MÓJ CZAS

14. 04 - 17. 04. 2020 r.

Witajcie po krótkiej przerwie :)

Jak minęły Wam święta? Co ciekawego robiliście? Brzuchy pełne? Czy oblał Was ktoś wodą w lany poniedziałek, abyście mieli szczęście przez cały rok? To stary zwyczaj, ale bardzo fajny :)

Naszym tematem tygodnia jest "Mój czas wolny". Co oznacza? Już widzimy te Wasze rączki w górze ze świetnymi odpowiedziami. Tak, macie racje - czas wolny to czas, którym dysponuje człowiek po wykonaniu obowiązków takich jak nauka, praca, czynności związane z codziennym życiem.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Was propozycje różnych filmików edukacyjnych, bajek, zabaw muzyczno - ruchowych, plastyczno - technicznych, grafomotorycznych, z których będziecie mogli skorzystać w Waszym wolnym czasie.

Na początek "Magiczne eksperymenty". Mamy nadzieję, że Wam się spodobają i spróbujecieje je wykonać wspólnie z rodzicami. Zapraszamy do obejrzenia filmiku instruktażowego :)

Na dzisiaj przygotowaliśmy jeszcze dla Was bajkę "Marta mówi".
Zapraszamy do obejrzenia przygód Marty :)

Dzień dobry!

Jak Wam minął pierwszy dzień po powrocie do nauki? Ciężko Wam było znowu usiąść do książek i do nowych zadań? Pewnie trochę tak. Ale nie przejmujcie się tym, dorośli też często mają z tym problem. Jednak jesteśmy pewni, że macie swoje sposoby na miły powrót do nauki, prawda?

Na dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek.

Na początek - Czy wiecie jak ludzie spędzali czas wolny 150 lat temu?
Jeżeli nie, to koniecznie obejrzyjcie poniższy filmik.

Czas na bajkę. Znacie konika Garbuska? A jego przyjaciela Wanie? Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co tych dwóch łączyło i jakie mieli przygody to koniecznie musicie obejrzeć tę bajkę!!! Zapraszamy na duże oglądanie na małym ekranie :)

A teraz możecie sobie sami wyczarować takiego konika z kartek origami. A w tym pomoże Wam specjalnie przygotowany filmik, gdzie krok po kroku samodzielnie nauczycie się wykonywać konika metodą origami. Do dzieła!!!

Witajcie Świetliczaki!

Dziś ostatni dzień tygodnia. Pogoda zaczyna nas rozleniwiać, ale to dobrze, w końcu dziś piątek :)

Na dzisiaj przygotowaliśmy dla Was wykreślanki oraz filmik instruktażowy "Jak zrobić owoce z modeliny".

Wykreślanki.doc

Życzymy udanego weekendu. Do usłyszenia w poniedziałek!!!