• WAŻNA LEKCJA MUZYKI

    WAŻNA LEKCJA MUZYKI

    11 grudnia przedszkolaki przekonały się, że muzyka prezentowana na żywo jest  ciekawa, pouczająca i niesie ze sobą pokłady radości. Podczas spotkania z muzykami filharmonii dzieci poznały 4 instrumenty muzyczne: syntezator, trąbkę, saksofon i helikon. Poznały ich wygląd, brzmienie, dźwięki, jakie potrafią wydawać oraz części z których są zbudowane. Najmłodsi wysłuchali wielu utworów muzycznych o zróżnicowanym charakterze, tempie i nastroju, a wśród nich znane utwory dziecięce. Lekcja muzyki okazała się ciekawym wydarzeniem :)

    Opracowanie i zdjęcia: K. Krawczak

  • POWIATOWY KONKURS POETYCKI „CZŁOWIEK TO BRZMI DUMNIE”

    POWIATOWY KONKURS POETYCKI „CZŁOWIEK TO BRZMI DUMNIE”

    8 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty II Powiatowy Konkurs Poetycki zorganizowany przez Szkołę Podstawową ASLAN.

    Konkurs miał zachęcić uczniów do refleksji poetyckiej na temat praw człowieka. Warunkiem uczestnictwa było napisanie dwóch wierszy związanych ze znanymi słowami Maksyma Gorkiego „Człowiek to brzmi dumnie”.

    Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży, wzięło w nim udział 50 młodych twórców. Jury oceniało teksty według następujących kryteriów: zgodność z hasłem przewodnim, oryginalność realizacji tematu, nieszablonowość, wartości artystyczne, poprawność językowa, zastosowanie i jakość doboru środków stylistycznych, struktura tekstu, samodzielność.


    Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica,

    MARTA PRZYBYLSKA,

    która zajęła III miejsce!
     

    Serdecznie gratulujemy i życzymy rozwoju talentu literackiego!

     

    Oto jeden z wierszy Marty:


    Wolność

    Co to jest wolność? – ktoś zapyta.
    Człowiek wolny

    to człowiek pogodny, radosny, szczęśliwy.

    Wolność to piękne słowo.
    To lot ptaka po bezkresnym niebie.

    To wieczny horyzont.
    To niezmierzone wody dla płynących statków.
    To wreszcie ja i ty,
    Twój i mój wybór.

    Co zrobić?
    Dokąd iść?

    Dlaczego tak?
    Dlaczego nie?

    Wolność to bogactwo wyborów.

    Opracowanie: Wiesława Pływaczyk

  • PRZEDSZKOLAKI NA ZABAWIE MIKOŁAJKOWEJ W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM W BORKU

    PRZEDSZKOLAKI NA ZABAWIE MIKOŁAJKOWEJ W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM W BORKU

    Mikołajki, to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci na całym świecie. W tym dniu wybraliśmy się do Borku, aby bawić się z naszymi rówieśnikami. Zajęcia prowadziły panie Małgorzata Serwach i Paulina Frankowska. Nie zabrakło atrakcji, śmiechu i wesołej rywalizacji. Czerwone czapki na głowach dzieci przypominały, że to dzień świętego Mikołaja, więc należy spodziewać się prezentów. Jak widać na zdjęciach humory dopisały wszystkim, zabawa była udana, a dzieci zadowolone. Po zakończonej zabawie przedszkolaki spałaszowały pyszne muffinki i z żalem pożegnały się z rówieśnikami z przedszkola w Borku. Po powrocie czekały na nie niespodzianki - paczki od świetego Mikołaja :)

    Opracowanie: K. Krawczak

    Zdjęcia: R. Stępień

  • MIKOŁAJ W ŚWIETLICY

    MIKOŁAJ W ŚWIETLICY

    5 grudnia 2017 r. świetlicę szkolną odwiedził św. Mikołaj, który po przybyciu do sali i przywitaniu się z dziećmi oznajmił, że „przybywa z daleka i bardzo cieszy się, że je widzi". Celem wizyty Mikołaja były oczywiście Jego imieniny, podczas których, jak powszechnie wiadomo, Mikołaj zamiast przyjmować prezenty, rozdaje je wszystkim wokół. Dostojny gość obdarował Świetliczaków słodkimi prezencikami, które dzieci otrzymały rozwiązując przygotowane wcześniej przez Mikołaja zagadki. Przypomniał także o pięknym zwyczaju pomagania sobie - przez co przybywa dobra w otaczającym nas świecie. Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie z Mikołajem i zaprosili go za rok.

    Opracowanie: Karina Nadała, Paulina Łuczyńska
    Zdjęcia: Paulina Łuczyńska

  • GÓRNICY U PRZEDSZKOLAKÓW

    GÓRNICY U PRZEDSZKOLAKÓW

    4 grudnia przybyli do naszego przedszkola górnicy, aby opowiedzieć o swojej ciężkiej, często niebezpiecznej, ale jakże potrzebnej i pożytecznej pracy. Panowie zaprezentowali mundury galowe, przynieśli ze sobą filmy i zdjęcia z wnętrza kopalni, a także kawałki soli i skał, które rozbudziły w dzieciach ciekawość i zachwyt. Podczas spotkania nie obeszło się bez podziękowań ze strony dzieci: piosenka o górniku i wiersze o ich pracy to mała cząstka wdzięczności za poświęcenie i znój górniczy. Spotkanie, które  poprowadziła pani Marzena Heina przebiegało w miłej i odświętnej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

    Serdecznie dziękuję dziadkowi Mai i Grzesia Buczyńskich, tacie Patrycji Kasperek, Natana Poroszewskiego i Nikoli Leśniewskiej za przybycie do naszego przedszkola, ciekawe prezentacje oraz opowieści o kopalni.

    Wychowawca grupy młodszej: K. Krawczak

    Zdjęcia: R. Stępień

  • PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

    PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

    29. 11. 2017 r. o godzinie 16.00 w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie – „Pasowanie na Świetlika”. Honorowymi uczestnikami byli oczywiście uczniowie, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli swoją przygodę z nauką i od września biorą udział w zajęciach świetlicowych. W uroczystości wzięli udział również rodzice i bliscy dzieci, nauczyciele – pani Anna Jeżewska, pani Aleksandra Jurek, pani Ewa Antał – Żybura oraz dyrektor szkoły – pani Magdalena Kłósek. Imprezę przygotowały: pani Karina Nadała oraz pani Paulina Łuczyńska.


    Pierwszaki, aby dostać się do „Grona Świetlików” musiały wykazać się niezwykłą sprawnością i wiedzą.

    Na początek sprawdzono znajomość regulaminu świetlicy. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Wzorowo zaliczyły znajomość zasad obowiązujących w świetlicy.

     

    Następnie przyszłe świetliki zostały poddane kilku próbom: próbie smaku (dzieci rozpoznawały z zawiązanymi oczami smak różnych warzyw i owoców), próbie bystrości (dzieci musiały odpowiedzieć jak najszybciej czy zdanie, które było czytane jest prawdą czy fałszem) oraz próbie uśmiechu (zadanie polegało na wypiciu z uśmiechem na twarzy soku z cytryny). Ostatnie zadanie sprawiło dzieciom dużo radości.

     

    Po zaliczeniu wszystkich prób przyszedł czas na egzamin z grzeczności, który pięknie zaliczyli śpiewając "Bardzo kulturalną piosenkę”.

     

    Potem pierwszoklasiści odkrywali sekrety świata rozwiązując rozmaite zagadki. Każdy kandydat na świetlika musiał odpowiedzieć na jedno pytanie, do którego podane były trzy odpowiedzi.

     

    Wszystkie dzieci doskonale przeszły test gotowości świetlicowej. Uwieńczeniem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów przyrzeczenia (ślubowania), deklarując, że będą pilni, grzeczni, uprzejmi oraz pomocni jak na wzorowego świetlika przystało. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania, a pani Karina oraz pani Paulina wręczyły świetlikom dyplom przyjęcia do gromady świetlicowej i drobny upominek.

     

    Na zakończenie imprezy świetliczanki z klasy pierwszej zaprezentowały atrakcyjny i widowiskowy „taniec hiszpański”.

     

    Po uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wychowawców świetlicy szkolnej. Cała impreza przebiegła w wesołej i przyjaznej atmosferze.

     

    Nowym świetlikom życzymy dużo sukcesów w nauce, radości w codziennym życiu oraz samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicy.

     

    A oto lista pasowanych Świetlików: Bednarczyk Julia, Dudka Jakub, Hertig Piotr, Hołub Marika, Jacak Zofia, Leśniewski Kacper, Pietralczyk Wiktoria, Pisarska Maria, Pitschman Eryk, Serdeń Milena, Zielonka Emilia.

    Bardzo dziękujemy pani Hołub oraz pani Pitschman za przepyszne ciasto, pani Annie Jeżewskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz wszystkim uczniom ze starszych klas za pomoc w przeprowadzeniu imprezy: Zuzannie Chwaszcz, Hannie Staroście, Franciszkowi Pisarskiemu, Wiktorii Leśniewskiej, Matyldzie Pieniążek oraz Oskarowi Chwaszcz.


    Opracowanie: Karina Nadała, Paulina Łuczyńska
    Zdjęcia: Aleksandra Jurek

  • ŚNIADANIE DAJE MOC

    ŚNIADANIE DAJE MOC

    28 listopada 2017 r. klasy 1 – 3 po raz kolejny uczestniczyły w obchodach Dnia "Śniadanie daje moc". Udział w akcji ma na celu uczenie dzieci i młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych. W tym roku szkolnym uczniowie własnoręcznie przygotowywali kolorowe kanapki. Na szkolnych ławkach zagościły zdrowe produktyszczypiorek, rzodkiewka, ogórek zielony, sałata, papryka, chuda wędlina, twarożek, jajko, ciemne pieczywo. Uczniowie przystąpili do pracy w radosnych nastrojach, przygotowując samodzielnie lub parach smakowite kanapki, które następnie zostały z wielkim apetytem zjedzone. Tematyka dotycząca zdrowego żywienia jest realizowana w naszej szkole przez cały rok w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Serdeczne podziękowania dla pań: Mirosławy Danickiej i Natalii Sygnowskiej za pomoc w przygotowaniu śniadania.

     

    Opracowanie i zdjęcia: Joanna Żabska, Alicja Andrzejewska

  • ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ MIŚ"

    ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ MIŚ"

    28 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój Miś”. Dzieci swoje prace wykonywały podczas pobytu na świetlicy szkolnej. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcych talentów, rozbudzanie wyobraźni twórczej, zachęcanie do sięgania po różne techniki plastyczne podczas wykonywania pracy oraz zainteresowanie dzieci literaturą o misiach. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wzięły udział w konkursie. Pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca.

     

     

    Oto wyniki konkursu:

    I miejsce – Wiktoria Suchecka
    I miejsce – Matylda Pieniążek

    II miejsce – Natasza Kielin

    III miejsce – Emilia Zielonka

    Laureaci otrzymali dyplomy oraz pluszowe misie.

    Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu przed świetlicą szkolną. Uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.

    Opracowanie: Karina Nadała, Paulina Łuczyńska
    Zdjęcia z konkursu w albumie

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U PRZEDSZKOLAKÓW

    DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U PRZEDSZKOLAKÓW

    24 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie zajęcia w tym dniu związane były z najukochańszą maskotką dzieci - pluszowym misiem. Zabawy i zajęcia rozpoczęliśmy o godzinie 9.00 słuchaniem opowiadania o tej sympatycznej zabawce, a zakończyliśmy o 13.30 pożegnaniem maskotek z Punktu Przedszkolnego w Borku, które odwiedziły nasze przedszkole. 

    Dzieci dowiedziały się kilku ciekawych informacji o powstaniu książki opisującej zabawne perypetie Kubusia Puchatka, obejrzały jeden z odcinków tej mądrej opowieści, rozwiązywały zagadki o znanych bohaterach bajek, bawiły się przy muzyce, wykonywały prace plastyczne związane z misiem, tropiły misiowe małe co - nieco w ogrodzie przedszkolnym, bawiły się w kole, poruszały do opowieści ruchowej o niedźwiadkach i czekały na największą niespodziankę dnia, która była utrzymywana w tajemnicy :) Gdy do sali starszaków przybyły dwie ogromne maskotki misia i wiewiórki zachwycone buzie dzieci mówiły same za siebie. Maskotki zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy wprowadzając wszystkich w radosny nastrój. Poza tym przywiozły dzieciom niespodzianki: puzzle, pierniczki w kształcie misiów, lizaki, naklejki oraz order uśmiechu. Goście z Punktu Przedszkolnego w Borku zjawili się w naszym przedszkolu w ramach zawiązanej we wrześniu współpracy, która mamy nadzieję, będzie bardzo owocna.

    Serdecznie dziękujemy paniom: Paulinie Frankowskiej i Małgorzacie Serwach za podarunki i piękne gadżety oraz wizytę w naszym przedszkolu, która bardzo poruszyła wszystkie przedszkolaki i uświetniła obchody misiowego święta w naszym przedszkolu ;)

    Opracowanie: K. Krawczak

    Zdjęcia: K. Krawczak, R. Stępień

  • WARSZTATY "JEM ZDROWO I KOLOROWO"

    WARSZTATY "JEM ZDROWO I KOLOROWO"

    Dnia 23. 11. 2017 r.  w stołówce szkolnej odbyły się warsztaty kulinarne dla trzecich klas pt.: „Jem zdrowo i kolorowo”. Warsztaty przeprowadziły pani Joanna Żabska i Anna Jeżewska. Na samym początku warsztatów dzieci dowiedziały się czym jest piramida zdrowego żywienia. Następnie odbyła się rozmowa na temat odżywiania dzieci w domu – ile oraz jakie posiłki jedzą, co dostarcza im energii, co dla ich organizmu jest niezbędne, a co szkodliwe. Dzieci miały za zadanie wykonać sałatkę owocową od samego początku: czyli od umycia owoców, przez ich obranie, a na samym końcu krojenie, zmieszanie i dekorację gotowej sałatki. Owoce przyniesione przez dzieci były bardzo różne. Sałatki wyszły kolorowe i pyszne. Po zjedzeniu sałatek i uporządkowaniu stołówki dzieci układały owocowe puzzle.

    Opracowanie: Anna Jeżewska

    Zdjęcia: Anna Jeżewska, Joanna Żabska

  • WYRÓŻNIENIA NA POWIATOWYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM "GŁOGÓW W OBIEKTYWIE"

    WYRÓŻNIENIA NA POWIATOWYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM "GŁOGÓW W OBIEKTYWIE"

    Dnia 23. 11. 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Głogów w obiektywie”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 oraz Bibliotekę Pedagogiczną i przeznaczony był dla uczniów klas I – VII. Zadaniem konkursu było wykonanie zdjęcia ukazującego różnorodność i piękno miasta Głogowa w ciekawy i oryginalny sposób.
     

    Z radością informujemy, iż uczennice naszej szkoły – Luiza Kielin z klasy IVA oraz Samanta Ratajczak z klasy VII otrzymały wyróżnienia w kategorii klas IV – VII.

    Serdecznie gratulujemy dziewczynkom pomysłowości, inwencji twórczej i kreatywności. Dziękujemy również wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie.

     

    Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała, Paulina Łuczyńska
     

  • POCZET SZTANDAROWY NASZEJ SZKOŁY NA UROCZYSTOŚCIACH W RUSZOWIE

    POCZET SZTANDAROWY NASZEJ SZKOŁY NA UROCZYSTOŚCIACH W RUSZOWIE

    W dniu 22 listopada 2017 r. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach w Szkole Podstawowej w Ruszowie z okazji nadania Szkole Podstawowej imienia Orląt Lwowskich i Bohaterów 37 pp 7 Dywizji II Armii Wojska Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji społeczności szkolnej oraz wszystkich obrońców Lwowa i żołnierzy polskich, którzy walczyli podczas II wojny światowej. Po mszy świętej odbyły się przemówienia zaproszonych gości oraz część artystyczna poświęcona Patronowi Szkoły w wykonaniu uczniów z Ruszowa. Dzieci w swoich występach przypomnieli wszystkim jak bogata jest historia Kresów Wschodnich, jak ważna jest ona dla narodu polskiego oraz jak ważna jest pamięć o tych, którzy za wolną Polskę oddali swoje życie. Po wzruszających występach nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Pomniku Bohaterów 37 p.p. Następnie nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej nadanie imienia Orląt Lwowskich i Bohaterów 37 pp 7 Dywizji II Armii Wojska Polskiego szkole w Ruszowie. Po uroczystościach dla wszystkich zaproszonych gości został przygotowany poczęstunek.

    Opiekunowie wyjazdu: Beata Pawłowska – Hara, Karina Nadała.
    Skład pocztu sztandarowego: Hanna Starosta, Zuzanna Chwaszcz, Oskar Chwaszcz.

     

    Wyjazd do Ruszowa był możliwy dzięki pomocy pani Moniki Starosty, która zapewniła transport, za co bardzo serdecznie dziękujemy!


    Opracowanie: Karina Nadała, Beata Pawłowska - Hara
    Zdjęcia w albumie

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji uczniowie z klasy II i IVB zrobili niespodziankę mieszkańcom Głogowa. W rynku rozdawali żółte wiatraczki i naklejki z uśmiechami, zachęcając do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. Naszym uczniom towarzyszyła pani Iwona Krasicka z Radia Elka. Głogowianom ta akcja bardzo się podobała, a nawet zapewniali, że życzliwość zostanie przekazana dalej.

    W naszym szkolnym życiu również nie mogliśmy pominąć tej daty. Uczniowie, wiedząc, jak wiele dobrego może zdziałać miły gest i uśmiech, „budowali” drzewko życzliwości, przypinając listki ze swoim imieniem. Kilka pięknych uśmiechów zarejestrowaliśmy na fotografiach.

     

    Opracowanie: Alicja Andrzejewska, Edyta Szulc
    Zdjęcia: Edyta Szulc

  • FUNDACJA "PRZYJAZNY ŚWIAT DZIECKA"

    FUNDACJA "PRZYJAZNY ŚWIAT DZIECKA"

    Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele!

    Samorząd Uczniowski ogłasza akcję charytatywną „Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Fundacja Przyjazny Świat Dziecka jest głównym organizatorem w/w akcji i zaprasza do zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka. Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Rodzinne domy dziecka są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców. Mogą one znaleźć tam pomoc, schronienie i prawdziwy dom. Biorąc udział w akcji – pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka – zapewnieniu dzieciom opieki w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących w normalnej rodzinie. Jednocześnie projekt ma wymiar edukacyjny. Uczy dzieci i młodzież empatii, a także pokazuje, że należy pomagać innym. Poza tym, udział w akcji sprawia, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobywają wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażają ją w życie. Mechanizm akcji jest niezwykle prosty. Uczniowie w trakcie roku szkolnego przynoszą do szkoły zalegające w ich domach stare książki, gazety, czasopisma, zużyte zeszyty i luźne kartki papieru. Po zebraniu odpowiedniej ilości makulatury, fundacja odbiera ją ze szkoły. 

    Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji.

    Samorząd Uczniowski

  • PRZEDSZKOLAKI JEDZĄ ZDROWE DESERY

    PRZEDSZKOLAKI JEDZĄ ZDROWE DESERY

    Listopad to czas, gdy spada nasza odporność i łatwiej zapadamy na różnorakie infekcje. Sześciolatki poznawały urządzenia elektryczne i postanowiły wykorzystać je do przygotowania deseru pełnego witamin. Do tego celu potrzebny był mikser, truskawki, jogurt naturalny, ale także dobre chęci, których dzieciom nie zabrakło. W obsłudze miksera pomagały panie, ale to dzieci odmierzały potrzebne składniki i czuwały nam przebiegiem całej akcji. Smakowite koktajle zostały zjedzone na drugie śniadanie. Wszystkie dzieci spróbowały deseru, który bardzo im smakował.

    Opracowanie: M. Heina

    Zdjęcia: M. Heina

  • ZAKOŃCZENIE AKCJI "PAKA DLA ZWIERZAKA" I ODWIEDZINY SCHRONISKA AMICUS

    ZAKOŃCZENIE AKCJI "PAKA DLA ZWIERZAKA" I ODWIEDZINY SCHRONISKA AMICUS

    To tylko pies, tak mówisz, tylko pies...
    A ja ci powiem, że pies to czasem więcej jest niż człowiek.

    On nie ma duszy, mówisz...
    Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
    My mamy dusze kieszonkowe...
    Maleńka dusza, wielki człowiek.
    Psia dusza się nie mieści w psie.
    A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
    A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
    To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
    Z tobą zostaje jego dusza.
    (Barbara Borzymowska)

    W dniu 16. 11. 2017 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami wybrał się w odwiedziny do Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS. Wycieczka poprzedzona była akcją charytatywną „Paka dla zwierzaka”, w której nasi uczniowie zbierali produkty potrzebne zwierzętom tj.: sucha karma, oraz zabawki dla psów i kotów, miski, koce i poduszki. Dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i również miały okazję wyprowadzić psy na spacer i poznać się z nimi bliżej. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane i mamy nadzieję, że pomogą zwierzętom przetrwać zimę. Jeżeli ktoś chciałby częściej odwiedzać i wyprowadzić pieski na spacer to zachęcamy od wtorku do czwartku w godzinach 16:30 – 18:00 i w niedzielę od 11:00 – 13:00.

     

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Paka dla zwierzaka” i przynieśli potrzebne produkty dla zwierząt.


    Opracowanie i zdjęcia: Paulina Łuczyńska, Karolina Kowal

  • TEATRZYK PROFILAKTYCZNY "MAGICZNY KAPELUSZ"

    TEATRZYK PROFILAKTYCZNY "MAGICZNY KAPELUSZ"

    Dnia 14. 11. 2017 r. w naszej szkole gościła Grupa T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym „Magiczny Kapelusz”, który adresowany był dla uczniów klas I – VII i dotyczył problematyki tolerancji, szacunku i profilaktyki uzależnień.

    Inscenizacja była fenomenalną mieszanką edukacji z ogromną dawką humoru. W spektaklu ukazano naszym pociechom istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów, a na początek uszanowania niemodnego stroju koleżanki/kolegi. Poczucie odrzucenia i osamotnienie jest jedną z głównych przyczyn uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Wszystko oparte było na przykładzie sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiedział się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wiedział jednak, że podstępna mrówka Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot. Była to niezwykle piękna i refleksyjna opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Udowodniono, że to, co inne niekoniecznie jest złe. Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i lalek (pacynki) gwarantowała – 45 minutowe niesamowite widowisko.

    Opracowanie i zdjęcia: Karina Nadała

  • UROCZYTSE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    UROCZYTSE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    Wyjątkowy charakter miały tegoroczne obchody Święta Niepodległości. 11 listopada obchodziliśmy 99. rocznicę powrotu Polski na mapę Europy oraz obchody stulecia szczypiorniaka w Polsce.

     

    Tradycyjnie już głogowskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny. Jak zawsze odbyła się również patriotyczna uroczystość przy pomniku Dzieci Głogowskich, w której wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły.

     

    Sportowym akcentem święta był mecz PGNiG Superligi pomiędzy szczypiornistami Chrobrego Głogów i Gwardii Opole, który rozegrany został w uroczystej, niepodległościowej oprawie.  

     

    Ponadto przy Hali Widowiskowo – Sportowej zorganizowano piknik historyczny, na którym można było kupić patriotyczne drobiazgi i słodkości przygotowane przez wszystkie głogowskie szkoły podstawowe i przedszkola. Piknik ten miał na celu zbiórkę funduszy na operację uczennicy I LO w Głogowie – Honoraty Babuli.

     

    Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji i przygotowała wspólnie z rodzicami różne smakołyki na ten szczytny cel. Były to m.in.: pierniki, muffinki, rogale oraz słoiczki wykonane metodą decoupage ze słodką niepodzianką.

     

    Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości i stulecia szczypiorniaka w Polsce była uroczysta sesja rady miasta i powiatu, podczas której odbył się patriotyczny koncert, gdzie swoje zdolności wokalne mogła zaprezentować uczennica naszej szkoły – Maja Sądkiewicz.

     

    Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji pikniku historycznego: Pani Hertig, Pani Ptaszyńskiej, Pani Mularczyk, Pani Pieniężnej, Pani Szlufarskiej, Pani Szymańskiej, Pani Ginter, Pani Waligórze, Pani Zimny, Pani Leciej, Pani Sądkiewicz.


    Opracowanie i zdjęcia: Paulina Łuczyńska, Karina Nadała

  • WIZYTA W LEGNICKIM TEATRZE

    WIZYTA W LEGNICKIM TEATRZE

    10 listopada 2017 r. złożyliśmy wizytę w legnickim teatrze. Mieliśmy przyjemność obejrzeć sztukę pt. „Polowanie na Snarka”.

    Aktorzy zabrali nas w podróż po krainie wyobraźni ukrytej w obrazie, poezji i muzyce. Był to spektakl interaktywny, świat powstawał na oczach publiczności lub z jej udziałem. Widzowie uczestniczyli w grze z wykorzystaniem monstrualnych bierek oraz ustawiali czarne kostki, z których później tworzyli własnego Snarka. Mogliśmy również usłyszeć opowieść o marynarzach podróżujących w daleki świat i zjadających się nawzajem z powodu głodu oraz o niegrzecznym chłopcu, który wszedł do klatki z lwem, na naszych oczach został spalony w piekarniku w formie piernikowego ludka. Było zabawnie, ale i odrobinę przerażająco. Tych, którzy chcą się wybrać na spektakl, zapewniamy, że była to rozrywka na wysokim poziomie.

    Opracowanie: Wiesława Pływaczyk

  • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

    ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

    Dziesiątego listopada 2017 r. w naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III a  pod kierunkiem pani Wioletty Taudul. Podczas uroczystości Uczniowie w bardzo przystępny sposób przypomnieli nam o podstawowych wartościach każdego Polaka. Mówili o znaczeniu  hymnu, barw narodowych, godle Polski i umiłowaniu naszej Ojczyzny, poprzez   piękne wiersze przeplatane pięknymi pieśniami z okresu międzywojennego. Podczas uroczystości pieśni pięknie śpiewały uczennice Agata Stonoga i Wiktoria Leśniewska. Natomiast wiersze wspaniale recytowali: F. Pisarski, J  Borowska, J. Buczyńska, A. Chudaś, J. Bałaga, E. Kałużna. Całość prowadziła N. Kielin.


    Opracowanie: Wioletta Taudul
    Zdjęcia: Karina Nadała

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie
    Akacjowa 10 67-200 Głogów,
    sekretariat@sp13.glogow.pl
  • 0768358235

Galeria zdjęć