GRY PLANSZOWE

27. 04 - 29. 04. 2020 r.

Czołem Świetliczaki!

Temat, jaki Wam proponujemy na najbliższe dni to "GRY PLANSZOWE". Są one nie tylko sposobem spędzania wolnego czasu, lecz także wspaniałą okazją do rozwoju umiejętności.

Na początek jednak kochani trochę się poruszajmy. Polecamy gimnastykę "Najpierw skłon - Wygibasy z naszej klasy".

Wygibasy z naszej klasy.

Podobało się. Mamy nadzieję, że tak.

A teraz przechodzimy już do gier planszowych.

Gry gry planszowe, to nie tylko niesamowita zabawa, ale również możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach. Choć mogłoby się wydawać, że cieszące się niegdyś doskonałą reputacją „planszówki”, zostają brutalnie wypychane przez gry komputerowe, ich popularność nie maleje! Wciąż pozostają doskonałą, edukacyjną rozrywką dla całej rodziny, a sklepowe półki, aż uginają się od różnorodnych opakowań gier planszowych!

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was zalety gier planszowych, czyli dlaczego warto w nie grać oraz filmiki instruktażowe z zasadami gry planszowej "Grzybobranie" oraz gry "Super Farmer". Dowiecie się również z jakich elementów składa się gra planszowa. Zapraszamy :)

Najważniejsze zalety gier planszowych:

• POMAGAJĄ POZNAWAĆ ŚWIAT.
  • ROZWIJAJĄ PAMIĘĆ, SPOSTRZEGAWCZOŚĆ I WYOBRAŹNIĘ.
  • ĆWICZĄ LOGICZNE MYŚLENIE, KTÓRE JEST PODSTAWĄ PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA MÓZGU.
  • POBUDZAJĄ KREATYWNOŚĆ.
  • UCZĄ ZASAD ZDROWEJ RYWALIZACJI, KTÓRA NIE JEST POZBAWIONA SZACUNKU DO NASZEGO OPONENTA.
  • DOSKONALĄ SPRAWNOŚĆ MOTORYCZNĄ.
  • WZBOGACAJĄ WIEDZĘ O ŚWIECIE I O SAMYM SOBIE.
  • UTRWALAJĄ ZDOBYTĄ WIEDZĘ.
  • POBUDZAJĄ DO AKTYWNOŚCI POZNWCZEJ.
  • UCZĄ, JAK RADZIĆ SOBIE Z PRZEGRANĄ.
  • UCZĄ PRZESTRZEGANIA UMÓW Z INNYMI DZIEĆMI.
  • STANOWIĄ ŚWIETNĄ ODSKOCZNIĘ OD TELEWIZORA CZY KOMPUTERA, A TAKŻE POZWALAJĄ NA WSPÓLNE SPĘDZANIE CZASU.
  • RELAKSUJĄ, POMAGAJĄ WALCZYĆ ZE STRESEM.

Gra planszowa "Grzybobranie".

Gra  planszowa "Super farmer".

Dzień dobry! Dzień dobry!

Dzisiaj zachęamy Was do samodzielnego przygotowania gry planszowej. Propozycję naszej gry przedstawiamy poniżej. Możecie z niej skorzystać albo stworzyć własną. Zapraszamy serdecznie :)

Do przygotowania gry potrzebne będą:

• kartka papieru,
  • plastikowa zakrętka,
  • flamastry,
  • kostka,
  • pionki.

Zasady gry:

• grę rozpoczyna osoba,która wyrzuci największą ilość oczek,
  • rzuć kostką i przejdź tyle pól ile wskazują oczka na kostce,
  • każde pole ma zadanie specjalne, odczytaj i wykonaj zadania pod okiem osoby dorosłej,
  • jeżeli staniesz na numerku z pogrubioną strzałką masz szansę przejść dalej lub niestety musisz się cofnąć do tyłu (tak jak wskazuje strzałka),
  • grę rozpoczyna osoba,która wyrzuci największą ilość oczek,
  • rzuć kostką i przejdź tyle pól ile wskazują oczka na kostce,
  • jeżeli staniesz na numerku z pogrubioną strzałką masz szansę przejść dalej lub niestety musisz się cofnąć do tyłu(tak jak wskazuje strzałka).

Zadania do gry:

1. Wykonaj 10 skłonów w przód.
2. Wykonaj 10 krążeń ramion w przód.
3. Wykonaj 10 przysiadów.
4. Wypij szklankę wody mineralnej.
5. Wykonaj 5 brzuszków.
6. Wykonaj 10 krążeń ramion w tył.
7. Wykonaj przewrót w przód, jeśli ci się nie uda cofasz się o 3 pola.
8. Wykonaj 10 pajacyków i cofnij się na pole nr 1.
9. Stań na jednej nodze przez 40 sekund.
10. Koło ratunkowe – przechodzisz 3 pola do przodu.
11. Wykonaj nożyce nogami – 10 powtórzeń.
12. Weź 2 miękkie piłeczki lub papier toaletowy i próbuj żonglować przez 1 minutę.
13. Skacz na jednej nodze przez 30 sekund.
14. Wykonaj 8 powtórzeń padnij- klatka piersiowa – wstań.
15. Truchtaj 30 sekund w miejscu.
16. Włącz radio i zatańcz do piosenki, która właśnie jest puszczana.
17. Ile uciśnięć i wdechów należy wykonać podczas Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej? – jeżeli wiesz idziesz 2 pola do przodu, jeżeli nie cofasz się o 2 pola.
18. Zjedz owoc lub warzywo.
19. Wykonaj 5 pompek.
20. Wymyśl taniec zwycięzcy – ponieważ dotarłeś do mety i zakończyłeś grę – GRATULACJE!!!!

Pamiętajcie!!! Zawsze możecie swoją grę modyfikować, możecie dorysować strzałki, które wskazują na cofanie się lub przejście do przodu! Bawcie się dobrze!

Witamy!

Dzisiaj środa, ostatni dzień szkoły, gdyż zbliżają się majowe święta - Międzynarodowe Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

Na ten dłuższy weekend przygotowaliśmy dla Was filmik z propozycjami najciekawszych gier planszowych. Obejrzyjcie, może jakaś gra Wam się spodoba i poprosicie rodziców, aby Wam ją kupili, a być może już macie niektóre z proponowanych gier i z przyjemnością znów w nie zagracie wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem.

Propozycje najciekwszych gier planszowych.

DO ZOBACZENIA PO DŁUGIM WEEKENDZIE. MIŁEGO WYPOCZYNKU!!!