarz (klasa IIA) – taniec, Natasza Kielin (klasa IIIA) – śpiew, Nadia Herbuś (klasa IIIB) i Agata Stonoga (klasa IIIA) – śpiew.
W kategorii klas IV –VII:
I miejsce – Julia Ślufarska, Natalia Mocha z klasy IVB – śpiew.
II miejsce – Anna Waligóra z klasy VA – gra na skrzypcach.
III miejsce – Nikola Kowol z klasy IVB – śpiew.
III miejsce – Laura Hauke z klasy VIA – śpiew.
Wyróżnienia: Felicja Kwiecińska (klasa IVA) – śpiew, Emilia Starosciak, Julia Sobczyńska, Dominika Zimny, Natalia Kostrub (klasa VA) – taniec plus śpiew.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy bardzo za wsparcie!
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbyła się też degustacja upieczonych specjalnie na tę okazję babeczek oraz ciast, które przygotował Samorząd Uczniowski.
21 marca upłynął w tym roku w przyjemnej i radosnej atmosferze. Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że „Dzień z pasją” podziałał na wielu uczniów inspirująco i zachęcił do rozwijania zdolności i szukania ciekawego hobby.
Opracowanie: Karina Nadała
Zdjęcia z imprezy w albumie
Dnia 21 marca 2018 r. przedszkolaki obchodziły pierwszy dzień wiosny. Po zajęciach, gdzie malowały oznaki wiosny wyruszyliśmy wesołym i barwnym korowodem ulicami osiedla, by powitać wiosnę. Trzymając w rękach kolorowe wiosenne gaiki dzieci oznajmiały wokół, iż nadeszła wiosna. Podczas pochodu nie brakowało radosnych okrzyków i piosenek. Następnie wróciliśmy do przedszkola, gdzie dzieci starsze obejrzały film pt. "Wiosna radosna", następnie bawiąc się przy muzyce, konkursach i tańcach dalej świętowaliśmy nadejście wiosny. Na koniec dzieci dostały słodką niespodziankę od Pani Wiosny.
Opracowanie: M. Heina
Zdjęcia: M. Heina
W marcu 2018 r. uczniowie klas I – III zostali zaproszeni do wzięcia udziału w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”, którego organizatorem była świetlica szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi, ze względu na to, ze tradycja ta powoli zanika, propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni oraz uzdolnień plastycznych uczniów.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 21. 03. 2018 r. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę wkład dziecka w samodzielne wykonanie kartki, dobór techniki plastycznej do wieku dziecka, kolorystykę, pomysłowość i oryginalność wykonania z uwzględnieniem motywów wielkanocnych oraz ogólne wrażenie estetyczne.
Z radością informujemy, iż wśród kilkunastu zwycięzców znalazły się dwie uczennice naszej szkoły –
Malwina Sadowska z klasy II, która zajęła I miejsce
oraz
Aleksandra Szelest, która zdobyła miejsce III.
Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy laureaci oraz opiekunowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Gratulujemy!!!
Opracowanie: Karina Nadała, Paulina Łuczyńska
Zdjęcia w albumie