ZDROWIE TO NAJWIĘKSZY SKARB

23. 03 - 27. 03. 2020 r.

Dzień dobry!

Co u Was słychać? Czy wiecie, że to już połowa kolejnego tygodnia? I to już dwa tygodnie odkąd nie spotykamy się w szkole. Nie wydaje Wam się, że czas płynie jakby wolniej.

Za oknem coraz ładniejsza pogoda, z dnia na dzień robi się coraz cieplej. Słychać śpiew ptaków, a na drzewach i krzewach pojawiają się małe, młode listki. Natura woła nas, jednak narazie musimy jak najbardziej ograniczyć nasze spotkania z przyrodą i ze sobą, ale mamy nadzieję, że ten trudny czas szybko minie.

A ponieważ  to już kolejny dzień wiosny, to mamy dla Was piosenkę, która mamy nadzieję, pozytywnie nastroi Was na cały dzień.

Piosenka "Wstawaj, to już wiosna".

A czy wiecie, że w tym tygodniu (tj. od 23. 03 do 27. 03. 2020 r.) na świetlicy mieliśmy rozmawiać o zdrowiu???

ZDROWIE TO NAJWIĘKSZY SKARB - UCZYMY SIĘ O NIE TROSZCZYĆ - tak dokładnie brzmi hasło tego tygodnia.

W związku z tym będziemy zamieszczać różne informacje oraz ciekawostki związane z tym tematem. Zapraszamy serdecznie :)

Jedną z najważniejszych rzeczy jest świeże powietrze, dlatego jak najczęściej powinniście wietrzyć pomieszczenie, w którym się uczycie, dotleniony organizm dużo łatwiej uczy się nowych rzeczy.

Warto też zrobić kilka głębokich wdechów i wydechów. I pamiętajcie - prawie zawsze poprawi nam samopoczucie posłuchanie ulubionej piosenki i zatańczenie do jej rytmu.

A oto zestaw prostych ćwiczeń, które możecie wykorzystać w czasie przerwy od nauki:

A poniżej "zdrowa krzyżówka", wykreślanki oraz rebusy do rozwiązania. Mamy nadzieję, że świetnie sobie z tymi zadaniami poradzicie :)

Zdrowa krzyżówka.doc

Wykreślanki - owoce i warzywa.doc

Rebusy.doc

A teraz czas na trochę ruchu.

Ruch to jedna podstawowych potrzeb młodego człowieka. Świadome i celowe podejmowanie aktywności ruchowej prowadzi do stymulacji harmonijnego rozwoju dziecka, kształtowania psychomotoryki oraz wbogacania zasobu umiejętności ruchowych.

Poniżej mamy dla Was kilka zabaw muzycznych. Mamy nadzieję, że wspólnie z rodzicami troszkę popląsacie i miło spędzicie czas :)

PLĄS "GŁOWA RAMIONA, KOLANA, PIĘTY"

PLĄS "ŻABKA"

Skoro mówimy o zdrowiu, warto również wspomnieć o higienie osobistej.

Higiena osobista człowieka to głównie higiena skóry, która obejmuje: systematyczną pielęgnację i utrzymywanie czystości, hartowanie i odpowiedni ubiór. Utrzymywanie czystości i pielęgnacja skóry polega przede wszystkim na myciu i kąpieli.

Uczniowie! Zapraszamy do obejrzenia filmiku, dzięki któremu przekonacie się, że częste mycie, dbałość o siebie i o to co nas otacza jest bardzo pomocne w walce z bakteriami i wirusami.

Filmik "Higiena osobista".

A co by się stało, gdybyście nie myli rąk przez 6 miesięcy. Zobaczcie filmik i się przekonajcie.

ŚWIETLICZAKI PAMIĘTAJCIE!!!
DBANIE O HIGIENĘ OSOBISTĄ JEST BARDZO WAŻNE W UTRZYAMANIU ZDROWIA KAŻDEGO CZŁOWIEKA!!!

A na zakończenie tygodnia piosenka "Witaminki". Niech moc witamin będzie z Wami!!! Miłego weekendu :)

Piosenka "Witaminki".