BEZPIECZNIE PODCZAS LETNIEGO WYPOCZYNKU

22. 06 - 26. 06. 2020 r.

Dzień dobry Świetliczaki!

Już niedługo upragnione wakacje :) Nareszcie będzie czas na leniuchowanie, zabawę i odpoczynek po całym roku intensywnej pracy w szkole.

Jedziemy na wakacje” Cz. Janczarski

do lasu, nad wodę.
Prosimy ciebie, słonko
o piękną pogodę.

nad morze, na plażę.
Kolorowe muszelki
przynieś, falo, w darze.

w te góry wysokie.
Nie chowajcie się, szczyty,
za mgłą, za obłokiem.

Na Mazury? Może!
Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku,
czekaj na nas w borze!

Ciekawi jeteśmy jakie macie wakacyjne plany. Może pojedziecie nad morze, jezioro, rzekę, w góry, na wieś. Może niektórzy z Was odwiedzą kuzynów mieszkających w małych miejscowościach, do których nie przyjeżdżają turyści. Bez względu na to, gdzie spędzicie ten czas - na pewno będziecie się świetnie bawić!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Niedługo skończą się lekcje online i przed Wami wakacyjne przygody, wyjazdy z najbliższymi w ciekawe miejsca, relaks nad wodą czy w górach.

Posłuchajcie wakacyjnej piosenki "Przyszło lato" w wykonaniu Piotra Fronczewskiego, Joanny Trzepiecińskiej i dzieci.

Piosenka "Przyszło lato".

W wakacje nie ma czasu na nudę. Od Was zależy jak spędzicie wakacyjne miesiące. Wierzymy, że pomysłów macie bez liku.

Proponujemy Wam zrobić listę letnich sposobów na nudę. Co można robić?

• ZROBIMY PIKNIK
  • ZROBIMY SOBIE WYCIECZKĘ PO MIEŚCIE
  • ZROBIMY ZDJĘCIE MOTYLOWI
  • ZROBIMY SOBIE WYCIECZKĘ NA WIEŚ

Jak widzicie pomysłów może być całe mnóstwo. Z taką listą będzie Wam łatwiej zaplanować każdy kolejny dzień. Wystarczy kartka papieru, coś do pisania i ... głowa pełna pomysłów.

Do jutra!!!

Witajcie!!!

Dzisiaj 23 czerwca. Wiecie, jakie święto obchodzimy w tym dniu??? Tak, tak, zgadza się DZIEŃ OJCA. Nie zapomnijcie złożyć tacie życzeń i może przygotować jakiegoś drobnego upominku :)

Posłuchajcie piosenek o tacie.

Piosenka "Co powie tata".

Piosenka "Daj mi rękę tato".

"Piosenka dla taty"

Obejrzyjcie jeszcze filmik "Do czego potrzebny jest tata?" czyli ojciec w oczach dziecka.

Filmik "Do czego potrzebny jest tata?"

Do zobaczenia w środę!!!

Dzień dobry!

Dzisiaj trochę bajek i propozycja pracy plastycznej.

Znacie Bolka i Lolka? Obejrzyjcie bajkę Bolek i Lolek na wakacjach - "Fałszywy dziadek".

Bajka - Bolek i Lolek na wakacjach - "Fałszywy dziadek".

Jeśli zdarzy się pochmurny, deszczowy dzień zachęcamy Was do posłuchania audiobooka "Przygody ciekawskiej Jadzi i innych dzieciaków".

"Przygody ciekawskiej Jadzi i innych dzieciaków".

W taki deszczowy dzień można stworzyć podwodny świat mórz i oceanów. Wykonanie go na pewno sprawi Wam frajdę i zapomnicie o padającym za oknem deszczu.

Wszystkie morskie stworzenia należy wyciąć z opakowania po jajkach i umieścić w jego wieczku. Obrazek jest przestrzenny, można zmieniać położenie rybki i meduzy, bawić się, a jak się znudzi - powiesić na ścianie.

Materiały i przybory:

• opakowanie po jajkach,
  • nożyczki,
  • farby,
  • pędzel, podkładka,
  • tasiemka zygzak, wstążka,
  • ruchome oczka,
  • drucik kreatywny,
  • błyszczący kamyk lub klej brokatowy,
  • czarny marker,
  • nić i igła,
  • dwa pomponiki (jeśli chcemy mieć możliwość poruszania rybką i meduzą),
  • dziurkacz.

1. Z opakowania po jajkach odcinamy wierzch - to będzie morze, w którym umieszczone zostaną wszystkie morskie stworzenia. Z pozostałej części opakowania wycinamy rybkę - oddzielnie brzuszek i oddzielnie ogonek, meduzę, brzuszek oraz dwa szczypce kraba, dwie części muszli oraz wodorosty.

2. Malujemy wnętrze pokrywki oraz wszystkie elementy podwodnej fauny i flory farbami i pozostawiamy do wyschnięcia.

3. Sklejamy rybkę z jej ogonkiem, meduzie przyklejamy falujące nóżki z tasiemki, krabowi przyklejamy szczypce oraz nóżki z drucika kreatywnego, sklejamy również elementy wodorostów. Naklejamy ruchowe oczka. Do klejenia takich elementów najlepiej użyć kleju Magic, a następnie zabezpieczyć miejsce sklejania klamerkami do bielizny. Można też narysować oczy mazakiem.

4. W obu częściach muszelki robimy po dwie diurki i przewlekamy przez nie tasiemkę. Zawiązujemy kokardkę, a we wnętrzu muszli umieszczamy błyszczącą perłę. Można również zrobić perłę srebrnym klejem brokatowym lub umieścić kulkę ze złotka.

5. Do meduzy oraz rybki przyszywamy pomponiki - to pozwoli nam umieścić je w otworach pokrywki i sprawiać wrażenie unoszenia się w morzu.

6. Na dole pokrywki przyklejamy żółtą zygzakowatą tasimkę, po obu stronach zielone wodorosty. Wkładamy nitki z pomponikami rybki i meduzy do otworów w pokrywce. Na dole umieszczamy kraba i muszelkę z perłą.

Życzymy wspaniałej zabawy!

Witajcie w czwartek!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokmi. Przed Wami wakacyjne przygody, wyjazdy z najbliższymi w cieakwe miejsca, relaks nad wodą czy w górach.

PAMIĘTAJCIE O BEZPIECZEŃSTWIE!!!

Obejrzyjcie konecznie poniższą prezentację oraz filmiki związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.

Prezentacja "Bezpieczne wakacje".

Animacja "Bezpieczne wakacje"

Filmik "Bezpieczeństwo nad wodą".

Filmik "Bezpieczeńswo w górach".

Filmik "Numery alarmowe".

Na zakończenie dzisiejszego dnia teledysk "Znam numery alarmowe". Obejrzyjcie i posłuchajcie.

Teledysk "Znam numery alarmowe".

Witajcie Świetliczaki!

Dzisiaj zakończenie roku szkolnego, no i oczywiście WAKACJE!!!

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 życzymy Wam wspaniałego
i bezpiecznego wypoczynku, słonecznych dni oraz niezapomnianych wrażeń.

Wykorzystajcie okres wakacji jak najlepiej, odpocznijcie od trudów nauki
i nabierzcie sił do podejmowania kolejnych wyzwań.

Do zobaczenia, miejmy nadzieję, że we wrześniu :)

Piosenka "Niech żyją wakacje".