Dnia 09 listopada 2017 r. uczniowie klasy szóstej: Marlena Adamik, Laura Hauke i Tymoteusz Kwieciński zajęli
I miejsce
w VI Powiatowym Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym "Samouczek"
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 w Głogowie.
Do udziału w konkursie zaproszono wszystkie szkoły podstawowe powiatu głogowskiego.
Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań matematyczno - przyrodniczych,
- motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejetnosci,
- rozwijanie umiejętności współpracy w grupie,
- wdrażanie do wykorzystania w praktyce posiadanej wiedzy,
- promowanie najlepszych osiągnięć uczniów oraz wyłanianie młodych talentów.
Zadania konkursowe obejmowały zakres programu nauczania matematyki i przyrody w szkole podstawowej.
Zwycięzcom gratulujemy!!!
Opracowanie: Małgorzata Tokar - Picz
6. listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyły się przesłuchania do kolejnej, X już edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej "Vivat Polonia", natomiast 8 listopada odbył sie wielki finał.
Organizatorom Festiwalu Piosenki Patriotycznej "Vivat Polonia" od lat przyświeca idea integracji społeczności lokalnej wokół wspólnych wartości, jaki są m.in.: patriotyzm, Ojczyzna, wolność, rozwijanie zainteresowań pieśnią patriotyczną i żołnierską oraz upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę.
Adersatem Festwailu byli: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz seniorzy.
W X edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej "Vivat Polonia" przesłuchano ponad 70 uczestników. Byli zarówno soliści, jak i duety oraz zespoły.
Naszą szkołę reprezentowały:
- Agatka Stonoga z klasy IIIA, która wystąpiła z piosenką "Sanitariuszka Małgorzatka".
- Laura Hauke z klasy VI, która zaśpiewała piosenkę "Jest takie miasto, co zwie się Lwów".
- Maja Sądkiewicz z klasy VII, która wykonała utwór "Jedna chwila".
Z radością informujemy, iż Agatka Stonoga wywalczyła II miejsce w kategorii klas I - III.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!!!
Agatka otzrymała Puchar Prezydenta Miasta Głogowa, upominek oraz dyplom.
Dziękujemy również Laurce i Mai za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie!!!
6 listopada 2017 roku w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Głogowie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Polska - moja ojczyzna". W konkursie tym udział wzięło troje dzieci z naszego przedszkola. Podczas inauguracji konkursu dzieci z przedszkola nr 9 zaprezentowały zaproszonym gościom program artystyczny, który tematyką nawiązywał do Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada każdego roku.
Z przyjemnością informujemy, iż Mieszko Tychański z grupy młodszej otrzymał III miejsce w konkursie w kategorii dzieci 4 letnich, a dziewczynki z grupy starszej Amelia Bednarczyk i Aleksandra Siwek otrzymały wyróżnienia. W nagrodę dzieci otrzymały książki, dyplomy i drobne upominki promujące nasze miasto.
Gratulujemy i życzymy naszym milusińskim wielu sukcesów w dalszej edukacji.
Opracowanie i zdjęcia: M. Heina
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i wbrew pozorom nie jest skierowny wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zrwrócenie uwagi na rolę wychowawczę i edukacyjną dobrych bajek, któe nie tylko opisują świat własnym językiem, ale często uczą rozróżniania dobra od zła, uczą prawidłowych postaw pełnych empatii, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym.
W naszej szkole Dzień Postaci z Bajek obchodziliśmy 6 listopada i w ten "bajkowy poniedziałek" wszyscy chętnie uczniowie mogli przebrać się za ulubioną postać z bajki. Oczywiście przebranie się tego dnia automatycznie zwalniało z pytania. Na szkolnych korytarzach można było spotkać: księżniczki, wróżki, czarownice, Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Pippi, Piotrusia Pana czy Kopciuszka.
Uczniowie klasy I i II wzięli udział we wspólnych zabawach wymagajacych wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po wysłuchaniu fragmentu bajki. Były też muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy zręcznościowe i konstrukcyjne. Nasi Uczniowei bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa,
a Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją
by "zatopić się" w bajkowym świecie,
który dzieci tak uwielbiają.
Zdjęcia: Edyta Szulc
06 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Głogów widziany oczami dziecka”, który przeznaczony był dla uczniów klas I – III.
Celem konkursu było promowanie Głogowa jak i również ukazanie niezwykłych miejsc w naszym mieście widzianych oczami dzieci. Konkurs ten miał również na celu promowanie talentów dzieci w twórczości fotograficznej oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności.
Z radością informujemy o sukcesie naszego ucznia!
Eryk Pitschman zajął II miejsce w kategorii klas I.
Opracowanie i zdjęcia: Paulina Łuczyńska
Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w zbiórce kasztanów i żołędzi.
Celem akcji było promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych.
Kasztany i żołędzie nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci, lecz są również dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących. Od września do końca października trwała zbiórka kasztanów i żołędzi przez uczniów naszej szkoły przy olbrzymiej, jak zawsze, pomocy naszych wspaniałych rodziców. Zebraliśmy niebagatelną ilość 1460 kg nasion.
Najwięcej kasztanów zebrały:
Kl. IVb – I miejsce (350kg)
Kl. IIa – II miejsce (330kg)
Kl. VI – III miejsce (221kg)
Zebrane kasztany i żołędzie zostały odebrane przez pracowników Koła Łowieckiego KSZYK w Głogowie. Umieszczone w odpowiednich miejscach, będą w sezonie zimowym przysmakiem m.in. dzików, saren, jeleni i ptaków. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i inne substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę.
Akcja została przeprowadzona przez p. Karolinę Kowal i p. Paulinę Łuczyńską. Za pomoc w zbiórce dziękujemy uczniom, wychowawcom i rodzicom.
Twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół.
We wtorek 31. 10. 2017 r. w świetlicy szkolnej dzieci miały okazję pobudzić swoją wyobraźnię i wykonać kolorowe czarownice.
Prace świetliczaków można obejrzeć przed świetlicą szkolną, gdzie zostały zawieszone oraz na naszej stronie internetowej.
Opracowanie i zdjęcia: Paulina Łuczyńska, Karina Nadała
Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń zaplanowanych na dzień 11 listopada 2017 r.
pod hasłem „210 milionów went później czyli 100 LAT SZCZYPIORNIAKA W POLSCE”.
Serdecznie zapraszamy!!!
My też tam będziemy!!!
Tu pobierz plakat uroczystości A3_DRUK_26_10.pdf
Opracowanie: Beata Pawłowska-Hara
06 listopada będziemy w naszej szkole obchodzić
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.
W tym dniu chętni uczniowie mogą przebrać się za postać z ulubionej bajki.
Oczywiście osoby, które przebiorą się, nie będą w tym dniu pytane!!!
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podsatwowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy maują staranne pismo, poprawnie odtwarzają kształt liter oraz prawidłowo je łączą.
Cel:
Zadania do wykonania:
"50 LAT MUZEUM ARCHEOLOGICZNO - HISTORYCZNEGO W GŁOGOWIE".
Kryteria oceny prac konkursowych:
Prace należy składac do pani Beaty Pawłowskiej - Hara do dnia 27. 11. 2017 r.
Opracowanie: Beata Pawłowska - Hara
Drodzy uczniowie i nauczyciele!!!
Jak wiemy schroniska zawsze są w potrzebie, dlatego Samorząd Uczniowski przedłuża akcję charytatywną "PAKA DLA ZWIERZAKA" do piątku 10 listopada.
Bardzo prosimy o wsparcie bezdomnych zwierząt i przynoszenie w miarę możliwości karmy oraz ciepłych kocy.
Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać jak najwięcej.
Pamiętajcie!!!
Zwierzaki liczą na waszą pomoc!!!!
Dnia 30 października w naszej szkole obchodzony był
"Światowy Dzień Spódnicy".
I chociaż nie wszyscy na co dzień przepadamy za spódnicami, to jednak uczennice naszej szkoły postanowiły uczcić ten dzień, zakładając właśnie tę część garderoby. Okazało się, że nie tylko dziewczynki i dziewczyny, ale również nasze panie wzięły udział w zabawie.
Podsumowaniem obchodów Światowego Dnia Spódnicy był pokaz mody połączony z konkursem na najciekawszy, nieszablonowy model spódnicy. Nasze modelki nie tylko prezentowały się na wybiegu, ale również zatańczyły walca angielskiego w towarzystwie swoich kolegów. W całość imprezy została wpleciona historia dziewczyny i chłopaka, którzy razem wybierali się na bal. Te role z dużym powodzeniem zagrali Laura i Maciek z klasy VI.
Najciekawszy Model Spódnicy – wyniki konkursu:
I miejsce - Joanna Rzepka
II miejsce - Emilia Starościak
III miejsce - Nella Szymańska
Wyglądałyście inaczej niż zwykle… wyjątkowo…
Wszystkim Modelkom dziękujemy za udział w pokazie.
Opracowanie i foto: Alicja Andrzejewska, Edyta Szulc
30 października odbyło się w naszym przedszkolu rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najciekawszego stworka z liści. Komisja konkursowa brała pod uwagę wrażenia estetyczne, pomysłowość, staranność wykonania, kompozycję oraz wkład własny włożony przez dziecko. Ponieważ wszytkie prace były bardzo ciekawe wybór nie był prosty.
Po wielu burzliwych dyskusjach komisja wybrała laureatów konkursu:
I miejsce otrzymały dzieci: Maja i Grzegorz Buczyńscy oraz Lena Dudka
II miejsce - Aniela Błaszak i Iga Frydlewicz
III miejsce - Jan Kubicki i Julia Rybak
Wyróżnienia otrzymali: Mieszko Tychański, Zofia Nowakowska, Szymon i Mateusz Szulc, Patrycja Kasperek, Aleksandra Siwek, Amelia Bednarczyk, Natalia Błaszak, Błażej Frankowski i Hubert Sieczkowski.
Wszytskie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne prezenty.
Gratulujemy uczestnikom konkursu i życzymy wielu sukcesów w edukacji przedszkolnej.
Opracowanie: K. Krawczak
Zdjęcia w albumie
Święto dziś ziemniaka mamy,
Tak więc wszystkich zapraszamy
Na konkursy i zawody
Na zagadki i podchody.
Uśmiech, humor i zabawa
To jest najważniejsza sprawa!
Dnia 26 października 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty Dzień Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas III mogli wziąć udział w różnych grach i konkurencjach zorganizowanych przez nauczycieli. Nie było czasu na nudę, bowiem wśród atrakcji znajdowało się wiele ciekawych konkurencji. Najwięcej radości sprawił dzieciom slalom z miotłami. Pod koniec dzieci wykonały z ziemniaków śmieszne ludziki i stworki. Potem nastąpił kulminacyjny punkt święta – poczęstunek. Pyszne pieczone ziemniaki z różnymi sosami. Przez te kilka chwil można było przenieść się w odległe czasy, ponieważ przebrania Pań i dekoracja przypominała jak to dawnej bywało na wykopkach.
Wszystkim uczestnikom towarzyszyła dobra zabawa i uśmiech na twarzy.
Opracowanie Paulina Łuczyńska, Joanna Żabska
Fotki w albumie
Dnia 25. 10. 2017 r. (środa) odbędą się zebrania rodziców uczniów naszej szkoły:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
14 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 10.30 w naszej szkole odbędzie się spektakl profilaktyczny pod tytułem „Magiczny kapelusz – tolerancja, szacunek, profilaktyka uzależnień”, którego celem będzie uświadomienie młodym odbiorcom jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki. W spektaklu zostanie również poruszona istota tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów.
Scenariusz został przygotowany przez zespół teatralny „Grupa T” z Torunia przy merytorycznym wsparciu psychologa dziecięcego oraz pedagoga szkolnego. Spektakl adresowany jest dla dzieci z klas I – VII. Forma spektaklu – kabaretowa, interaktywna. Czas trwania 45 minut.
CENA ZA SPEKTAKL: 4 zł.
(Pieniądze wpłacamy do wychowawców klas do dnia 13 listopada 2017 r. – poniedziałek)
W październiku odwiedziły nasze przedszkole panie z Punktu Przedszkolnego w Borku przywożąc misia Feliksa, który przez dwa tygodnie uczestniczył w zajęciach obu grup. Oprócz misia przyjechał także album ze zdjęciami i książeczka, w której panie spisywały przygody misia, a wszystko to z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, który w tym roku przypada 25 listopada. W książeczce opisaliśmy zajęcia w grupie 5-6 latków i wycieczkę do Boszkowa, na którą zabraliśmy naszą maskotkę. Książeczka powędrowała już do innego przedszkola, ale współpraca z przedszkolem w Borku została zawiązana i będzie kontynuowana.
Serdecznie dziękujemy pani Paulinie Frankowskiej za zaproszenie do współpracy :)
Na początku października świetlica szkolna ogłosiła szkolny konkurs na wykonanie „Jesiennego Ludka”. Dnia 18. 10. 2017 r. konkurs został rozstrzygnięty, a uczestnicy nagrodzeni.
Jury miało naprawdę bardzo duży problem z wyłonieniem zwycięzców, bo prace były przepiękne. Komisja konkursowa przy ocenianiu „jesiennych ludków” wzięła pod uwagę wkład dziecka w samodzielne wykonanie pracy, ilość wykorzystanych jesiennych elementów, pomysłowość i oryginalność oraz ogólne wrażenia estetyczne.
Oto lista laureatów jesiennego konkursu:
Wyróżnienia:
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w zabawie, gratulujemy i zapraszamy do dalszego udziału w konkursach.
Opracowanie i zdjęcia: Paulina Łuczyńska, Karina Nadała
To był wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów.
We wtorek tj. 17 października 2017 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia. Pani dyrektor Magdalena Kłósek pasowała uczniów, którzy ślubowali na Sztandar Szkoły "(...) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (...)".
Podczas uroczystej akademii uczniowie klasy pierwszej wykazali się wiedzą zdobytą w pierwszym miesiącu nauki w szkole odpowiadając na pytania zadawane przez wychowawcę klasy. Z wielkim zaangażowaniem też recytowali i śpiewali piosenki. Dziewczynki wykonały również taniec z pomponami czym zauroczyły rodziców.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor wraz z wychowawcą klasy Małgorzatą Tokar – Picz wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki przygotowane przez rodziców.
Opracowanie: Małgorzata Tokar - Picz
Zdjęcia: Karina Nadała
17 października 2017 roku dzieci z przedszkola odbyły podróż do "Krainy smaków" w Boszkowie, gdzie zgłębiały tajemnice kulinarne oraz uczestniczyły w zajęciach rytmicznych. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie dekorowały lody, wyrabiały ciasto na pizzę, bawiły się przy skocznych piosenkach, malowały twarze, poznawały sklad lodów i lubianej przez większość pizzy. Na nudę raczej nikt nie narzekał - zajęcia były dynamiczne i wprawiły przedszkolaków w radosny nastrój. Podróź autobusem minęła szybko w obie strony, zmęczone dzieci szczęśliwie wróciły w objęcia swoich rodziców.
Opracowanie: K. Krawczak
Zdjęcia: R. Stępień, K. Krawczak